Şimdi Ara

Sözleşme bitiş tarihinden ne kadar önce başka servis sağlayıcıya geçiş yapılır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
796
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Türk telekom fiber abonesiyim (FTTH). İlk bağlantıda 12 aylık taahhütlü bir paket seçmiştim.

Türk telekomdan 15 Ocak 2023'de sürenin biteceğine dair mesaj aldım (yani yaklaşık 1 ay süre kaldı).

Yeni dönemde daha ekonomik olması sebebi ile comnet ya da turk.net'e geçmeyi planlıyorum.

Türk telekom tarafında herhangi bir cezaya maruz kalmamak için, diğer operatöre geçiş başvurusunu ne zaman yapmalıyım ?

Amacım olabildiğince erken geçiş yapmak.

Bunun için son 1 aya girer girmez geçiş başvurusu yapsam ve geçiş yapılsa ceza öder miyim ?

Yoksa 15 Ocak tarihini mi beklemeliyim ?

• Kalan tarih için cayma cezası yersin, ben 2 hafta önce geçtim diye 50 lira ceza yemiştim

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Aboneliğinin son gününü dolduran arkadaşıma yine de 1 aylık kampanya iptal bedeli yansıttı TT

• Garantiye almak isterseniz eğer, taahhüt bitiş tarihinden bir gün sonra diğer işletmeciye geçiş için kayıt oluşturabilirsiniz. Taahhütsüz geçen süre gün bazında ücretlendirilir. Örneğin taşıma işlemi üç gün sürdü diyelim, üç günlük taahhütsüz geçen süre bedeli faturanıza yansır. Taahhütünüzün günü dolduğu için de herhangi bir bedel faturanıza yansımaz üstte bahsettiğim durum harici.

• Son ay geçişlerinde hiç bir şekilde son fatura haricinde fatura çıkmaması gerekiyor. Kalan günleri "iptal bedeli" altında almış olabilirler mi? Eğer pdf son faturalarınız varsa özel bilgileri gizleyip atabilirmisiniz? Taahhüt bitmeden 1 hafta önce taşıyın. Bazı durumlarda taşıma işlemi uzayabiliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • XpressMusic34 kullanıcısına yanıt

Aslında en garantisi, son günü beklemek.

Ancak şu anda comnet'de 12 aylık 89 TL (35mbps) ve 109 TL'lik (100mbps) paketler var.

Ocak 15'e kadar o paketler bu fiyata kalır mı bilmiyorum,

Bir an önce geçişi yapıp bu fiyatlardan faydalanmayı amaçlıyorum.

• tuzsuz_deli_bekir kullanıcısına yanıt

Bahsettiğiniz fiyatları nereden görüntüleyebiliriz?

• tuzsuz_deli_bekir kullanıcısına yanıt

Ocakta zam gelecekse yine aynı durum olmuyor mu taahhütsüz sonuçta

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • severin S kullanıcısına yanıt

Firma web sitesinde var,

aşağıya da SS koyuorum

Sözleşme bitiş tarihinden ne kadar önce başka servis sağlayıcıya geçiş yapılır?
  • @tuzsuz_deli_bekir @gulnare

https://forum.donanimhaber.com/telekom-taahhut-bitiminde-cayma-bedeli-yansitiyorlar--154564975

Sayın hocalarım, şu konuda gönderdiğim linki mutlak suretle inceleyiniz. Bu sebeplerden ötürü mutlaka taahhüt süresinin sona ermesini bekleyiniz.

• Son ayın fatura kesimi tarihinden sonra istediğiniz tarihte çıkış yapabilirsiniz. Sözleşmenin bitmesini beklerseniz hattınızı iptal etmediğiniz için hattın açık olduğu her gün taahhütsüz fiyattan ücretlendirilirsiniz. Bu yüzden son hafta içinde çıkış yapmanızı tavsiye ederim.

Örneğin 100 mbps hattınız var diyelim taahhütsüz 487 tl lik tarife ücreti günlük bazda ücretlendirlir. Geçişler için eksiksiz ve doğru bir şekilde yapılmış başvurularda 2 günlük yasal süreç var. Ancak ıslak imzalı evraklarınız geçiş yapacağınız iss ye ulaşmadan işlem yapmayan firmalar da var. Bu yüzden bu süreç uzayabilir.

Birkaç gün öncesinden çıkış yapmak isterseniz Türk telekom müşteri hizmetlerini arayıp herhangi bir bedel çıkacak mı sorabilirsiniz veya ne kadar cayma bedeli çıkabileceğini öğrenebilirsiniz. 1 yıldan fazla süren taahhütlü sözleşmelerde cayma bedeli yansıtılamaz tüketicilere. Eğer size yüksek miktarda cayma bedeli çıkartırlarsa BTK veya Tüketici mahkemesine başvurarak hakkınızı arayabilirsiniz.

• XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    Üstat o konuda arkadaş erken çıkmış büyük ihtimal. O yüzden fatura kesim tarihinden sonra oluşan kısmı faturayı yansıtmış olabilirler. Pdf olmadığı için net bir şey söyleyemem. Bir üst mesajdaki arkadaşın dediği gibi son 1 hafta kala taşımak gerekiyor. Arkadaş 15 ocaktan sonra taşırsa, taşıma süreci boyunca günlük bazda taahhütsüz fiyattan tekrar fatura çıkar. Günlük 15 TL leri bulabiliyor.

Üstat arkadaş ilk mesajda 12 aylık taahhüt yapmış. 24 aylık taahhüt yapıp 12. Ayda çıkmıyor benim anladığım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gulnare -- 14 Aralık 2022; 20:24:17 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam selamlar. Aslında en güzeli geçiş yapmadan önce çağrı merkezini arayıp "bugün hattımı taşıma başvurusu yapsam ne kadar taahhütten erken ayrılma bedeli çıkıyor" diye sormak. Oradan teyit edip işlem yaparsak herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmayız.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.