Şimdi Ara

(ss eklendi)YÜZÜM SİVİLCE DOLU :(((( NAPAYIM YA :S

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
114
Cevap
0
Favori
35.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

AZALT DEMEYİN NE KADAR AZALTSAK BOŞ AYNI BEYAZ TENLİYİM . KIRMIZI OLUYO SİVİLCEDEN SONRA LEKE OLUYO :((( BİRDE SİVİLCELERİN TEPELERİ BEYAZ OLUYO PATLIO DELİK KALIO ... NAPAM YA ECZANEDEN NE ALAYIM GEÇİRSİN ÜFFF YA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kamer Genç -- 15 Şubat 2008; 16:56:49 >

• ss
  • yaş kaç?

belli bir dönem sivilce ile yaşamak zorundayız malesef. doktora gidersen senin için çok fayalı olur. yoksa bakkaldan hangi çikolatayı alayım der gibi ilaç ismi istemek mantıklı değil. cildine uygun olmayan bi ilaç ile sivilcelerini azdırabilirsin de.
  • yaş kaç?
  • Doktora git.
  • bilek çalışma
  • Sivilcelerin çokluğu göreceli bir durum mümkünse yaş ve foto verebilir misin?
  • çekirdek kuruyemiş cips ve yağlı abur cuburdan uzak dur...............
  • Sivilcelerle çok oynama. Bünyenin ne tepki vereceğini bilemezsin yüzün ileride rezalet olabilir.
    Sıkıp patlatma, sen sıktığında iltahabın bir kısmı yine içeride kalır ve orada yine sivilce olur.
    Yüzün yağlı ise veya sivilceye çok yatkın ise yüzünü Sebamed veya Neutrogena marka sabunlarla yıkayabilirsin.
    Neutrogena'nın 2 çeşidi vardır, sivilceye yatkın yüzler ve yağlı ciltler için. 2 sabun da yüzü kurutur. Ölçüsünü sen ayarla çok da kurumasın. Sebamed diğerine göre daha az kurutuyor.

Ayrıca yıkarken de elini yüzüne sürmemen daha iyi olabilir. Bunu da traş fırçasıyla yapabilirsin. Yüzünü fırça ile sabunlayıp yine elini sürmeden durula.
    Bu iş sivilceye kökten çözüm değil, hormonlara karşı gelemezsin Ama en azından temiz bir şekilde karşı koyarsın.

• çok önemseme ya ergenlikteysen eğer çıkar sonrada gider geçiçi
  • yaş 16
    alın ss

• Biraz az düşün malum şeyleri !!

Eğer o izler geçmiyosa doktora veya eczaneye git, ama izler geçiyorsa ( birkaç hafta veya 1 ayda falan geçiyorsa) hiç ilaç falan alma.

Elini sivilcelere sürme, patlatma.
    Saçlarını kısa kestir ( saçlardan akan yağ,toz,su,kir vb. sivilceleri tetikler ve arttırır)

Her gün banyo yap, yapamıyosan da mümkün olduğunca sabah-akşam sabunu iyice köpürterek yüzüne sür (bastırmadan) ve güzelce durulayıp kurut.

Ablamın yıllardır sivilce sorunu var ve artık onunkisi izler vb. hastalık olarak adlandırılıyor.Neredeyse her ilacı denedi,son olarak epilasyon yaptırdı ve pek bir fark olmadı.

Ama onun sivilcelerinin bu seviyeye gelmesinin başlıca sebebi sivilce patlatması ve sürekli elini yüzüne sürmesinden oldu.

Cildimiz onunkiyle az-çok aynı gibi onun bana tavsiye ettiği gibi yukarıda yazdıklarımı yaptım ve sivilce çıkıyor ve birkaç hafta içinde kendisi kuruyup kayboluyo.( Nadiren iz kalanlar var ama kötü değil)

İlaç olarak birkaç tane ilaç ismi var aklımda kalan.

Aknelist'ti sanırım. ( tam olarak dopğru yazamadım)

ve birtakım tonikler var yüz temizlemek için ( zaten saf sabun aynı görevi görüyor)

en başta yazdığım ''az düşün''de anlamak istediğim de hem kız açısından hemde stres açısından kafanı çok yorma diyorum ve konferansı burda bitiriyorum.

• Kulağını niye kapadın?
  • hocam sen bi doktora görün cildiyeci bi baksın.
    cok fazla geldi bana kafana takma fazla yediğine filan dikkat et.
    fazlada bilek çalıştırma.
  • @azizcinar aknilox olmasın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Gayipten Gelen Ses

@azizcinar aknilox olmasın.

yok akne kısmı doğru da gerisi ingilizcebirşeydi, ama okunusu bu

küçük bir krem tüpü..Pembe-beyaz renkli tüp.
  • Bizim sınıftaki bi kızın ablası avonda çalışıyor 11ytl'ye sivilce + siyah nokta krem'i aldik bi kaç arkadas . Süper bişe ya . Yaklaşık 1 aydan beri suratımda ne siyah nkta war ne de sivilce . Zaten fazla sivilce cıkmıyodu arada tektük . Şİmdi hiç cıkmıyor . Baby Face anlayacagın
    Böyle kremler deneyebilirsin bence.
  • Eklemeyi unutmuşum...

Aknelist gerçekten çok işe yarıyo.Sivilceyi şak diye kurutuyo ama yüzünü yıkadıktan sonra kendi kendine suratın tekrar pul pul oluyo..

( Bana göre fazla kurutuyodu yani )
  • doktora git arkadaşım doktora. muhtemelen krem, jel, toniklerle geçmeyecek bir durumun var. ayrıca bazı arkadaşlara söyleyeyim bilimsel olarak sivilce ile bilek kuvvetlendirme çalışmalarının bilinen bir alakası yok :D

büyük ihtimalle doktor sana monodoks tarzi bir antibiyotik verecek. ve arkadaşların dediği gibi günde en az 2 defa sabunla yüzünü güzelce yıka. yağlı yiyeceklerden uzak dur. çikolatadan ve mümkünse kafeinden de.

ama önce doktora git.
  • bilek çalışma deyip durmuş gene herkes. yok onla alakası falan aksini ispat ediyosan kanıtla da öğrenelim biz de
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.