Şimdi Ara

SQLite Networkte Vt Ye Bağlanmama Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.017
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İş yerinde ufak çaplı hem kendimi geliştirmek hemde iş yerine faydalı olması için Günlük sevkiyat listesi diye bir program yazdım.Programın VT sini Access VT ile oluşturdum.Aynı ağda serverda bir paylaşım klasörü oluşturup tüm yetkileri vererek veritabanını buraya koydum.Çünkü aynı ağda 8 kişi programa bağlanıp işlem yapması gerekiyor.Her şey güzel gitti program 3-4 ay sorunsuz çalıştı.Fakat son zamanlarda veritabanında tablo bulunamadı uyarısı ve hatalar almaya başladım.ne yaptımsa sorunu çözemedim.

Bende veritabanı tipini değiştirip SQLite geçeyim dedim kodları buna göre düzenledim ve VT yi oluşturdum.Yerel pc de hiç sıkıntı çıkmadan çalıştı veritabanında okuma yazma güncelleme işlemlerini rahatlıkla yapabildim.Fakat ağa atıp yolu belirttiğim zaman bir türlü VT ye bağlanamadım.İnternettede bir sürü araştırmam sonuç vermedi.Bana bu konuda yardımcı olursanız çok müteşkkir olurum.

VT bağlantı kodum bu:
    txtip.Text = "20.0.0.2"; //ÖRNEK: 100.96.201.103
    myBuilder = new SQLiteConnectionStringBuilder()
    {DataSource = @"\\\\" + txtip.Text + @"\db_sevkiyat\\sevkiyat2019.s3db;Version=3;New=False;Compress=True;" };
    SQLiteConnection con = new SQLiteConnection(myBuilder.ConnectionString);

SQLite Networkte Vt Ye Bağlanmama Sorunu

• Tam soruna cevap değil belki ama sqlite çoklu bağlantıya imkan tanımıyor. Mobil cihazlar ile localde küçük çaplı işlemler için dizayn edilmiş. Aynı anda sadece bir kullanıcı işlem yapabilir. Sunucu bazlı çalışabilecek bir yapısı yok. Bence başka vtys ile tasarlayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: silliusblack

Tam soruna cevap değil belki ama sqlite çoklu bağlantıya imkan tanımıyor. Mobil cihazlar ile localde küçük çaplı işlemler için dizayn edilmiş. Aynı anda sadece bir kullanıcı işlem yapabilir. Sunucu bazlı çalışabilecek bir yapısı yok. Bence başka vtys ile tasarlayın.
    Hımm hadi ya.O zaman benim işimi görmez boşuna kürek sallamayım.Peki sqlserver access veritabanı hariç başka lisans gerektirmeyen veritabanı varmı acaba önerebileceğiniz.

Cevap için teşekkürler bu arada
  • sqlce var ama o da dosya temellidir veya sql express var ücretsiz
  • MySQL, MariaDB, PostgreSQL var bedava RDBMS olarak

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • MySQL bu tarz projeler için çok kullanışlı bence.
  • Küçük çaplı bişi ise MySQL. Büyüme imkanı varsa PostgreSQL kullan.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: silliusblack

Tam soruna cevap değil belki ama sqlite çoklu bağlantıya imkan tanımıyor. Mobil cihazlar ile localde küçük çaplı işlemler için dizayn edilmiş. Aynı anda sadece bir kullanıcı işlem yapabilir. Sunucu bazlı çalışabilecek bir yapısı yok. Bence başka vtys ile tasarlayın.
    SQLite çoklu bağlantıya imkan tanır...

Benzer bir proje yaptım aynı anda 5 kullanıcı insert, update, select sorgusu ile program sorunsuz çalışıyor... aşağıdaki kodu deneyin.

public static string database = @"Data Source=\\\\192.168.1.1\\Veritabani.db; Version=3;Count Changes=off;Journal Mode=off;Pooling=true;Cache Size=10000;Page Size=4096;Synchronous=off";

adres kısmına kendi server'ın adresini yazarsınız...
  • bilgilendirme amaçlı paylaşıyorum.veritabanı olarak PHPmyadmine geçtim ve oh be dünya varmış diyorum.Aynı sorunları yaşayan arkadaş varsa hiç uğraşmadan başka şeyler denemeden PHPmyademinde VT oluştursun daha pratik ve sorunsuz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.