Şimdi Ara

SÖZELCİLER BURAYA (Sorular,Bilgi Paylaşımı vs) 2013 YGS-LYS TERCİH SONUÇLARI (138. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.550
Cevap
70
Favori
227.476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 136137138139140
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: EBvulves

quote:

Orijinalden alıntı: Aqueritas

Arkadaşlar boğaziçi tarih istiyorum ilk 1000 civarı almış son 2 sene fakat bu sene formasyonun boğaziçi'ne bir etkisi olur mu sizce yükselir mi 700 e felan ?

Lys denemelerin nasıl?

YGS ve okul puanına LYSden daha cok guvenıyorum acıkcası en son zaman gazetesinin denemesine girdim.
    Edebiyat-cog1: 66 net
    Tarih: 35net
    Coğrafya2: 9net
    Felsefe grubu: 24,25 net

YGS: 408 Puan
    Diploma notum: 89.90

bu haliyle gerçek sınav olsaydı tahminim 2500 civarı bir sıralama gelirdi. Son birer hafta olabildiğince yükseltmem lazım fakat birde iyice yükselirse Boğaziçi diye korkuyorum.

• 40-50 puan artış demek, Boğaziçi Tarihin 500 civarı puanla kapatması demek. Böyle birşey olamayacağına göre.. En iyisi bekleyip görmek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atakan3595

40-50 puan artış demek, Boğaziçi Tarihin 500 civarı puanla kapatması demek. Böyle birşey olamayacağına göre.. En iyisi bekleyip görmek.

Öyle bir genelleme yapamayız. Genel açıdan 340 ile falan kapatan bir sağlam fen-edebiyat bölümü varsa (Ege, Ankara gibi) onlarda bu civarlar artış olabileceğini varsayabiliyoruz. Yoksa Boğaziçi Tarih'e gidenlerin büyük çoğunluğunun öncelikli gidiş amacı Tarih Öğretmeni olmak değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Novak Djokovic -- 9 Haziran 2013; 1:50:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xchmer

quote:

40-50 puan artış demek, Boğaziçi Tarihin 500 civarı puanla kapatması demek. Böyle birşey olamayacağına göre.. En iyisi bekleyip görmek.

Öyle bir genelleme yapamayız. Genel açıdan 340 ile falan kapatan bir sağlam fen-edebiyat bölümü varsa (Ege, Ankara gibi) onlarda bu civarlar artış olabileceğini varsayabiliyoruz. Yoksa Boğaziçi Tarih'e gidenlerin büyük çoğunluğunun öncelikli gidiş amacı Tarih Öğretmeni olmak değil.

Aslında aynı şeyi düşünüyoruz. Boğaziçi üzerinden genelleme yaparak fikrimi söylemek istedim sadece.
    Yoksa Boğaziçi, ODTÜ, Koç vs gibi yerde tarih okuyan adamın amacı akademik kariyerdir zaten.
    Hocam bu arada ODTÜ ne kadar yükselir sizce

• quote:

quote:

quote:

Aslında aynı şeyi düşünüyoruz. Boğaziçi üzerinden genelleme yaparak fikrimi söylemek istedim sadece.
    Yoksa Boğaziçi, ODTÜ, Koç vs gibi yerde tarih okuyan adamın amacı akademik kariyerdir zaten.

Yine aynı kalır diyemem ama 20 puan falan yükselir herhalde. ODTÜ Tarih için tahminim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yine aynı kalır diyemem ama 20 puan falan yükselir herhalde. ODTÜ Tarih için tahminim.

Oh oh 20 puan iyidir Teşekkür ederim cevap için

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oylesine birsey -- 10 Haziran 2013; 0:42:58 >
  • Beyler bu yıl eğitim fakültelerine 5 bölüm dışında öğrenci alınmayacağı doğru mudur ?
    Siz bu tür haberleri daha sıkı takip ediyorsunuzdur.Ben geçen yıl çok bakardım bu başlığa bu haberlere.

:)
  • Beyler Fem seri denemelerdeki Tarihi çok mu detaylı soruyorlar yoksa birtek bana mi zor geliyor? :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sasa_iliç

Beyler Fem seri denemelerdeki Tarihi çok mu detaylı soruyorlar yoksa birtek bana mi zor geliyor? :)

Hocam ben bi ilk denemesinde 5 yanlış yaptım. Sonrakilerde genellikle 3 yanlışım vardı. Zor değiller bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ajzen -- 9 Haziran 2013; 16:25:25 >
  • quote:

Beyler Fem seri denemelerdeki Tarihi çok mu detaylı soruyorlar yoksa birtek bana mi zor geliyor? :)

soru bankalarında soru çözerken iyi çözebiliyonmu soruları.merak ettiğim için soruyom
  • Beyler felsefe grubundan fem dnemelrinde 20netten asagi dusmuyorum hic calismadim felsefeye sne.boyunca. Son hafta clismak icin boyle kisa notlari nerden bulabilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: zapotec06

Beyler felsefe grubundan fem dnemelrinde 20netten asagi dusmuyorum hic calismadim felsefeye sne.boyunca. Son hafta clismak icin boyle kisa notlari nerden bulabilirim

Tüm sene çalışsaydın 5 günde biterdi be hacı çok ciddiyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: after1

quote:

soru bankalarında soru çözerken iyi çözebiliyonmu soruları.merak ettiğim için soruyom

Denemelerde ortalama netlerim 28-35 arasında 1 defa 24 yaptım onda da grip olduğum için salladım genelini . Kötü mü sizce aklıma takıldığı için sordum o zor mu sorusunu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sasa_iliç -- 9 Haziran 2013; 17:40:15 >
  • Aşağıdakilerden hangisi Osmanlı devletinde DİNİ temelli gelir kaynaklarından birisi değildir ?

A-) Ganimet

B-) Haraç

C-) Cizye

D-) Ağnam

E-) Aşar

Arkadaşlar Cevaba "D" diyor. Elbet ki doğrudur. Ancak GANİMET de dini temelli vergi sınıfına mı giriyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: puslu.kıtalar.atlası

Aşağıdakilerden hangisi Osmanlı devletinde DİNİ temelli gelir kaynaklarından birisi değildir ?

A-) Ganimet

B-) Haraç

C-) Cizye

D-) Ağnam

E-) Aşar

Arkadaşlar Cevaba "D" diyor. Elbet ki doğrudur. Ancak GANİMET de dini temelli vergi sınıfına mı giriyor ?

Hocam hatırladığım kadarıyla Bedir/Uhud/Hendek savaşının birinde İslam Savaşlarının Kuralları belirleniyor.Ganimetleri farklı farklı bölüyorlar. Biz de gaza cihad yaparken onlara uyuyoruzdur belki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ajzen -- 9 Haziran 2013; 18:07:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Demîr

quote:

Aşağıdakilerden hangisi Osmanlı devletinde DİNİ temelli gelir kaynaklarından birisi değildir ?

A-) Ganimet

B-) Haraç

C-) Cizye

D-) Ağnam

E-) Aşar

Hocam hatırladığım kadarıyla Bedir/Uhud/Hendek savaşının birinde İslam Savaşlarının Kuralları belirleniyor.Ganimetleri farklı farklı bölüyorlar. Biz de gaza cihad yaparken onlara uyuyoruzdur belki.

Hocam çok ilginç ama gerçek anlamda muallakta. 3konu anlatımlı kitaptan baktım hiç birinde öyle bir bilgi yok. Ağnam olmadığı çok belli, ama ganimete de dini diyemeyiz. Devamlılığı olmayan vergiler statüsünde ama dini olması ne alaka Aydınlanmak istiyorum

• Islam hukukuna gore ganimetlerin 1/5 'i devlete kaldigi icin seri bir gelir kaynagi. Vergi olarak degerlendiremeyiz ama.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Demîr

quote:

A-) Ganimet

B-) Haraç

C-) Cizye

D-) Ağnam

E-) Aşar

Hocam çok ilginç ama gerçek anlamda muallakta. 3konu anlatımlı kitaptan baktım hiç birinde öyle bir bilgi yok. Ağnam olmadığı çok belli, ama ganimete de dini diyemeyiz. Devamlılığı olmayan vergiler statüsünde ama dini olması ne alaka Aydınlanmak istiyorum

Geri kalan beşte biri Allah'a aittir. Kur'an'ın 8. sûresinin 42. ayetinde bu çok açık bir şekilde açıklanmaktadır.

Ganimet Tanrı'ya gidiyormuş beyler

• Arkadaşlar din kültürünü naptınız? Nasıl çalıştınız? İnternetten çalışacak kaynak var mı?
  • 
Sayfa: önceki 136137138139140
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.