Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (247. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: mustitrg92 , BILGILI Daha Az
2 Kayıtlı Üye ve 4 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
33.416
Cevap
471
Favori
1.645.388
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 245246247248249
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Lg sk10y en üst model ama ondada dolby vision yok.
  • bugun sk9y aliyim diodum vatanda 2600 olmus :D
  • Shafter kullanıcısına yanıt
    Şimdiye kadar bir sorun yaşamadım. 3 aya yakın oldu daha yeni sayılır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • baris007 B kullanıcısına yanıt
    Dolby Vision ses ile ilgili değil görüntülerin daha kaliteli gösterilmesine yönelik bir teknolojidir dolayısıyla soundbar ile doğrudan ilgisi yok. Eğer bahsettiğiniz 4K passthrough ise SK10Y Dolby Vision u TV ye aktarabilmektedir.
    Saygılar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • guguk kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim. Bende tavsiyeniz üzerine SP 300 modelinden sipariş ettim. Hatta nalburdan montaj için uyumlu vidaları da aldım. Gelsin bakalım bekliyoruz:)

• baris007 B kullanıcısına yanıt
    XF9000 harici sub lı bir model ve birçok alışveriş sitesinde satışı mevcut.
    https://www.hepsisony.com/sony-ht-xf9000-21-kanal-dolby-atmos-sound-bar
  • EKONOMIST E kullanıcısına yanıt
    İyi yapmışsınız. Güle güle kullanın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uyumlu olan swa-8500 modeli ara ara hepsiburada sitesinde satışa çıkıyor, 3 hafta önce 545.-TL'ye satıldı, amazon da ki fiyata göre gayet iyiydi, ben de takip ediyorum, stoğa tekrar girdiğinde almayı düşünüyorum.
    Bende aynı şekilde ZF9 düşündüm ancak çok pahalı geldi. Sonrasında XF9000 bakarken SK9Y'yi denedim ve kesinlikle daha başarılı buldum. Blackfriday zamanında Vatan'dan 2000 tl ye almıştım. Tv'm XF9005
  • quote:

Orijinalden alıntı: guguk

Zamanında 2 adet lg h5 arka hoperlör almıştım gayet sorunsuz gelmişti. Teknosa mağazası zaten sorun olmaz.
    Aldım, sorunsuz geldi. Teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shafter

Size bir taktik.. vatanda 2700.. yakınımzda vatan yok veya orası teşhirdir vs demeyin..
    Gidin elinde sıfır ürün olan medidamrkte .. vatanda ki sayfayı gösterin.. size büyük ihtimal vatanda ki fiyattan verecekler..
    Çok sağ olun hocam, mağazadan aynı fiyata aldım. Baya zorladım adamları. 1 saat beklettiler, İstanbul merkezden indirim vs. tanımladılar. Şimdi sıra tadını çıkarmakta.
  • met1907 M kullanıcısına yanıt
    yardimci olduysam ne mutlu :)

vatan - teknosa - mediamrkt arasinda en ucuz olan fiyatli urunu ayni fiyattan diger firmalardan da alabilirsiniz.cogu kez stok var mi yok mu kontrol etmiyolar bile rakip firmada..
  • Mirable kullanıcısına yanıt
    vatan hafta sonu o fiyata satti..bugun almaya gittim meger hafta sonuna ozel kampanyaymis..1 gun once 2 ye satilan urunu simdi 2600 e almak enayilik oldugundan almadim bugun bisey..
    ama sk10y yi ilk indirime girdiginde alacagim..
    BIraz aci olacak benim icin ama evinde sadece sony bose vb markalar kullanan biris olarak sunu diyecegim..zf9 u 1 saat test ettim ama sk9y zf9 dna iyi..
    fiyata aldanmayin..yurt disinda ikisi de ayni fiyat nerdeyse..tre de bitek lg soundbarlar yari fiyatina satiliyor..

su an gittigidiyorsa 2850 tl..dun vatanda 2700 du..simdi gg den de alabilirdim ama kart bilgilerini girdim bonus a sadece tek cekim var.diger herseye 3 e bolrken bende gicik oldum almiyorum oradan simdi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shafter -- 29 Ocak 2019; 0:2:12 >
  • TV : Samsung 55Q6FN
    Soundbar : LG SK10Y

HDMI / Arc üzerinden hdmi kablo ile bağladım. Netflix'ten Dolby Atmos içerikli film açtım. Soundbar ekranında ARC yazısı var, Dolby Atmos yazısı çıkmadı. Daha önce takip ettiğim kadarıyla SJ9'da Dolby Atmos yazıyordu, SK10'da da yazması gerekiyor mu? ARC yazısı yeterli mi? Filmi izlerken Dolby Atmos sesini aldım aslında ama yine de kafama takıldı.

Deneyimlerinizi ve bilgilerinizi paylaşır mısınız?

Teşekkürler.
    Aynen veriyorlar ancak samsung u alamayabılıyorsunuz bazen. Belkı stoktandır bilemiyorum.
    Ancak şöylede birşey var her magazada teşhirdeki ürünün deneme esnasında farklı fortmatta size ses dinletisi yaptırabilirler. Biini daha iyi göstermek için. Kimi zaman şg olur bu kimi zaman samsung.

Kumandadan i tuşuna basarsanız hangi kanaldan ses geldiğini anlayabilirsiniz. Atmos ses alsanız ekranda direk atmos yanması gerekir. Tv'nizin ses ayarları uzman bölümünde hdmi çıkışta dolby atmos yazmıyorsa tv'nizden atmos ses alamazsınız. Arc demek i tv ile cihaz arasındaki eş uyumun sağlandığını ve arc üzerinden haberleştiginin göstergesi. Arc hdmi portunun aynı anda in out işlevini sunabilmesidir.

Saygılarımla.

• HTC U 11 telefonumla Medyamarkta soundbarları test yapmaya gitmiştim.Bluetutla LG markalara Baglanabildiğim halde Samsungları göremedi.Neden böyle oldu anlayamadım.Hayırlı günler.
  • opxito kullanıcısına yanıt
    Samsunglar BT Pairing moduna geçmeden telefonlar ile eşleşmiyor. Yanlış hatırlamıyorsam kumanda da ki pair tuşuna basmanız yada soundbar üzerindeki kaynak geçiş düğmesi ile bluetooth moduna geldiğinizde düğmeye basılı tutmanız gerekiyor. Daha sonra telefonunuz cihazları görecektir.
    Merhaba,

Bahsettiğiniz durumda soundbar dan dolby atmos ses alabilmek için tv nizin bu ses formatını desteklemesi yada hdmi üzerinden iletme kabiliyetine sahip olması gerekir. Aksi durumda tv üzerinden oynatılan içeriklerde dolby atmos ses alamazsınız.
    Eğer tv niz desteklemiyorsa bu durumda dolby atmos destekleyen harici bir medya oynatıcı (örneğin Apple TV 4K) üzerinden içeriklerinizi soundbar a yönlendirmeniz gerekecektir.

• guguk kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Sonunda hayal ettiğim sistemi kurabildim. Arka kolonlar eklenince ambiyans gerçekten çok farketti. Keşke arka kolonlarda da atmos desteği olsaydı diyor insan böylece gerçek manada bir ses kubbesi oluşabilirdi. Ancak mevcut durumda bile sistem gayet memnun edici bir performans sergiliyor.

• 
Sayfa: önceki 245246247248249
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.