Şimdi Ara

speedcam dosyasına nokta eklemek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.789
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar, yol boyunca rastladığım radarları favorilere ekledim ama bunları cihazın içindeki speedcam dosyasına nasıl ekleyeceğimi anlayamadım. koordinat değerlerine pek uymuyor sanki. x,y,type gibi ibareler var. bu konuyu nasıl halledeceğiz?

• dogano D kullanıcısına yanıt
    Hangi navigasyon yazılımı?
  • navitech qx-b512, yazılımı bilmiyorum.
  • Primo v1.1 olmalı yazılımı...
    x, y yani enlem ve boylami biliyorsaniz google earthe yqzip kontrol edin,
    dogruysa speedcam.txt dosyasina atarken
    diger degerleri silmeden en altta satira

x, y, type degilde
    y, x, type diye ekleyin.
    yani
    enlem , boylam degil;
    once boylam sonra enlemi yazip devamini tamamlayin.

Sonra cihazda speedcam.spud dosyasini silip speedcam.txt dosyasini ekleyin tamamdir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aslında bu sürümde yazılımın bir yerinde speedcam ekleme özelliği olması gerek; yanlış mı hatırlıyorum acaba?

Hızlı menüye eklenip 2 tık ile ekleme yapılabiliyordu galiba...
  • DD252Admin kullanıcısına yanıt
    Bende böyle birşey hatırlamıştım ama emin olamadım.Sizin sabit konulardaki resimli anlatımınızda varmı diye baktım göremeyince ses çıkarmamıştım :) Sys kodu falanmı gerekiyordu bu speedcam özelliğini aktive etmek için bişi vardı herhalde
  • Hocam;
    Hız kamerası ekleme özelliği vardı, ama Primo v1.1 olan cihazım kardeşimde ve o da başka bir şehirde. O nedenle kontrol edemiyorum şu an. Yalnız hatırladığım; ana ekranda bir noktaya dokunduğumuzda altta Diğer menüsü açılıyor ve oradan aşağılara indiğimizde Hız Kamerası ekle diye bir seçenek çıkıyordu

O şeçenekte kameranın özelliği, yönü, hız limiti falan seçilebiliyordu. Ve bu kayıt cihaz içinde speedcam.upd dosyasına kayıt oluyordu... Cihaz elinde olan birisi deneyip paylaşsa süper olurdu.
  • benim cihazda o özelik yok maalesef, bu arada sppedcam.spud dosyasını silmek hataya neden olmaz mı? araştırdığım kadarıyla txt dosyasını spud'ye çevirmek gerekiyor diyorlar ama gerekli yazılımı bulamadım.
    SPUD uzantılı dosya eğer ki siz cihazınızdan radar eklemesi yaparsanız oluşur diğer türlü oluşmaz oluşsada içi boş kalır. 0 kb.

TXT dosyasını SPUD a çevirmeniz gerekmez, txt dosyasını direk cihazda ilgili klasöre kopyelerseniz, cihaz igo yu açtığında kendisi dosya oluşturur speedcam.spdb adında. TXT yi birşeye çevirmenize gerek yok, SPUD dosyasını silmenizede gerek yok. SPUD dosyası dediğim gibi cihazda kendiniz nokta eklemesi yaparsanız faydalı olur diğer türlü bir fonksiyonu olmaz

Detaylı bilgi için bakınız

http://www.turkey foru m.com/satforum/showthread.php?t=719688#.UoYmTXAybCs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-calibur -- 15 Kasım 2013; 15:52:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dogano

benim cihazda o özelik yok maalesef, bu arada sppedcam.spud dosyasını silmek hataya neden olmaz mı? araştırdığım kadarıyla txt dosyasını spud'ye çevirmek gerekiyor diyorlar ama gerekli yazılımı bulamadım.

Aşağıdaki kodu sys.txt dosyasına ekleyip save edin sonrasında haritada bir noktaya dokunun diğer menüsünde uyarı noktası ekleme aktif olması lazım

[lua]
    addsafetycamera="1"
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmkansız

quote:

Orijinalden alıntı: dogano

benim cihazda o özelik yok maalesef, bu arada sppedcam.spud dosyasını silmek hataya neden olmaz mı? araştırdığım kadarıyla txt dosyasını spud'ye çevirmek gerekiyor diyorlar ama gerekli yazılımı bulamadım.

Aşağıdaki kodu sys.txt dosyasına ekleyip save edin sonrasında haritada bir noktaya dokunun diğer menüsünde uyarı noktası ekleme aktif olması lazım

[lua]
    addsafetycamera="1"

çok teşekür ederim, cep telefonunda yüklü olan igo primo programının sys.txt dosyasına verdiğiniz kodu ekledim ve sonuç harika. arabadaki cihaz da aynı altyapıyı kullandığı için onda da sorun çıkmaz heralde, harikasınız.

• maalesef navigasyon cihazında olmadı, zaten cihazın menüsü de bir anda ingilizce oldu de&işmiyor, navking'i önerirseniz değiştirmeyi düşünecem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.