Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (328. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Woodpecker , turuncu55 , Woodpecker Daha Az
3 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 3 Misafir - 4 Masaüstü2 Mobil1 iOS1 Android
5 sn
33.420
Cevap
472
Favori
1.645.677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
77. Sırada  bugün en iyi #45
Sayfa: önceki 326327328329330
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tema59 T kullanıcısına yanıt
    2700 olan yerler var.
    Black friday hazırlık yapıyorlardır 2500 e indirim diye satarlar 😂

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Selamlar
    Bu sayfada halen avr'li, kurulu,Surroundlu sistemler ile çıplak Soundbar lar kiyaslaniyor mu? Hele ki kocaman elektronik market ortamlarında ???
    Maybach 600 mi yoksa S350d mi demek sanırım aynı oluyor!!!
    Lütfen Soundbar cihazlarınızı mümkün olduğunca rear set ile ve ayarları yapılı halde kurulu bir odada kullanalım yada deneyelim. O an göreceksiniz ki Soundbarlar da inanılmaz bir başarı göstermiş olacaklar.
    Ben yıllar süren AVR sistem sonrası mutluyum. Iyi ki Soundbar sistemine geçmişim diyorum...
    Kablo yok!
    Karmaşa yok!
    Görsel güzellik cabası!
    Haa unutmadan;
    "Wife acceptance factor" olayını hiçbir avr'li sistem sağlayamaz 🤪
    Saygılarımla

• Sk10y yi bass blast modunda dinliyorum bende artık ne izlersem izleyim
    Sub +3
    Center+5
    Ovc +6
    Kulak buna alıştı stereo ses dinlerken standart yapınca teneke gibi geliyor ses:)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • shagg S kullanıcısına yanıt
    evet kıyaslanıyor insanlar merak ediyor market ortamındada olsa insana fikir veriyor yabancı test sitelerindede kıyaslanıyor artı ve eksileri anlatılıyor inceleyin bi adamlar dediğiniz gibi kapalı ortamda karşılaştırma yapmışlar yazmışlar bi bakın ve soundbarların hiçbirsey oldugunu görün
  • odesy kullanıcısına yanıt
    Artı ve eksi olayına tamamen katılıyorum. Hepimiz araştıralım ve kendimiz için en doğruya ulaşalım!
    Katilmayacagim nokta ise;
    5.1 tüm hoparlörleri ile kurulu bir sistemi ve sadece bar - bass olarak önünüze itilen sistemlerin eşit şartlarda olmadığı!!! Tabi ki sonra "Soundbar iyi değil" diyeceksiniz.
    "Soundbarlarin hiçbir şey olduğunu görün" cümlenize cevabım;
    Evim Ankara da ve Bose 700 bar, Bose 700 Bassmodule ve Bose Surround set kullanıyorum.
    Sizi evime davet ediyorum ve Soundbarlarin neler yapabildiğini tecrübe etmenizi diliyorum...
    Son not:
    Bu iş tam anlamıyla beklenti meselesidir! Kimi kocaman cihazlardan yada kablolardan rahatsız olmaz, kimi ise daha kibar ve kolay bir çözüm arar. Bu noktada kişi kendisi için en doğru cevabı zaten bulacaktır!
    Saygılarımla

• Fiyat/performans kriteri bircok kez vurguladim ben burada. Kisinin cebinde 20.000 butcesi varsa, yer problemi yoksa, hanim da ayni kafadaysa burada kimse git soundbar al diye israr etmez. Ya da en azindan ben demem, avr konusuna yinlendiririm. Bu arada soundbarlar kotu oldugu icin de degil. 20.000tl'yi kazananin harcamasi gereken yerlerden biri burasidir diye degerlendirdigim icin.

Diger taraftan avr'li sistemleri denemis, gormus ama bu isin sonu yok artik diyenler var. Parasini harcayacagi kadar harcamis ancak ev ortami, musaitlik, zamansizlik, artik kurcalamadan guzel.sese ulasma istegi, hanimin temizlim yaparken kablolarla kavgasi vs. Bu kisi icin artik paranin bir onemi yok. Kur calistir istiyor.

Bir de gercekten turkiye sartlarinda tv'den daha kaliteli ses isteyen, gelirinden, kanaatince arttirmis kisi var. Uygun bir model arayisinda.

Burada avr hersey, soundbar hicbirsey. Cop, en kotu avr en iyi soundbari ikiye katlar bese boler yazilarak yardimci olunmuyor. Tavsiye isteyeni dinlemek gerek. Herseyden once tabulari yikip denemek gerek.

Soundbarlar kullanici kaziklamak icin ciktilar, tv'ye monte edilecek bir cubugu ayri sattilar, tv'den bir tik ust kaliteyi gumbur gumbur basla boyayip kandirdilar. Bunlar dogru ama 5 sene onceydi bunlar. Bose soundbar alan @shagg niye kendini aldattirsin? @guguk kactane ses sistemi denemis kim biliyor? @tema59 cihazi ile gayet memnunken niye hic arastirmadigi dusunuluyor? Sk10y kullaniyorum cok memnunum, bugun samsung N950 gelsin bir dakika dusunmem, fiyati isterse 10.000TL olsun siparisi veririm. Avr sistem mi evde onkyo, sony, pioneer yatiyor. Sounbardan sıkılırsam yine kurarim:)

Saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eiskent -- 31 Ekim 2019; 21:38:34 >

• fenerimhaber kullanıcısına yanıt
    movie moduna alıştım +- bir ayarda yapmadım ; bu mod için var mı öneri

• fenerimhaber kullanıcısına yanıt
    Ben ASC modu da denemenizi tavsiye ederim. Ortam seslerini inanılmaz iyi deneyimlemenizi sağlıyor. Aynı şekilde alıştıktan sonra diğer modlardaki detay seviyesi çok yetersiz geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: eiskent

Fiyat/performans kriteri bircok kez vurguladim ben burada. Kisinin cebinde 20.000 butcesi varsa, yer problemi yoksa, hanim da ayni kafadaysa burada kimse git soundbar al diye israr etmez. Ya da en azindan ben demem, avr konusuna yinlendiririm. Bu arada soundbarlar kotu oldugu icin de degil. 20.000tl'yi kazananin harcamasi gereken yerlerden biri burasidir diye degerlendirdigim icin.

Diger taraftan avr'li sistemleri denemis, gormus ama bu isin sonu yok artik diyenler var. Parasini harcayacagi kadar harcamis ancak ev ortami, musaitlik, zamansizlik, artik kurcalamadan guzel.sese ulasma istegi, hanimin temizlim yaparken kablolarla kavgasi vs. Bu kisi icin artik paranin bir onemi yok. Kur calistir istiyor.

Bir de gercekten turkiye sartlarinda tv'den daha kaliteli ses isteyen, gelirinden, kanaatince arttirmis kisi var. Uygun bir model arayisinda.

Burada avr hersey, soundbar hicbirsey. Cop, en kotu avr en iyi soundbari ikiye katlar bese boler yazilarak yardimci olunmuyor. Tavsiye isteyeni dinlemek gerek. Herseyden once tabulari yikip denemek gerek.

Soundbarlar kullanici kaziklamak icin ciktilar, tv'ye monte edilecek bir cubugu ayri sattilar, tv'den bir tik ust kaliteyi gumbur gumbur basla boyayip kandirdilar. Bunlar dogru ama 5 sene onceydi bunlar. Bose soundbar alan @shagg niye kendini aldattirsin? @guguk kactane ses sistemi denemis kim biliyor? @tema59 cihazi ile gayet memnunken niye hic arastirmadigi dusunuluyor? Sk10y kullaniyorum cok memnunum, bugun samsung N950 gelsin bir dakika dusunmem, fiyati isterse 10.000TL olsun siparisi veririm. Avr sistem mi evde onkyo, sony, pioneer yatiyor. Sounbardan sıkılırsam yine kurarim:)

Saygılarımla.
    Selamlar.
    yorum tespitlerinizin hemen hemen çoğuna katılıyorum.
    Daha önce üst seviye avr li sistem(5.1.4, 7.1.2) ve çeşitli sounbarlar(sony zf9 arka kitiyle vraber, jbl 5.1) kullandım.
    herhakde avr li sistemlerden dolayı sounbarların hiçbiri beklentilerimi karşılamadı.
    Maalesef sounbarlarda güç, ayrıntı, ses kalitesi ve heyecan yok yada ben hissedemedim.
    yukarıda bahsettiğiniz samsung hw 950 soundbarı ineceledim çeşitli sitelerden.
    İşte bu dedim evde kablo ve görünntü kargaşası yaratmadan kaliteli ses alabileceğim sistem bu herhalde dedim.
    Ama sanırım türkiyede yok şu an.
    Siz dinleyip test edebildiniz mi?
    Ayrıca kaç hdmi girişi var?
    ve bir de K950 modeli gördüm bu nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aykutx -- 1 Kasım 2019; 13:25:29 >

• aykutx kullanıcısına yanıt
    Slmlr
    Bu Samsung HW-N950 modeli olan cihazın yeni modeli sanırım HW-Q90R olarak yurtdışında satışta idi. N950 modelini test etme imkanım olmadı ancak Q90R modeli gayet başarılı idi. Ben bu cihazı kendime Bose seti alırken test etmiştim. Benim TV Atmos desteklemediği ve Bosenin özellikle mid ve tiz sesleri daha hoşuma gittiği için almamıştım. Ama başarılı bir cihaz Q90R.
    Şayet TVmi degitirisem birtane Q90R alırım diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: shagg

Slmlr
    Bu Samsung HW-N950 modeli olan cihazın yeni modeli sanırım HW-Q90R olarak yurtdışında satışta idi. N950 modelini test etme imkanım olmadı ancak Q90R modeli gayet başarılı idi. Ben bu cihazı kendime Bose seti alırken test etmiştim. Benim TV Atmos desteklemediği ve Bosenin özellikle mid ve tiz sesleri daha hoşuma gittiği için almamıştım. Ama başarılı bir cihaz Q90R.
    Şayet TVmi degitirisem birtane Q90R alırım diye düşünüyorum.
    Teşekkürler evet Q90R de güzel cihazmış.
    nerede test ettiniz acaba?
    950 serisi en ust seri samsungda. Simdi tv'ler ile uyumlu olarak q90 oldu. Basitce q70 modelinin surroun hoparlorleri atmos ozellikli yani hoparlorlerin ust bokumune de entegre edilmis bir paket. 7.1.4 olarak lanse ediliyor. K950'den beri cihaz cok ust seviye yorumlar aliyor. Ulkemize 9 seriler hic gelmedi. Hw-j7501 en ileri seviye cihaz olarak gelmisti. Samsung rekabetci fiyatini sanirim bu urunde koruyamayacagindan ve ulkemiz ses konusunda biraz klasikci ve sig pazar oldugundan cok fazla pazari onemsememis olabilir. Lg ise bu boslugu doldurdu ve fiyatini cazip bir noktaya konumlayarak bircok musteriyi diger markalardan cevirdi. Simdi de memnuniyet yarattigi bizim gibi musteriler vasitasi ile kendisini bu pazarin degismeyecek oyuncusu haline getirdi. Yine de ben Samsung gelse gozunun yasina bakmam diyorum:))

Saygilarimla.

• quote:

950 serisi en ust seri samsungda. Simdi tv'ler ile uyumlu olarak q90 oldu. Basitce q70 modelinin surroun hoparlorleri atmos ozellikli yani hoparlorlerin ust bokumune de entegre edilmis bir paket. 7.1.4 olarak lanse ediliyor. K950'den beri cihaz cok ust seviye yorumlar aliyor. Ulkemize 9 seriler hic gelmedi. Hw-j7501 en ileri seviye cihaz olarak gelmisti. Samsung rekabetci fiyatini sanirim bu urunde koruyamayacagindan ve ulkemiz ses konusunda biraz klasikci ve sig pazar oldugundan cok fazla pazari onemsememis olabilir. Lg ise bu boslugu doldurdu ve fiyatini cazip bir noktaya konumlayarak bircok musteriyi diger markalardan cevirdi. Simdi de memnuniyet yarattigi bizim gibi musteriler vasitasi ile kendisini bu pazarin degismeyecek oyuncusu haline getirdi. Yine de ben Samsung gelse gozunun yasina bakmam diyorum:))

Saygilarimla.
    açıklamalar için çok teşekkürler.
    Ama olay karıştı şimdi.
    N950 ve K950 aynımı?
    bir de Q90 çıktı.
    faklılıkları nedir?

Harfler yenilendikce model de yenileniyor. Bir iki ozellik eklenerek yenileniyorlar. Ancak Q serisinde kadar samsungun harman kardon sarinalmasi markaay yansimamis, urun gelistirmede bu markanin gelistirmelerinden yararlaniliyordu. Bu birlikteligi bilmeyenler koreli sesten anlamaz dusuncesindeyken samsung j serisinden bu yana fiyat/performans urunleri ortaya koydu duyanlari sasirtti. Belki yine bilmeyenler icin akg ve jbl markalari da harmon kardon ile beraber samsung bunyesine gecti. Samsungun bu atilimi Lg'ye de ilham.kaynagi oldu belki de onlar da bir ses firmasi ile ortak olarak ilk defa sk10'ye de meridian firmasindan destek aldilar ve bu birliktelik de goruldugu kadariyla basarili oldu. Lg'de bu birlikteligin devam edecegini ve zamanla alt serilerede yansimalari olacagini aciklamisti. Sk10y'nin 9y'den temel farki da OVC suruculerinin meridian tarafindan gelistirilmesi ve standart dsp ayarinin meridian tarafindan ayarlanmasi.

Lg'nin daha once hs9 ya da nami diger las950m modeli vardi. 700w ile efsane bir cikis gucu, bt ve wifi kablosuz ag baglantisi, 3 hdmi girisi ve yine wifi p3, p5 hoparlorleri ile surround imkani tanimasi ile.zamanin otesinde bir modeldi. O zaman da bu modelin aslinda sonos'a yaptirildigi ve lg markasi basildigi soylentisi vardi ama bu bilgi gercek miydi bilmiyorum. Gercekse de sonrasinda devam eden sj9 modelinde konspet degisti ancak arka h3 hoparlorler kullanilmaya devam etti. Problem ise bu hoparlorlerin zaman zaman kesintiye ugramasi nedeni ile ses keyfinin bozulmasiydi. Sk serisi ile bu sistem terkedilerek cok srabil calisan sp8 veya spj4 arka hoparlor kitleri tercih edildi. Ancak burada da problem lg'nin bu kitleri getirmemesi oldu.

Bu kisa:) soundbar tarihcelerinden sonra soundbarlarin uzerindeki gelistirmelerin aslinda uzun suredir devam ettigi ve kullanici tercihlerine hizli tepki veren ses sistmeleri oldugunu sanirim biraz anlatabilmisimdir.

Saygilarimla.

• quote:

Harfler yenilendikce model de yenileniyor. Bir iki ozellik eklenerek yenileniyorlar. Ancak Q serisinde kadar samsungun harman kardon sarinalmasi markaay yansimamis, urun gelistirmede bu markanin gelistirmelerinden yararlaniliyordu. Bu birlikteligi bilmeyenler koreli sesten anlamaz dusuncesindeyken samsung j serisinden bu yana fiyat/performans urunleri ortaya koydu duyanlari sasirtti. Belki yine bilmeyenler icin akg ve jbl markalari da harmon kardon ile beraber samsung bunyesine gecti. Samsungun bu atilimi Lg'ye de ilham.kaynagi oldu belki de onlar da bir ses firmasi ile ortak olarak ilk defa sk10'ye de meridian firmasindan destek aldilar ve bu birliktelik de goruldugu kadariyla basarili oldu. Lg'de bu birlikteligin devam edecegini ve zamanla alt serilerede yansimalari olacagini aciklamisti. Sk10y'nin 9y'den temel farki da OVC suruculerinin meridian tarafindan gelistirilmesi ve standart dsp ayarinin meridian tarafindan ayarlanmasi.

Lg'nin daha once hs9 ya da nami diger las950m modeli vardi. 700w ile efsane bir cikis gucu, bt ve wifi kablosuz ag baglantisi, 3 hdmi girisi ve yine wifi p3, p5 hoparlorleri ile surround imkani tanimasi ile.zamanin otesinde bir modeldi. O zaman da bu modelin aslinda sonos'a yaptirildigi ve lg markasi basildigi soylentisi vardi ama bu bilgi gercek miydi bilmiyorum. Gercekse de sonrasinda devam eden sj9 modelinde konspet degisti ancak arka h3 hoparlorler kullanilmaya devam etti. Problem ise bu hoparlorlerin zaman zaman kesintiye ugramasi nedeni ile ses keyfinin bozulmasiydi. Sk serisi ile bu sistem terkedilerek cok srabil calisan sp8 veya spj4 arka hoparlor kitleri tercih edildi. Ancak burada da problem lg'nin bu kitleri getirmemesi oldu.

Bu kisa:) soundbar tarihcelerinden sonra soundbarlarin uzerindeki gelistirmelerin aslinda uzun suredir devam ettigi ve kullanici tercihlerine hizli tepki veren ses sistmeleri oldugunu sanirim biraz anlatabilmisimdir.

Saygilarimla.
    üstad teşekkürler ama kafam karıştı
    şimdi n950, k950, Q90 hangisi iyi bu durumda?

Şuan için en üst serisi Q90R olarak piyasada satışta. Tabi yurtdışı 😛
    Hmmm
    Yurtdışı demisken o zaman ben biraz daha ortalığı karistirayim ve aşağıdaki ürünü ortaya atayım. Imkanım olsa denemek istediğim Nakamichi Shockwafe Ultra 9.2 😲😲😲😲

https://www.youtube.com/watch?v=5rPFsFvq6D4&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shagg -- 1 Kasım 2019; 23:38:26 >
  • Spk 8 i yurtdışından alabileceğimiz bir yer var mı? Amazon fransa da da şu an bulunmuyor.

• Boyutları nedeniyle lg sk9y alamıyorum,
    Sk8 e baktım, dolby athmos var gözüküyor ama surround ses var mı yok mu anlamadım. Athmos olmayan içeriklerde sağ sol ses alırmıyım bununla?

İkinci alternatif sony xf9000, sk8 ile aradaki fiyat farkına değer mi, en önemlisi athmos olmadan surround ses alabilir miyim?
    Film öncelikli kullanacağım, tv sony xf 9005
  • khaos kullanıcısına yanıt
    Amazon almanyada var, gönderen amazon değil, gümrük isleriyle uğraşırım diyorsanız bakın isterseniz
    https://www.amazon.de/gp/aw/d/B07DQ1MKTF/ref=ox_sc_act_image_1?smid=A3BCA86UUVV4OB&psc=1

Amazon amerikada da var, kapıya kadar gelir ama fiyat daha yüksekhttps://www.amazon.com/gp/aw/d/B07BLXK7TY/ref=ox_sc_act_image_1?smid=A2K6X335CBCH8B&psc=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lvntgl -- 2 Kasım 2019; 14:51:4 >

• 
Sayfa: önceki 326327328329330
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.