Şimdi Ara

Spot(kaçak) kullananlar,alıcaklar DİKKAT!!!! (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.055
Cevap
0
Favori
114.508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu arada devlet neden satana değil de alana ceza veriyo demek biraz saçma..
    devlet bir şeyi bilmez..devletin bu işlerle ilgili birimleri bilir..mesela sirkeci belediyesine yada eminönü belediyesine bağlı maliye..eğer doğubankda spot satılıyosa bunu oraya bakan mali şube engelleyecek..
    yoksa gelip de başbakan dükkanları gezmez..bu ülkede yetkilerin göz yumduğu o kadar çok gayri yasal iş yapılıyo ki niye onları engellemiyolar demek saçma kalıyo..eminönünde bi ton tezgaytar var işporta mal satıyolar..istese belediye hepsini yakalar ve engeller ama yapmıyo..her yere bakan bi devlet yetkilisi varsa o yetkiliye de bakan bir grup insan vardır..burda daha vazla detaya girmiycem..eminim demek istediğmi anlamışsınızdır..doğubankda spot telefon satılması gayri yasaldır..aldığınız telefona fatura vermiyolar..
    mali olarak yasal bir satış değil yani..aldığınız bir ürüne karşı size fatura vermeyen heryer yasa dışı satış yapıyodur..isteseler oraya bir kaç mali memur yollayıp bunları bulur cezalandırırlar..ama isteseler..
    devlet eğer alt birimleri ile bu satışları engelleyebilseydi bu yasayı çıkarmazdı..
    yasayı bilmemek mazeret değildir..resmi gastede yayınlanır..herkes bunu okuyamaz..sen bi kere çıkıp da benim spot telefonumu kapatamazsınız desen adam diycek faturasını göster kapatmayalım..
    sen fatura almadım dedğinde sen de suçlu oluyosun..başınıza hiç geldi mi acaba özellikle kadıköyde oluyo bi cafe gibi bi yerde oturduk..tam çıktık bi adam geldi yemekleri nasıl ne yediniz dedi..biz daha önceden duymuştuk sivil memur gezdiğini..bişey yemedik oturduk kalktık dedik..yedik deseydik fiş sorucaktı..oraya ceza kesicekti belki bize de..bu anlattığımı da yalanlıycak insanlar çıkıcaktır..ister inanın ister inanmayın..

• adminler bu topici kapatsınlar en iyisi 1 Eylüle kadar
  • gencler hic bir yeni gelisme yok mu?...
  • Spota bu derece düşman olanlar acaba hiç 120 milyon verip orijinal ps2 oyunu almışlar mıdır?Ya da hiç alışveriş yaparken faturasız olsun ucuz ver dememişler midir?Belki adil bir vergi sisteminde doğrusu odur,ancak ülkemizin gerçeklerini görüp spot alanları (12 milyon kişi) bu derece vatanını sevmemekle suçlamakta doğru bir şey midir?Bu da tartışılır.Ayrıca bu 12 milyon telefon bu ülkeye gökten mi yağmıştır?
  • quote:

Orijinalinden alıntı: Mr.Blof

Spota bu derece düşman olanlar acaba hiç 120 milyon verip orijinal ps2 oyunu almışlar mıdır?Ya da hiç alışveriş yaparken faturasız olsun ucuz ver dememişler midir?Belki adil bir vergi sisteminde doğrusu odur,ancak ülkemizin gerçeklerini görüp spot alanları (12 milyon kişi) bu derece vatanını sevmemekle suçlamakta doğru bir şey midir?Bu da tartışılır.Ayrıca bu 12 milyon telefon bu ülkeye gökten mi yağmıştır?

bu ülkede kopya ps2 oyunu yüzünden ölen insan var mı??ben hatırlamıyorum..
    yada fiş kesme indirim yap diyipde aldığı ürün yüzünden trenden atılan??sapla samanı karıştırıyosunuz..
    spot alanlar vatan hanini değildir..kimsede onları bu şekilde suçlamıyo..12 milyon telefon da bu ülkeye gökten değil çeşitli entrikalarla vergileri ödenmeden gelmiştir..bu durumun kaçak elektrik kullanmaktan ne farkı var anlamayorum..sizler 100 milyon kar ediceğinizi düşünürken bu telefonları satanlar bu işten çok daha fazla kar ediyo..bu kadar kişinin kar ettiği bir ortamda mutlaka zarar eden olmalı..o da devlettir..
    devlet bişey satıp para kazanmaz..satılan mallardan vergi alarak kazanır..kazandığı da yine size geri döner..
    yol,su,elektrik diye dalga geçtiğinizi duyar gibiyim..ama istanbuldaki metro devlet memurlarının dilenmesi ile değil alınan vergilerle yaptırılıyo..spot telefonu olanlar burda kendilerini savunmasın..şu veya bu sebepten o telefonları almışsınız..olayın etik yönünü tarafsız olarak konuşun..spotu olanlar ve olmayanlar diye iki taraf oluşmasın..telefonunuzun spot veya garantili olduğunu unutup burda öyle konuşun..

• Beyler işin kısası spot telefon alalımmı almayalımmı?
  • Evet beyler??
  • alma kardeşşim sen spotu 14 temmuz olayı var
  • 14 temmuz olayına inanmıyosan bile alma bence...2-3 ay bekle zaten fiyatlar spot fiyatına geliyo..
    artı yeni çıkan telefonlarda bi ton özellik var..kamera,mp3,radyo ıvır zıvır..ve elektronikte kuraldır bi aletin ne kadar çok özelliği ayrıntısı varsa o kadar çok arıza çıkarır..ondan sonra garanti olmadığı için götürüp keko bi tamirciye vericen o da sağını yaparken solunu kırıcak...ondan sonra uğraş..bence garantili al..
  • Pek ineceğini sanmam daha 350 milyona spot 6630 buldum 490 ada S700i hemen kapmak istiyorumda
  • eğer alırsan en fazla 5 ay kullanırsın bence alma sence adam niye o kadar ucuza satıyo çünkü onunda elinde kaldı ve birine satmak istiyo bizim burdaki telefoncu hepsini aldığı yere geri postaladı ve artık sadece ikkinci el satıyo
  • Peki 2. el almak içinde kutusu lazım filan diyorlae ne olacak?
  • Peki 2. el almak içinde kutusu lazım filan diyorlae ne olacak?
  • onun hakkında bilgim yok
  • eger maddi durumunuz iyiyse iyi bir kazancınız varsa spot almayın garantili alın derim.. zaten kıl olduğum yönde bu.. adamda tonca para kazanır gider spot alır.. paran var oğlum bizim gibi üç kuruşa debelenip durmuyon git garantili al.. temiz al.. ama bilirim adamın kırk kınaat parası olur içinde uhde kalmıştır almak ister zor zanaat bir telefon alır (diyceksiniz ulan üç kuruşun var niye cep telefonu alıyorsun onlada) çektiği resimleri eski model makinesine atar haz alır.. müziğini dinler.. vs.. insandır ister niye aldın diye yargılamak olmamalı insan mutlu olmadıkca hayatın bir anlamı kalmaz bugün bunu isteriz yarın onu isteriz abarmadıkça sorun yok, bende bu insanlardanım ama şunuda belirtmeyin bu ülkenin bu halde olmasının nedenide böyle sebepler.. spot kaçak korsan.. başımızdakilerde spot kaçak korsan.. böyle olunca herkez bütçesine göre abanır gider.. zengin ile fakir arasındaki uçurum büyür bu sebeplerden, korsan doktor korsan dişci bunlar zincirleme birbirini çoğaltır birbirinden haz ve destek alarak.. bu işlerin başının kesilmesi lazım.. ama dersinizki bir tek ben almayınca mı düzelcek bir ton insan alıyor bunları korsan cd, telefon vs.. bu psikolojiyle bütün olmuş millet bu işin kellesini keskin bir biçimde kesmek lazım.. gerekirse 2 milyon telefon yansın.. kolundaki sülükleri almak için bıçakla bi yerlerini kescen artık.. biraz acıycak ama başka türlü adam olmayız gibi geliyor bana :) zaten herşey yoluna girince garantili cep bile çok ucuza gelir.. devlete ve topluma biraz sorumluluk düşüyor

• Bi alt konudan bi parça aldımda;

Kayıtlı Değil'' uyarısı alanların SMS ile uyarılmayı beklemeden, 28 Ağustos'tan itibaren kayıt işlemlerini yaptırabileceklerini ifade etti.

Peki bu durumda diğelim yarın telefon alsam yani illa güme mi gidiyor?
  • benim telefonum 1 yıldır calındı ve hukuki işlemleri sürüyo. ama Ankara Emniyet Müd. sitesinden imei no sunu yazıp bakmama rağmen çakıntı kaydı yoktur diyo.. Nasıl oluyo yani alıpta kullanan adam bi yolunu bulup kendi üstüne mi almış:(
  • Ya benim imei 17 haneli.Fazla girdiniz diyor sitede.Ben napacam
  • quote:

Orijinalinden alıntı: secco24

quote:

Orijinalinden alıntı: Mr.Blof

Spota bu derece düşman olanlar acaba hiç 120 milyon verip orijinal ps2 oyunu almışlar mıdır?Ya da hiç alışveriş yaparken faturasız olsun ucuz ver dememişler midir?Belki adil bir vergi sisteminde doğrusu odur,ancak ülkemizin gerçeklerini görüp spot alanları (12 milyon kişi) bu derece vatanını sevmemekle suçlamakta doğru bir şey midir?Bu da tartışılır.Ayrıca bu 12 milyon telefon bu ülkeye gökten mi yağmıştır?

bu ülkede kopya ps2 oyunu yüzünden ölen insan var mı??ben hatırlamıyorum..
    yada fiş kesme indirim yap diyipde aldığı ürün yüzünden trenden atılan??sapla samanı karıştırıyosunuz..
    spot alanlar vatan hanini değildir..kimsede onları bu şekilde suçlamıyo..12 milyon telefon da bu ülkeye gökten değil çeşitli entrikalarla vergileri ödenmeden gelmiştir..bu durumun kaçak elektrik kullanmaktan ne farkı var anlamayorum..sizler 100 milyon kar ediceğinizi düşünürken bu telefonları satanlar bu işten çok daha fazla kar ediyo..bu kadar kişinin kar ettiği bir ortamda mutlaka zarar eden olmalı..o da devlettir..
    devlet bişey satıp para kazanmaz..satılan mallardan vergi alarak kazanır..kazandığı da yine size geri döner..
    yol,su,elektrik diye dalga geçtiğinizi duyar gibiyim..ama istanbuldaki metro devlet memurlarının dilenmesi ile değil alınan vergilerle yaptırılıyo..spot telefonu olanlar burda kendilerini savunmasın..şu veya bu sebepten o telefonları almışsınız..olayın etik yönünü tarafsız olarak konuşun..spotu olanlar ve olmayanlar diye iki taraf oluşmasın..telefonunuzun spot veya garantili olduğunu unutup burda öyle konuşun..

Benim Nokia Clup halogramlı, garantili olarak alınmış telefonumun kaydı görünmüyor. Bu cihaz zamanında vergisi ödenmiş bir cihaz ve şimdi bir daha kayıt parası istiycekler bundan. Alınalı yaklaşık üç yıl olmuş ve ben yedek telefon olarak severek kullanıyorum bunu. Faturası da ortalarda yok maalesef. 2002 yılında alınmış telefonun faturası herkeste bulunmayabilir doğal olarak. Ama cihazın vergisi ödenmiş.

Peki devlet çok mu adil davranıyor ki? Kör tuttuğunu sever misali para topluyor her yerden.

Başta vergisi ödenmiş cihazı, şimdi bir de, sen hele gel bir kaydettir diyecekler bana. Peki bu duruma ne diycen?

• Tamam bir yasa çıkmış ve uygulamaya konulması için bir süre verilmiş durumda... Ancak bu yasayı uygulayacak kişi yani devlet yeterli altyapı ve kontrol mekanizmasını oluşturmak için kendine ne kadar süre veriyor.. Bence aralığın sonuna kadar olan süre bu kontrol mekanizması için yeterli değil.... Zira bende bir kamu görevlisiyim ve devletin kurmuş olduğu bir internet erişimli sistemi 5 yıldır hale yola koymak için topyekün anamız ağladı... Kısacası o kadar kolay değil bu kontrol mekanizmasını kurup anında kimseyi mağdur etmeden birden bire uygulamak.... Öyle ya nasıl tespit edilecek 12 temmuz tarihinden önce ve sonra... Geçen doğubankta birisiyle konuştum ben her ihtimale karşı 10 eylülde elimdeki 400 küsür telefonu bir GSM kartına katıp açtım bir gecede ve ne onlar nede daha önce sattıklarım nette kaydına rastlanamadı diye çıkıyor dedi bana...
    Özetle bunun bu şekilde uygulanması mümkün değil zira...
    Bu yasa sizin bahsettiğiniz gibi 12 temmuz miladı ile uygulanacak olsa doğubank a devlet bir tebligat yapar önlem alır veya doğubank esnafı kendine çeki düzen verirdi.. o insanlar o kadar aptalmı hala telefon alıp satıyorlar..
    BU yasanın bu şekilde uygulanması devlette dahil her kesimi zarara sokacaktır...
    ŞÖYLEKİ.......
    1- Satın alan telefonu kapanırsa yeni telefon almak zorunda kalacak diye düşünürsek.. SATIN ALAN MAĞDUR OLACAK
    2-Telefonu kapanan aynı anda telefon alamadığından bir süre konuşamayacağı için... (düşünün milyonlarca insan bir anda konuşmuyor) GSM OPERATÖRLERİ MAĞDUR OLCAK
    3- GSM operatörlerinden konuşma olmayınca devlet lokum gibi aldığı vergisinden olacak, buda yetmiyoprmuş gibi mevcut telefonlar çöpe atılırken yerlerine alınacak telefonlarlada başka bir döviz çıktısı yaşanacak... Öyle ya bu telefonlar hatırladığım kadarıyla gazoz kapağıyla değil dövizle alınıyor... Önce çöpe atılacak telefonlara bir çuval döviz sonra yeni alınacaklara başka bir çuval döviz... oooooh ne ala memleket.. beyler burası birleşik arap emirlikleri değil döviz bizde arapın şeyi kadar çok değil.... Kısaca 3. taraf olan DEVLETTE MAĞDUR OLACAKTIR...

ÖZETLE......

Devletimiz o kadar enayi değil... Kendini feda etse GSM şirketlerinin lokum karlarını feda edemez... O yüzden yine o şevkatli BAĞIŞLAYAN VE ESİRGEYEN AFFEDİCİ KOLLARINI açacak ve bunları bir şekilde
    KİMSENİN ZARAR GÖRMEYECEĞİ ŞEKİLDE AFFEDECEKTİR......

Haaa bu arada benim 2 telefonum var ve ikiside faturalı yani bu spot işinden bir çıkarım veya gocuntum yok

MUTLU KALIN VE RAHAT OLUN

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.