Yüzbaşı
21 Eylül 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 31 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba arkadaşlar kuzenimin ödev teslimi var 2 gün sonra bu 2 soruyu yapamamış 40 puan degerinde oldugu için es geçmesin dedim anlayanınız var mı? Konuyu nereye açsam bilemedim yönlendirme gelirse sevinirim iyi forumlar

1)RAM kapasitesi nedeni ile bir bilgisayar sisteminide aynı sadece aynı özellikte iki program çalıştırılabiliyorsa ve bu süreçler zamanlarının %80’ini giriş/çıkış için beklemekle geçiriyorlarsa.
a) CPU’nun ne kadar zamanı boşta geçer (CPU hiç bir şey yapmadan boşta bekler).
b) Bilgisayara yeni bellek ilave edilmiştir. Şimdi bilgisayarda aynı özellikte toplam 4 program çalıştırılabilmektedir. CPU’nun performansını hesaplayınız.
c) DMA kullanılan bir sistemde bir süreç diskten kayıt okuma işlemini başlatırsa işletim sistemi bu süreci hangi duruma alır?

2)Sırasıyla 100, 200 ve 500 milisaniyelik üç periyodik olay içeren bir gerçek zamanlı sistem (soft real-time system) düşünün. Bu olaylar, olay başına sırasıyla 50, 30 ve 100 msn CPU süresi gerektiriyorsa, hesaplayarak bunların zamanlanabilir olup olmadığını belirtiniz.
Bu nedir abi bunun gibi mahlukları nasıl bir kafayla serbest bırakıyorlar yarın öbür gün çoçukta yer bu rahatsız...
http://www.milliyet.com.tr/vahsete-sucustu-gundem-2862632/
Merhaba arkadaşlar bir sorum olacaktı Aliexpress üzerinden sipariş verecegim 24 dolar tutuyor, 2.85 dolar kargo ücreti var kargo ücreti vergi dilimine giriyor mu yoksa ayrı mı tutuluyor bilgisi olan var mı ?
Merhaba arkadaşlar, oynayan türk oyuncular var görüyorum ama cevap vermiyorlar malesef forumda oynayan var mı şuan live serverlardan birinde ?
Merhaba arkadaşlar şuan mevcutta 100 liraya 100mbit 200 gb kotalı tarife kullanıyorum dün türk telekom tarafından arandım başlıktaki ücreti teklif ettiler (110 lira internet+10 lira yalın internet ücreti) sizce uygun mu ay sonuna kadar geçerliymiş ücret. Bu arada mevcut internetimde türk telekomda, diger servis saglayıcılarla görüştüm ama maksimum 24 mbit verebilecekleri söylendi.

Eğer daha uygun teklifler alan varsa nasıl aldıkları hakkında bilgi paylaşırsa sevirim
Burun ameliyatı olmaya karar verdim. İstanbulda tavsiye edebileceğiniz doktor var mı? Bir de Prof. Dr. Burak Erdamara ameliyat olan var mı?
Merhaba arkadaşlar 100mbit internete geçtim 35 mbitlik paketten 2 gün boyunca saglayamadılar bu hızı eski hızımı alıyordum altyapı destekledigi halde çarşamba günü bir bey aradı ekip yönlendirdigini söyledi aynı gün hallettiler eve geldigimde test ettim ve yaklasık 30 gblık bir oyun indirdim sabit 82-84 mbit hız alıyordum ping degerlerim oyunlarda 12-15 arasıydı. Ancak dün öglen başka bir ekip gelmiş eve test etmek için bende bir sorun olmadıgını dün gelen ekibin hallettigini belirttim gittiler. Ekip gittikten sonra sürekli dalgalanma olamaya başladı 60lardan bir anda 40 lara düşüyordu ve 70 mbitin üstünü hiç görmedim.Yaklaşık 5 senedir ttnetteyim hiç dalgalanma veya ping sorunu yaşamadım pingim oyunlarda 20-100 arası sürekli düşüp arttı. Sebebi nedir gelen ekip santralden bir müdahale yapmış olabilir mi hızı alamadıgım için port degisikligi vs yapmış olabilirler mi ?

HAT DEGERLERİM

Cat6 Döşettikten sonraki hali

Merhaba sorunum başlıktaki gibi 35mb ttnet tarifesindeyim telefonlardan 32-33 mbleri görürken pcde 16 yı geçmiyor ve düşüşler oluyor, eternet kablosuyla hemde kablosuz adabtorle denedim yine aynı hızı alıyor.Daha önceden böyle bir sıkıntı yoktu bir türlü çözemedim
Merhaba sorunum başlıktaki gibi 35mb ttnet tarifesindeyim telefonlardan 32-33 mbleri görürken pcde 16 yı geçmiyor ve düşüşler oluyor, eternet kablosuyla hemde kablosuz adabtorle denedim yine aynı hızı alıyor
Merhaba arkadaşlar konu doğru yerde mi bilmiyorum ancak şöyle bir sorunum var, banka yolladıgım excel dosyaları veya tarattıgım dosyaları ekte göremiyor mail boş gitmiş gibi gözüktügünü söylüyor garanti bankasının 2 şubesiyle çalışıyorum ikiside aynısını söylüyor.
Aynı maili başka bir hesaba atıp denedim gözüküyor sorunun benden kaynaklandıgını düşünmüyorum yardım edebilecek var mı ?
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 ay önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.825
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 51.086 (Bu ay: 140)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 481 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.