Şimdi Ara

SPDİF bracket arıyorum!!! LÜTFEN YARDIMMM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
2.115
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar başlıktada görüldüğü gibi spdif bracket arıyorum optik ve coax olabilir

logitech z-5500 ü bağlayacağım nereden alabilirim yada elinde olan arkadşlar satarsa çok sevinirim

SPDİF bracket arıyorum!!!  LÜTFEN YARDIMMM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi delgado1991 -- 7 Ocak 2012; 16:01:07 >

• Bana da şema lazım. XtremeGamer için

Hocam;
    Perpa ve Yazıcıoğlu gibi, iş merkezlerini gezin. Bulursunuz diye düşünüyorum.
  • maalesef istanbulda değilim kırklareli babaeskide yaşıyorum istanbuldan olan arkadaşlar bir yardım etseniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: delgado1991

maalesef istanbulda değilim kırklareli babaeskide yaşıyorum istanbuldan olan arkadaşlar bir yardım etseniz

eğer coax kullanacaksanız o braket e ihtiyacınız yok anakarttakı pınlerden z5500 e ev yapımı cıkış aldım sorunsuz kullanıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: YmE17

quote:

Orijinalden alıntı: delgado1991

maalesef istanbulda değilim kırklareli babaeskide yaşıyorum istanbuldan olan arkadaşlar bir yardım etseniz

eğer coax kullanacaksanız o braket e ihtiyacınız yok anakarttakı pınlerden z5500 e ev yapımı cıkış aldım sorunsuz kullanıyorum

nasıl yapacağız
  • http://forum.donanimhaber.com/m_31036944/mpage_1/f_/key_braket//tm.htm#31038664

link e tıklarsanız nasıl yapılacagı yazıyor takıldığınız bısey olursa sorabilirsiniz
  • kasanın temizlik zamanı geldi ama üşeniyorum görüntü kirliligi için kusura bakmayın
    anakartla birlikte gelen ve brakete takılmak ıçın verilen kablonun bir tarafını kestim
    ekran kartıyla gelen s video dişi rca kablo ile üstteki kabloyu birleştirdim (kesilen kablo bu fotoda rca dişi)
    kullanılmayan bozuk ekran kartının kasa bağlantısını söktüm. rca ucu bıraz ınce oldugu için elektirik bantiyla biraz kalınlaştırıp ekran kartının kasa baglantısındaki yuvarlak delige monte ettim
    arkadan görünüş
    benım anakart kıtapcıgında acıklama bu şekilde spdif out yazan yeri rca kablo ucundaki ortadaki yere denk gelen kabloya ,gnd yı de dıştaki kalan denk gelen kabloya bağladım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YmE17 -- 8 Ocak 2012; 17:19:58 >

• Adresini pm at yollayayım sana.
  • quote:

kasanın temizlik zamanı geldi ama üşeniyorum görüntü kirliligi için kusura bakmayın
    anakartla birlikte gelen ve brakete takılmak ıçın verilen kablonun bir tarafını kestim
    ekran kartıyla gelen s video dişi rca kablo ile üstteki kabloyu birleştirdim (kesilen kablo bu fotoda rca dişi)
    kullanılmayan bozuk ekran kartının kasa bağlantısını söktüm. rca ucu bıraz ınce oldugu için elektirik bantiyla biraz kalınlaştırıp ekran kartının kasa baglantısındaki yuvarlak delige monte ettim
    arkadan görünüş
    benım anakart kıtapcıgında acıklama bu şekilde spdif out yazan yeri rca kablo ucundaki ortadaki yere denk gelen kabloya ,gnd yı de dıştaki kalan denk gelen kabloya bağladım

güzel olmuş bende eski fax modemime bir delik açıp oraya yerleştireceğim

• quote:

Üstad,
    Peki ben ne yapabilirim ?

Elimde şu braketten var.
    Asus M2N Anakart
    Xfi Xtreme Gamer Ses Kartı var.

Nasıl bir yol izlemeli ? Optic bağlantı kurmam gerekiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The MasteR -- 9 Ocak 2012; 10:20:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: The MasteR

quote:

Üstad,

Elimde şu braketten var.
    Asus M2N Anakart

kart hakkında çok bir bilgim yok int de gözgezdirdim sanırım sizin kartta optik çıkış var ve ihtiyacınız olan fotograftaki kablo ,braket e ihtiyacınız yok

eger kartta optik çıkış olmadığından eminseniz ses kartında yada anakartınızda bulunan spdif çıkışı bulup elinizdeki braket sayesinde optik ses alabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YmE17 -- 9 Ocak 2012; 15:44:41 >

• http://wwenze.blogspot.com/2011/01/coaxial-spdif-out-from-x-fi-xtremegamer.html

x-fi xtreme gamer için spdif_out pin şemasını gösteren bağlantı şeması var bu linkte
  • quote:

Hocam, bu kabloyu nereden bulurum ? Bir tarafı optik, bir tarafı değişik sanırım Gamer'ın optik özelliğini bilmiyordum açıkçası. Sanırım mikrofon girişine takacağız
  • quote:

Orijinalden alıntı: The MasteR

quote:

Üstad,

Elimde şu braketten var.
    Asus M2N Anakart

realtek icin anakartimda arkada cikis yok
    fakat anakart uzerinde aradigim cikis mevcut, bunun icin ne yapmali arkadaslar? Bu bracket 'lerden nerede bulabiliriz?

• yeappa kullanıcısına yanıt
    Ebay, Amazon yada aliexpress tarzı yerlerden bulabilirsiniz. Yada 2.el optik çıkışı olan bir ses kartı alarak da çözüm üretebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: turuncu55

Ebay, Amazon yada aliexpress tarzı yerlerden bulabilirsiniz. Yada 2.el optik çıkışı olan bir ses kartı alarak da çözüm üretebilirsiniz.

Hurdacilari dolasmak lazim, ses karti olarak XONAR serisi var uygun fiyatli almayi dusundugum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.