Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Listeriatros Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 13 Misafir (9 Mobil) - 4 Masaüstü10 Mobil1 Android
5 sn
18.486
Cevap
255
Favori
951.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 8 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 1551
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 107
  • Ortalama Mesaj Aralığı 3 saat 44 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 65
  • Favoriye Eklediklerim 255
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • eiskent (1692 mesaj) sadays (1097 mesaj) josh-r (794 mesaj) WatchAndLearnn (625 mesaj) srknzr (493 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (8237 mesaj) Mobil (6072 mesaj) Tablet (288 mesaj) (1 mesaj) Mini (847 mesaj) Uygulama (1848 mesaj) (168 mesaj) (378 mesaj)
  • @
34 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
87. Sırada  bugün en iyi #32
Giriş
    1404 Mesaj

Hocam çok güzel bir çözüm bulmuşsunuz ancak benim malesef oturduğum odama çok uymaz. Ancak yine de çok hoş olmuş :)

|
    |
    tayaydin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    101 Mesaj

Çok teşekkür ederim kıymetli yorumunuz için. Bu iki sistemimin de arka uydu hoparlörleri kablosuzdu kablosuz alıcıdan kablo ile alıyorlar gücü ve sesi.

O çevresel sesi alabilsem yeter benim için. ses konusunda SN11R nin iyi iş göreceği umudundayım. Videolarda bu soundbarın içini bile izledim :) oldukça kaliteli iç yapısı. Hevesle bekliyorum bakalım 2 gün süresi var kargonun. Tekrar teşekkür ederim yardımınız için.

|
    |
    eiskent kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Kurmay Yarbay
    6926 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: eiskent

Neden surround etkisini veremez dediniz? Arkada atmosa sahip surround hoparlorleri olan bir sistem oldugunicin sn11 bu anlamda bir kayip olmayacaktir.

Kardeşim Salonda BH9540TW kurulu 1460w 9.1 Audssey EQ lı ölüm cihaz. Yıllarca çok keyif aldım

Odamda SN11R kurulu ben sana diyorumki 9540 ın odayı doldurması ve surround ı ( 9540 sadece film) çok iyi

SN11R de 40gb lik RIP lerden Wonder Women-Quiet Place 2 izledim, arkalar doğru düzgün çalışmadı.

Tamam SN11R çok güzel ve ağırlıklı olarak oyunda kullanıyorum ve kayıpsız surround veriyor ama, 9540TW A/V ayarında bir setup

Şuan 9540TW satılmaya hazırlanıyorum, software çok eskidi LG HT işini bıraktı komple. Çok ağırlaştı OS u

SN11R de volume 20 altı bir lokma zayıf. 20 den sonra işin rengi değişiyor. 9540 da bu problem yoktu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StreamRolleR -- 28 Temmuz 2021; 18:45:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Çavuş
    41 Mesaj
    Sn11r ile ilgili iki sorum olacak gerçi çok saçma gelebilir

1) F tuşu ile demoyu açtığımızda görüntü alabiliyor muyuz yoksa sadece ses mi? Alabiliyorsak nasıl?

2) uygulamada ki gece modu dolby atmos bir kaynak açtığımda yok oluyor. Bu normal mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yüzbaşı
    421 Mesaj
    Bende de daha önceden LG HB1100mk modeli 5+1 ses sistemi vardı. Şu anda LG Sn11r var. Benimde gözlemim şu şekilde 5+1 sistem de ön sağ ve sol hoparlörü uzak bir noktaya ve duvara yakın konumlandiriyordum. Yine arka sağ ve sol için de geniş bir şekilde odanın en köşelerine koyuyordum. Özellikle film içerisinde bazı önemli sahneler de Ön sağ veya Soldan gelen sesi çok rahat ayırt ediyordum. Ama soundbar yapısı itibari ile çok uzun bir genişliği olmadığı için ben önden gelen seslerin sol veya sağdan geldiğini hissetmiyorum hiç. Hatta birde soundbar da Side yani Yan hoparlör var o yüzden sesler birbirine giriyor. Ayrı ayrı konumlandırilmis bir hoparlör kurulumunda ki gibi seslerin tam geldiği yerleri hissedemiyorsunuz. Bu nedenle eski LG 5+1 sistemimi tıpkı sinema salonunda ki gibi hoparlör konumlandırması yapınca sesleri çok rahat ayırt ediyordum. Maalesef soundbar da bu çok zor. Özellikle Side yani Yan hoparlör aslında sizin kulağınızın hemen solu veya sağında olmalı. Soundbar üzerinde olunca hiç bir anlamı olmuyor. Side için kaç defa test ettim sesi bana sağım dan veya solumdan veriyor hissi yaşarmiyim diye. Ancak ses direkt ön taraftan geliyor. Bu hissi almak için sağ ve sol tarafınız da düz bir duvar olacak ki ses oraya çarpıp belki kulağınıza gelip size sesin tam sağ dan veya soldan geldiği hissini yaşatacak. Benim gözlemlerim bunlar. O yüzden 5+1 benim için daha iyi bir ses dağılımı ve surround etkisine sahipti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cchacalls -- 28 Temmuz 2021; 23:34:44 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
    |
    |

• Yüzbaşı
    278 Mesaj

İsteyen Arkadaşlar a 2 Ayak 850 TL den ustasından evinize kadar teslim 120 cm kadar yükselebilir ve sağ sola döndürülebilir ben çok memnunum ustasıı İstanbul'da bana yakin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozcan69 -- 29 Temmuz 2021; 12:53:4 >
    |
    |
  • Yarbay
    2513 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: eimen97

Sn11r ile ilgili iki sorum olacak gerçi çok saçma gelebilir

1) F tuşu ile demoyu açtığımızda görüntü alabiliyor muyuz yoksa sadece ses mi? Alabiliyorsak nasıl?

2) uygulamada ki gece modu dolby atmos bir kaynak açtığımda yok oluyor. Bu normal mi?

Neden saçma olsun cevaplayım hocam.

1 ) sadece ses

2 ) Evet normal. Dolby Atmos modu aktif olduğunda hiç bir şeye müdahale edemezsiniz. Kaynak ne verirse onu duyarsınız.

|
    |
  • Yarbay
    6517 Mesaj

Bilgisi olan varmı ?

|
    |
    Daniel Faraday kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2513 Mesaj

Samsung HW-T650 alırdım ben bunların arasından... İleride swa8500s arka kitleride alıp çevresel ses olayınıda yaşamış olursunuz.

|
    |
  • Yarbay
    6517 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: sardemir

Samsung HW-T650 alırdım ben bunların arasından... İleride swa8500s arka kitleride alıp çevresel ses olayınıda yaşamış olursunuz.

hocam böyle bir düşüncem yok sadece tv hoparlöründen kurtulmak için alıyorum aslında atmos destekliyor grundig acaba onu mu alsam diye düşünmeye başladım

• Yarbay
    2513 Mesaj

arka kitlerle işim olmaz derseniz o zaman grundingi alın derim bende. dolby atmosun faydasını yaşarsınız.

|
    |
  • Yarbay
    6517 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: sardemir

arka kitlerle işim olmaz derseniz o zaman grundingi alın derim bende. dolby atmosun faydasını yaşarsınız.

teşekkürler hocam,

1.799 a buldum amazonda daha önce 1500 leri görmüş buralara tekrar iner mi acaba ?

• Yarbay
    2513 Mesaj

Beklemenizi tavsiye etmem, TR şartlarında fiyatlar sürekli çıkıyor. Yine de siz bilirsiniz tabi.

|
    |
  • Yüzbaşı
    278 Mesaj

Benimkiler koltuğun direkt arkasında olduğu için mecburen yer olmadığından 100 cm ayarladım Fotoğraftaki eski hali 120 cm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozcan69 -- 29 Temmuz 2021; 20:18:16 >
    |
    |
    sardemir kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2513 Mesaj

Hocam birbirlerine çok yakın olduğu için tavsiyem hoparlörleri açılı tutmayın. Dümdüz baksın. Zira seslerde karışıklık olmaması için. Yüksekliğide 100 cm’i geçmesin zaten.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
    |
    |
    ozcan69 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    278 Mesaj

Yani haporlor TV yemi baksın diyorsunuz i iyi bir surround veya Atmos ses performansı Almak için. Bende hafiften kulaklara dönüktu . Bu şekil iyimi
    Birşey daha benim subwofer bu şekilde duruyor yer olmadığı için TV nin sağ tarafına yerleştirdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozcan69 -- 29 Temmuz 2021; 21:51:26 >
    |
    |

• Yarbay
    2513 Mesaj

Subwoofer olmamış hocam. Hoparlörlerün yönü daha iyi şimdi olmuş. çok mesafe olsaydı ikisi arasında o zaman kulaklara doğru açılı bakması daha iyi olurdu ama mesafesıkı tılı imiş odada.Subın hem açısı yanlış gemde o tv ünitesinin üstünde olmaz. Onu zemine koymanız gerek, ve öne doğru bakacak şekilde olmalı. Şuan ki şekilde düzgün hava çıkışı bile yapamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sardemir -- 29 Temmuz 2021; 23:6:23 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    278 Mesaj

Koltuk mesafem TV ye 3 metre
    Biraz yerim geniş olsaydı arka sublar 1 metre Arkada dururdu çapraz olarak . Subwofer evet yer olmadigindan öyle koymak zorunda kaldım. Bir deneyim dediginiz gibi subwofer şimdiki bulunduğu yerin tarafın direkt aşağıya karşıya bakacak şekilde deneyim.

Birşey daha üstadım ses ayarları sadece film izlemek için benim mesafeye gire ne önerirsiniz
    Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozcan69 -- 29 Temmuz 2021; 23:30:45 >
    |
    |

• Yarbay
    2513 Mesaj

Arka hoparlörler ile dip dibe olduğunuz için onlara + 6 vermeniz çok olmuş. Bardan gelen sesleri bastırmak iyi değil. Tavsiyem 0 veya +2 yapın. Odanıza göre zaten bassı iyi hissedeceğiniz içib bass’ı da azaltmanızda fayda var. Ben tiz sevmediğim için tizi +1 de tutuyorum.

Ayrıca surround kapalı kullanın. Orjinal ses olarak kalsın. Movie modda flim izlerim ben. Ama bazen en iyi sesi standart sesten aldığımda oluyor. Yani kulağınıza hangisi iyi geliyorsa onda kullanın.

|
    |
  • Yüzbaşı
    278 Mesaj

Eyvallah üstadım ayarladım . ben Arkaları 6 da bırakıyordum daha gür ses efektleri alayım diye demek yalnismis. Şimdi Arkaları 2 ye aldım
    Ve surround original haline getirdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozcan69 -- 30 Temmuz 2021; 0:13:25 >
    |
    |
Reklamlar
pubg mobile uc
vp satın al
bankacılar
Webtures SEO;SEO Nedir?
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,406
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.