Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (604. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
33.420
Cevap
472
Favori
1.645.701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 602603604605606
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: srknzr

selam tvdeki arc özelliği netflix ve prime videoda atmos almak için yeterli. benim tv philips 50pus7304 earc yok bar lg sn11r netflixde ve prime videoda atmos alabiliyorum ve hdd den tivo stream 4k box (HDMI 2.0a) coreelec üzerinden atmos ses alabiliyorum tivo barın hdmi girişine bağlı barın earc hdmi çıkışıda tv nin tvnin hdmi arc sine bağlı

i
    l
    e
    d
    e

Sizin televizyonunuzda zaten Dolby ATMOS ses desteği mevcut.

• tvde atmos özellği var evet fakat ses arc üzerinden bara taşınıyor arc buna izin veriyor tvnin atmos özelliği kendi üstündeki hoparlörlere atmos efekti verebilmek için menüden açılıp kapatılıyor atmos yayınlarda. bardan ses almak için hdmi girişi seçmemizi istiyor. yani tv ses müdahele etmeyip arc üstünden bara gönderiyor. e arc hdmi 2,1 ile gelen bi özellik hdmi 2,0 a ve b de yok earc olmadan atmos ses alınamıcaksa nasıl oluyoda hdmi 2,0 a sahip ekran kartıatmos ses gönderebiliyor. arkadaşın dıkıntısı tvnin atmos desteğinin olmaması atmos sesleri dolby audio olarak görmesi bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar yine kavramlar karışmış arc ve earcyi defalarca yazdık bunlar tvler için çıkarılmış standartlar normal ses standardı değil seslerin tvye bağlı aletlerden dışarı verilmesi için oluşturulmuş

normal HD seslerin soundbara tvden gönderilmesi için e arc şart ancak netflix atmosu normal bir hd ses değil dd+ üzerine kurgulanmış bir nevi kırpılmış atmos bunun için arc yeter

Media Player ya da pcyi dogrudan sounbara bağlantıda arc veya earc'nin bir anlamı yoktur

arkadaşın tvsinin özelinde (xf9005) nettlixten atmos alan çıktı o yüzden tvnin atmos desteği var mı yok mu diye sorgulamadan ben direkt alabilirsin yazdım

Öte yandan pc ile bağlantı için de tvye değil direkt sounbara bağlamalı ve kabloları 2.0 kablo ile değiştirmek zorunda yine arkadaşın özelinde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 26 Eylül 2020; 7:47:57 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yani kısaca media player v.b ile tv üzerinden bara hd ses göndermiyosak arc veya earc ile işimiz yok. doğrumudur. akşam tivoyu direk tvye bağlayıp netflix, prime ,bide hdd den coreelecle vede normal kodi ile tv üstünden bara ne gönderip göndermediğine bakıcam arkadaşın biri sormuştu özelden tvsinde atmos yokmuş heralde bardada yeterli hdmi girişi yok zannedersem tivo alsam çözermiyim diye. tam kesin bilgi vereyim. yanlış bilgi vermeyeyim. ben çünkü tivoyu hepsini kendi destekliyo (coreelecsiz) diye almıştım. ben ugraşıp çözdüm ama herkesin vakti olmayabilir. bari bukadar yazoşmanın faydası dokunsun birilerine

• Tidal hifi üyeliği olan hesabımda dolby atmos içerik dinlediğimde hifi gösteriyor. Sizde de durum aynı mı? Sl10y de atmos yazardı SN11R hifi olarak yayın yapıyor WiFi üzerinden olduğu için olabilir mi acaba. SOUNDBAR [ANA KONU]

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Çok çorbaya dönmüş tartışmanız madde olarak yazayım.

1-Amazonda HDR gösteripte bildirim gelmemesi normal hocam. The Expanse dizisini izliyorum 4. sezonda HDR vardı ama 3. Sezonda HDR yazmasına rağmen SDR izledim yani cihazlarınızda bir sıkıntı yok. Amazon daha yeni diye optimize edilmemiştir belki yani 5.1 felan diye de yazmıyor. Kısacası Netflixi baz alarak konuşmak gerek Amazon şuan sıkıntılı. HDR yazmasına rağmen SDR içeriği olabiliyor bazı filmlerde veya dizi bölümlerinde veya sezonlarda...
    2-Dijital platformların hepsi ( bildiğim kadarıyla ) DD+ üzerine kurgulanmıştır sadays hocamın dediği gibi HD ses değildir bunlar o yüzden eARC gerekmez arc yeterli olur. Gerçek HD ATMOS lar için HDD den oynatırken eARC gerekiyor bant genişliği fazla olduğu için...

Saygılar.
  • Selamlar,

Samsung 55q95t modeli tv aldim. Tv'mde eARC var.
    Surada denilene gore kayipsiz formatlari destekliyor.(DTS Master, DTS:X, Dolby TrueHD, Dolby Atmos)
    https://www.samsung.com/tr/support/tv-audio-video/what-is-earc-and-how-to-set-on-samsung-smart-tv/

Ama burada okuduguma gore LG tv'lerde de eARC olmasina ragmen direkt hdd'den kayipsiz sesleri vermiyormus.
    Media player almak gerekiyormus.
    Bu sorun sadece LG tv'lere mi ozel yoksa ben direkt tv'me sound bar'i baglayip kayipsiz sesleri alabilir miyim?

Tesekkurler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinanfb -- 26 Eylül 2020; 14:15:6 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sinanfb

Selamlar,

Samsung 55q95t modeli tv aldim. Tv'mde eARC var.
    Surada denilene gore kayipsiz formatlari destekliyor.(DTS Master, DTS:X, Dolby TrueHD, Dolby Atmos)
    https://www.samsung.com/tr/support/tv-audio-video/what-is-earc-and-how-to-set-on-samsung-smart-tv/

Ama burada okuduguma gore LG tv'lerde de eARC olmasina ragmen direkt hdd'den kayipsiz sesleri vermiyormus.
    Media player almak gerekiyormus.
    Bu sorun sadece LG tv'lere mi ozel yoksa ben direkt tv'me sound bar'i baglayip kayipsiz sesleri alabilir miyim?

Tesekkurler.
    Benimde kafamı o çok karıştırdı.

HDD\SSD harici bir üniteden usb den bağladığımızda dolby atmosu tv desteklese bile aktif olmuyor. Nasıl çözeceğiz. Playersız olmayacak mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: srknzr

yani kısaca media player v.b ile tv üzerinden bara hd ses göndermiyosak arc veya earc ile işimiz yok. doğrumudur. akşam tivoyu direk tvye bağlayıp netflix, prime ,bide hdd den coreelecle vede normal kodi ile tv üstünden bara ne gönderip göndermediğine bakıcam arkadaşın biri sormuştu özelden tvsinde atmos yokmuş heralde bardada yeterli hdmi girişi yok zannedersem tivo alsam çözermiyim diye. tam kesin bilgi vereyim. yanlış bilgi vermeyeyim. ben çünkü tivoyu hepsini kendi destekliyo (coreelecsiz) diye almıştım. ben ugraşıp çözdüm ama herkesin vakti olmayabilir. bari bukadar yazoşmanın faydası dokunsun birilerine
    aynen öyle
  • sinanfb ve snakef1

arkadaşlar deneyin derim LG tvler öyle diye sony ve samsung da öyle olacak diye bir kural yok bakarsınız sizin tvler atmos gönderir hdd'ten
  • sinanfb S kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun denemekte fayda var HDMI 2.1 kablo temin edin. HDD ye 4k remux bir film indirin mkv olarak. Soundbarınızda da eARC var ise desteklemesi gerek eğer desteklemez ise tv nin dahili medya playeri desteklemiyordur yazılımsal olarak. O zaman harici medya player almak gerekir. Ama deneyin belki olur 2020 model samsung tv lerinde belki düzeltmişlerdir artık...
  • LG'yi evkurdan alanlar şanslı. Vatan'a hala stoklar girmedi maalesef.
  • Arkadaşlar televizyonum Sony 55XD8505 resmi özelliklerinde dolby atmos ve eARC desteği yok. Ancak HDMI 2.0 desteği var. , ve kodi ayarlarımda dolby dijital codecler 2 tane görünüyor, dolby atmos ve dtx vs diğerler olmadığı için soundbara dolby atmos ve dtxi gönderemiyor. Başka player yükledim vlc player,mc player, onlardada aynı şekilde görünmüyor.

Sanırım tivo stream 4k alıp bu durumu kurtarabilirim doğrumu ? Ancak onada hdd takılınca dolby atmos vdie dtsx formatları açılmıyormuş ?

SOUNDBAR [ANA KONU]

SOUNDBAR [ANA KONU]

SOUNDBAR [ANA KONU]

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: theraptorx

LG'yi evkurdan alanlar şanslı. Vatan'a hala stoklar girmedi maalesef.
    evkura stok geldimi ?
  • 55q60r televizyonum için önerebileceğiniz bir soundbar var mı? Çok üst düzey bir beklentim yok açıkçası Medimarktta 1000 liralık Samsung ve LG'nin 2 modeli vardı. Bu modeller işimi görür mü?
  • Daha önce alanları kastediyorum. Hafta sonu almaya gideyim derken Cuma’dan bitmişti. Vatan da da hala çok yakında yazıyor.
  • theraptorx kullanıcısına yanıt
    Ben 2 3 hafta önce aldım güya evkurdan :D depoda var dediler ama ne gelen var ne giden. Dün sordum kamyon istedik bu kamyonda olabilir diyorlar. Var mı ypk mu bak diyorum cvp olabilir. Stokta varmı ona göre başka alacağım diyorum cvp sizinki stoktaydı bu kamyonda olabilir. 1 hafta inde gelecekmiş kamyon :D bu cumaya kadar gelemzse beklemeyeceğim daha

• quote:

Orijinalden alıntı: mnybjk

evkura stok geldimi ?

Alıntıları Göster
    Dün Kadıköy Evkur a gittim. Stok yok dediler.

• Lg SN11R gelecek gibi durmuyor. Bu yüzden fiyat/performans da Anker soundcore infini pro almayı düşünüyorum.

Arka uydusu olmayan diğer soundbarlara 3.000 4.000 li rakamlar fazla bence.

• SWA8500S lerde 1900tl ye çıkmış N11 de SN11R 5 bin tl fiyatıyla bulunmaz altın gibiydi. Bence de artık getirmezler o fiyata en az 6500 7000 bekliyorum gelse de.
  • 
Sayfa: önceki 602603604605606
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.