Şimdi Ara

Speedfan Kurulum ve Ayarları(Resimli Anlatım) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
144
Cevap
10
Favori
116.248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orjinalden alıntı: G-dOG

Hertürlü ayarı yaptım ancak otmotik ayarlamayı yapamadım.Kendiliğinden alçalma yükselme yapmıyor.Keşke "options>advanced" hakkında daha detaylı bilgi verebilseydiniz.Bende baktım anlamadım.Asıl önemli yer orası bence

Options advanced bölümü ile ilgili ilave birşeyler yazarım ancka o bölümdeki ayarlar ile otomatik fan devir kontrolü arasında bir bağlantı yok.. Genel olarak offset değerleri vermek için yapılacak ayarlar var.. Burada offset ten kastım.. Örneğin işlemci sıcaklığınızı speedfan 44 derece gösteriyor ancak siz biliyorsunuz ki aslında 40 derece.. O zaman bu değeri -4 yaptığınızda speedfan doğru değeri göstermiş oluyor.. Aynı işlem fan devir hızları için de geçerli.. Örneğin siz biliyorsunuz ki fanınız max 1400 rpm.. Ona göre ince ayar yapabiliyorsunuz çarpan ve bölenlerle..

• Tmm dır hocam teşekkürler.Ekran kartınıda rivatuner ile hallediyorum.Ancak bukezde SLI yaptım ve 2 sini nası yöneteceğimi bulamıyorum...Çıkmazlardayım
  • Arkadaşım bilgiler için saol ama ben yapamadım.. İlk olarak infoya gelip get config dediğimizde karşımıza gelen linki tıklayınca şöyle bir sayfa geliyor (en son versyonu kullanıyorum)

Speedfan Kurulum ve Ayarları(Resimli Anlatım)

ikinci olarak da manuel olarak fan ayarları yaptığımda fanları kontrol edemiyorum hiç bir değişme olmuyor... Bu anakartı alalı fazla olmadı, anakartım ep43-ds3l ama anakartın tek beğenmediğim noktası burası, fanlarımı max devirde çalıştırıyor.. Eski anakartım 965g-ds3 idi ama bu anakartta fanlarımı easy tune 5 programı ile kontrol edebiliyordum. Bu anakartta da var o program ama ne yaparsam yapayım fanlar max devirde çalışıyor devri düşmüyor.. Speed fanda da yapıyorum ayarları ama malesef fanlar max devir dönmeye devam ediyor.. Bunun başka bir yöntemi var mı yoksa anakart mı sorunlu.. Bu arada tüm fan takılcak yerleri denedim olmuyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myd -- 9 Ocak 2009; 15:15:38 >

• Gönderdiğiniz ekran çıktısında özetle "kayıt olmuşsunuz ancak epostanıza gelen konfirmasyon malini onaylamamışsınız" diyor. Anakartınız ile ilgili durum için ise ne yazıkki bir fikrim yok.. Speedfan tüm denetleyicileri tanımayabiliyor, ancak siz anakart ile gelen yazılım ile de kontrol edemiyorsunuz bu biraz garip..
  • anlatim cok güzel olmus tessekürler.bu arada Gigabyte MA78GM-S2H icin en iyi ayarlar nedir sizce.kuzey köprüsü 121'leri geciyor bu anakartta
  • 121 gibi yüksek bir değer gerçek olmayabilir.. Kullanılmayan bir sensöre ait olmasın? Değişkenlik gösteriyor mu yük altında olunca yoksa sabit bir değer mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: GinoTheCop

121 gibi yüksek bir değer gerçek olmayabilir.. Kullanılmayan bir sensöre ait olmasın? Değişkenlik gösteriyor mu yük altında olunca yoksa sabit bir değer mi?

gta4ü oynadiktan hemen sonraki deger.Gercek deger cünkü bu anakartta ztn kuzey köprüsü sorunu var.Asiri isiniyor.Kasanin üstünede ayri bir fan taktim sogutsun diye ama olmadi.Resmide cektim bugün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi supernoova -- 20 Ocak 2009; 20:32:10 >

• yaw bu program ne illet bir şeymiş programı silsem bile ayarları hala aktif oluyor. bilen var mı bunu nasıl komple sileriz ayarlaıyla felan
  • aynisi benimde basima geldi fan hep düsük devir kaldi bu program yüzünden.ben elle sildim sonra arama yaptim speedfan diye ne varsa sildim.sonra regedit'a girip ordada f3 ile speedfan yazip arattim ne varsa sildim düzeldi
  • hocam bende ne islemci var ne fanlar var hic birsey yok
    ben laptopuma kurdum p3 1.2 ghz islemci 512mb ram i var ama sadece 30gb hdd yi goruyor hic bir sey anlamadim ben yardimci olursaniz verinirim bu sensorleri nasil devreye sokucaz vsvs...
    simdiden tskrler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: paduwan

aynisi benimde basima geldi fan hep düsük devir kaldi bu program yüzünden.ben elle sildim sonra arama yaptim speedfan diye ne varsa sildim.sonra regedit'a girip ordada f3 ile speedfan yazip arattim ne varsa sildim düzeldi

egzoz fanı için yüklemiştim bende ama işlemci fanını mahvetti resmen ya yüksek çalışıyor ya düşük otomatik özelliği iptal oldu anakarttan yapıyorum bi oturum düzgün başka oturum açtığımda gene saıtıyor şimdi senin dediğin şekilde deneyeceğim her yeri arayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Love_For_You -- 26 Ocak 2009; 9:11:06 >
  • bu arada resimdeki gibi 4 5 yer silinmiyor.. anahtar silinirken hata diyor güvenli kiptede de denedim ama sonuç aynı neden olabilir ?

• quote:

Orjinalden alıntı: Love_For_You

quote:

Orjinalden alıntı: paduwan

aynisi benimde basima geldi fan hep düsük devir kaldi bu program yüzünden.ben elle sildim sonra arama yaptim speedfan diye ne varsa sildim.sonra regedit'a girip ordada f3 ile speedfan yazip arattim ne varsa sildim düzeldi

egzoz fanı için yüklemiştim bende ama işlemci fanını mahvetti resmen ya yüksek çalışıyor ya düşük otomatik özelliği iptal oldu anakarttan yapıyorum bi oturum düzgün başka oturum açtığımda gene saıtıyor şimdi senin dediğin şekilde deneyeceğim her yeri arayım

hocam bu programdan bole sıkıntılar cekeceksek gidip fan kontrolcu alak bu pro ucretsiz ama bole sıkıntılar cekmek ve sıkıntılarin cozumunu bulamamaktan iyidir diye dusunuyorum saygilar...

• vallaha bilmiyorum hala sorun devam ediyor egzoz fanını düşürmüş işlemciye vermiş gibi bazende işlemci düşük devirde oluyor.. şimdi sorun yok olmaz bölede yazın düşük devirde kaldımı başa bela olacak
  • sen format atcaksin gibi bu gidisle olmadi sistemi geri al haci ..
  • geri yükleme kurtarmaz çünkü çok önceden denemiştim fanı hızını yüksekte sabit tuttuğu için önemsememiştim ama geçenlerde düşük hızda sabitte durdugunuda farkettim.şimdilik sorun yok ama yaza doğru sorun olacak.
  • bnm anakartım INTEL D102GGC2 ama sitesinde bulamadım

birde ekran kartının sıcaklığını göstermiyor
    neden olur bunlar?????????
  • arkadaşlar cevabınızı bekliyrm
  • Tüm ayarları dediğiniz gibi yaptım ve çok güzel çalışıyor program.sıcaklığa göre fan devirini ayarlıyor.Fakat tek sorun windows her açıldığında programı kendimiz başlatmamız gerekiyor yani başlangıçta otomatik olarak açılmıyor program.Aslında start minimized komutunun bunu da yapması lazımdı ama olmadı.Başlangıçta otomatik olarak başlatmanın bir yolu varmı.işletim sistemim vista32

saygılar...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.