Şimdi Ara

Ssangyong Actyon Sports, Actyon, Kyron, Rodius, Rexton, Musso, Korando Genel Bilgi Paylaşımı (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
351
Cevap
10
Favori
143.227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: forester34

quote:

Orijinalden alıntı: darkmoon34

ssyang eskiden ssyang du benim için ssyang mercedes di mercedes in motorunu verdiği ve tasarımında yapımında yardım ettiği bir firmaydı zaten türkiyeye de bu lansmanla girdi bilhassa bu lansman yapılmışdı hatta rağmetli barış mançoda vardı o zamanlar ssyang çok ağır bir marka idi ve pahalı idi çünkü markanın yanında mercedes lafı hep geçerdi..

yani bu zamanın infiniti jeepleri gibi bir şeydi..

şimdiki ssyang ise bam başka artık çinlilerin elinde olan motor kalitesi üretim kalite standartı belli olmayan chery kalitesinde bir marka yani o zamanki ssyang ile yakından uzakdan alakası yok..

bu farkı belirtmek çok şart bence

bir ustanın mussoya bakım yaparken gaza basarken bana dediği bir laf vardı bu araç ne daewoo ne ssyang bu motor ben merdesim diye gürlüyor demişdi..

Hala Mercedes bu firmaya ortak, Boschun yakıt pompaları kullanılıyor bildigim kadarıyla, şasi Mercedes diye biliyorum.
    Sonuçta aracı alırken bunları sormak lazım hala üretilen modellerde Mercedes parcalarımı kullanılıyor. Ben kalitenin bozulcagını sanmam. Hiç bir firma gecmistekinden daha kötü araç üretmez. Birde bu araç sadece Turkiyeye degil, Avustralyadan Almanyaya, Hollandadan Rusyaya her yere ihrac ediliyor

şu anda mercedesle anlaşmasını fes ettiler onu biliyorum belki mercedes ar ge lerinde yardım ediyordur ama dediğim şu eski araçları komple mercedes üretiyordu a dan z ye ssyaoungun sadece ismi vardı araç üstünde .. şimdilerde öyle değil artık..

• şu kyrona acayip kafayı taktım ben de.
    inanılmaz güzel ve geniş duruyor içi. maalesef test sürüşü yapmadım.
    ancak sorentodan hiç de farklı değil dış görünüş olarak.
    73000 tlfiyat çektiler 4x4 lx 18 inç jantlısına.
  • Rodius alan var mı çok merak ediyorum.. Bu zamana kadar gördüğüm en şekilsiz araba... Yurt dışındaki cenaze arabalarına benziyor tasarımı..

Ayrıca Actyon da Yol bilgisayarı yok demiş bir arkadaş , doğru mu bu ?
  • arkadaşlar actyon sports da bass ve tiz ayarları nasıl yapılıor acaba bi bilginiz varmı acaba
  • hocam müzik sisteminin sagındaki yuvarlak tusun üzerine ilk bastıgınızda sanırım tiss sonraki basınısınızda bass üçüncü basmanızda ise sesin hanhi tarafdan gelecegine karar veriyorsunuzkazasız belasız yolculuklar.
  • Arkadaşlar 2008 yılı ocak ayında ,son anda Mitsubishi L200 den vazgeçip Ssangyong Actyon Sports almaya karar verdim ve aldım. Ozamanlarda bugünlerdeki kadar yaygın olmayan bu aracı almak biraz cesaret işiydi ama yaptım bir hata ! ve aldım. Ilk zamanlarda araçdan gayet memnundum ve severek biniyordum ama en fazla 6 aylık bir zaman diliminden sonra araçda ufak ufak arızalar çıkmaya başladı.Onca olumsuz yoruma rağmen yinede severek kullandıgım aracımdan gün geçtikçe soğumaya başladım.Heleki 1 yıldan snra aracın 2 periyodik bakım arasında servise gitmediği gün yoktu.Yakıt filtersiydi triger kayışıydı (usta hatası) el freni problemi, direksiyon kutusu , şanzıman problemi,4x4 problemi,ön cam fitili,kapı fitilleri ve aklıma gelmeyen daha bir çok arızayla uğraşmak zorunda kaldım.Buyuk bir kısmı garanti kapsamından yapıldı anca yinede 2 haftada bir aracımı servise bırakmak gittikce can sıkmaya başladı. Yaklaşık iki hafta önce dönüşlerde aracım arka kısmından acayip sesler gelmeye başladından servise götürdüm ve 2 saat sonra aracı onardıklarını soyleyipp geri verdiler bana ama aldıgım andan itibaren eskisinden daha fazla ses gelmeye başladı. Birkaç gün snra sorunu tekrar kontrol ettirmeye giderken şans eseri tamda servisin önünde araç hareket halindeyken direksiyon aniden sertleşti ve güçlükle servisin içine bırakabildim . Bana 3 gun aracı servisde bırakmam gerektiğini soylediler ,bende mecburen kabul ettim.Aracı servisden alalı 2 gun geçmiştiki işyerimin önünde aracın altınına artık hidrolikmidir yağmıdır bilmiyorm tamamen boşalmış ve direksiyon yine aynı duruma geldi.Aracım şuan servisde ve severek aldıgım arabamdan aşırı derecede soğudum. Araç servisden çıksa bile nasıl güvenip binebilirim.90-100km hızla giderken aynı problemi tekrar yaşarsam diye düşünmekden nasıl yola çıkabilirim.....

Bunlar benim aracımla yaşadığım problemler.Burdan kimseye " bu aracı kesinlikle almayın, uzak durun demiyorum". Sadece yaşadığım sıkıntıları yazdım ve eger bu araclardan almak gibi bir düşünceniz varsa bir kez daha düşünün ve oyle karar verin.

Ayrıca şöyle bir soru sormak istiyorum. Direksiyondan kaynaklı 3 kez arıza yaşadım.Bu durumda tüketici hakları mahkemesine başvurup aracın geri iadesini talep etme hakkım varmıdır ?Para iadesi veya yenisiyle değişim gibi bi şansım olabilirmi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: BIXI MAN

Rodius alan var mı çok merak ediyorum.. Bu zamana kadar gördüğüm en şekilsiz araba... Yurt dışındaki cenaze arabalarına benziyor tasarımı..

Ben hiç canlısını görmedim,netteki fotoğraflarını gördüm sadece.Umarım canlısını hiçbir zaman görmem.Cenaze arabasından bile beter bence,iğrenç olmuş ama Kyron güzel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enoman

quote:

Rodius alan var mı çok merak ediyorum.. Bu zamana kadar gördüğüm en şekilsiz araba... Yurt dışındaki cenaze arabalarına benziyor tasarımı..

Ben hiç canlısını görmedim,netteki fotoğraflarını gördüm sadece.Umarım canlısını hiçbir zaman görmem.Cenaze arabasından bile beter bence,iğrenç olmuş ama Kyron güzel.

Ben bi tane CC plakalı konsolosluk aracı gördüm.. İnanılmaz bir tasarım rezilliği diyebiliriz...

Kyron veya Rexrton gibi çok güzel araçlar üreten tasarlayan adamlar Rodius u nasıl yaparlar hayret bi şey...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: enoman

quote:

Ben bi tane CC plakalı konsolosluk aracı gördüm.. İnanılmaz bir tasarım rezilliği diyebiliriz...

Kyron veya Rexrton gibi çok güzel araçlar üreten tasarlayan adamlar Rodius u nasıl yaparlar hayret bi şey...

Aynen özellikle Kyron çok yakışıklı.

• KYRON yeni kasa ne zaman çıkar acaba? 5 yıl olmuş şimdiki kasa çıkalı. Aldıktan hemen sonra kasa değişirse yanarım:(
    Bir de bana kaportası diğer araçlara göre zayıf geldi,tınn tınn ötüyor. ne dersiniz?
  • bence kaportası gayet sağlam ncapten 5 yıldızlı kaza testlerini youtubeden bakabilirsiniz (youtube açılmıştır bilginize) dikkat ederseniz arç avrupada new kyron olarak satılır 2008'de kasa değiştirmiştir aslında sadece sağı soluyla biraz oynanıp biraz daha yakışıklı hale getirilmiştir.2008 öncesinde stoplar sinyaller ve bazı kasada değişikler görebilirsiniz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: byatunga

quote:

Orijinalden alıntı: Ω Omega

quote:

Orijinalden alıntı: atsızadam

Arkadaşım madem yazacaksın önce bir araştır öyle yaz. En azından saçma yazmazsın belki. Araç kopya ya da çakma değil. Forumu tam okusaydın ya da ssangyong topiclerine baksaydın mercedesin bu firma ile teknoloji ortaklıkları olduğunu ve bir çok yönden mercedesin bu firmaya destek verdiğini görürdün. Aracın motor-şanzıman mercedes. Mercedesin know-how ını kullanıyor. Hatta chairman modelini araştırırsan neredeyse birebir mercedes. Ama galiba pek araştırmaya meyilli değilsin. Onu da ben ekliyeyim bare.

fazla söze ne hacet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alioreh -- 1 Kasım 2010; 21:13:02 >

• neredeyse değil tamamen mercedes :D ingilizce aracın orjinal kitapçığında motor seçeneklerindeki otorlardaki yıldızlara dikkat ettinizmi?? bu aracın c200 cdi ile olan motor benzerliğine (bg sayısı vs) dikkat ettiniz mi??? şanzımandaki yıldızı ve mersonun şu anda kullandığı delphi mazot pompalarını kullandığına dikkat ettiniz mi?? farların s serisine benzediğini görmüşsünüz bravo :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: rockboy

bence kaportası gayet sağlam ncapten 5 yıldızlı kaza testlerini youtubeden bakabilirsiniz (youtube açılmıştır bilginize) dikkat ederseniz arç avrupada new kyron olarak satılır 2008'de kasa değiştirmiştir aslında sadece sağı soluyla biraz oynanıp biraz daha yakışıklı hale getirilmiştir.2008 öncesinde stoplar sinyaller ve bazı kasada değişikler görebilirsiniz...

O NCAP testi Kore'nin, EURO-NCAP değil. Biraz katakülle yaptıkları izlenimi verdi bana. Kore'de test yapıp EURO diye izlenim vermeleri güven sorunu uyandırdı bende. Demek EURO için güvenemiyorlar kendilerine. Sırf bu yüzden almaktan vazgeçtim şimdilik.Beklemedeyim.
  • hocam fikrinize saygılıyım.avrupalı tüketici güvenli arac almak istiyor otomobil üreticileri de buna
    göre ayarlıyorlar arabaları reno yıllardır topluyor yıldızları armut toplar gibirenoyu kötülemiyorum buarada.her kazanın kendine göre degişkenleri vardır bu carpısma testlerinden alınan yıldızlar fikir verebilir
    size ama asla güven vermez kanımca.
    ben SSangyongActionsports ile byk kaza atlattım iki şeritli yolda bir otobüs hiç benii görmeden sollamaya
    kalktı arada otuz mtre yoktu.yoldan cıktım inanın eski aracım olsa ya da baska bi binek arac kesin takla
    atardım.binek arac olsa yol dısına cıkmaya cesaret edemez belki de otobusun altına girerdim bilmiyorum.
    haa bakın bu aracların kafa kafaya olsun yandan carpmalarda olsun öyle kötü performas sergileyecegini düşünmüyorum ama yaya güvenliği acısından sanırım sınıfta kalır aracların tasarımından dolayı.
    Günümüz araclarına şehir içinde ufaktan dokun dünyanın masrafını cıkarıyorlar,darbeyi absorbe etmek için..
    hocam bu aracların tercih edilmeme sebebi ikinci elinin olmaması olabilir,
    Distribitör'den şüpheleriniz olabilir,servisler daha tecrübe kazanmamıs diyebilirsiniz ama emin olun mayıs2010dan beri kullanıyorum 15oookm dayandım emniyette hissetme acısından yüksek hızda verdiği güven(150-160 daha fazlasını yapmıyorum)en begendiğim özellikleri.kazadan sora lifte kaldırdılar 30 40cmlikkot farkı vardı indiğim bahce ile yol arasında hızım fren sonrası80 filan idi sadece camurlukları kırılmıstı.Şahsuvaroğlu erzurum kökenli bir firma burda gayet basarılı satıslar yapıyorlar ikinci el piyasası
    burda var sahsen memletimde olsam bu kadar cesaret edemezdim.sizi de gayet net anlıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: kiyali

arkadaşlar şu zerafete bakın:

Ssangyong Actyon Sports, Actyon, Kyron, Rodius, Rexton, Musso, Korando Genel Bilgi Paylaşımı

Ssangyong Actyon Sports, Actyon, Kyron, Rodius, Rexton, Musso, Korando Genel Bilgi Paylaşımı

bunlardan birinemi sahipsin ?

kargaya yavrusu şahan misali

• bunlardan birine sahibim;
    +dizel
    +dagda bayırda özellikle asvaltta üzmez
    +donanımları
    +arkasındaki kabin
    +bakımları bedava
    +arkasında makas olmadıgından(diz mesafesi arka koltuklarda kısa olsa dahi)konforlu
    +tasarımı en çok ilgimi çekendi zaten
    +2000 motor 140 bg eski merso motoru
    +belki de bütün bunlardan önemlisi,35.300
    +devasa bagaj hacmi.(rakiplerinden küçük olsa da)söylemeyi unuttum.
    sayın dupp bu fiyata sıfır dizel alacagınız Kuzgun'u merak ediyorum acıkcası..
    eksilerine de sayayım:
    -ikinci el piyasası
    -distiribitör firmanın bu markayı Tr.de tanıtamaması önceki mazisinden sanırım
    -Servislerin yeteri kadar deneyim sahibi olamamaları(bulundugunuz yerle alakalı)
    -Tr.nin her ilinde bayi agının ve servisinin olmaması(kac markanın var ki)
    -2008modellerinde yasanan bazı problemler(bütün markaların araclarında sorun yasayanlar cıkıyor malesef)
    Son olarak aracın tasarımı kişiseldir..begenen begenir..Siz de Q7 vardır onu da herkes begenir,ne diyeyim

• valla 6 aydır kullanıyoruz gayet memnunuz çok iyi araç markası pek bilinmediğinden güvenilmiyor ama ben aracımı sewiyorum...
  • Arkadaşlar bu markanın akıbeti ne oldu bilen varmı,kim kime sattı kim aldı inekmi içti dağamı kaçtı ne oldu.

İmzamdaki 2008 model aracımı sattım,hyundai i20 alacaktım ama olmadı,mecburiyetten dolayı actıon alıyorum 2. el olarak araç 2008 model ve 32.000km'de,bir fikir beyan ederseniz sevinirim.

Aracı almamdaki mecburiyet alacağım parayı tahsil edemeyince böyle bir yola başvurduk,6.000$ alacak vardı,aracın ederi (rusya piyasası) 1.4000$ geri kaln 8.000$ ödeyerek almayı düşünüyorum.

Araç çok temiz mavi renkte full donanımlı,çok yabancısı olduğum ve tek tük yollarda gördüğüm bir araç,işin aslı biraz tereddütdeyim,sevgiler saygılar..

• en son hintli mahindra adlı firma çinlilerin elindeki hisseleri aldılar diye biliyorum
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.