Şimdi Ara

(SPOİLER): Last of us oyunu bitirenler kritigini yapmak isteyenler.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
276
Cevap
4
Favori
13.173
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Malum oyunu bir çogumuz bitirdi fakat oyun hakkında rahatca konuşamıyor henüz oynamamış arkadaşlarımıza spoiler vermemek için bu konuyu açtım. Oyun hakkında başımıza gelen ilginç olayları senaryosu hakkında kritiklerimizi bu başlık altında konuşalım istedim...

DİKKAT KONUYA YANLIŞLIKLA GİRİP VE HALA OKUYORSANIZ OKUMAYA DEVAM ETMEYİN SPOİLER

Ben oyunun hikayesi hakkında şunu söyleyebilirim. Bazı sahneler ve olayların gelişimi çok klişede olsa hiç ummadıgım anda beni şoka sokan sahnelerde olmadı degil. Özelikle Joel'in yaralandıgı (ne yaralanaması arkadaş resmen mortal kombat oyunlarında stage fatilitylerden birisi oldu) sahnede dedim ahanda joel öldü..

• Joel'un karnına demir girip ölmemesi ve aylar sonra iyileşmesi , küçük bir kızın o halde hem kendine hem jole'a bakması mantıksız geldi bana siz ne düşünüyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thema

Joel'un karnına demir girip ölmemesi ve aylar sonra iyileşmesi , küçük bir kızın o halde hem kendine hem jole'a bakması mantıksız geldi bana siz ne düşünüyorsunuz
    Aynen o Joel'in o kadar büyük bir yaradan kurtulması, Rambo olup gene kızı kurtarması biraz Hollywood vari olmuş.
    Demir arkadan girdi önden çıktı, en az 4 organı parçalamıştır, ameliyat olmadan iyileşmesi imkansız o yaraların.

Ama sonuçta kurgu/hikaye yani. Bunlar olağan şeyler, oyun dünyasında öldü denilip dirilen kaç karaktar gördük.
  • öncelikle Ps3te oynadığım en güzel oyundu diyebillrim.
    Ben en çok Joel'e giren demir de korktum ölecek diye ve ağzım açık bir şekilde izledim orayı.
    Diğer bir şekildeEllie ve David kapışması cidden acınası cinstendi.Aşırı korktum ellie ölecek diye ama Joel bu durur mu geldi bitirdi mevzuyu.
    Sonu çok garip bitti acaba ettiği yemin doğru çıkacak mı belki de ateş böcekleri yardım etmek istiyordu.Bir yanda o amelıyathanede Ellie gibi çok insan vardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Clicker

öncelikle Ps3te oynadığım en güzel oyundu diyebillrim.
    Ben en çok Joel'e giren demir de korktum ölecek diye ve ağzım açık bir şekilde izledim orayı.
    Diğer bir şekildeEllie ve David kapışması cidden acınası cinstendi.Aşırı korktum ellie ölecek diye ama Joel bu durur mu geldi bitirdi mevzuyu.
    Sonu çok garip bitti acaba ettiği yemin doğru çıkacak mı belki de ateş böcekleri yardım etmek istiyordu.Bir yanda o amelıyathanede Ellie gibi çok insan vardı.
    Unutanlar için:http://www.youtube.com/watch?v=5TwdUn8WqOk

• Tomb raider da da benzer bir sahne lara yalaniyordu oyunun hemen basinda sanir bu karakterlerin ic organlari yok :) Ayrica oyunun sonunda bize gosterilen sonda yalan olabilir zira biz o ani sadece flashback olarak biliyoruz n.d bize bile yalan soylemis olabilir. Oyunu eger kojima yapmis olsaydi kesin olarak sonun boyle olduguna inanamazdim. Hayatimin en buyuk entirkasini mgs serisinde gormustum cunku.

Birde oyunda beni rahatsiz eden sey ellie yuzme bilmiyor diye uzerinda tasidigmiz tahta parcasi her yerde ayni renkte ayni ebatta olmasi gercekcilikten ve rastgelelikten uzaklastiriyor. Ulan yuzen baska cisim yok mu baska.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xleonhart

Tomb raider da da benzer bir sahne lara yalaniyordu oyunun hemen basinda sanir bu karakterlerin ic organlari yok :) Ayrica oyunun sonunda bize gosterilen sonda yalan olabilir zira biz o ani sadece flashback olarak biliyoruz n.d bize bile yalan soylemis olabilir. Oyunu eger kojima yapmis olsaydi kesin olarak sonun boyle olduguna inanamazdim. Hayatimin en buyuk entirkasini mgs serisinde gormustum cunku.

Birde oyunda beni rahatsiz eden sey ellie yuzme bilmiyor diye uzerinda tasidigmiz tahta parcasi her yerde ayni renkte ayni ebatta olmasi gercekcilikten ve rastgelelikten uzaklastiriyor. Ulan yuzen baska cisim yok mu baska.

Hocam lütfen yapmayın ama! Burası sadece The Last Of Us için spoilerlı konuştuğumuz bi konu.Tomb raider değil.Spoiler sekmesi kullanmak çokmu zor acaba? Daha oynanmamıştım Tomb Raider'ı ve sayenizde spoiler yedim.Sağolun.

• quote:

Orijinalden alıntı: yüzbaşı price

quote:

Tomb raider da da benzer bir sahne lara yalaniyordu oyunun hemen basinda sanir bu karakterlerin ic organlari yok :) Ayrica oyunun sonunda bize gosterilen sonda yalan olabilir zira biz o ani sadece flashback olarak biliyoruz n.d bize bile yalan soylemis olabilir. Oyunu eger kojima yapmis olsaydi kesin olarak sonun boyle olduguna inanamazdim. Hayatimin en buyuk entirkasini mgs serisinde gormustum cunku.

Hocam lütfen yapmayın ama! Burası sadece The Last Of Us için spoilerlı konuştuğumuz bi konu.Tomb raider değil.Spoiler sekmesi kullanmak çokmu zor acaba? Daha oynanmamıştım Tomb Raider'ı ve sayenizde spoiler yedim.Sağolun.

oyunun başında oluyor o Lara'nın yaralanması sonunda değil

• quote:

Orijinalden alıntı: Gny*

Aynen o Joel'in o kadar büyük bir yaradan kurtulması, Rambo olup gene kızı kurtarması biraz Hollywood vari olmuş.
    Demir arkadan girdi önden çıktı, en az 4 organı parçalamıştır, ameliyat olmadan iyileşmesi imkansız o yaraların.

Ama sonuçta kurgu/hikaye yani. Bunlar olağan şeyler, oyun dünyasında öldü denilip dirilen kaç karaktar gördük.

Yaranın boyutuna bakınca ameliyat cizgisi olduğunu gösteriyor. Hikayede gizli kalan bölgeler orası. Fakat o kadar kan kaybetmesi ve yaşaması biraz zor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Young Sinatra

quote:

quote:

oyunun başında oluyor o Lara'nın yaralanması sonunda değil

Alıntıları Göster
    nihayet bitti

çok çok iyi bir film tadında diye düşünmüştüm

ama ilerledikçe filmden çok dizi gibi hissettirdi

en az 5 devam oyunu ve 38 dlc bekliyorum

kız için cidden korktum bu hissi yaşatabilmek gerçekten başarı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkermurat -- 20 Haziran 2013; 14:54:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: HardShock

quote:

Orijinalden alıntı: Gny*

Yaranın boyutuna bakınca ameliyat cizgisi olduğunu gösteriyor. Hikayede gizli kalan bölgeler orası. Fakat o kadar kan kaybetmesi ve yaşaması biraz zor.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar Ellie'yi kurtarmaya gittiğimizde, ameliyathanede 3 doktor vardı, onları vurdunuz mu ? ben vurdum bir de merak ettiğim, bir tane hikaye dlc'si gelecek, büyük ihtimalle başka bir karakteri kontrol ederiz, sizce kimi kontrol ederiz, ya da Joel'ı kontrol ettiğimizi düşünürsek hangi zamanı kontrol ederiz, bence Tommy olarak Joel'dan ayrı olarak yaşadıklarımızı anlatan bir şey gelebilir

• quote:

Orijinalden alıntı: W.Axl Rose

arkadaşlar Ellie'yi kurtarmaya gittiğimizde, ameliyathanede 3 doktor vardı, onları vurdunuz mu ? ben vurdum bir de merak ettiğim, bir tane hikaye dlc'si gelecek, büyük ihtimalle başka bir karakteri kontrol ederiz, sizce kimi kontrol ederiz, ya da Joel'ı kontrol ettiğimizi düşünürsek hangi zamanı kontrol ederiz, bence Tommy olarak Joel'dan ayrı olarak yaşadıklarımızı anlatan bir şey gelebilir

ben ikisini vurdum birini sağ bıraktım

kızı kurtarması için belki lazım olur diye

gerek kalmadı ama

• quote:

Orijinalden alıntı: ilkermurat

quote:

gerek kalmadı ama

Aahahaha 2 sini vurduktan sonra niye vurduysam. 1 nin öldürmemiz yetiyordu. Sağ kalan doktor lanet olsun kızı al git dedi

• quote:

Single player dlc si gelicek fakat ne olur hiç düşünmemiştim. Bence Joel nun kızı kaybettikten sonra kucağında taşıyışıyla başlar ilk dlc Sonra tommy un hayatını kurtarırız ve söz alırız ondan diye gideriz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ilkermurat

gerek kalmadı ama

Aahahaha 2 sini vurduktan sonra niye vurduysam. 1 nin öldürmemiz yetiyordu. Sağ kalan doktor lanet olsun kızı al git dedi

ben hemşireyi sağ bıraktım

o ağlıyordu bişey diyemedi

2. doktor her an hemşireyi vuracak gibi garip hareketler yapıyordu ondan vurdum

hemşirelere şiddete hayır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkermurat -- 20 Haziran 2013; 15:15:43 >

• quote:

quote:

Single player dlc si gelicek fakat ne olur hiç düşünmemiştim. Bence Joel nun kızı kaybettikten sonra kucağında taşıyışıyla başlar ilk dlc Sonra tommy un hayatını kurtarırız ve söz alırız ondan diye gideriz.

Alıntıları Göster
    Ben amaliyat haneye girdigimde yavdumu oyle ce bayiltilmis halde doktor kasaplarin onunce gorunce (evet elli bizim orda artik tamamen kizimiz olmus oluyor tam iliskinin, baba kiz iliskisinin tavan yaptigi zaman dilimi) gozum donmus direkt zirh delici durbunlu 6 patlar vardi popaliya gectim hirsimdan.
    Once doktorun elinde ki nesteri alip burnundan sokup beyin kokune kadar iteledim. sonra diger erken doktorun isini bitirince kadin doktor once bana hayvan falan dedi ama sonra oda pls , yalvaririm itin kopen oluyum beni dag basinda kapaman yata giden bir duzine laf soyledi ama elim gidisti bir kere onada bi pompaliyi caktim.

Neyse oyunda sacma gelen seylerin en basinda ilk aklima gelen sey Ates boceklerinin basinin bir KADIN olmasi.
    Arkadas bu gibi durumlarda guclu kazanir devamli.. O kadini afedersiniz birakin bas yapmayi baska bir yere bas yaparlardi,. 50 kisi ustune atlar ilistir eder birakilardi. Ne kadini yahu.
    Bak David tam oturmus., Sapik tipli yamyam. Iyide gizliyor bu ozelligini tam bir zamane adami.
    Ama o zenci kandin olmamisti.

Joel i cok begendim.
    Son zamanlarda gordugum en ozgun karakter diyebilirim.
    Hatta Nate Darake den bile iyi diyebilirim cunki sirket cok buyuk risk almis neden
    Joel olaylar oldugunda 30 lu yaslarin ortasindaydi sanirim. Elli zamaninda ise nerden baksan 55 yasinda bir adamdi.
    55 yasinda bir karakter olusturmak ve karizma yapmak zor bir sey.
    Genc olsa kolay ama ihtiyardan bir karizma cikarmak zor is ki bunu firma cok iyi yapmis.

Birde ben genelde cok sevdigim oyunlarda bile ikinci oynamamda su bolum keske olmasaydi keske burasida olmasaydi diye severek oynadigim oyunlarda beni SIKAN bolumlerde oluyor.
    Ancak bu oyunda her bolum benim icin cok ozeldi ve oynarken cok ama cok zevk aldim IKINCI Kere oynamamda bile.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kasatka

Ben amaliyat haneye girdigimde yavdumu oyle ce bayiltilmis halde doktor kasaplarin onunce gorunce (evet elli bizim orda artik tamamen kizimiz olmus oluyor tam iliskinin, baba kiz iliskisinin tavan yaptigi zaman dilimi) gozum donmus direkt zirh delici durbunlu 6 patlar vardi popaliya gectim hirsimdan.
    Once doktorun elinde ki nesteri alip burnundan sokup beyin kokune kadar iteledim. sonra diger erken doktorun isini bitirince kadin doktor once bana hayvan falan dedi ama sonra oda pls , yalvaririm itin kopen oluyum beni dag basinda kapaman yata giden bir duzine laf soyledi ama elim gidisti bir kere onada bi pompaliyi caktim.

Neyse oyunda sacma gelen seylerin en basinda ilk aklima gelen sey Ates boceklerinin basinin bir KADIN olmasi.
    Arkadas bu gibi durumlarda guclu kazanir devamli.. O kadini afedersiniz birakin bas yapmayi baska bir yere bas yaparlardi,. 50 kisi ustune atlar ilistir eder birakilardi. Ne kadini yahu.
    Bak David tam oturmus., Sapik tipli yamyam. Iyide gizliyor bu ozelligini tam bir zamane adami.
    Ama o zenci kandin olmamisti.

Joel i cok begendim.
    Son zamanlarda gordugum en ozgun karakter diyebilirim.
    Hatta Nate Darake den bile iyi diyebilirim cunki sirket cok buyuk risk almis neden
    Joel olaylar oldugunda 30 lu yaslarin ortasindaydi sanirim. Elli zamaninda ise nerden baksan 55 yasinda bir adamdi.
    55 yasinda bir karakter olusturmak ve karizma yapmak zor bir sey.
    Genc olsa kolay ama ihtiyardan bir karizma cikarmak zor is ki bunu firma cok iyi yapmis.

Birde ben genelde cok sevdigim oyunlarda bile ikinci oynamamda su bolum keske olmasaydi keske burasida olmasaydi diye severek oynadigim oyunlarda beni SIKAN bolumlerde oluyor.
    Ancak bu oyunda her bolum benim icin cok ozeldi ve oynarken cok ama cok zevk aldim IKINCI Kere oynamamda bile.

Alıntıları Göster
    ilginçtir içeri girdiğimizde doktor ve hemşirelerin hareketleri hepimizde farklı olmuş

bu çok güzel

• Bu oyunun devamı gelir sonu açık bitti
    Tess i sevmedim fazla
    Acaba Nathan Reyis ile Joel reyisi ayni oyunda görürmuyuz
  • Kasatka kullanıcısına yanıt
    Hocam yanlışın var Jeol 40lı yaşlarında. En fazla 49 @Kasatka

http://www.thelastofus.com/characters.html
  • quote:

quote:

dostum o bahsettigim sahne zaten oyunun trailer sahnesiydi spoilerlik bir durum yok.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.