Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (906. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
33.416
Cevap
471
Favori
1.645.448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 904905906907908
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: I.K.

Selamlar,

Sağ alttaki mavi bir emzik ise, çoçuklu evde böyle bir minimalist bir odaya sahip olma fikrine bayıldım 😁 Bizim çoçuk bu odada terör estirir.

Latife bir yana güzel bir oda, bayıldım.

Arka hoparlörler bana biraz uzak geldi. Koltukla mesafesi 2 metre var mı? Ya da daha fazla?
    Hele perdenin arkasındaki olan daha uzak gibi sanki…

Eğer arkaları bir ayaklıkla dahada yakınlaştırırsanız daha keyif alacağınızı düşünüyorum.
    Bir de wooferın yeri için sağ tarafta denediniz mi?

Tv de soundbarla aynı boyutta olduğunu göre 65” kullanıyorsunuz sanırım. İzleme mesafenizde çok güzel 👍

Teşekkür ederim hocam, şöyle ki , fotoğrafı geniş açı ile çektiğim için bir taraf daha uzakmış gibi gelebilir. Her iki arka hoparlörede eşit meafedeyim. koltuğa uzaklıkları 2 metre. Daha fazla yaklaştırmadım çünkü arkaları +4 de kullanıyorum zaten. hoparlör ayağıda var ama seyyar olduğu için çoluk çocuk vurup düşürmesin diye böyle sabitledim. Subwoofer önce sağ taraftaydı, ancak mutfağa yakın olduğu için dolaplardaki tüm bardaklar kolbastı oynuyor diye sola aldım :D Bu soundbarın en sevdiğim yanı ise uzunluğu hocam, Televizyonum ile birebir aynı uzunlukta oldugu içinde daha bir güzel geliyor göze. tv daha büyük yada soundbar daha uzun gelseydi gözüme hoş gelmezdi :) 65" tv için 2 - 2,5 metre izleme mesafesi çok güzel geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sardemir -- 27 Temmuz 2021; 21:52:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Phantom7

Arka hoparlörler hakkaten o kadar farkettiriyor mu atmosta. Bende sl10y var sözde atmos var ama 1 senedir kullanıyorum ses üstten geliyor dediğim durum abartmıyorum 1 kere oldu.

Alıntıları Göster

sn11r' nin arka kitlerde hem öne doğru bakacak hoparlörü hemde tavana doğru bakan 2. bir hoparlörü var. sl10y ' de tavana bakan hoparlörler var mı hocam ?

• quote:

Orijinalden alıntı: sardemir

sn11r' nin arka kitlerde hem öne doğru bakacak hoparlörü hemde tavana doğru bakan 2. bir hoparlörü var. sl10y ' de tavana bakan hoparlörler var mı hocam ?

Alıntıları Göster

Spk8-s te ust atmoslar yok o yüzden zaten sl10y ile 7.1.2 oluyor

ha arkadaşta arka kiteler de yok gibi 5.1.2 sl10y

sl9y ile spk8-s kullandım ust atmoslar olmasa bile farkettiriyor. Sl9y 4.1.2 ydi spk8-s 6.1.2 oluyordu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi josh-r -- 27 Temmuz 2021; 22:41:9 >
  • işte o yüzden diyoruz sn11r ' nin atmos'u çok iyi diye :D neyse arkadaşda okuyunca tavana bakan hoparle farkından dolayı olayı anlar.

• quote:

işte o yüzden diyoruz sn11r ' nin atmos'u çok iyi diye :D neyse arkadaşda okuyunca tavana bakan hoparle farkından dolayı olayı anlar.

Editledim arkadaşta arka kit te yok

• josh-r J kullanıcısına yanıt

offff arka kitler de yoksa tam dayaklıkmış ne atmosu bekliyomuş :D neyse ki bizimle tanıştığı için birazdan sn11r sipariş verecektir

• sardemir kullanıcısına yanıt
    Geniş açı farkettiriyor demekki.. Perdenin oradaki bayağı uzak görünüyor. :)
    Zaten deneyimlemişsiniz subwooferın yerini de. Orası girişse olmaz dediğiniz gibi.
    Keyfini çıkarın 👍

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 7.2.2 yerine 5.2.4 sesin daha cok icinde hissiyati yaratiyor. Ya da daha ekolu efekt alma konusunda basarili diyebiliriz.

Saygilarimla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Alıntıları Göster

SN11'in arka kitlerinde yukarı bakan hoparlör olduğunu biliyorum da, benim soundbardaki üste bakan hoparlörlerin bir işe yaramadığını görünce bu tavandan ses yansıtma işinin tırı vırı olduğunu düşünmüştüm. Ancak Sn11'in atmos konusunda bu kadar övüldüğünü görünce şaşırdım açıkcası, demekki bayağı farkettiriyor ya da ben evin içinde soundbarı yanlış konumlandırıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: josh-r

Spk8-s te ust atmoslar yok o yüzden zaten sl10y ile 7.1.2 oluyor

ha arkadaşta arka kiteler de yok gibi 5.1.2 sl10y

sl9y ile spk8-s kullandım ust atmoslar olmasa bile farkettiriyor. Sl9y 4.1.2 ydi spk8-s 6.1.2 oluyordu

Alıntıları Göster

Evet arka kitler yok bende. 1 senedir kullanıyorum dediğim gibi aha ses yukardan geldi dediğim tek bir an oldu valla :)

Böyle olunca tavandan ses yansıtma işi yalan gibi geldi bana o yüzden sordum.

• quote:

Evet arka kitler yok bende. 1 senedir kullanıyorum dediğim gibi aha ses yukardan geldi dediğim tek bir an oldu valla :)

Böyle olunca tavandan ses yansıtma işi yalan gibi geldi bana o yüzden sordum.

Alıntıları Göster

Cihazı 75dbA | 78dbA ATMOS ve volume 20 de kullanmazsanız “aha tavandan geldi” demesi zor

Ayrıca 2019 un atmos performansı kötü. 2020 alınmalı Atmos için 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StreamRolleR -- 28 Temmuz 2021; 9:36:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar SN11R'nin surround hoparlörleri için ayaklık var mı tavsiye edebileceğiniz ? Şu an yerde kullanıyorum ve biraz yükseltmek daha iyi olur diye düşünüyorum.

• quote:

SN11'in arka kitlerinde yukarı bakan hoparlör olduğunu biliyorum da, benim soundbardaki üste bakan hoparlörlerin bir işe yaramadığını görünce bu tavandan ses yansıtma işinin tırı vırı olduğunu düşünmüştüm. Ancak Sn11'in atmos konusunda bu kadar övüldüğünü görünce şaşırdım açıkcası, demekki bayağı farkettiriyor ya da ben evin içinde soundbarı yanlış konumlandırıyorum.

Alıntıları Göster

hocam şöle söyleyeyim

sat sn11r ye geç diye bir iddam yok. daha öncede defalarca sl9y + spk8-s ten sn11r ye geçtiğimi yazdım.

burdaki üstatların tavsiye ettiği gibi tek tavsiyem. bulabildiğin yada yurt dışından getirtebiliyorsan spk8-s ekle mutlaka sistemine.

tek söyleyebileceğim bu olur. atmoslu yada atmos suz. arka kitlerin sisteme katkısı çok.

• quote:

Orijinalden alıntı: StreamRolleR

Cihazı 75dbA | 78dbA ATMOS ve volume 20 de kullanmazsanız “aha tavandan geldi” demesi zor

Ayrıca 2019 un atmos performansı kötü. 2020 alınmalı Atmos için 

Alıntıları Göster

Evet haklısınız da apartmanda 20 ses seviyesi ile film-dizi izlemek çok zor. Alt kat üst kat beraber izleriz filmi :)

• quote:

Orijinalden alıntı: josh-r

hocam şöle söyleyeyim

sat sn11r ye geç diye bir iddam yok. daha öncede defalarca sl9y + spk8-s ten sn11r ye geçtiğimi yazdım.

burdaki üstatların tavsiye ettiği gibi tek tavsiyem. bulabildiğin yada yurt dışından getirtebiliyorsan spk8-s ekle mutlaka sistemine.

tek söyleyebileceğim bu olur. atmoslu yada atmos suz. arka kitlerin sisteme katkısı çok.

Alıntıları Göster

Çok haklısınız spk8 kitleri için takipteyim şu an boss bilişimde var sadece orda da 1750 tl. Fiyatı fazla bulduğumdan biraz daha bekliyorum almanya da bir arkadaşım var gelirse türkiye'ye diye bir umut bekliyorum bakalım.

• Mettfrost kullanıcısına yanıt
    Eğer ikinci elini ya da TR’de sıfırını bulabilirseniz Kanto SP32PL modelini önerebilirim. İthalatla kurdan dolayı yüksek rakamlara gelebilir. Arkalarda çok şık durur.

• Phantom7 P kullanıcısına yanıt
    Hocam, atmos olayına eğer çok takılmıyorsanız dahi, zaten arka kitlersiz soundbardan verim inanılmaz düşük olur. En azından arka kitleriniz olduğu zaman bile mükemmel ses alırsınız. Atmos olayına gelince bana özelden mesaj atan arkadaşlara söylediğimin aynısını burayada yazıyorum. Günlük kullanımda sn11r harici bir soundbarı eğer arka kitler ile kullanıyorsanız ve ben çok kanallı sesi alayım yeter benim için, atmos çok çok önemli değil ise kesinlikle sn11r almanıza gerek yok dedim. Çünkü atmos haricinde size inanılmaz diyeceğiniz bir fark yaşatmayacak. Bunu 4 ay Q800 T + swa8500s arka kitler ile 5.1.2 olarak kullanan olarak net söylüyorum.

Ancak ben atmosa çok önem veriyorum, remux hastasıyım, atmos kalitesini tam yaşamak istiyorum derseniz, işte sn11r nin atmos kalitesi o zaman fark ediyor. Yani ben atmos deneyiminden sonra iyi ki almışım dedim.

• StreamRolleR kullanıcısına yanıt
    Dün volume 20 de snyder cut’ ı tekrar izledim. Hazır komşularda yokken bi atmos keyfi yapayım dedim. 2 tane kargom vardı ikiside zile basmış basmış geri gitmiş. :D

• Merhaba dostlar. uzun zamandir atmos sistem peşindeydim fakat AVR ve kule hoparlör ile yapsam maliyeti biraz fazla oluyordu. LG SN11R ile tesadüfen tanıştım. Videolarda ve yorumlarda incelemeye çalıştım. oldukça güzel ve pozitif yorumlar var. Aklıma takılan şu: Evde 2 Adet 5+1 sistem kullanıyorum. Biri Sony BDV N9200 Diğeri ise LG BH9540TW

ikisinin de sesi oldukça güzel. Dağılım olarak biliyorsunuz iki ön sağ ve sol iki arka sağ ve sol. aklıma takılan SN11R ile bu ses dağılımı hissini alabilirmiyim. Tv Samsung 65 inç Q70R modeli.

• Achtungg kullanıcısına yanıt

hocam zaten buradaki herkesin gönlü AVR ve kule hoparlör ancak en ucuz yollu atmos kalitesini almak için bile en az 15 -20 bin TL gözden çıkarmak gerekiyor avr için.... Benim gibiler ise atmosu deneyimleyecek en iyi Fiyat performans için sn11r soundbara yöneliyor... hem kablo karmaşası yok hemde yer kaplamıyor. Sizede atmos için tavsiye ederim.. Ancak bahsettiğiniz ses dağılımını alamayacağınızı düşünüyorum. Çünkü sizdeki sistem daha karışık geldi bana.

• 
Sayfa: önceki 904905906907908
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.