Şimdi Ara

SS'li / Ufak Bir Kaza Yaptım, Kim Haklı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
2.358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aslında kaza denemez gibi bile, çok saçma gerçekleşti. Hatalar birleşti diyorum kendimce.. 2 Senedir araç kullanıyorum, ilk defa sürtmüş oldum arabayı.

Olay İstoç'ta gerçekleşti, ben (Transporter) ana caddedeydim, Passat tali yoldan geldi. Fotoğraflara göre kesin ben haklıyım ama ortada birde video var

Videoda sağdan ters şeritten gelen Transit ailecek hepimizi çok korkuttu, normalde araç sürerken aşırı soğukkanlıyımdır ama böyle göre göre olunca sonrasında adama laf yetiştirdim ve olay öyle gerçekleşti.

Kimsenin hakkına girmek istemiyorum, Passat'ın sahibi sağdan araç gelince sen üstüme kırdın bana vurdun diyor.. Evet vurdum ama o şekilde değil. Ve öncesinde araç sahibiyle hiç göz göze gelmedim, yani yol verip de sonrasında çarpmak gibi durum yok.

Normalde araç sahibine ben vurmuşum eyvallah dedim, ama kendi suçu da yok değil. Bu sebepten ötürü "vurdum" yazıp sonrasında değer kaybı davalarıyla uğraşmak istemiyorum, araç sahibi iyi bir amcamız gibi ama her daim güven olmuyor. Adamın sıfır arabasını mahvetmişsin diyen arkadaşlara da katılıyorum.. Lüzumsuz bir sürtüşme.

Edit: Video yan çıkmış özür dilerim,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gökhan G. -- 2 Aralık 2019; 11:22:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Videonun özeti,

Siz: Hocam buyrun önce siz çarpın!

O: Yok hocam estağfurullah, siz buyrun!

Siz: İstirham ediyorum önden siz?

O: Ne demek efendim lütfen!

Siz: E peki madem, GÜM!
  • mithrandir24 kullanıcısına yanıt
    Hocam cidden dünyanın en lüzumsuz kazası ya Benim arabada zaten bir şey yok da adamın arabasına üzüldüm

• Size şer gibi görünen olaylarda bir hayır vardır, videoya göre kazanın oluş şekli bence sizi ileride oluşabilecek mühim bir olaydan alıkoymuş kazaya şükür olmaz ama bu kadar ufak atlatmanıza sevindim 50/50 verirler g,b, geliyor gerçi 100 lük sistem kalktı ama yarı yarıya suçu bölerler.
  • o kadar naif bir o kadar komik kaza olmuş 1 kişi sabırlı olsa kaza olmazmış herkes aradan geçme dersinde

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçmiş olsun hocam. Kaos ortasında olası bir kaza olmuş gözü dört açmak lazım.

• Böyle durumlarda artık karşı tarafın şeridi kitleyen biri varsa ona yolu verip akışı sağalama taraftarıyım ben. Ben yol vermesem arkadmadki yo lvermese bu sefer hepten kitleniyor.

Ama denildiği gibi çok tatlış bir kaza olmuş bune ya
  • İyi sizin yerinizde ben yokmuşum valla..

Videoyu izlerken bile gerildim. Passat ile temas gerçekleştiği anda el frenini çekip, passat sürücüsüne elimle bir dakika yapıp, gidip transit sürücüsüne sorgusuz sualsiz kafa göz daldım yumrukluyorum şu an. Ohh

• Kaosa neden olan zaten kendisi. İlla fırlatıp geöecek o aradan, yol verirse olmaz paşamın gururu var.

Bari videoyu koymasaydın. Olay çok saçma ve tamamen suçlusun. Ancak seni bu kazayı yapmaya iten olayı da es geçmemek lazım. Kısacası bu tür araç kullanıcıları hep dert trafikte. Sana kazayı yaptıran kişi de minibüs kullanıyor, sen de. Passat zavallım durduğunu görünce araya girmeye çalışmış ama tost olmuş. Lütfen daha dikkatli olalım. İyi forumlar.

• Bu videonun tiklanma rekoru kirmasi lazim 😂

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • o hindistan kavşağı gibi kavşakta kaza yapmamak bir başarı zaten.
  • ilk resimde ne var öyle

• Passat suçlu.
  • sizin kazayı bilmiyorum ama kafayı sokan transite mutlaka ceza yazılmalı.
  • Hadi Transit öküz yola daldı, Ee Passat dayı sen bunları görmüyor musun da yola sokuyorsun kafayı?

• Bu ne abi

• Benim anlamadığım, passat geçse bile nereye geçecek?
    Her yer tıkalı gibi gözüküyor videoda.
    O, seni beklese yol açılır istediği yere giderdi.
  • Tmm passata vuran sensinde ne aceleleri varki transit bir yandan passat bir yandan sıkıştırıyor.Şöyle araç sürerken ara yoldan burnunu yarım metre çıkartanlara gıcık oluyorum iyi olmuş akıllanmıştır artık.

Hele transitli tam bir yavşak ısuzu zaten şeridinde çıkmaya çalışıyor ikinci bir şerit yapıp ani fren yapıyor sizin kaza yapmanıza sebebiyet veriyor.Ana avrat dümdüz gidilse yeridir bu öküze.
  • Hocam normalde önüm tıkalı olsa dörtyol'u ben de tıkamam asla, 2 metre ileri gitmenin bir önemi yok zaten. Önüm açık gideceğim yere gideyim diye ilerliyordum,

@Lord Nafaryus Hocam İstoç'ta herkes her boşluğa hızlıca dalıyor, sakatlık çıkmasın diye yavaş yavaş ilerliyordum, 2 sokak önce de babam bugün birileri kaza yapar dedi. Eh ben yaptım yine yavaş giderken hem de

@iquique Tüm suçu bana yıkmaya kalkışırsa mecbur onu suçlu çıkaracağım. İyi niyetli davranmaya çalıştım hem ama umarım suistimal etmez bugün tutanak tutacağım.

GünahÇıkartanİmam Passatçı amcamız kaza sonrasında ben Transit'i gördüm diyor.. Ama aynı zamanda da o gelince sen üstüme kırdın vurdun diyor-du-. Bugün tekrar konuşacağız bakalım

genelkurmay89 Video ile beraber Emniyet İhbar'a attım ama ilgilenirler umarım. Geçen gün forumda birisi 20 metre için 1002 lira yedim diyordu, aynısını haklı gerekçe ile bekliyorum.

• Tali yoldan ana yola, bu passatın yaptığı gibi haşırt diye girilmez. ha girerse böyle kazalar çok yaşanır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.