Şimdi Ara

Ssangyong Actyon Sports, Actyon, Kyron, Rodius, Rexton, Musso, Korando Genel Bilgi Paylaşımı (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
351
Cevap
10
Favori
143.239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: blackteach
    sehir ici yakit eurodizel 3.75TL iken haftalik 100TL ile 150 km yol gidiyor . uzun yolda 7 lt yakiyor.
    kullanima bagli oldugunu unutmayin uzun yolda 1. depo ile 800 km gidiyor.

Hocam bir yazım hatası mı var , yoksa gerçekten senin kyron bu kadar mı içiyor... ???

100 TL lik Eurodize 27 Lt akaryakıt a denk geliyor
    27 Lt Mazot ile 150 Km yol mu gidiyor senin aracın , yoksa bir yazım hatası mı var ??
    Bu senin verdiğin hesaba göre aracın 100 Km de 18 Lt yakıt tüketiyor , bi anlamda içiyor...!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BIXI MAN -- 8 Ağustos 2011; 19:47:14 >
  • ben düz viteste fabrika verisini yakalıyorum genelde şehir içi 10 şehirler arası 6,5 litreye kadar düşürebiliyorum...
  • YAzım hatası için özür dilerim. 250 km civarı olarak düzeltelim. :))
  • Merhaba arkadaşlar,

Ben 4 ay önce 2011 model Actyon Sport 4x2 6 otm. aldım ve araçtan çok memnunum, evet ilk aldığımda çok yakıyor dedim fakat motor açıldıkça yakış azalmaya başladı 100 TL. lik mazot ile ilk zamanlarda 250 Km. yapıyordum ve şu aralar 280 Km. ye çıktı kaldı ki daha 5000 bakıma girmedim. Herkes diyor ki 5000 bakımdan sonra yakışı daha da düşer, yani bu gidişe bakılacak olursa düşeceğe de benzer. Yani tahmin ederim 350 Km. ye kadar gidiş çıkar hatta biraz daha dikkatli kullansam 400 Km. yi belki görebilirim. Hayırlısı Allah'tan bakalım, yanlız Araç mükemmel bu arada bir uyarıda bulunmak istiyorum Lastik hava basınçlarını servis dedi ki daha konforlu bir sürüş için 30 Psi bas dediler ama denemelerim den edindiğim Tecrübe lastik basınçlarının mutlaka 40 Psi da olması lazım zati 44 max Psi yüklenebiliyor bunun sayesinde yakış tasarrufu sağlıyor.

Saygılarımla;

Özcan Silarsu

• quote:

Orijinalden alıntı: silarsu

Merhaba arkadaşlar,

Ben 4 ay önce 2011 model Actyon Sport 4x2 6 otm. aldım ve araçtan çok memnunum, evet ilk aldığımda çok yakıyor dedim fakat motor açıldıkça yakış azalmaya başladı 100 TL. lik mazot ile ilk zamanlarda 250 Km. yapıyordum ve şu aralar 280 Km. ye çıktı kaldı ki daha 5000 bakıma girmedim. Herkes diyor ki 5000 bakımdan sonra yakışı daha da düşer, yani bu gidişe bakılacak olursa düşeceğe de benzer. Yani tahmin ederim 350 Km. ye kadar gidiş çıkar hatta biraz daha dikkatli kullansam 400 Km. yi belki görebilirim. Hayırlısı Allah'tan bakalım, yanlız Araç mükemmel bu arada bir uyarıda bulunmak istiyorum Lastik hava basınçlarını servis dedi ki daha konforlu bir sürüş için 30 Psi bas dediler ama denemelerim den edindiğim Tecrübe lastik basınçlarının mutlaka 40 Psi da olması lazım zati 44 max Psi yüklenebiliyor bunun sayesinde yakış tasarrufu sağlıyor.

Saygılarımla;

Özcan Silarsu

4x2 manuel aracımla 100liralık mazot ile 370 km yaptım dün bikısmı şehiriçi bi bölümde yayla yolu idi rampa filan.
    diğer bölümde ise klima acık,ort.90-100km hızla.
    sizin araç da uzun yolda bahsettiğiniz degerleri
    yakalayabilir ama hızınızı 90-100 arası sabirlerseniz mümkün.Sonraki hızlar da yakıt tüketimi cok artıyor.

Lastik basıçlarını benim aracımda genelde 32-34 ps oluyor kitapcıktaki deger 32 olması lazım
    sizinki fazla gibi geldi.Eger arka boş ise

Aracınız hayırlı ugurlu olsun keyifli yolculuklar.

• quote:

Orijinalden alıntı: silarsu

Merhaba arkadaşlar,

Saygılarımla;

Özcan Silarsu

Aracın hayırlı olsun dostum aramıza hoş geldin,

Yakıt konusunda yaklaşık 2200 kg'lik bir araç için yakıtı bence çok çok iyi,yakıt ile beraber aracın motoru açıldığında daha iyi gittiğini hissedeceksin

Araç dediğin gibi mükemmel Allah nazarlardan korusun piyasada 50-60 bin tl istenen C sınıfı araçlara nal toplatır aracınız

Sizi aramızda görmek çok güzel sık sık deneyim ve sorularınızı paylaşın mutlaka bekleriz

Edit:http://forum.donanimhaber.com/m_40698492/tm.htm Buraya da bekleriz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi f-a-t-i-h -- 18 Ağustos 2011; 22:14:52 >

• Dnz60 temennilerin için çok teşekkür ederim bende aranıza katılmaktan çok
    Mutluyum.
  • Fatih bey size de çok temennileriniz için çok teşekkür ederim
    Aranıza katılmak çok güzel bir duygu.
  • selam arkadaslar 3 aydır 4 ceker otamatık kullanıyorum agır off road yapıyorum 265 75 16 bf good rıch a t lastık takılı 10 cm yukseltme var tunungle 40 beygır artarak 181 beygıre ulastı arac .. onde vınc var karter koruması vs vs yaklasık 2500 kılo otabanda cok rahat 190 goruyor ....inanılmaz dık rampalarda , yarım metre balcık camurda , bır metreye yakın derelerden cok rahat gecıyor turkıyede an agır sartlarda kullanılan actyon sports benımkıdır :))daha once defenderım vardı her off road sonrası sanayıden cıkamazdık ....
    bu arac tank gıbı her seyıyle mukemmel bence motor sanzıman dıfransıyellerı sasesı elektrık sıstemı fren sıstemı her seyıyle son derece basarılı ... yakıtı cok ekonomık ... rakamı uygun ... herkese selamlar
  • selam arkadaşlar sizlere bir haberim var. 2012 model olarak rexton 2.0 dizel geliyormuş. bayiden öğrendim. 190 beygir olacakmış. rexton hep gözümdeydi, şimdi ulaşılabilir olacak. sizler ne dersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: csurgeon

selam arkadaşlar sizlere bir haberim var. 2012 model olarak rexton 2.0 dizel geliyormuş. bayiden öğrendim. 190 beygir olacakmış. rexton hep gözümdeydi, şimdi ulaşılabilir olacak. sizler ne dersiniz?

Çok iyi olur aslında fiyatlandırmasına göre değerlendirilebilir
  • son zamanlarda şahsuvaroglu da piyasaya uyma çabasında.
    bizim oralarda denir''biti kanlanmış bunun''aynen öyle baktılar satıslar iyi habire zam.

gecen yıl 35bine aldıgım aracın liste fiyatı 40bin küsür olmuş üstelik
    3bin lira denilen kabin ve 3yıllık bakım hediyesi de dahil degil bu fiyata.
    vw'de bu kadar zam var bi tek.
    yine gecen gecen yıl 69-70bin olan full kyronun suan liste fiyatı 85bin görünüyor,

2,0lt rexton gelse min.90 bin olur donanımlısı da 100 bin olur şuanki liste fiyatı 115bin
    ama gecen yıl zaten bu aracı o fiyatlara satıyorlardı.
    müşteri açısından sanırım tek avantajı mtv'si olur.

2,0lt rexton'u satsınlar 75 bine hemen bgn alırım

• 2.0 rexton bence 90 felan olur . 80 olmaz adamlar kyron, korando satamaz. 80 olsa ben birazdan gider alırım .90 bin için rexton biraz pahalı kalacak .arkadaşlar gidip inceledim rextonu gerçekten harika. neyse bekleyelim görelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanmerto

quote:

Orijinalden alıntı: Dupp

quote:

Orijinalden alıntı: kiyali

arkadaşlar şu zerafete bakın:

Ssangyong Actyon Sports, Actyon, Kyron, Rodius, Rexton, Musso, Korando Genel Bilgi Paylaşımı

Ssangyong Actyon Sports, Actyon, Kyron, Rodius, Rexton, Musso, Korando Genel Bilgi Paylaşımı

bunlardan birinemi sahipsin ?

kargaya yavrusu şahan misali

hayatımda gördüğüm en ama en iğrenç araba

+1...
    Darılmayın gücenmeyin ama
    Bir araç bu kadar tipsiz olmaz be yaaa
    el insaf

• Boş verin arkadaşlar alacağınız aracın arkasında duran firma önemli,size arabayı satana kadar her türlü takla atılıyor sonrasında ,kimse yok ortada ,size tavsiyem servise gittiğinizde aracınıza yapılan her türlü işlem için belge alın aksi taktirde yarın başınız ağrır.

2010 da action sport 18' 6 AT 4*4 en fullolanını 52000Tl ye aldım .Tacir olmadığımdan faturama bakmadım sonrasında fark ettim ki faturayı düşük kesmişler ,Yaşadığı toprak üzerinde vergi kaçıran bir firmaya ne kadar güvene bilirsiniz ki?
    20000 de EGR valfi denen parça ve akü arıza yaptı ,hemen değiştirdiler,
    35000 de arazide kaldığımda 4*4 ün çalışıyor gibi gözüküp aslında çalışmadığını ve sonrasında bunun sebebininde aks vidasının gevşemiş olduğunu belirlediler vida sıkıldı ve 4*4 çalıştı.
    36000 de vida tekrar gevşedi ve servis sıktı,Allahdan bunları kayıt altına aldırmışım.
    daha sonrasında bu vida 3 kez gevşedi ve servis Tüketici hakları gereği aracı değiştirmesi gerekirken parçaları değiştirdi buraya kadar herşeyi sineye çektim ama aracım servisde iken şanzuman arızası tespit edildi şanzuman söküldü İst a gönderildi ,bu arada aracın değiştirilmesini talep ettim.Firma pişkin pişkin ADANA ARPEL OTO aracını yaptık gel al diye noterden yazı yazdı doğal olarak ,gittim almaya odane aracımdan yağ akıyor du servis yağ filtresinin kapağını çok sıkmış çatlatmış ,neyse garantiden değişti ve arabada test sürüşü yaptık ,aracın difransiyelinden ses geliyordu ,servis yetkilisi defransiyali söküp ist a göndericez dedi şaka gibi. Servisin yetersiz olduğu kanaatine vardım ve aracımı Ankara Gençler Servisine getirdim ,arkadaşlar aracımla ilgilendiler ve turbo hortumunun yırtık olduğunu belirterek hortumu değiştirdiler ve Difransiyelin ve şanzumanın sökülmesi gerektiğini söylediler çünkü aracı test cihazına bağladıklarında şanzuman arızası veriyordu araç ve işin ilginci şanzuman arızası verirsen araçta arıza lambası yanmıyor du.Allahdan bunuda cep telefonumdan kayıt etmiştim.

Sonuç olarak Firmayla davalığız ,Hukuksal süreç devam ediyor Tüketici mahkemesinden dava açtım ,ancak firma bu araç ticaridir bu nedenle ticari mahkemede dava görülmelidir diyor.

2/12/2011 de aracım 20km hızın üzerine çıkamaz halde yolda kaldı ,Gençler otoya servise götürdüm arıza lambası yanıyordu ,sistemden baktılar ve EGR valfi ve Şanzuman arızası hatası verdi ,firma bu bilgiyi sildi aracın ŞAnzumanının difransiyelinin ,EGR valfinin ve halen arızalı olan 4*4 ün tamir edilmesi gerektiğini bunun içinde 15 günü geçen bir süreye ihtiyaç olduğunu söylediler,davam sürdüğünden bilir kişinin görmesi amacıyla aracımı servisden çıkarmak istedim ve bana bu arızaların tespit edildiğini servis çıkış belgesinde yazın dediğimde Gençlerde orada sınıfda kaldı ,belge veremeyiz dediler.Ya arkadaş arabada arızayı tespit ettin bunu söyledin ,e belgele o zaman ,ama verilen cevaplar o firma çatısı altında firmayı temsil edenleri ve firmayı o kadar küçülttüki anlatamam sadece firmaya güldüm ,
    çalışan diyor ki ;Abi biz emir kuluyuz,
    servis Yetkilisi diyor ki ;aracınız ikaz lambası yanıyor diye geldi söndürdük başka belge veremeyiz,Şahsuvar oğlundan bize talimat var bu arabaya belge vermeyin,
    Şirket yetkilisi diyor ki; Biz Şahsuvaroğlundan da büyük bir firmayız. Nereniz büyük anlamadım ,ben Renomais dede çalıştım ,Sevise bir araç girdimi müşteri şikayeti yazılır servis kayıdına ve araç çıkarken yapılan işlem ve bulgular Tüketiciyi bilgilendirmek amacı ile yazılı olarak araç teslim fişinde belirtilir,siz daha servis sisteminizde Şahsuvaroğlu korkusuna bunu yapamıyorken gördüğüm kadarıyla sadece diliniz büyük .

Bunca araç satılırken arada birkaç araç da bu arızalar oluşa bilir diye düşüne biliriz.Ama Üretici firma ,ithalatcı firma ve satıcı firma nerede soruyorum....

• Bilinirliği olan , satış sonrası servis hizmeti adam gibi olan firmaları tercih etmek en iyisidir.. Heee diyeceksiniz ki o bilinen büyük firmalarda olmuyor mu böyle şeyler... Mutlaka oluyordur ama en azından bu kadar inletmezler insanı... En basiti servise girdin arızanı bildirdin. İşi emrine o arıza yazılır mutlaka...

Öyle şahsuvarlar gibi , aracı kara listeye alıp , servislere talimat verip , bu araç gelince yazmayın bi şey denmez... Koskoca distirbütör bu kadar basit işlere kalkışmaz...

Zaten satış adetlerine bakarsanız doğru düzgün bir satış ta yok..... Yakın zamanda bırakırlarda distirbütörlüğü....
  • quote:

Orijinalden alıntı: cem1999

Boş verin arkadaşlar alacağınız aracın arkasında duran firma önemli,size arabayı satana kadar her türlü takla atılıyor sonrasında ,kimse yok ortada ,size tavsiyem servise gittiğinizde aracınıza yapılan her türlü işlem için belge alın aksi taktirde yarın başınız ağrır.

2010 da action sport 18' 6 AT 4*4 en fullolanını 52000Tl ye aldım .Tacir olmadığımdan faturama bakmadım sonrasında fark ettim ki faturayı düşük kesmişler ,Yaşadığı toprak üzerinde vergi kaçıran bir firmaya ne kadar güvene bilirsiniz ki?
    20000 de EGR valfi denen parça ve akü arıza yaptı ,hemen değiştirdiler,
    35000 de arazide kaldığımda 4*4 ün çalışıyor gibi gözüküp aslında çalışmadığını ve sonrasında bunun sebebininde aks vidasının gevşemiş olduğunu belirlediler vida sıkıldı ve 4*4 çalıştı.
    36000 de vida tekrar gevşedi ve servis sıktı,Allahdan bunları kayıt altına aldırmışım.
    daha sonrasında bu vida 3 kez gevşedi ve servis Tüketici hakları gereği aracı değiştirmesi gerekirken parçaları değiştirdi buraya kadar herşeyi sineye çektim ama aracım servisde iken şanzuman arızası tespit edildi şanzuman söküldü İst a gönderildi ,bu arada aracın değiştirilmesini talep ettim.Firma pişkin pişkin ADANA ARPEL OTO aracını yaptık gel al diye noterden yazı yazdı doğal olarak ,gittim almaya odane aracımdan yağ akıyor du servis yağ filtresinin kapağını çok sıkmış çatlatmış ,neyse garantiden değişti ve arabada test sürüşü yaptık ,aracın difransiyelinden ses geliyordu ,servis yetkilisi defransiyali söküp ist a göndericez dedi şaka gibi. Servisin yetersiz olduğu kanaatine vardım ve aracımı Ankara Gençler Servisine getirdim ,arkadaşlar aracımla ilgilendiler ve turbo hortumunun yırtık olduğunu belirterek hortumu değiştirdiler ve Difransiyelin ve şanzumanın sökülmesi gerektiğini söylediler çünkü aracı test cihazına bağladıklarında şanzuman arızası veriyordu araç ve işin ilginci şanzuman arızası verirsen araçta arıza lambası yanmıyor du.Allahdan bunuda cep telefonumdan kayıt etmiştim.

Sonuç olarak Firmayla davalığız ,Hukuksal süreç devam ediyor Tüketici mahkemesinden dava açtım ,ancak firma bu araç ticaridir bu nedenle ticari mahkemede dava görülmelidir diyor.

2/12/2011 de aracım 20km hızın üzerine çıkamaz halde yolda kaldı ,Gençler otoya servise götürdüm arıza lambası yanıyordu ,sistemden baktılar ve EGR valfi ve Şanzuman arızası hatası verdi ,firma bu bilgiyi sildi aracın ŞAnzumanının difransiyelinin ,EGR valfinin ve halen arızalı olan 4*4 ün tamir edilmesi gerektiğini bunun içinde 15 günü geçen bir süreye ihtiyaç olduğunu söylediler,davam sürdüğünden bilir kişinin görmesi amacıyla aracımı servisden çıkarmak istedim ve bana bu arızaların tespit edildiğini servis çıkış belgesinde yazın dediğimde Gençlerde orada sınıfda kaldı ,belge veremeyiz dediler.Ya arkadaş arabada arızayı tespit ettin bunu söyledin ,e belgele o zaman ,ama verilen cevaplar o firma çatısı altında firmayı temsil edenleri ve firmayı o kadar küçülttüki anlatamam sadece firmaya güldüm ,
    çalışan diyor ki ;Abi biz emir kuluyuz,
    servis Yetkilisi diyor ki ;aracınız ikaz lambası yanıyor diye geldi söndürdük başka belge veremeyiz,Şahsuvar oğlundan bize talimat var bu arabaya belge vermeyin,
    Şirket yetkilisi diyor ki; Biz Şahsuvaroğlundan da büyük bir firmayız. Nereniz büyük anlamadım ,ben Renomais dede çalıştım ,Sevise bir araç girdimi müşteri şikayeti yazılır servis kayıdına ve araç çıkarken yapılan işlem ve bulgular Tüketiciyi bilgilendirmek amacı ile yazılı olarak araç teslim fişinde belirtilir,siz daha servis sisteminizde Şahsuvaroğlu korkusuna bunu yapamıyorken gördüğüm kadarıyla sadece diliniz büyük .

Bunca araç satılırken arada birkaç araç da bu arızalar oluşa bilir diye düşüne biliriz.Ama Üretici firma ,ithalatcı firma ve satıcı firma nerede soruyorum....

üstad başına gelmedik kalmamış geçmiş olsun. inşallah mahkeme istediğiniz gibi sonuçlanır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi werty_tr -- 10 Aralık 2011; 15:15:46 >

• Forumu yeni tespit ettim ve ben de tecrübelerimi sizlerle paylaşmak istedim. Ben Ssangyong araçların Actyon Sports, Kyron ve Rodius modellerini hem kullanma ve hem de böylelikle test etme imkanı buldum. Mesela Rodius, Chrysler Voyager gibi orijinal 7 koltulku bir MPV. Bundan önce farklı segmentte pek çok araç kullanmıştım. Bu araçları Türkiye'ye gelmeden önce de takip ediyordum. Firma esasen bir SUV uzmanı; binek olarak yalnız özel üretim olan Chairman modeli var ve o da 4 çeker. Şirket Mercedes ile stratejik ortak; Mercedes'e kaporta, şase ve döşeme aksamı yapıyor; Mercedes de Ssangyong'a motor ve şanzuman veriyor. Bu nevi ortaklık zannederim dünyada tek. Mercedes'lerin kaporta ve motorları ne kadar sağlam ise, aynı özellikler Ssangyong araçlarda da var. Fiyat, kalite ve performans değerlendirilmesi yapıldığında, Türkiye'de sınıflarında rakipsiz görünüyorlar. Araçlar oldukça rahat, konforlu ve motor hacimlerine göre iktisatlı. Benim kanaatimce bu araçlar Türkiye'ye gelmeseydi biz 80 bin TL altında pikap, 150 bin TL altında da SUV araç göremezdik; bu araçlar bu segmente büyük bir fiyat dengesi getirdi. Şahsuvaroğlu daha önce Cezayir'de distribütürlük yapmış ve bu tecrübeyle piyasaya girmiş. 4 seneden bere araçlarını kullanan biri olarak hiç bir servis sorunu yaşamadım ve üstelik servis fiyatları çoğu servisden çok da makul. Bu paylaştıklarım sebebiyle firma ile bir alakam olduğunu düşünenler olabilir. Benim maksadım, bugüne kadar 20'ye yakın farklı modelde araç kullanan biri olarak, bir hakkı teslim etmek. Keşke memleketimizin bu evsafta bir otomobil markası olsa da onu övsek ve tanıtsak. Lakin modeller hakkında yorum yaparken öncelikle incelemenin, mümkünse kullanmanın ve servisleri hakkında daha doğru bilgiler almanın yerinde olacağını düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BOA1453 -- 19 Nisan 2012; 21:45:03 >

• Arkadaşlar,yeni Korando hakkında tecrübesi ve fikri olan var mı?
  • actyon sport u demedim harika bir araç çok büyük ihtimalle toyota corollamı satıp bu aracı alma yönünde karar verme arefesindeyim

hadi hayırlısı
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.