Şimdi Ara

Spor Salonu ve Korona

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Spor salonları sizce güvenilir midir? Şu an gidenler, salonda hastalığa yakalananlar görüyor musunuz?

Ben bu konuyu bir türlü anlamadım. Bir taraftan bakıyorsun adam ayakta geçiriyor haberi bile olmuyor ama etrafımda olmasa da bazı kişiler çok zorlanıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben kasımın sonlarında geçirdim. Eylülde salona başlamıştım. Önce annem hastalandı sonra tüm ailede belirtiler başladı. Benden mi bulaştı bilmiyorum annem de çok dışarı çıkmıyordu ama şuan bir sorun yok , 2 hafta aradan sonra tekrar başladım o dönem, devam ediyorum hala.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kingfbolu -- 20 Ocak 2021; 14:24:7 >
  • kingfbolu K kullanıcısına yanıt
    Sizce salondan mı kaptınız?

Ağır mı geçti?

Geçmiş olsun.
  • maestro2 kullanıcısına yanıt

Yani bilmem ki salondaki insanları görmeye devam ettim ama geldikten sonra da pek hasta gibi halleri yoktu :) Hafif sayılır sırtımda ağrı oluyodu bir de halsizlik ama hasta olduktan 3-4 gün sonra koku kaybı oldu hala tam alamıyorum.

• ben yaz sonundan beri salona gidiyorum. yalnız bizim salon bodrum katta değil, çok kalabalık olmuyor ve büyük büyük pencereler var. hiç hastalanan duymadım.

• 18 eylülden bu yana salona gidiyorum düzenli olarak çok şükür bir şey olmadı. Kalabalık olduğuda oldu tenha olduğuda. Salonlarda risk düşük diye bir yazı dolaşıyordu bir ara sosyal medyada.
  • Gideceğim yerde pencereler kapalı oluyor, maske kullanımı da yok.

• braveheart92 kullanıcısına yanıt

Havadan bulaşır diyorlar, böyle durumları görünce şaşırıyorum.

Evet üst solunum yoluyla bulaşıyor. Ben kendi durumumu soyledim. Belki salonda bulaşma daha fazladır kesin bir şey diyemem.
  • Havadan da bulaşabilir, biriyle konuşurken de bulaşabilir.

Saat 9 da sokağa çıkma yasağı var, şuan salona gidip risk almak pek akıllıca değil.

Nasılsa önümüzdeki günlerde yasaklar kalkıp aşılama miktarı artınca istediğin kadar gidersin.

• Yazın dar basık ama bütün camları açık bir salona gidiyordum millet iç içe 3-4 ay gittim çok güzel ivme yakalamıştım bcaa etkisiyle kendi çapında sağlam idman yapıyordum
    her seferinde bitkinlik vardı
    Ekim ayı full çalıştığım iş yerinin sosyal tesisinde gittim bomboş bireysel salon gibi
    ama camlar klitli yukarda dev havalandırma
    İçeriye resmen virüs basmış olabilir

3000 kişinin çalıştığı yerde bu boşluk hayra alamet değilmiş
    Sert bi idman sonrası gün bi halsizlik 2.gün yerini grip bitkinliğine bıraktı o da çok değişikti gribe hiç benzemiyordu
    Hemen test yaptırdım pozitif
    Belki iş yerinde dışarda bulaşmışta olabilir
    kasım ayı en yoğun yaşandığı aydı
    1.5ay oldu iyileşeli çabuk yorulma,nefes nefese kalma geçti
    Ama güç kayıbı var tekrar çalışasım gelmiyo
    Gerçi aynı salonda maskesiz kimse ile yan yana gelmem
    Millet hafif baş ağrısı ile geziyor,kimse yaptığı spora içmediği sigaraya alkol a güvenmesin
    Ben güvendim biraz daha bekleseydim entübe işlemlerine maruz kalacaktım

• Ben şahsen ileride bir sevdiğimi kaybetmenin pişmanlığını yaşamak istemezdim. Sıkın dişinizi sağlık şansa gelmez kendinizi ve sevdiklerinizi riske atmayın.
  • killforyou1981 kullanıcısına yanıt

Geçmiş olsun.

• Cém kullanıcısına yanıt

Evet şu ana kadar gitmememin sebebi bu, biraz daha bekleyelim.

Teşekkürler

İlla salona gidicem diyorsan vitamin değetlerine baktır

Özellikle b12 ve D ye benin biri sınır diğeri altındaydı

Ağır geçirmemin etkisi olduğununu düşünüyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.