Şimdi Ara

SSD+HDD'yi bilenler gelsin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
134
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar pcde 120 gb ssd var geri kalan 320 gb hdd var ben şimdi format atacağımda ssd'ye windowsu yada uygulamaları programları ssd'ye nasıl kuracağım yada nasıl anlayacağım mesela yerel disk c de şukadar yer var şukadarı ssd di ben şunları ssd'de kullanıyorum yardım edermisiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NinJaus -- 11 Temmuz 2017; 22:26:24 >

• Bu dedikleriniz SSD+HDD birleştirilmiş ise olur. SSD+HDD, Raid destekliyor mu bilmiyorum ben hiç duymadım. Ancak şu şekilde yapabilirsiniz. Format atarsınız SSD C: sürücüsü olur HDD de D: sürücüsü olur. Bence gayet kullanışlı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scalh

Bu dedikleriniz SSD+HDD birleştirilmiş ise olur. SSD+HDD, Raid destekliyor mu bilmiyorum ben hiç duymadım. Ancak şu şekilde yapabilirsiniz. Format atarsınız SSD C: sürücüsü olur HDD de D: sürücüsü olur. Bence gayet kullanışlı.

Bu konularda bilgisizim mazur görün ama yazınız beni aydınlatmadı mesela benim suan bilgisayarım şöyle western digitalin hddsi ve sandiskin ssdisi var

şimdi c'de mi benim ssd kullanılıyor d'de mi ssdi kullanılıyor yoksa bunlar karışık mı daha onu bile bilmiyorum ben yerel disk c sırf ssd olsun yerel disk d ise hdd olsun bunu format ile nasıl yapacağım

birde ahci ıde mide bişeyler varmış araştırdım ssd'niz varsa ahci olarak ayarlayın diyorlar bu gerçek mi

• Formatı kim atmışsa hddye Windows u kurmuş, ssdyi de yedek olarak ayarlamış. Yani boyutlarına bakarsak öyle.

Senin yapacağın şey, sıfırdan temiz kurulum yapıp, disk seçiminde ssdyi seçip Windows u ona kurmak, Hddyi de biçimlendirip yedek disk olarak ayarlamak. Tabii video resim vs verilerini de farklı bir diske yedeklemeyi unutma.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EfeYakupKarahanlı

Formatı kim atmışsa hddye Windows u kurmuş, ssdyi de yedek olarak ayarlamış. Yani boyutlarına bakarsak öyle.

Senin yapacağın şey, sıfırdan temiz kurulum yapıp, disk seçiminde ssdyi seçip Windows u ona kurmak, Hddyi de biçimlendirip yedek disk olarak ayarlamak. Tabii video resim vs verilerini de farklı bir diske yedeklemeyi unutma.

Çok teşekkür ederim aklımda olan sorunlara cevap verdiniz buarada
    Hocam benim Yerel Disk C SSD oluyor yerel disk D HDD değil mi bunlar karma bölüşmüyor herhalde yerel diskleri ?

Format atarken nasıl yapacağım hdd'yi söküp ssd takılı şekilde mi atacağım yada ikiside takılı şekilde olacak C ye kuracağız, windowsu pc açılıncada D'yi biçimlendireceğiz yönetten doğrumuyum hocam ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NinJaus -- 11 Temmuz 2017; 23:12:47 >
  • Hiçbirini Sökmene gerek yok. Önce pc nin neresinde ne kadar yedeğin varsa (resim, video, müzik vs) bunları yedekle. Bulut veya başka bir diske. Ardından kullanmak istediğin işletim sistemini iso olarak indirip bunu rufus veya unetbootin i kullanarak usb belleğe bootable olarak yazdırıp Pcyi bu aygıtttan başlat. Disk seçme ekranında tüm disklerin üzerine gelip sil. O ayrılmış alan vs onları da sil. Daha sonra 111gb yazan ssdyi seçip biçimlendir. Diğer diski de aynı şekilde biçimlendir. Ardından 111gb ssd nin üzerine gel ve ileri butonuna basarak kurulumu başlat. Buraya kadar doğru bir şekilde yapabilirsen gerisi kolay.

• Ha bir de önce c ve d disklerinin içini açıp ekran görüntülerini buraya at bakalım içlerinde ne var?

• quote:

Hiçbirini Sökmene gerek yok. Önce pc nin neresinde ne kadar yedeğin varsa (resim, video, müzik vs) bunları yedekle. Bulut veya başka bir diske. Ardından kullanmak istediğin işletim sistemini iso olarak indirip bunu rufus veya unetbootin i kullanarak usb belleğe bootable olarak yazdırıp Pcyi bu aygıtttan başlat. Disk seçme ekranında tüm disklerin üzerine gelip sil. O ayrılmış alan vs onları da sil. Daha sonra 111gb yazan ssdyi seçip biçimlendir. Diğer diski de aynı şekilde biçimlendir. Ardından 111gb ssd nin üzerine gel ve ileri butonuna basarak kurulumu başlat. Buraya kadar doğru bir şekilde yapabilirsen gerisi kolay.

Allah Razı olsun be hocam şimdi tam olarak anladım

• quote:

Orijinalden alıntı: Arkandayız Reis

quote:

Hiçbirini Sökmene gerek yok. Önce pc nin neresinde ne kadar yedeğin varsa (resim, video, müzik vs) bunları yedekle. Bulut veya başka bir diske. Ardından kullanmak istediğin işletim sistemini iso olarak indirip bunu rufus veya unetbootin i kullanarak usb belleğe bootable olarak yazdırıp Pcyi bu aygıtttan başlat. Disk seçme ekranında tüm disklerin üzerine gelip sil. O ayrılmış alan vs onları da sil. Daha sonra 111gb yazan ssdyi seçip biçimlendir. Diğer diski de aynı şekilde biçimlendir. Ardından 111gb ssd nin üzerine gel ve ileri butonuna basarak kurulumu başlat. Buraya kadar doğru bir şekilde yapabilirsen gerisi kolay.

Allah Razı olsun be hocam şimdi tam olarak anladım

Allah cümlemizden razı olsun..
    Da, şu c ve d disklerinin içini açıp ekran görüntülerini buraya at bi bakalım ne var?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Efe Yakup Karahanlı -- 11 Temmuz 2017; 23:31:19 >

• quote:

Ha bir de önce c ve d disklerinin içini açıp ekran görüntülerini buraya at bakalım içlerinde ne var?

Yerel Disk D'de ise birkaç çerez oyun, resim vb belgeler var hocam

• quote:

quote:

Ha bir de önce c ve d disklerinin içini açıp ekran görüntülerini buraya at bakalım içlerinde ne var?

Tam düşündüğüm gibi. Windows hddye kurulu. Yukarıda tarif ettiğim şekilde format at bakalım ne olacak..?

• quote:

quote:

quote:

Tam düşündüğüm gibi. Windows hddye kurulu. Yukarıda tarif ettiğim şekilde format at bakalım ne olacak..?

Tamamdır hocam gece gece vakit ayırıp anlattınız tekrardan sağolun Allah'a emanet olun format atacağım sıkıntı felan olursa sizi burda alıntı ederim benim gibi bilmeyen arkadaşlarda istifade eder konudan

• quote:

quote:

quote:

quote:

Tamamdır hocam gece gece vakit ayırıp anlattınız tekrardan sağolun Allah'a emanet olun format atacağım sıkıntı felan olursa sizi burda alıntı ederim benim gibi bilmeyen arkadaşlarda istifade eder konudan

Sen de Allah'a emanet ol. Ben buralardayım. Sıkıntı olursa bildiğim kadarıyla yardımcı olurum..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.