Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (904. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: TurkeyStar , TurkeyStar , YT , YT
4 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 7 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü3 Mobil
5 sn
33.161
Cevap
468
Favori
1.631.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
10. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 902903904905906
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Teşekkür ederim, evet geldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biraz kurcaladıktan sonra yorumunuzu bekliyorum.Zaten yazarsınız buraya :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: spencermilas

Hocam öncelikle kolay gelsin odadaki tv ve bilgisayar da bunu kullanıyorum"Polk MagniFi Mini Soundbar" lakin odaya ikinci bir tv aldım onada bunu almayı düşünüyorum"Lg Snh5 " acaba hangisi daha iyidir polk mu lg mi varsa başka öneriniz varmı amacım flimlerdeki videolardaki her sesi duymak bası baş agırtmadan hissetmek sese önem veren biriyim...

Alıntıları Göster
    Polk ile ilgili bilgim yok hocam. Snh5 güzel bı cihaz olabilir ancak çok kaba. İmkanınız varsa Mediamarkt ta deneyip öyle alın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: atom-karınca

Polk ile ilgili bilgim yok hocam. Snh5 güzel bı cihaz olabilir ancak çok kaba. İmkanınız varsa Mediamarkt ta deneyip öyle alın.

Alıntıları Göster

Kaba oldugunu biliyorum arka boş duvarda televizyonun altında duracak pc ve diger tv icin polku kullanıyorum bunun en güzel yanı kablosuz olması ve kücük olması bulsam aynısından bir adet daha alacam ama benim aldıgım fiyata veren yok bu cihazı gecerken evkur mağzasında görmüştüm pandemiden dolayı heryere gidemiyorum baya büyüktü polk cok kücük ama etkili sesi var

• quote:

Orijinalden alıntı: atom-karınca

Alıntıları Göster

İşin garibi bu ses ürünlerinde işin bir sınırı yok en üstünüde alsan daha üstü var diyorlar aldıgın hemen eskiyor uygun olsa alacagım ürün belli bang olufsen yada Bowers wilkins bu markaların bir kaç ürünü var cok iyiler

• LG Sl10y + spk8 kullanıyorum. Spk8 sesleri kesik kesik veriyor. Heryerden denedim, herşey yaptım. Yine aynı.

Bu şekilde problem yaşamış biri var mı

• SarıGafa S kullanıcısına yanıt
    Öncelikle evde ki modemi kapatıp bir deneme yapın. Sorun duzeliyorsa eğer modeminiz 5 ghz ise wifi kanalını 36 yapmayı deneyin. Yine düzelmez ise modemin yerini değiştirin. Genelde evde ki sinyal kirliliği nedeniyle bağlantı da kopmalar yaşanıyor. Sizin yeriniz de olsam evde ki tüm elektrikli cihazların fişini çekerim (TV dahil) Bluetooth üzerinden veya direkt soundbar in usb si üzerinden deneme yaparım. Sonra tek tek cihazları elektriğe bağlayarak sorunun kaynağını bulurdum.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba, geçtiğimiz günlerde lg sn11r modelini aldım. Sony tv ye e-arc ile bağladım ve ses alıyorum. Apple tv 4K yı soundbara hdmi ile bağlayınca bie türlü görüntü alamıyorum. Ne yapmam gerekiyor her hangi bir ayar vs var mıdır?

• eimen97 E kullanıcısına yanıt
    ATV 4K yı hdmi 1 veya 2 ye bağladıktan sonra tv earc soundbar out kısmına hdmi bağlayınca olması gerekiyor
    Hdmi cec ayarları aktif değilse soundbarın kumandası ile F yazana basın hangi hdmi bağladıysanız ona gelin görüntünün gelmesi lazım. Bir de TV den hdmi nereye bağladıysanız ona bakın. Başka bir ayar yapmanıza gerek yok.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • herkese iyi bayramlar.
    appele sn11 in hangi hdmi girişine bağladıysan kumands ile o girişi şeçmen gerek kumanda dan f tuşuna basarak hdmi1 yada hdmi2

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Rtings in SP11RA review yüklendi

2020 SN11RG ye göre hem Atmos da hemde Surround da düşük puan almış

Üstelik SN11RG de 2106011 FW ile test edilmedi. Admin e yazıp notumuzu düştük. 2020 cihazının puanı daha artıcak.

SN11RG cihazı çok başarılı Atmos da 11.1.4 Samsung 2021 cihazından bile iyi 

@josh-r @sardemir

• StreamRolleR kullanıcısına yanıt
    Hemen bakıyorum, ağzından bal damliyi... gideyimde sn11r’min kumandasını strece sarayımda eskimesin uzun yıllar :D

• 7.1.2 Filmleri nereden indiriyorsunuz ? 4K bulamıyorum.

• Arkadaşlar sn11r bursada herhangi bir mağazada bulunuyor mu bilen var mı acaba? Ben bir türlü bulamadım. Apartmanda kaldığım için ses seviyesi ne düzeyde kestiremediğimden cesaret edip alamıyorum. Her ne kadar alt kat boş, üst katta öğrenciler kalsa da. En azından bir duyabilsem yaklaşık bir fikrim olacak. Teşekkür ederim şimdiden

• profx kullanıcısına yanıt
    Evde volume 14’ü çok nadir geçtim bugüne kadar :)

• sardemir kullanıcısına yanıt

Hocam sizi shield konusundan hatırlıyorum, sanırım shield ile birlikte sn11r de almışsınız, güle güle kullanın, atmos deneyimi için volume en az 20 olmalı diye okumuştum yabancı forumlarda, sizin deneyiminiz nasıldır acaba, teşekkürler :))

• profx kullanıcısına yanıt

Sağolun hocam teşekkür ederim, sizede nasip olur inş. En az 20 diye bir şey yok açıkçası. Çünkü Flimden flime değişiyor sesin yüksekliği vs. Ben Atmos içerikli flimleri 14-17 arasında izliyorum, 25 metre karelik odada muazzam bir atmos kalitesi alıyorum. Hele ki, şu son firmware 'den sonra atmos kalitesi daha da artmış durumda. Tavsiyem düşünmeden alın, mağaza aramanıza gerek yok online alın geçin :) biraz tuzlu ama 7.1.4 olduğu için sonuna kadar değiyor. Ayrıca Q800T ile deneyimlerimi de bilenler bilir, o da arka kitlerle birlikte 5.1.2 'ye dönüşücünce çok övgüyü hakediyor, onu da 4 ay kullanmış birisi olarak Sn11r 'e geçince tavandan gelen seslerden sonra atmos olayı tamam buymuş dedim. hatta şimdi bir de WD NAS aldım, sn11r'nin atmosundan iliklerine kadar yararlanmak için, onun içine Dolby Vision + Dolby Atmos ' lu remux arşivi yapıyorum. Nedense netflixdeki dolby atmos bana yeterli gelmiyor kırpılmış olduğu için :)

• quote:

Orijinalden alıntı: profx

Hocam sizi shield konusundan hatırlıyorum, sanırım shield ile birlikte sn11r de almışsınız, güle güle kullanın, atmos deneyimi için volume en az 20 olmalı diye okumuştum yabancı forumlarda, sizin deneyiminiz nasıldır acaba, teşekkürler :))

Onu yazan benim yabancı forumda :) büyük ihtimal AVFORUMS da gördün

Cihaz 20 ye kadar ortalama bir Atmos performans ı veriyor ancak 20 ye getirdiğin anda içindeki canavar uyanıyor diyelim.

Şöyle açıklayım

Volume 20 de Tavandan bounce ettiğini hissediyorsun 

• Arkadaşlar genelde film dizi ve ps5 oyun içinde kullanılacak soundbar arıyorum 1k dolaylarında bütçem var f/p ürünü dediğiniz bir cihaz var mı ?

Kullanacağım TV;

DisplaySpecifications
    54.6" Samsung UE55NU8000 - Specifications
    https://www.displayspecifications.com/en/model/017411e6

edit: 5.1 ses sistemi içinde f/p ürünü önerebilir misiniz salonum ufak olduğu için çok mükemmel bi ses sistemine ihtiyacım olduğunu düşünmüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Daniel Faraday -- 25 Temmuz 2021; 17:56:39 >
  • Teşekkürler değerli bilgileriniz için hocam, ne yazıkki bende Samsung QLED var Dolby vision yerine saçma sapan hdr10+ kullanıyor, shield kısmen harcanmış oluyor tabi bu yüzden

@StreamRolleR evet hocam avforums da gördüm mesajınızı, teşekkürler almaya karar verdim. Artık makul saatlerde film izleriz madem.

• 
Sayfa: önceki 902903904905906
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.