Şimdi Ara

Speedfan Kurulum ve Ayarları(Resimli Anlatım) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
144
Cevap
10
Favori
116.248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • gerçekten çok etkili bir anlatım her düzeydeki kişinin yararlanabileceği bir rehber.video olsaa daha az anlaşılırdı herhalde
  • quote:

Orjinalden alıntı: sky27

Tüm ayarları dediğiniz gibi yaptım ve çok güzel çalışıyor program.sıcaklığa göre fan devirini ayarlıyor.Fakat tek sorun windows her açıldığında programı kendimiz başlatmamız gerekiyor yani başlangıçta otomatik olarak açılmıyor program.Aslında start minimized komutunun bunu da yapması lazımdı ama olmadı.Başlangıçta otomatik olarak başlatmanın bir yolu varmı.işletim sistemim vista32

saygılar...

up...
  • hangisi cpu hangisi gpu ???

Speedfan Kurulum ve Ayarları(Resimli Anlatım)
  • Arkadaşlar ben dizüstü ana kartım İntel 82801 HBM (ICH8-ME) ama bu modeli sitenin listesinden bulamıyorum. Başka modeli seçsem olurmu?
  • ve bi yerde tıkandım 1 saattir ugrasıyorum ama beceremedim, forumun altını ustune getirdim ama bulamadım.. beyler, yardımcı olursanız cok sevincem..

ben 7. adımda tıkandım, yani:
    "Speed 0 yapınca duran ya da durma noktasına gelen ve 100 yapınca tam devirle dönen fan o speed sensörünün kontrol ettiği fan demektir." denmis fakat ben o degerleri 0 da yapsam, 100 de yapsam fanların hızları degismiyor.. bios guncellemesi felan mı yapmak gerekiyo acaba¿ sorun nerde bi turlu cozemedim¿

arkadaslar tesekkurler simdiden, saygılar..

not:
    1) anakartım: asus p4s800d-x
    2) fanlar ve anakarttaki fan giris yerleri 3 pinli
  • güzel bir konu emeği geçenlere teşekkür ederim..
  • Merhaba,

Vista Ultimate 64 Bit Kullanıyorum cpu nun çalışma değerlerini gösteriyor ancak cpu fanı göremiyorum ayrıca system de gözükmüyor.
    ve fanları %0 a getirdiğimde fanlarda hiç bir değişiklik olmuyor rpm değerlerini göstermesine rağmen.
    ilginç bir durum şansım olmaz zaten bu tip işlerde :)
  • İLk mesajdaki link nedir?
  • Anakartımın modeli yok manuel olarak nasıl yapıcaz anlamadım yardımcı olursanız sevinirim...
  • Gigabyte EP35-DS3 rev 2.1 kullanıyorum...

Speedfan ayarlarını yaptım ama fanı kontrol edemiyor... Fan sürekli %100...
    Biostan Smart Fan Control ayarını Disabled yaptım ama yine olmadı ?

Yapabileceğim başka bişey var mı ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: MaDMaxiBo

Gigabyte EP35-DS3 rev 2.1 kullanıyorum...

Speedfan ayarlarını yaptım ama fanı kontrol edemiyor... Fan sürekli %100...
    Biostan Smart Fan Control ayarını Disabled yaptım ama yine olmadı ?

Yapabileceğim başka bişey var mı ?

CEVABIMA BAK

http://forum.donanimhaber.com/m_32089632/mpage_1/key_//tm.htm#32090934
  • Bende LG e500 k apgwt laptop var direk açınca sadece sıcaklıkları gösteriyor fakat fan ayarı yok.
    Get configdende hangi anakart seçeceğimi bilemiyorum :S. Bir yardımcı olabilir misiniz?
    Yoksa speedfan laptoplarda çalışmıyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JustBeCooL -- 9 Haziran 2009; 2:55:49 >
  • GinoTheCop anlatım için teşekkürler..
    ben Gigabyte P35c ds3r kullanıyorum kullanıcı tanımlı kayıtları bolca mevcut.. kartta 4 tane fan çıkışı var ama PSU fanı çıkışı kontrol edilemiyor.. neden çözemedim.. diğer 3 fanı çok güzel kontrol edebiliyorum. Bir de 3 den fazla fanı kontrol edemiyormuyuz bu programla? Benim esas merak ettiğim bu "Program nasıl Uninstall ediliyor..??" AC8 fana paralel takarken kısadevre oldu sistem reset attı da.. fanlar sistemin kendi kontrolüne geçti yine. yoksa programı kaldırsanız da fan hızları tanımladığınız şekilde çalışmaya devam ediyor.. Reg kayıtlarıyla uğraşmadan nasıl kaldırabiliriz bu programı.?
    .
  • Arkadaşlar uzun süredir yoğunluk nedeni ile konuyu takip edemiyordum.. Sorun yaşayan arkadaşlara şunu söylemeliyim. Ben de sizler gibi bu prgramın bir kullanıcısıyım sadece. Unistall vs gibi sorunların çözümlerini bilemiyorum ancak fan hızları sabit kalanlar için regedit yaparak speedfan ile ilgili tüm anahtarları silmek işe yarayacaktır diye düşünüyorum. Elbette bu işi azami dikkat ile yapmanızı ve her ihtimale karşı registry yedeği almanızı öneririm.

Başlangıçta çalıştırmak için tek yapmanız gereken speedfan programına ait bir kısayolu stratup klasörünüze atmak olacaktır. (Ben böyle yapıyorum)

Program tamamen ücretsiz olduğu için yapımcısı tüm üreticiler ait tüm anakart modellerine yönelik bir çözüm üretemiyor olabilir, ki bu son derece doğal. Ben yıllardır bu programı kullanıyorum ve sanırım bu konuda biraz şanslıyım ve şimdiye değin kontrol edemediğim fan hiç olmadı. Sadece şu an commando kartımda iki farklı fanı tek bir hız (speed) sensöründen kontrol ediyorum. Aslında fanlardan birisinin kablosunu uzatıp diğer bir konnektöre bağlasam o sorunu da çözmüş olurum ancak uğraşmaya vaktim yok.

Dizüstü bilgisayarlarda sorun yaşanması olağan gibime geliyor çünkü takip edebildiğim kadarı ile yapımcının ana hedefi masaüstü bilgisayarlarda kullanılan anakartlar.

Hepinize kolay gelsin..

• Benim kasa fanımı görmüyorki bu program
  • mrb işlemci ile hdd sıcaklıklarını görebiliyorum anakartın sıçaklığını nasıl gösterebilirim anakartı görmüyor kuzey köprüsünün sıcaklığını merak ediyorum aşırı ısınmakta

bi püf noktası varmı manuel anakartı tanıtsam faln

ankartım gigabyt sıcaklık sensörü var
  • speedfan ile 3pin'lik fanlar kontrol edilebiliyor mu?
  • Doğrudan anakartınıza 3 pinlik bağlantı ile bağlanan fanlar anakartınız destekleniyorsa kontrol edilebiliyor.
    quote:

Orijinalden alıntı: rextr

speedfan ile 3pin'lik fanlar kontrol edilebiliyor mu?
  • arkadaşlar konuyu hortlatmak istemem am benim anakarta bağlı 4 fan olmasına rağmen(cpu dahil) bu programda 3 tane fan gözüküyor?

neden acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: GinoTheCop

5 Karşımıza gelen ekrandan Anakartımızın markasını ve akabinde modelini seçiyoruz, bir sonraki adımda dil tercihimizi yapıp �Next Step� diyerek devam ediyoruz,

Anakartım Asustek P5KSE ama Asus seçeneğinden sonra P5K3 deluxe var sadece....Ne yapacağım?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.