Şimdi Ara

[SS]~~FAT BİKE ÇILGINLIĞI~~ BİSİKLET SEÇİMİ (ÖNERİ)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
19
Cevap
0
Favori
3.279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar.. Yeni bir fat bike alacağım.

Carraro (1430₺)
    Corelli ( 1270₺)

Corelli yeni giriş yaptı. Full alüminyum kullanıyorlar. Açıkçası beğendim. Sizin de fikirlerinizi almak isterim.

Corelli

Carraro

Tasarım olarak corelli dikdörtgen hatlara sahipken , carraro'nun görüntüsü daha ucuz hissettiriyor.

Bir de türkiye de olmayan bisiklet var. Tam olarak hayalim diyebilirim. Ve Corelli alırsam bu bisiklete benzetebilirim çünkü tasarımları oldukça benzer.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hic dusunmeden Carraro...

Carraro, asil olarak Italyan markasi. Burada Accell Bisiklet tarafindan uretiliyor. Corelli ise Turk markasi ve piyasaya yeni girdiler. Kadro kalitesi nedir ne degildir muamma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Victor Branco -- 9 Mayıs 2017; 17:28:39 >
  • Victor Branco V kullanıcısına yanıt
    Corelliyi hafiften araştırdım. Yıllardır sırf alüminyum üretimi yapıyorlar. Kadronun tamamı alüminyummuş hocam. Bisiklet sektörüne yeni yeni giriyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Estas_tonne

Corelliyi hafiften araştırdım. Yıllardır sırf alüminyum üretimi yapıyorlar. Kadronun tamamı alüminyummuş hocam. Bisiklet sektörüne yeni yeni giriyorlar

Aluminyum uretiyor olmasi, kadrolarinin cok kaliteli ve saglam oldugunu isaret etmez. Corelli markasini arastirinca adamlarin yapmadigi is kalmamis. Carraro ise sadece bisiklet ureten bir marka. Sahsen bisiklet konusunda Turk markalarindan siddetle uzak durulmasini tavsiye ediyorum. Bisiklet konusunda degil 40 firin 4000 firin yense bile bir yere gelinemez...

• Bence Corelli iyi bir seçim olabilir. Üstteki arkadaş Türk firmaları kötülemiş, evet Türk firmalarında bir sıkıntı var ama Corelli'yi bunların dışında tutmak lazım diye düşünüyorum. Bildiğiniz tüm Türk bisiklet firmaları alüminyum kadroları tayvandan, parçaları avrupadan ithal ederken Corelli kadroyu Türkiye'de üretiyor. MotoBike 2017'de Corelli'nin fabrika müdürü ile konuşma şansı buldum. Firma hakkında konuştuk. Firma esasen alüminyum boru sektöründe uzman ve avrupanın birçok ülkesine ihracat gerçekleştiriyor. Son birkaç senedir bisiklet sektörüne el atmışlar. Ancak başarılı bir giriş yaptıklarını düşünüyorum. Motobike 2016'da da vardılar ancak dikkatimi çekmemişlerdi. Son zamandarda özellikle reklam kampanyaları ile kendilerini tanıttılar. Konuştuğum kadarıyla bisiklet üretimi için ciddi bir AR-GE yapıyorlar. Ciddi derken Türkiye şartlarında ele almak daha mantıklı olur. Ayrıca birkaç hafta önce 2 teker 1 adam youtube kanalı accell bisiklet fabrikasını ziyaret etmişti. Demir kadro üretimlerinde kaynağı insan gücüyle yapıyorlardı. Corellide ise kaynağı bile makineler yapıyor. Kadro dışında aynakolda üretmiş olmaları lazım. Carraro köklü geçmişe sahip bir firma olabilir ancak Corelli'nin de değerlendirilebileceğini düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: GercekUykucu

Bence Corelli iyi bir seçim olabilir. Üstteki arkadaş Türk firmaları kötülemiş, evet Türk firmalarında bir sıkıntı var ama Corelli'yi bunların dışında tutmak lazım diye düşünüyorum. Bildiğiniz tüm Türk bisiklet firmaları alüminyum kadroları tayvandan, parçaları avrupadan ithal ederken Corelli kadroyu Türkiye'de üretiyor. MotoBike 2017'de Corelli'nin fabrika müdürü ile konuşma şansı buldum. Firma hakkında konuştuk. Firma esasen alüminyum boru sektöründe uzman ve avrupanın birçok ülkesine ihracat gerçekleştiriyor. Son birkaç senedir bisiklet sektörüne el atmışlar. Ancak başarılı bir giriş yaptıklarını düşünüyorum. Motobike 2016'da da vardılar ancak dikkatimi çekmemişlerdi. Son zamandarda özellikle reklam kampanyaları ile kendilerini tanıttılar. Konuştuğum kadarıyla bisiklet üretimi için ciddi bir AR-GE yapıyorlar. Ciddi derken Türkiye şartlarında ele almak daha mantıklı olur. Ayrıca birkaç hafta önce 2 teker 1 adam youtube kanalı accell bisiklet fabrikasını ziyaret etmişti. Demir kadro üretimlerinde kaynağı insan gücüyle yapıyorlardı. Corellide ise kaynağı bile makineler yapıyor. Kadro dışında aynakolda üretmiş olmaları lazım. Carraro köklü geçmişe sahip bir firma olabilir ancak Corelli'nin de değerlendirilebileceğini düşünüyorum.

Turk bisikletlerine bakiyorsun hep bir model cakmaligi var. Ozgun bir uretim yok. Tasarim desen ayni. Kanitlanmis bir marka degeri ve kalitesi yok. Bir Turk markasi tercih etmeyi ben de isterdim ama diger markalar ile kiyasla bir avantaj yok. Fiyat karsilastirmasi yaptiginda bir avantaj yok. Yani su iki marka arasinda 200 TL fark var. 200 TL avantaj saglamiyor bence. 200 TL daha fazla verip Carraro almak daha mantikli.

• quote:

Orijinalden alıntı: Victor Branco

quote:

Bence Corelli iyi bir seçim olabilir. Üstteki arkadaş Türk firmaları kötülemiş, evet Türk firmalarında bir sıkıntı var ama Corelli'yi bunların dışında tutmak lazım diye düşünüyorum. Bildiğiniz tüm Türk bisiklet firmaları alüminyum kadroları tayvandan, parçaları avrupadan ithal ederken Corelli kadroyu Türkiye'de üretiyor. MotoBike 2017'de Corelli'nin fabrika müdürü ile konuşma şansı buldum. Firma hakkında konuştuk. Firma esasen alüminyum boru sektöründe uzman ve avrupanın birçok ülkesine ihracat gerçekleştiriyor. Son birkaç senedir bisiklet sektörüne el atmışlar. Ancak başarılı bir giriş yaptıklarını düşünüyorum. Motobike 2016'da da vardılar ancak dikkatimi çekmemişlerdi. Son zamandarda özellikle reklam kampanyaları ile kendilerini tanıttılar. Konuştuğum kadarıyla bisiklet üretimi için ciddi bir AR-GE yapıyorlar. Ciddi derken Türkiye şartlarında ele almak daha mantıklı olur. Ayrıca birkaç hafta önce 2 teker 1 adam youtube kanalı accell bisiklet fabrikasını ziyaret etmişti. Demir kadro üretimlerinde kaynağı insan gücüyle yapıyorlardı. Corellide ise kaynağı bile makineler yapıyor. Kadro dışında aynakolda üretmiş olmaları lazım. Carraro köklü geçmişe sahip bir firma olabilir ancak Corelli'nin de değerlendirilebileceğini düşünüyorum.

Turk bisikletlerine bakiyorsun hep bir model cakmaligi var. Ozgun bir uretim yok. Tasarim desen ayni. Kanitlanmis bir marka degeri ve kalitesi yok. Bir Turk markasi tercih etmeyi ben de isterdim ama diger markalar ile kiyasla bir avantaj yok. Fiyat karsilastirmasi yaptiginda bir avantaj yok. Yani su iki marka arasinda 200 TL fark var. 200 TL avantaj saglamiyor bence. 200 TL daha fazla verip Carraro almak daha mantikli.

Sonuçta kullanıcının tercihine kalmış birşey. Yukardaki modelleri araştırmadım bakmadım. Sadece "tercih edilebilir" dedim. Onun dışında iş bayilere geldiğinde iskonto oranlarından dolayı Corelli daha da ucuza çıkabilir. Elbet piyasada yeni olduklarından kötü oldukları yerler vardır. Belkide daha fazla ucuza satamıyorlardır şimdilik. Ama yinede diğer Türk firmalarından ayrı tutulması gerektiğini düşünüyorum.

• GercekUykucu kullanıcısına yanıt
    Piyasaya yeni girenlerin rekabetci bir avantaj saglayabilmeleri icin diger rakiplerine kiyasla dusuk fiyat saglamasi gerekir. Reklam ve pazarlama faaliyetlerine oncelik vermeli. Ben bu kriterleri pek goremiyorum acikcasi. Corelli, kotudur demiyorum ama markaya dair itibar olusturacak somut bir sey yok. Sadece bilinen 200 TL fiyat farki.

• quote:

Piyasaya yeni girenlerin rekabetci bir avantaj saglayabilmeleri icin diger rakiplerine kiyasla dusuk fiyat saglamasi gerekir. Reklam ve pazarlama faaliyetlerine oncelik vermeli. Ben bu kriterleri pek goremiyorum acikcasi. Corelli, kotudur demiyorum ama markaya dair itibar olusturacak somut bir sey yok. Sadece bilinen 200 TL fiyat farki.

Birkaç ay önce televizyonlara reklam vermişlerdi özellikle çok izlenen dizi aralarına. Ancak yanlış zamanda reklamı yapıldı diye düşünüyorum. Sosyal medyayı iyi bir şekilde kullanmaya çalışıyorlar. 23 Nisanda bir fotoğraf yarışması düzenlediler. Ama şuandaki bilindik firmaların seviyesine ulaşmak epey zaman alacaktır. Ayrıca Türkiye'de üretikleri kadroları Avrupa'da birkaç firmaya sattıklarınıda ekleyeyim. Türkiye'den henüz böyle bir talep olmamış ama neden olmasın ? Fiyatları bence çok daha uygun olabilir ancak zamanla düşecekdir diye umuyorum. Gördüğüm kadarıyla bazı bisikletçiler uygun fiyatlardaki Salcano'lar yerine Corelli satmaya başlamış. Belki Corelli daha karlı geliyodur. Belkide iskonto oranı daha fazladır. Benim düşüncem alt seviyede şirketin büyüyeceği yönde. Zaten sadece alt seviye bir üretim yapıyorlar.

• quote:

quote:

Birkaç ay önce televizyonlara reklam vermişlerdi özellikle çok izlenen dizi aralarına. Ancak yanlış zamanda reklamı yapıldı diye düşünüyorum. Sosyal medyayı iyi bir şekilde kullanmaya çalışıyorlar. 23 Nisanda bir fotoğraf yarışması düzenlediler. Ama şuandaki bilindik firmaların seviyesine ulaşmak epey zaman alacaktır. Ayrıca Türkiye'de üretikleri kadroları Avrupa'da birkaç firmaya sattıklarınıda ekleyeyim. Türkiye'den henüz böyle bir talep olmamış ama neden olmasın ? Fiyatları bence çok daha uygun olabilir ancak zamanla düşecekdir diye umuyorum. Gördüğüm kadarıyla bazı bisikletçiler uygun fiyatlardaki Salcano'lar yerine Corelli satmaya başlamış. Belki Corelli daha karlı geliyodur. Belkide iskonto oranı daha fazladır. Benim düşüncem alt seviyede şirketin büyüyeceği yönde. Zaten sadece alt seviye bir üretim yapıyorlar.

Corelli'nin kumasindan nasil bir gomlek cikiyor zamanla gorecegiz anlasilan...

• Corelli Jazz V1.1 kullanıyorum, alalı fazla olmadı ama şimdilik memnunum. Daha önce kullandığım 10 senelik mtb'den buna geçince kendimi kuş kadar hafif hissettim. Dışarı çıkınca genelde 8-10 km mesafe alırım. Vites geçişlerinden memnunum. Kısacası genel olarak memnunum. Merak ettiklerinizi haberdar ederek sorabilirsiniz.

• Konu hort olacak ama 17 Mayıs 'da uygun bir fiyata aldım. Öncelikle gidon uzatma, çamurluk, ayaklık ve arkalık aldım, balatalarını yeniledim. Biraz ağır olmamında dezavantajından dolayı sanırım zor frenliyorum.20 yıl aradan sonra bisiklet sahibi oldum [SS]~~FAT BİKE ÇILGINLIĞI~~ BİSİKLET SEÇİMİ (ÖNERİ) Çok ilgi çekici bir bisiklet.

Gidon yükseltme 150

Ön-Arka Çamurluk 80

Ön-Arka Balata 160

Arka Ayaklık 170

Arka Bagaj 195

Sele 130

Sele Borusu 100

Elcik 130

Ayna kol kapağı 30

Epic Led Ön Far 100

Mavi-Kırmızı çakarlı arka lamba 100

Bmx ön-arka basamak 60

Forte Gt ayarlanabilir suluk 50

Kilit 50

Pedal 50

Sibop Kapağı 15

Dış Lastik 700+ İşçilik 40

2310 tl harcadım şimdilik. Daha yapmak istediklerim var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi On7Lee -- 19 Temmuz 2022; 15:4:1 >

• Ne işe yarıyor fat bike?

• NextMove kullanıcısına yanıt

Genelde kum,kar bisikleti diye geçiyor.Ben kilomdan dolayı tercih ediyorum. [SS]~~FAT BİKE ÇILGINLIĞI~~ BİSİKLET SEÇİMİ (ÖNERİ) 

• On7Lee kullanıcısına yanıt

[SS]~~FAT BİKE ÇILGINLIĞI~~ BİSİKLET SEÇİMİ (ÖNERİ)  kolay gelsin, kilo varsa kalin tekerlek daha eforlu olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NextMove -- 8 Haziran 2022; 16:12:17 >
  • NextMove kullanıcısına yanıt

Boy-kilo nedeni ile 29 jant mtb'lar yakışmıyor. Efor sarf etmem aslında iyi zayıflamama yardımcı oluyor.

İlgi çekmeyi sevmeyen biri olarak çok durdurup soran oluyor. Bir tek o yönü rahatsız edici.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi On7Lee -- 20 Temmuz 2022; 9:19:2 >
  • kalın teker zorlamıyor mu özellikle yokuşlarda falan?

benim dağ bisikleti bile sürtünmesi yüksek, düz yolda bile basarken zorluyor

• ABCdiküçgeni kullanıcısına yanıt

Normal bisikletten biraz daha efor sarfediliyor olabilir ama öyle abartıldığı kadar değil.Ben çok memnunum.

Corelli Forte 2.0'ı satıp Bianchi Buffalo aldım.Şimdi onu ufak ufak kafama göre yapmaya çalışıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi On7Lee -- 26 Temmuz 2022; 0:50:6 >
  • [SS]~~FAT BİKE ÇILGINLIĞI~~ BİSİKLET SEÇİMİ (ÖNERİ)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.