Şimdi Ara

Squat rack / Power Cage (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
3
Favori
15.110
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Executor06

@kuros
    anladım, hareketi bozmadan çömelebildiğin kadar çömel temel prensip o halde

@spurdo
    2 bölge de sorunlu bende, belde sağ alt kısımda ağrı var. Fıtık olmasından korkuyorum.
    Dizler desek bazen çömelirken falan çıtır çıtır sesler geliyor, kireçleme mi var ne var bilmiyorum artık.

hocam bel ağrısı normal bişey herkeste var o insan anatomisi gereği. aynı şekilde dizler çıtlar hep öyledir.
    kiloluysan biraz kilo ver.
    squat zaten 30-40 kilo ile başla takıldınmı her hafta 5 kilo (haftada 2 kere squat yapıcaksan 2.5,2.5 her gün) arttırarak yap belli bi yerden sonra arttıramazsın haftada 2 kilo falan gibi gidersin zaten.
    ben duymadım görmedim adam akıllı deadlift squat yapıp sakatlanan ama gayet mümkün.

• quote:

Orijinalden alıntı: kuros

zarar şudur. squat yaparken (ve pek çok hareketi yaprken) insan vücudu tek eksende hareket etmez. yani ağırlık başlangıç ve bitiş noktası arasında bir çizgiden çok bir eğri halinde hareket eder. şimdi smith makinesi iki kılavuz vasıtasıyla harketi bir eksende (matematikte x-y-z nin z'si) yapmanıza neden oluyor ama gerçekte hareket doğrusal değil eğrisel olduğu için ya en alt kısımda rahat ama yükseldikçe formunuzu bozacak şekilde ya da tam tersi en yukarıda rahat ama en aşağıda sıkıntı çekecek şekilde yapabilirsiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=vkffOFqQHmA

http://www.youtube.com/watch?v=JA0ERw6pM5k

videolara baktığınızda yapılan squat hareketlerinin tam olmadığını göreceksiniz. kısaca smith machine ile squat yaparken sıkıntı çekmiyorsanız büyük ihtimalle düzgün squat yapmıyorsunuz

gerçek squat videdodaki gibihttp://www.youtube.com/watch?v=huVujjfzphI

yani çok daha aşağıya inmeniz lazım. özellikle 3:04 te dikkat ederseniz ağırlık en aşağıda yukarıda olduğundan daha ileride. ve video yorumlarında yazıldığı gibi VG sıradında koşu ayakkabısı değil sert tabanlı, hava desteği olmayan ayakkabılar kullanılmalı. yani koyduğum videpdaki adamın ayakkabıları yanlış seçim..

kelimesi kelimesine imzamı atarım hocam, bravo. smith'te yapılan squat'ın yukarıda belirtilen risklerine/eksiklerine iki ilave yapayım.

birincisi; smithte bar sadece düşey doğrultuda hareketli ama yanlara ve arkaya harekete kapalı olduğu içini normal squat hareketinde stabilizör (dengeleyici) görev yapan kaslar smithte kullanılmıyor. sonuç; eksik gelişme, stabilizör kasların zayıf kalmaları. hatta hareketi öğrenemeyen kaslar yüzünden smithten normal squata geçince ağırlığı ciddi düşürmek gerekiyor, sebebi stabilizörlerin güdük kalması.

diğeri; bar sabit olduğu için ayakları bara göre ayarlamak gerekiyor. çünkü squatta dizlerin ayak parmak uçlarını geçmemesi gerekir, geçerse dizler için zararlıdır. buna dikkat edilmezse ayakların smithte olması gerekenden geride tutulması ve dizlerin çömelmede öne çıkması sık yapılan bir hatadır. hatta değinilmiş, topukların havaya kalkması bu yanlıştan kaynaklanıyor olabilir.

bu probleme bir çözüm topukların altına ufak bir yükselti sağlayacak bir şey koymak olabilir (örneğin 2,5 kg ağırlıklar falan). arnold'un bu şekilde squat yaptığı videoları gördüğümü hatırlıyorum. zaten dikkat edilirse halter ayakkabıklarının tabanı arkaya doğru ciddi biçimde yükselerek gider.
     Squat rack / Power Cage

sebebi hareketi yaparken topuğun havada kalarak ağırlığın sadece ayağın önüne verilmesini engellemek. bir de tabii silkme ve koparmada arkaya doğru dengeyi kaybetmeyi engellemek.

squat rack hatta daha iyisi power cage olmaması dahası bilinmemesi kanayan bir yara. milletçe yaptığımız işi ne kadar yüzeysel, bilmeden öğrenmeden yaptığımızı gösteriyor. öğrenmek, araştırmak yok. gerek görülmüyor. maymun iştahlılık var, iş eninde sonunda şu vücudu kaç ayda yaparımda tıkanıyor. ağırlık çalışmanın, hiç abartı değil en önemli hareketleri sırasıyla squat, deadlift ve overhead presstir. benim gittiğim spor salonunda benden başka yapan yoktu bunları. benden göre göre 1-2 kişi squat yapmaya başladı. diğerlerine bulaşan olmadı henüz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brian Damage -- 17 Şubat 2013; 1:25:54 >

• Amerikada hardcore gym konsepti çıkmış durumda. (yani en azından ben yeni gördüm) crossfite benziyor ama öyle patlamalı değil. benzer özellikli. salonda makina yok. squat rackler, benchler, barfiks dips istasyonları, bolca ağırlık ve rahat hareket için geniş alan var. 1. dünya savaşındaki gibi siperlerin arasında gezer gibi değil, ortaçağdaki meydan savaşları gibi ferah ferah çalışıyorsunuz. ayrıca ortada billboardlarda herkesin temel hareket liginde aylık performansları yazıyor. yarışma havasında aylık ölçüm günleri oluyor vs. crossfitteki o aerobik, patlamalı dayanıklılık kısımları yok. daha çok kuvvet odaklı. şimdi böyle bir yer açsan burada (ki açmak o kadar zor değil zira saçmasapan bir sürü aletten kurtuluyorsun ve spa sauna havuz vs. saçmalıklar yok. salon, yazane, duş ve soyunma odası, havalandırma sistemi) salona üye olacak 10 kişi bulurum diyemem inan... bir 10 sene zararına ve gönüllük esasına göre işletmem gerekir. zira felsefeyi, oayın temelini gelen ergenlere, göbekli amcalara felan anlatamam. adam bu manzarayı gördüğünde "no pain, no gain" gerçeğini anladığında bir daha uğramayacak. zaten böyle bir yere platesle basen eritmeye çalışacak jeepli ev hanımlarını sokamayacağım için de kulaktan kulağa namım yürüyecek diye uğraş dur. havanda su döv...

• quote:

Amerikada hardcore gym konsepti çıkmış durumda. (yani en azından ben yeni gördüm) crossfite benziyor ama öyle patlamalı değil. benzer özellikli. salonda makina yok. squat rackler, benchler, barfiks dips istasyonları, bolca ağırlık ve rahat hareket için geniş alan var. 1. dünya savaşındaki gibi siperlerin arasında gezer gibi değil, ortaçağdaki meydan savaşları gibi ferah ferah çalışıyorsunuz. ayrıca ortada billboardlarda herkesin temel hareket liginde aylık performansları yazıyor. yarışma havasında aylık ölçüm günleri oluyor vs. crossfitteki o aerobik, patlamalı dayanıklılık kısımları yok. daha çok kuvvet odaklı. şimdi böyle bir yer açsan burada (ki açmak o kadar zor değil zira saçmasapan bir sürü aletten kurtuluyorsun ve spa sauna havuz vs. saçmalıklar yok. salon, yazane, duş ve soyunma odası, havalandırma sistemi) salona üye olacak 10 kişi bulurum diyemem inan... bir 10 sene zararına ve gönüllük esasına göre işletmem gerekir. zira felsefeyi, oayın temelini gelen ergenlere, göbekli amcalara felan anlatamam. adam bu manzarayı gördüğünde "no pain, no gain" gerçeğini anladığında bir daha uğramayacak. zaten böyle bir yere platesle basen eritmeye çalışacak jeepli ev hanımlarını sokamayacağım için de kulaktan kulağa namım yürüyecek diye uğraş dur. havanda su döv...

aynen hocam lazım olan şey o yapan yok halk cahil
    ben satan bulamadım squat rack sanayide falanmı kestireceğim nası alabilirim :D

• 100 200 liraya halledersin diye düşünüyorum
    Fakat celik dübelle tabana sabitlemen gerekiyor.
    İşin en önemli kısmı ise saglam bir kaynakcı
  • valla internette var gibi

http://www.pasificshop.com/?urun-446-PS2201-SQUAT-RACK---BENCH-SET---OMUZ-PRES-OZELLiKLi--.html

http://www.finspor.com.tr/profesyonel/content/view/350/252/

http://www.finspor.com.tr/profesyonel/content/view/337/251/

vardır yani keiser diye de var galiba ...

sanayide de yaptıran satan ilan görmüştüm sahibinden de ama tabi olay biraz ustalık olayı burada yani sağlamlığı konusunda denemeden bir şey denilmez.

http://www.bod****tr.com/vbforum/sat-l-k-ankara-s-t35814.html?s=357d4db4fd98d9c0b1b92a9224f35d94& böyle fırsatlar oluyor arada aceleci olma. bir de koyacağın yeri iyi belirle. bu oldukça azametli bir şey. elinde patlamasın sonra...

• quote:

valla internette var gibi

http://www.pasificshop.com/?urun-446-PS2201-SQUAT-RACK---BENCH-SET---OMUZ-PRES-OZELLiKLi--.html

http://www.finspor.com.tr/profesyonel/content/view/350/252/

http://www.finspor.com.tr/profesyonel/content/view/337/251/

vardır yani keiser diye de var galiba ...

sanayide de yaptıran satan ilan görmüştüm sahibinden de ama tabi olay biraz ustalık olayı burada yani sağlamlığı konusunda denemeden bir şey denilmez.

http://www.bod****tr.com/vbforum/sat-l-k-ankara-s-t35814.html?s=357d4db4fd98d9c0b1b92a9224f35d94& böyle fırsatlar oluyor arada aceleci olma. bir de koyacağın yeri iyi belirle. bu oldukça azametli bir şey. elinde patlamasın sonra...

sanayide nası yapıyorlarki
    anlatsam veya cizdirsem birine versem yaparlarmı?

• resimleri print al göster. bana bundan lazım de. tecrübelerini burada paylaş...
  • valla ben power cage için bi şansımı denedim. kuzenim iç mimar, her türlü ustayla iş ilişkisi var. tanıdığı demirci ustasına sordurmak için kuzenime detaylı tarif ettim, video falan da izlettim. sorduğu usta dört haneli fiyat çekmişti. bin kağıtın altında demonte edilebilir bir şey bulsam ben alırım, hatta harcadığım en iyi bin kağıt olur hiç şüphem yok. doğru düzgün birini bulan olur da, birden çok sipariş ile ortalama maliyeti düşürelim diyen haber versin, power cage'e girelim birlikte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brian Damage -- 17 Şubat 2013; 23:38:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brian Damage

valla ben power cage için bi şansımı denedim. kuzenim iç mimar, her türlü ustayla iş ilişkisi var. tanıdığı demirci ustasına sordurmak için kuzenime detaylı tarif ettim, video falan da izlettim. sorduğu usta dört haneli fiyat çekmişti. bin kağıtın altında demonte edilebilir bir şey bulsam ben alırım, hatta harcadığım en iyi bin kağıt olur hiç şüphem yok. doğru düzgün birini bulan olur da, birden çok sipariş ile ortalama maliyeti düşürelim diyen haber versin, power cage'e girelim birlikte.

ya hocam
     Squat rack / Power Cage
    böyle dandik bişey olsada olur sonuçta 6 parça demir bide 2 parça o yandan barı tutaccak şeylerden.
    maksimum 300-400 verebilirim çünkü evde koyacak yer yok alıp spor salonuna vereceğim orda kalsın bari.

• konu güncel
  • quote:

Orijinalden alıntı: spurdo

konu güncel

+1

bende arıyorum bikaç gündür internette 500 den aşagı fiyat yok basit bir rack için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WaterCity58 -- 8 Mart 2013; 12:01:28 >
  • beyler ne yaptınız squat rack veya power cage işini?
  • Ben gittim demirciye sordum pasifik multi press squat rack için 200-250tl olur dedi 10 gün sonra gel dedi. İsteyen olursa gelişmeleri yazarım buraya
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2pal

Ben gittim demirciye sordum pasifik multi press squat rack için 200-250tl olur dedi 10 gün sonra gel dedi. İsteyen olursa gelişmeleri yazarım buraya

Hocam gelişmeleri yazarmısın power rack yaptırmayı dusnuyorum bende demırcıye.
  • Power rack ile ilgilenen varmı hala ben imal etsem ne kadara alırsınız aceba ?

çizim yaptığım resmi ekledim 60x60x2mm profilden çizimini yaptım 600 tl civarına imal edebilirim ilgilenen olursa pm atsın farklı model isteyen olursa yine pm atsın
     Squat rack / Power Cage
  • shappy S kullanıcısına yanıt
    Çizimde bir hata var gibi hocam. Bar'ı tutacak kancalar içeride kalacak. Bir de ortadaki yatay profiller aşağı yukarı hareket edebilecek şekilde ayarlanabiliyorsa iyi olur.

http://www.robbinssports.com/powerline-fitness-power-rack-ppr200x-p-339.html
  • Yok hocam hatalı değil o kancalar seyyar istediğin yere takılabiliyor
    kancaların pimi çizimde yok yan korumalar da aynı şekilde istediğin yüksekliğe takılıyor
    2 tane de dips aparatı yapılacak o da seyyar olacak şekilde imal edicem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shappy -- 30 Eylül 2014; 12:23:28 >
  • shappy S kullanıcısına yanıt
    Merhaba,hocam şimdi ürünü detaylı açıklarmısın mesela kaç kg tasıma kapasıtesi yada kancaların bench ve squat ıcın ayrı ayrımı yoksa tek adet mi,fırın boya varmı vs. ayrıntılı yazabılırmısın mesajımı alıntılarsan yada cevap seklınde olursa daha kolay gorurum hayırlı forumlar.

Bu arada sana bir resim versem ve aynısını istesem yapabılırmisin.
  • Téquila kullanıcısına yanıt
    200 kg taşıma kapasitesine sahip kanca 4 adet 2 adet bench 2 adet squat elektrostatik toz boya (200 derece de fırınlanıyor) renk siyah resimi bi görmem gerekiyor birde ölçü lazım o zaman cevap veririm
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.