Şimdi Ara

SPLASH PRO 2.7.0 Final (Ücretsiz) | Resimli Anlatım | Gerçek HD Kalitesinde Film, Dizi İzleme (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.337
Cevap
138
Favori
153.556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bjk__murat

quote:

Orijinalden alıntı: Spiritbreakerr

quote:

quote:

İyi akşamlar. 1 hafta önce kurdum programı. 4-5 gün videoları süper kalitede ve sorunsuz izliyordum. Sonra videolar kasmaya başladı ve bende kullanmayı bıraktım. Bilgisayara daha yeni format atmıştım , neyse sistem bakım programlarıyla bir temizlik yaptım ama sonuç hala aynı. Neden böyle oldu acaba ?

açar açmaz direk kasıyor mu ? yoksa bırakıyorsun mouse hareketsiz kalınca kasmayamı başlıyor ?

Açar açmaz mouseyi alta getiriyorum. Sürenin olduğu bara bakınca bile bazen 2 saniye atlıyor. 2-3 dk ileri aldım filmi 4-5 saniye bekledikten sonra ara ara kasmalar oluyor.

gene emin olmak için yapalım yaygın bir virüse yakalanmış olabilirsin.

%100 çözüm budur.

google dan combofix'i indiriniz.

YAPILIŞI : Combofix programını açıyoruz. Kendi yüklemeler yapıyor. Sonra size bir ekran gelecek I accept deyip geçin ve bekleyin Preparing to Run diyecek ve sonra stage 1 den 50 ye kadar kendi tamamlayacak ve en son birtane yazıların olduğu metin belgesi açılacak. Onu kapatıp sistemi yeniden başlatın. Tüm işlem bu kadardır .

NOT : COMBOFİX çalışırken arkaplanda hiçbirşey yapmayınız !!

Tamam teşekkürler. Denedikten sonra haber veririm. Ayarlardan 1080p yi kapadım kasma biraz azaldı ama hala var. Ama o ayardan dolayı kastığını sanmıyorum çünkü 1 hafta önce sorunsuz çalışıyordu.

• Malesef hala kasıyor.
  • quote:

Malesef hala kasıyor.

programı komple silip baştan yükleyin
  • quote:

quote:

Malesef hala kasıyor.

Onu da yaptım. Tekrar yapayım bakalım. Yazdığınız bütün ayarları kapatınca sorun kalkıyor ama diğer playerlerden bir farklı kalmıyor bu sefer.

Kasmalar baya azaldı ama arada oluyor yine. Neyse ilginiz için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FRIENDS -- 2 Kasım 2013; 21:43:34 >
  • quote:

quote:

quote:

Malesef hala kasıyor.

Onu da yaptım. Tekrar yapayım bakalım. Yazdığınız bütün ayarları kapatınca sorun kalkıyor ama diğer playerlerden bir farklı kalmıyor bu sefer.

o zaman ekran kartını kullandığından emin ol laptop varsa intel - nvidia arası geçiş yapmada sorun olabilir. inteli kullanıyor olabilir driverların güncelmi ? nvidia kontrol panelinden 3D ayarlarından nvidia yı seç. programın ayarlardan donanım hızlandırıcısının yanında (nvidia purevideo) yazıyormu bir bak . yazıyorsa dediğim gibi sürücüyü güncelle.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Malesef hala kasıyor.

o zaman ekran kartını kullandığından emin ol laptop varsa intel - nvidia arası geçiş yapmada sorun olabilir. inteli kullanıyor olabilir driverların güncelmi ? nvidia kontrol panelinden 3D ayarlarından nvidia yı seç. programın ayarlardan donanım hızlandırıcısının yanında (nvidia purevideo) yazıyormu bir bak . yazıyorsa dediğim gibi sürücüyü güncelle.

2 hafta önce güncellemiştim driverleri. Bugün tekrar kontrol ettim yeni bir güncelleme yok.

Laptop kullanıyorum. Donanım hızlandırıcısının yanında Nvidia Purevideo yazıyor.

• quote:

quote:

quote:

Malesef hala kasıyor.

İşlemci nedir. Bende bi sıralar pentium4 kullanırken işlemci kullanımı %80 lere çıkardı o zaman kasardı şimdi i3 var kasma sorunu yok

• ben de şimdi yükledim, bu bilgisayar kaldırır mı bilemiyorum fakat deneyeceğim
  • Doğallıktan uzak keskinlikte ve kırmızı elmaya dönmüş suratlar izlemek istiyorsanız ilk sayfada ki ayarları kullanabilirsiniz.Tavsiyem motionu2 kapatıp detail +2, light +1, parlaklık +21, kontrast +31 ve doygunluk 10 ayarlarını kullanmanız.Motion2 görüntüyü çok fazla hareketlendiriyor ve hızlı sahnelerde +1 bile odaktakilerin etrafında piksellenmelere yol açarken +10u düşünün.
  • programı 1 seneden daha uzun bir zamandır kullanıyorum inanılmaz fark yaratıyor diğer playerlara hemde basit ayarlarla.dvd hdtv sürümlerde falan detail boost yapıyor bazıları iyice batıyor o zaman.bluray yada 1080p web dl sürümlerde boostu 10a dayayınca mükemmel keyif veriyor hiç bozulma olmadan.programı catalystten güç tasarruf olarak ayarlayınca gpu accelerate ati avivodan çıkıyor intel clear video oluyor işlemci üstündeki grafik biriminden baz alıyor görüntü çok daha iyi oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Not Today!

Doğallıktan uzak keskinlikte ve kırmızı elmaya dönmüş suratlar izlemek istiyorsanız ilk sayfada ki ayarları kullanabilirsiniz.Tavsiyem motionu2 kapatıp detail +2, light +1, parlaklık +21, kontrast +31 ve doygunluk 10 ayarlarını kullanmanız.Motion2 görüntüyü çok fazla hareketlendiriyor ve hızlı sahnelerde +1 bile odaktakilerin etrafında piksellenmelere yol açarken +10u düşünün.

bunu denemek lazım sonucu yazarım.

beğenmedim ben bunu light boost o kadar düşürülünce programın anlamı kalmıyor.

motion2 1
    detail boost 1
    light boost 1

parlaklık 26
    kontrast 50
    doygunluk 33

yaptım güzel oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 4 Kasım 2013; 18:25:42 >
  • görüntülerde bozulmalar oluyor

sanki videoyu elinle çekiştiriyorsun gibi böyle anlatabildim

sizdede öyle mi ?
  • konu favorilerimde. Münasip bir durumda programı kullanacağım. Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: heyysanadiyom

görüntülerde bozulmalar oluyor

sanki videoyu elinle çekiştiriyorsun gibi böyle anlatabildim

sizdede öyle mi ?

SPLASH PRO 2.7.0 Final (Ücretsiz) | Resimli Anlatım | Gerçek HD Kalitesinde Film, Dizi İzleme

ayarları bu şekilde yapınız.

• güzel çalışma, teşekkürler.
  • Teşekkürler hocam gerçekten görüntü bayagı fark etti.
  • hiçbir monitörün ton doygunluk gama karşıtlık derinlik değerleri bir olmaz.demek istediğim sabit birşey sunulamaz bu konuda kimseye
  • Hocam güzel paylaşım emeğine sağlık yalnız ben audio boost ayarını beğenmedim şahsen çünkü sesi aşırı derecede basslı yapıyor ses çok aşırı basslı oluyor bu sefer yalnız diğer ayarların muhteşem tebrik ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: srknbyz

hiçbir monitörün ton doygunluk gama karşıtlık derinlik değerleri bir olmaz.demek istediğim sabit birşey sunulamaz bu konuda kimseye

ama sayfadaki mesajlarada bakarak anlıyoruz ki genel ayarlar belli
  • quote:

Burda bu kadar olumlu yazan adam bot mu hepsini ben mi yazdirdim yoksa ?

arkadas karalamaya çalışıcam diye komik olma elimdeki monitor buyuk ihtimal seninkinden daha iyi ve pahalidir bos konusma.

Abi i3 lü makinede denedim (laptop). O işlemciye yük bindirme kısmı vardı onu yapmadı ama gerisini tamamen senin ayarların gibi yaptım şahane oldu :))
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.