Şimdi Ara

Ssangyong Actyon Sports, Actyon, Kyron, Rodius, Rexton, Musso, Korando Genel Bilgi Paylaşımı (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
350
Cevap
10
Favori
143.249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: orgasmatron-

o sert plastik çamurluk etekleri hakketten bi alem geri geri gelirken sensor de bişey yok garç diye ses geliyor .. bakıyorum o paspaslar sürtmüş benimkilerin neredeyse tümünün viadaları düştü serviste söktürücem

Bu sorun hangi araçta?Kyron'da bu problem var mı?
  • Teşekkürler, çok anlayamadım ama kontrol edeceğim arka emniyet kemeri tokasını. Tokadan çok yaylı bir sistemin sesine benziyo; kasanın sallanması gibi... benim de 5000 bakım yaklaşıyor, 4000 i devirdim.
    quote:

Orjinalden alıntı: silici

alıntı//
    Challenger.55
    Bir de hıza duyarlı direksiyon var mı yokmu belli değil

///Bende actyon sports var ve bu hıza duyarlılık hiçbir araçta görmediğim kadar (kullandıklarım arasında) etkili. Kısaca var...///

alıntı//
    mebgerate
    arka sağ camlı kabin tarafından araç tümsekten geçerken sallandığında ses geliyor; cam arkasındaki demirlerin titreşmesi gibi.

Bende buna benzer bi problem yaşamıştım ve servise 1.000 km bakımı için gittiğimde de bikişinin böle bi şikayeti vardı. Benim sorunum emniyet kemerinin tokası diyeyim artık o ters dönmüştü ve araç sallandığında koltukla kemerin üst tutturulma yeri arasında kalan sert plastik yere çarpmasından çıkan bi sesti.(Bilmem ne kadar tarif edebildim.) Neyse servis elemanlarıyla birlikte test sürüşüne çıkıp servistekilere nasıl bir ses geldiğini tarif edecekti, bende kulak misafiri olmuştum ve konuya müdahele ettim, emniyet kemerine baktığımda benimkiyle aynı şekildeydi.(toka ters dönmüştü) onu düzelttim ve servis elemanlarıyla bi tur atıp geldiler ve ses kesilmişti. Sizde bi kontrol edin bakalım aynı şey mi?
    Saygılar,

• Arkadaşlar hayırlı olsun,

Actyon' ların önden görünümleri değiştiriliyormuş; artık Kyron gibi olacak ızgara ve farların şekli... Arkası aynı...

Şahsen ben beğenmedim, eski (şimdiki) hali daha güzel ve orjinaldi.

http://globalmotors.net/facelifted-ssangyong-actyon-spotted-in-spain/#more-3881
  • camurluk problemi actyon sportta var ama akıllara hemen kotu seyler gelmesin . Aslında tozluk problemi desek daha dogru olucak. Aracın arka camurluklarının içine tutturulmuş tozluklar var ve bu tozluklar sert plastikten yapılmış ve cok uzunlar aracın arka lastiklerinden çıkan camur ve taşların tampona temas etmemesi için konan plastikler.Bunlar çok uzun ve sert yerden yükseklikleri 15 cm kadar bunlar yere sürterek ses çıkartıyolar.Bunlar vida ile camurluğun içine tutturulmuş ben çıkartmayı düşünüyorum çıkartıp bulabilirsem her arabada olan sıradan tozluklar takıcam maliyeti olsa olsa 30 ytl

actyon sportların on makyajına gelince super yapıyolar araçım kült oldu. Ben bu işe çok sevindim korelilerin yaptıkları en mükemmel burun tasarımı bu araçlarda olacak danke spasibo thanks rahmet ve tesekkurler diyorum kendilerine.
  • Bu arada ben de yan basamak ve actyonlardaki gibi ön krom ızgaralardan istiyorum ama ikisi birlikte çok fiyat çekiyolar.
    1000 YTL ye geliyor; o kadar edecek bir parça değil; alt tarafı boyalı PVC...

Daha ucuza bulabilen varsa ve bilgisini paylaşırsa sevinirim.

Bu arada arka camdaki kabin tarafındaki en alttaki demir sallanıp ses yapıyormuş; bu demirleri de söktürmeyi düşünüyorum. Demirler yüzünden cam filmi de doğru düzgün olmadı, hava kabarcıkları kalıyo.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mebgerate

Arkadaşlar hayırlı olsun,

Actyon' ların önden görünümleri değiştiriliyormuş; artık Kyron gibi olacak ızgara ve farların şekli... Arkası aynı...

bu araclar cıkalı daha bir sene bile olmadı diye biliyorum niye böyle bir makyaja gerek duysunlar anlamadım.satışlarındada bir problem yok gibi.İlginç geldi bana bu makyaj olayı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gh912 -- 6 Kasım 2008; 19:46:06 >

• Genelde actyonların ön kısmı insanlara sıradışı geldiği için olabilir. Gerçi ben bu sıradışılığı sevmiştim...
    Actyon modeli 2007 yılında çıktı diye biliyorum, 2009 da makyaj olacak sanırım. Bu diğer markalarda da çok oluyor; örnek Opel, Honda, Toyota...

quote:

Orjinalden alıntı: gh912

quote:

bu araclar cıkalı daha bir sene bile olmadı diye biliyorum niye böyle bir makyaja gerek duysunlar anlamadım.satışlarındada bir problem yok gibi.İlginç geldi bana bu makyaj olayı.

• sanki kyron un burnu cok guzel ? Ssangyong siyosuna mail attım tabi okurlamı bilemem .DEDİM Kİ yapmayın kaç tane actyon kaç tane kyron sattınız dedim + kyrounun burnunun güzel olduğunu nerden çıkartıyorsunuz + şimdiye kada yapılmış en güzel dizaynlı ssangyong araçı bu dedim .sizde mail atmak istersenizwww.ssmotor.com dan

Global D.S. Lee ddaesuk@smotor.com
    W.Europe J.B.Kim
    E.S.Oh

joonkim@smotor.com
    oheunsuk@smotor.com

E.Europe / CIS H.M.Hur
    D.H.Lee khhm76@smotor.com tonylee@smotor.com

Oceania S.K.Ko brianko@smotor.com

Middle East Y. J. Yoon yoon04@smotor.com

Central & South America Y. J. Chung
    J. J. Lee
    yjchung@smotor.com
    jjlee@smotor.com

Asia & Pacific
    H.G. Chang
    Y.J. Chung sharp251@smotor.com
    gordon@smotor.com

China
    J.S. Yoon yoonjs@smotor.com

Africa
    J.O. Jung juno7317@smotor.com

• Selam arkadaşlar. Bende actyon sport var. 14 bin km.de. Farları yaktığımda arka kabin lambası da yanıyor. Gerçi basit bir arıza ama vaktim yok. Bu sorunla karşlaşan oldu mu acaba.
  • quote:

Genelde actyonların ön kısmı insanlara sıradışı geldiği için olabilir. Gerçi ben bu sıradışılığı sevmiştim...
    Actyon modeli 2007 yılında çıktı diye biliyorum, 2009 da makyaj olacak sanırım. Bu diğer markalarda da çok oluyor; örnek Opel, Honda, Toyota...

quote:

Orjinalden alıntı: gh912

quote:

o zaman türkiyeye gec geldi bu araclar.genede 2 sene makyaj için erken bir süre bence

• Daha öncede sölemiştim action sport modelinden bende aldım ama içim buruk. Aracı aldım yarın 20.000 bakımını yaptıracağım. kampanya yapmışlar ücretsiz diye. bakalım çıkabilecekmiyim. çünkü araç devirden düşüyor. performans iyice düştü.
    Ramazanda bir kaza yapmıştım. arka kapak değieşcekti. hala kapak gelecek bekliyoruz. Umarım yakın bir tarihte gelir. gemiden inmediğini söylediler bana kapağın. vuruk yerlerindeki kısımlar paslanmaya başladı bakalım beni nasıl teselli edecekler. umarım gönlüm buruk devam etmez bu araca binerken.

Action alıcılarının bilgilerine.
  • hehe çarpışma testlerini izledim ben titsen binmem o arabaya
  • quote:

Orjinalden alıntı: kukmina

Daha öncede sölemiştim action sport modelinden bende aldım ama içim buruk. Aracı aldım yarın 20.000 bakımını yaptıracağım. kampanya yapmışlar ücretsiz diye. bakalım çıkabilecekmiyim. çünkü araç devirden düşüyor. performans iyice düştü.
    Ramazanda bir kaza yapmıştım. arka kapak değieşcekti. hala kapak gelecek bekliyoruz. Umarım yakın bir tarihte gelir. gemiden inmediğini söylediler bana kapağın. vuruk yerlerindeki kısımlar paslanmaya başladı bakalım beni nasıl teselli edecekler. umarım gönlüm buruk devam etmez bu araca binerken.

Action alıcılarının bilgilerine.

Hem bakım sonucunu hem de sorununla ilgili gelişmeleri aktarırsan sevinirim
  • quote:

Orjinalden alıntı: alpello

hehe çarpışma testlerini izledim ben titsen binmem o arabaya

Çarpışme testi için link verebilir misin?Bizde izleyelim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kiyali

arkadaşlar şu zerafete bakın:

Ssangyong Actyon Sports, Actyon, Kyron, Rodius, Rexton, Musso, Korando Genel Bilgi Paylaşımı

Ssangyong Actyon Sports, Actyon, Kyron, Rodius, Rexton, Musso, Korando Genel Bilgi Paylaşımı

sen beğenmiş olabilirsin ama bu arabalar bana çooooooooooook itici geliyor...

• Az önce bindim yine arabaya nedir anlamadım ama bakım zamanı geldi servise götür beni diye bangır bangır bağırıyor. araba 80 km hızı zor yapıyor devir saati 30 un üstüne çıkmıyor. Koreliler acaba bakımlarını sistemli yapsınalr diye arabaya bir şey mi taktılar anlamadım. bu arabayı savunan yada yol gösteren biri yokmu. Sorun ne anlamadım. yarın bakımdan sonra da yorumlarımı yazarım.
  • quote:

Az önce bindim yine arabaya nedir anlamadım ama bakım zamanı geldi servise götür beni diye bangır bangır bağırıyor. araba 80 km hızı zor yapıyor devir saati 30 un üstüne çıkmıyor. Koreliler acaba bakımlarını sistemli yapsınalr diye arabaya bir şey mi taktılar anlamadım. bu arabayı savunan yada yol gösteren biri yokmu. Sorun ne anlamadım. yarın bakımdan sonra da yorumlarımı yazarım.

Valla ben geçen hafta ilk defa uzun yola gittim. Gece yol boştu. Farkında olmadan ibre 160'a çıkmış. Normalde sürat yapmam yolda. Senin arabada bir problem olabilir. Ancak dikkatimi çeken nokta şu: Araba genelde 20 bin devirde çalışoyor. Belki de otomatik vitesin özelliği bu. Araç sahipleri bilgilerini paylaşırlarsa sevinirim.
  • quote:

Az önce bindim yine arabaya nedir anlamadım ama bakım zamanı geldi servise götür beni diye bangır bangır bağırıyor. araba 80 km hızı zor yapıyor devir saati 30 un üstüne çıkmıyor. Koreliler acaba bakımlarını sistemli yapsınalr diye arabaya bir şey mi taktılar anlamadım. bu arabayı savunan yada yol gösteren biri yokmu. Sorun ne anlamadım. yarın bakımdan sonra da yorumlarımı yazarım.

öncelikle geçmiş olsun
    aracın rolantide normal çalışıyor değilmi? yola çıkıncada 5.vitesle çıkacağın rampayı 2. vitesle zor çıkıyor değilmi? sanki turbosuz gibi gidiyor değilmi?
    sabah motor kaputunu aç ve motorda yaklaşık 2mm çapında küçük bir hortum çıkmışmı kontrol et. muhtemelen çıkmıştır yerine tak aracın eski haline gelsin.

• quote:

sakın sürüş modu seçim düğmesi " 4L " modunda olmasın çoluk çocuk kurcalamıştır belkide...!
  • quote:

Orjinalden alıntı: silici

quote:

sakın sürüş modu seçim düğmesi " 4L " modunda olmasın çoluk çocuk kurcalamıştır belkide...!

devir 4L modunda 30 un üstüne rahatlıkla çıkar.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.