Şimdi Ara

Ssangyong Actyon Sports, Actyon, Kyron, Rodius, Rexton, Musso, Korando Genel Bilgi Paylaşımı (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
351
Cevap
10
Favori
143.146
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bencede araç iyi servis kötü .. gerçi bundan önceki araçlarım honda, opel vs.. servisleri de kötüydü .. en iyisi garanti süresi bitene kadar aracı fazla kullanmamak sonra bakımlarını kendi kendine yapmak
  • gh 912 arkadaşım hemen bir konuyu açıklığa kavuşturalım araçı her sürdüğümde aldığım haz diğer pick up ların hepsinden daha üstün bu bile araçın tercih edilmesi için yeterli sebep.

burada tek sorun var çamurluklar ve servis başarısızlıkları . Şahsuvaroğlunun bu işi ssangyong ile öğrenmeye başlaması.

Kaç defa aradılar araçtan memnun musunuz vs diye 5 bin bakımından sonra aradılar neler yaptılar serviste diye bende anlattım ardından servis müdürü arıyor ya memnun kalmamışınız gelin bi daha bakalım diyor tiyatrocu.

şahsuvaroğlundan hediye gönderiyorlar. hediye kutusu acaip çiks içinden ne çıktı biliyor musunuz? çin malı çakma usb hapı + zarf açıçı özelliğide var kaç paradır 30 cent olsun yeterki hatırlamış adamlar :)

mektup atıyorlar sayın değerli müşterimiz size özel servis günü yaptık ama kasım 26 da .. hediye vericez size yazıyorlar ama randevu alın diyerek lafı bitiriyorlar ..

ee benim araçın 10.000 i geçti benim şimdi gitmem lazım servise. arıyorum ben gelicem diye yooook olmazzz !!! niye??? o zman bu hizmetten faydalanamazsınız diyor adamlar.yani kısacası bu şahsurvaroğulları mı burdaki bayii mi yoksa her ikisi de mi bir hoş .Araçtan soğutacaklar beni .. bu kadar severek binmeme rağmen..
  • quote:

Orjinalden alıntı: orgasmatron-

gh 912 arkadaşım hemen bir konuyu açıklığa kavuşturalım araçı her sürdüğümde aldığım haz diğer pick up ların hepsinden daha üstün bu bile araçın tercih edilmesi için yeterli sebep.

burada tek sorun var çamurluklar ve servis başarısızlıkları . Şahsuvaroğlunun bu işi ssangyong ile öğrenmeye başlaması.

Kaç defa aradılar araçtan memnun musunuz vs diye 5 bin bakımından sonra aradılar neler yaptılar serviste diye bende anlattım ardından servis müdürü arıyor ya memnun kalmamışınız gelin bi daha bakalım diyor tiyatrocu.

şahsuvaroğlundan hediye gönderiyorlar. hediye kutusu acaip çiks içinden ne çıktı biliyor musunuz? çin malı çakma usb hapı + zarf açıçı özelliğide var kaç paradır 30 cent olsun yeterki hatırlamış adamlar :)

mektup atıyorlar sayın değerli müşterimiz size özel servis günü yaptık ama kasım 26 da .. hediye vericez size yazıyorlar ama randevu alın diyerek lafı bitiriyorlar ..

ee benim araçın 10.000 i geçti benim şimdi gitmem lazım servise. arıyorum ben gelicem diye yooook olmazzz !!! niye??? o zman bu hizmetten faydalanamazsınız diyor adamlar.yani kısacası bu şahsurvaroğulları mı burdaki bayii mi yoksa her ikisi de mi bir hoş .Araçtan soğutacaklar beni .. bu kadar severek binmeme rağmen..

Aracınızdan keyif almanıza sevindim ama üstünlük konusu çok göreceli bir kavramdır.Actyonsports benimde yakından ilgilendiğim ve begendiğim bir aractı, ancak benim için yalnızca aracın iyi olması ve arkada yaprak yay yerine amortisör kullanılması diğer pickuplara göre yeterli üstünlük ve keyif alma sebebi değildi .Servislerin bu araclar için yeterli düzeyde eğitim alıp almadığından emin olmadığımdan ,aracın ülkeye yeni girmesinden dolayı yedek parca sorunu olup olmadıgından emin olmadıgımdan,İkinci el pazarının oturmamıs olmasından,herhangi bir carpışma testinde kendini ispatlamamıs olmasından,arka koltukların daha önceki pickupım nissan skystar gibi dik olmasından dolayı tercihimi kafamın rahat olacağı başka bir pickuptan yana kullandım.Çamurluk benim için problem değil ama görüyorumki servis konularında ve yedek parca sıkıntısındaki endişelerimde kendi adıma haklıymısım.Tabi bunlar zamanla oturur.Ülkeye yeni giriş yapan bir markanın oluşabilecek sıkıntılarını daima aracı ilk alanlar çeker.Tabi burada başka bir sıkıntı daha var Şahsuvaroğlu firması bu ülkede hala başka markalarda da hizmet veren köklü bir firma.Eğer bu firmanın bu işi yeni öğrendiğine inanıyorsanız vay Ssangyong'un haline.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hoztel

bencede araç iyi servis kötü .. gerçi bundan önceki araçlarım honda, opel vs.. servisleri de kötüydü .. en iyisi garanti süresi bitene kadar aracı fazla kullanmamak sonra bakımlarını kendi kendine yapmak

Söylediğiniz bence yanlış.Aracı garanti bitinceye kadar iyice kullanmak lazım ki aracta eğer bir fabrikasyon hatası veya kronik bir arıza varsa garantiden hata giderilsin.Garantiden sonra bu hatalar meydana çıkarsa firmalar babalarını tanımıyorlar fahiş rakamlarla parcayı değiştiriyorlar.Bu benim başıma geldi, keyif için hafta sonları kullandığım aracımın ateşleme bobini yandı ve aracımın garanti süresi geçmişti benden parca değişim ücreti talep ettiler.
  • çamurluk eteği ve arka tampon 635 ytl haberiniz olsun ...

parça sıkıntısı yok servisin elinde varmış sipariş verin dedim var elimizde dediler sevindim..

hyundai santa fe arka tampon 545 ytl
  • Bence forumda birkaç mesaj okuyup servis kötü demek için biraz erken değil mi? Benim bir kez servise yolum düştü, sağolsunlar çok yardımcı oldular; daha önceki araçlarımda servisin para versem bile yapmayacağı birşeyi tamamen ücretsiz yaptılar. senin de varsa ssangyong servis deneyimin bizle paylaşır mısın?

Ayrıca senin de dediğin gibi, ben de burada önceki araçlarım Opel, Renault, Suzuki' nin servislerini yazacak olsam o zaman bunları da kimsenin almaması gerekir? :)

quote:

bencede araç iyi servis kötü .. gerçi bundan önceki araçlarım honda, opel vs.. servisleri de kötüydü .. en iyisi garanti süresi bitene kadar aracı fazla kullanmamak sonra bakımlarını kendi kendine yapmak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mebgerate -- 20 Kasım 2008; 8:30:19 >
  • "En çirkin arabalar" diye bi konu vardı.
    Yazın görmüştüm bu pickup'ı hemen konuya mesaj eklemiştim.
    Bence önü çok çirkin.
  • önce şunu söyleyeyim ben bu aracı ilk gördügümde sıra bekleyip alanlardanım (actyon sports 4x4 otomatik) ve böyle bir aracı bu fiyata alabileceğimi rüyamda görsem inanmazdım. benim için fazlasıyla mükemmel bir araba. servis kötü derken anlatayım madem; arka tampona bir araç çarpmıştı ve tamponu delmişti değişmesi gerekiyordu. bende zaten beşbin bakımı diye bişey icat etmişler hem o hem tampon ikisi bir arada halledilir bir daha git el yapmam diye servise gittim. ben exper gelecek diye beklerken sagolsun servisteki hamarat ustalar hemen yağını suyunu beş dakkada değiştirip bana parça için bir-iki hafta sonra gelmem gerektiği söylediler. neyse mecbur bir daha git gel yaptık. dedikleri gibi parçayı tamponu aynı süre içinde değiştirdiler. ama arka stoplarla tamponu aynı hizaya getiremediler. neymiş orasını burasını cekmek lazımmış vs.vs.. bunlardan evvel serviste taktıkları park sensörü kafasına estiği zaman çalıştıgı için arka stop u çöp tenekesine carpıp kırmıştım. (bilginize arka stop 150 ytl). gene arka camlı kabin taktırdığım servis kapak kısmını denk getiremediği için arka kapı sert açılır sert kapanır oldu. ha bu arada merkez servise gittigimde "orjinal serviste" taktırdıgım camlı kabinin yan sanayi olması gerekçesiyle kendilerinin mudahale etmeyeceklerini ve tekrar taktırdıgım yere gitmem gerektigini söylemeleri ayrı bir garabet. aklıma gelenleri bilahare anlatırım.... ama herşeye rağmen arabamı cook seviyorum :)
  • Ankara'da Actyon Sports'u yollarda daha fazla görür oldum. Firma reklamları da artırırsa satışlar daha da artar sanırım. Ben peugeut 206'dan Actyon Sports'a geçtiğim biraz zorlanıyorum. Hatta geçenlerde sağ arka çamurluğu siraz sarttüm. Neyse nazar oldu o da. Aracın tipi ile ilgili olarak; biliyorsunuz zevkler tartışılmaz. Bana çok alımlı geliyor. Bu aracı almadan önce RAv 4 düşünüyordum. Geçenlerde arkadan gördüm bana çok küçük geldi. Hatta Terios zannettim. Aslında algı yanılması RAV 4 aynı araç ama bu arabaya binince onlar sanki küçükmüş gibi geliyor.
  • çamurluklara dikkat ücretsiz servis gününde istanbuldan gelenlere ve koreliye camurluğu göstericem. Rav 4 ile göz karşılaştırmasını bende bize gelen misafirin arabasını arabamın onune koymesı ile yaptım aynı segmentte bulunan suv araçlar aslında ama rav 4 cidden oyuncak gibi kalıyordu.
  • Havalar soğudu. Arabalar malum dizel. İlk çalıştırmada ne kadar ısıtmak gerekiyor. Diğer forumlarda hemen hareket edip hızlanmadan gitmek, ya da 2-3 dakika rölantide çalıştırmak gibi farklı yorumlar var. Doğrusu nedir cevaplarsanız sevinirim.
  • İdeali motor normal sıcaklığına gelinceye kadar (gösterge tam ortada) motoru çok fazla devir yaptırmadan gitmek...
    Rölantide de motor çok geç ısınır haliyle. Aslında en güzeli "kaliteli" bir motor yağı kullanmak; castrol SLX longtec mesela; araç ısınmadan bile yağ akıcılığını çok güzel koruyor...

quote:

Orjinalden alıntı: hakankarankara

Havalar soğudu. Arabalar malum dizel. İlk çalıştırmada ne kadar ısıtmak gerekiyor. Diğer forumlarda hemen hareket edip hızlanmadan gitmek, ya da 2-3 dakika rölantide çalıştırmak gibi farklı yorumlar var. Doğrusu nedir cevaplarsanız sevinirim.
  • Teşekkürler. İlk defa dizel kullanınca dikkat etmek lazım diye düşünüyoum. Bendeki actyon sports tiptronik. 1-2 dk.lık beklemelerde park moduna alıyorum. Boşa almam daha mı uygun olur. Forumdaki arkadaşlar nasıl kullanıyorlar?
  • quote:

Orjinalden alıntı: mebgerate

İdeali motor normal sıcaklığına gelinceye kadar (gösterge tam ortada) motoru çok fazla devir yaptırmadan gitmek...
    Rölantide de motor çok geç ısınır haliyle. Aslında en güzeli "kaliteli" bir motor yağı kullanmak; castrol SLX longtec mesela; araç ısınmadan bile yağ akıcılığını çok güzel koruyor...

quote:

Havalar soğudu. Arabalar malum dizel. İlk çalıştırmada ne kadar ısıtmak gerekiyor. Diğer forumlarda hemen hareket edip hızlanmadan gitmek, ya da 2-3 dakika rölantide çalıştırmak gibi farklı yorumlar var. Doğrusu nedir cevaplarsanız sevinirim.

iyide servis kendi seçtiğimiz yağı koymaya izin veriyomu ki ?
  • walla benim de tiptronik, öyle 1-2 dk için boşa almıyorum; elektronik sistemli bi şanzıman, mekanik sistemi harekete geçirmektense frene basıp sisteme bırakmak daha faydalı diye düşünüyorum; başka fikirler de varsa alabiliriz.. kitabında ne yazıyo ona da bakmak lazım

quote:

Teşekkürler. İlk defa dizel kullanınca dikkat etmek lazım diye düşünüyoum. Bendeki actyon sports tiptronik. 1-2 dk.lık beklemelerde park moduna alıyorum. Boşa almam daha mı uygun olur. Forumdaki arkadaşlar nasıl kullanıyorlar?
  • benim bir önceki aracımda (opel) izin veriyordu; zaten aldığım yağ opelin kitabında yazan standartlarla (GM onaylı) tam uyumlu idi. yetkili servisin kullandığı yağ ise daha önce hiç duymadığım bi markaydı ve varillerle geliyodu? ssangyong araçlara koyulan yağları da merak etmiyor değilim; mobil, bp yada castrol olduğunu sanmıyorum?

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: mebgerate

İdeali motor normal sıcaklığına gelinceye kadar (gösterge tam ortada) motoru çok fazla devir yaptırmadan gitmek...

quote:

iyide servis kendi seçtiğimiz yağı koymaya izin veriyomu ki ?
  • Bana da servis günleri mektubu göndermişler; 16 Aralık' a randevu aldım; hadi hayırlısı...

Periyodik bakımda değişecek yağlar, filtreler, işçilik vb. tamamı ücretsiz diyor, bir de sürpriz hediye; şu usb habı sanırım...

Bence gayet güzel; daha önce hiçbir marka araçta böyle ücretsiz periyodik bakım ne görmüş ne de duymuştum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mebgerate -- 27 Kasım 2008; 10:38:29 >
  • walla ikidir aynı şey oluyor ne zaman bakımdan çıksam bedava yapacaz deyip mektup yolluyorlar. az kullanıp kampanyalarımı beklesem acaba? darlanmaya başladım
  • Eğer yag ve filtreler ücretsiz değiştiriliyorsa gercekten hiç görülmemiş bir himzet
  • hava filtresinden para aldılar tahminimce aracı servise bıraktım çıkınca anlarız neyden alıp almadıklarını .

arka çamurluğu en sonunda koparttım tamponda koptu hali ile.. :)
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.