Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: srknzr Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil1 Android
5 sn
16.672
Cevap
235
Favori
847.732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 15 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 1447
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 107
  • Ortalama Mesaj Aralığı 3 saat 51 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 65
  • Favoriye Eklediklerim 235
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • eiskent (1556 mesaj) sadays (981 mesaj) josh-r (674 mesaj) WatchAndLearnn (594 mesaj) srknzr (403 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (7406 mesaj) Mobil (5687 mesaj) Tablet (288 mesaj) (1 mesaj) Mini (755 mesaj) Uygulama (1848 mesaj)
  • @
24 oy
Öne Çıkar
Giriş
    673 Mesaj

benim tvi 49 inç ozaman mkv ler işimi görcek o zaman görüntüden de bişey kaybetmiş olmucam yada farkedilmicek. be kong u 10 bit hevc falan yazınca açmıyo diye düşünmüştüm. teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    sadays kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    673 Mesaj

alternatif derken bitane daha box var elimdede menüde hertürlü destek görünüyor, kodide de görünüyor alttaki 2 seçenek ,hdmi2.1 var ama boxda göstermiyor dtsx falan, konu dagılcak diye paylaşamıyom, ses konusunda,
    player konusunda bilgili olanlara sorma isterim, yada deneyimli arkadaşlar yeni bi konumu açsa tv veya harici playerlardan barlara kayıpsız ses almak için gibi,
    istemedende olsa konu oraya kayıyor, yada burdan ikisini bi aradamı götürsek nedersiniz?

|
    |
  • Yüzbaşı
    673 Mesaj
    bence ikisinide burdan götürelim çünkü ne satıcılar nede firmalar gerekli bilgiyi vermiyorlar hd ses almak için şunlar şunlar gerekli diye. sadece ürünsunu bunu destekliyo diyorlar. tavsiye ve bilgi almak için konuya bakanlar en azından bilgi sahibi olur. nelerin gerektiğini öğrenir. ürünü alınca şok olmazlar açmıyo diye gerçi bizde almadan önce değil alıp sıkıntı yaşadıkdan sonra araştırmak gibi bi özellik var.

|
    |
  • Çavuş
    55 Mesaj

Spk8 s inde satışını açmış 1170 tl ye alsam mı diye hala tereddütteyim size hayırlı olsun inşallah kısa sürede ulaşır elinize

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Snakef1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    10806 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: srknzr

alternatif derken bitane daha box var elimdede menüde hertürlü destek görünüyor, kodide de görünüyor alttaki 2 seçenek ,hdmi2.1 var ama boxda göstermiyor dtsx falan, konu dagılcak diye paylaşamıyom, ses konusunda,
    player konusunda bilgili olanlara sorma isterim, yada deneyimli arkadaşlar yeni bi konumu açsa tv veya harici playerlardan barlara kayıpsız ses almak için gibi,
    istemedende olsa konu oraya kayıyor, yada burdan ikisini bi aradamı götürsek nedersiniz?
    sizi kasetmedim ben media palyerlar hep 1500-2000 bandında tivo'nun yaptığını yapıyor bu ucuz bir alternatif oldu tabi görüntü netliğini de görmek lazım sadece ses yetmez ama iş görür anlamında kullandım
  • Yarbay
    10806 Mesaj
    quote:

benim tvi 49 inç ozaman mkv ler işimi görcek o zaman görüntüden de bişey kaybetmiş olmucam yada farkedilmicek. be kong u 10 bit hevc falan yazınca açmıyo diye düşünmüştüm. teşekkür ederim
    ilk hedefin tvyi 65" yapmak olsun bundan sonra yazık günah sn11r'e hakaret
  • Yüzbaşı
    673 Mesaj

ya sorma ordada hanım engeline takıldık 50 e zor ikna ettim ama eve gelince bide görüntü güzel olunca oda bi ince 60 65 olabilirmiş dedi .tabi o aralar böyle soundbar hayaldi.

|
    |
  • Yüzbaşı
    673 Mesaj

yok kastedebilirsiniz sorun değil ben zaten hdmi2.1 çıkış, hd ses için (8k verebiliyormuş , ddr 4 ram, s905x3 işlemci) söyledim. tabiki lisans sorunu var netflix v.b için

|
    |
  • Yüzbaşı
    673 Mesaj

bende sn 8 y vardı 5.1 onun için alacaktım 2 bin tlydi ozaman. sn11r alınca gerek kalmadı sn 11 almasaydım kesin alırdım. arka kitlerin tadı başka oluyor. düşük sesde bile keyir veriyor arka kit olunca tek barda sesi yükseltmen gerekiyor arka efektleri alman için. zaten satan başka yer yok biterse ikinci el bakman gerek. ama siteyi ii araştır. pek parlak yorumlar okumamıştım

|
    |
    Demir 03 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3878 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Snakef1

BossBilişimden de ayın 16.sında Samsung SWA-9000S arka kitleri sipariş ettim. yurt dışı sipariş bakalım ne kadar sürede gelecek
    Hayırlı olsun. Ben, eninde sonunda getireceklerse 20 gün razıyım. Ancak firma hakkında çok şikayet olduğu için cesaret edemedim, paranın peşinde koşmayı da gözüm kesmedi açıkcası.
  • Yüzbaşı
    432 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Phantom7

Hayırlı olsun. Ben, eninde sonunda getireceklerse 20 gün razıyım. Ancak firma hakkında çok şikayet olduğu için cesaret edemedim, paranın peşinde koşmayı da gözüm kesmedi açıkcası.

Alıntıları Göster
    Geç getiriyorlar biraz uzun sürüyor ama bir şekilde geliyor sonunda.9 iş günü dediler ama ben 20-25 günü gözden çıkardım sipariş ederken. Alışveriş deneyimimi aktarırım ürün elime geçtiğinde bossbilişim ile ilgili.
    |
    |
  • Çavuş
    55 Mesaj

Bendede o dert var gözüm kesmiyo yoksa direk yapıştırcam bi tane

|
    |
    Phantom7 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    673 Mesaj

simdi denedim hdr olan üç dört filime baktım hdr yazmıyo tvde başlatınca

|
    |
    anilozler kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    10806 Mesaj
    tivodan oynatınca?
  • Yüzbaşı
    673 Mesaj

yok tivodada film açılınca tivide hdr bilgisi çıkmıyor. yanlız tivo ilk açılırken dolby vision bildirimi çıkıyor ekranın alt tarafında. netflix anasayfada vision ve 4k olarak gösteriyor filmlerede başlatınca tvide bildirim çıkmıyor

|
    |
  • Yarbay
    4789 Mesaj
    quote:

yok kastedebilirsiniz sorun değil ben zaten hdmi2.1 çıkış, hd ses için (8k verebiliyormuş , ddr 4 ram, s905x3 işlemci) söyledim. tabiki lisans sorunu var netflix v.b için
    Nası yaw
    Tivoöile almadınızmı diski takıp dolby atmosu tivo ile
    Tivo da netflix lisansı yok mu ?
    Çorba oldu sizin olay bir düzgün anlatırsan iyi olur hocam
  • Yüzbaşı
    673 Mesaj

yok hocam aldım tivodan atmos ile dtsx ama coreelec kurarak aldım. coreelec olmadan hdd den atmos dtsx yok
    tivo netflix lisanslı 4k.vision ,atmos var.
    prime video; atmos veriyo, hdr deveriyo galiba. ama netflix ve prime videoda tvye bildirim göndermiyo @josh-r

• Yüzbaşı
    673 Mesaj

burda bahsettim başka bi box hdmi 2,1 destekli kodi içinde ve kendi makinanın ses ayarlarında ve kodeclerinde dts hd d.atmos var destekliyo gösteriyo ama hdd den atmos vermiyo bara

|
    |
    josh-r kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    10806 Mesaj

Kardeş öyle olmaz bildirim göndermiyor denmez ona hdr oynatamıyor denir senin alet tırt çıktı

hem netflix hem Amazonda tvde hdr görmeli ve sn11r'de de atmos görmelisin

öte yandan hddten oynattığın remuxlarda da tvde hdr barda atmos yazmalı

yoksa bu cihazı önermeyelim kimseye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 26 Eylül 2020; 0:36:28 >
    |
    |
    srknzr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2194 Mesaj
    Sonunda DOLBY ATMOS keyfini çıkartabiliyorum :)) anlatılmaz yaşanır.

|
    |
Reklamlar
Masal Oku
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,391
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.