Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (603. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: eiskent , eiskent , mustitrg92 Daha Az
3 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 16 Misafir (1 Mobil) - 17 Masaüstü2 Mobil
5 sn
33.410
Cevap
471
Favori
1.645.039
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
52. Sırada  bugün en iyi #16
Sayfa: önceki 601602603604605
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ya sorma ordada hanım engeline takıldık 50 e zor ikna ettim ama eve gelince bide görüntü güzel olunca oda bi ince 60 65 olabilirmiş dedi .tabi o aralar böyle soundbar hayaldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sadays S kullanıcısına yanıt
    yok kastedebilirsiniz sorun değil ben zaten hdmi2.1 çıkış, hd ses için (8k verebiliyormuş , ddr 4 ram, s905x3 işlemci) söyledim. tabiki lisans sorunu var netflix v.b için

• Demir 03 D kullanıcısına yanıt
    bende sn 8 y vardı 5.1 onun için alacaktım 2 bin tlydi ozaman. sn11r alınca gerek kalmadı sn 11 almasaydım kesin alırdım. arka kitlerin tadı başka oluyor. düşük sesde bile keyir veriyor arka kit olunca tek barda sesi yükseltmen gerekiyor arka efektleri alman için. zaten satan başka yer yok biterse ikinci el bakman gerek. ama siteyi ii araştır. pek parlak yorumlar okumamıştım

• quote:

Orijinalden alıntı: Snakef1

BossBilişimden de ayın 16.sında Samsung SWA-9000S arka kitleri sipariş ettim. yurt dışı sipariş bakalım ne kadar sürede gelecek
    Hayırlı olsun. Ben, eninde sonunda getireceklerse 20 gün razıyım. Ancak firma hakkında çok şikayet olduğu için cesaret edemedim, paranın peşinde koşmayı da gözüm kesmedi açıkcası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Phantom7

Hayırlı olsun. Ben, eninde sonunda getireceklerse 20 gün razıyım. Ancak firma hakkında çok şikayet olduğu için cesaret edemedim, paranın peşinde koşmayı da gözüm kesmedi açıkcası.

Alıntıları Göster
    Geç getiriyorlar biraz uzun sürüyor ama bir şekilde geliyor sonunda.9 iş günü dediler ama ben 20-25 günü gözden çıkardım sipariş ederken. Alışveriş deneyimimi aktarırım ürün elime geçtiğinde bossbilişim ile ilgili.
  • Phantom7 P kullanıcısına yanıt
    Bendede o dert var gözüm kesmiyo yoksa direk yapıştırcam bi tane

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • simdi denedim hdr olan üç dört filime baktım hdr yazmıyo tvde başlatınca

• tivodan oynatınca?
  • sadays S kullanıcısına yanıt
    yok tivodada film açılınca tivide hdr bilgisi çıkmıyor. yanlız tivo ilk açılırken dolby vision bildirimi çıkıyor ekranın alt tarafında. netflix anasayfada vision ve 4k olarak gösteriyor filmlerede başlatınca tvide bildirim çıkmıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: srknzr

yok kastedebilirsiniz sorun değil ben zaten hdmi2.1 çıkış, hd ses için (8k verebiliyormuş , ddr 4 ram, s905x3 işlemci) söyledim. tabiki lisans sorunu var netflix v.b için
    Nası yaw
    Tivoöile almadınızmı diski takıp dolby atmosu tivo ile
    Tivo da netflix lisansı yok mu ?
    Çorba oldu sizin olay bir düzgün anlatırsan iyi olur hocam
  • yok hocam aldım tivodan atmos ile dtsx ama coreelec kurarak aldım. coreelec olmadan hdd den atmos dtsx yok
    tivo netflix lisanslı 4k.vision ,atmos var.
    prime video; atmos veriyo, hdr deveriyo galiba. ama netflix ve prime videoda tvye bildirim göndermiyo @josh-r

• josh-r J kullanıcısına yanıt
    Orijinalden alıntı: srknzr

burda bahsettim başka bi box hdmi 2,1 destekli kodi içinde ve kendi makinanın ses ayarlarında ve kodeclerinde dts hd d.atmos var destekliyo gösteriyo ama hdd den atmos vermiyo bara
    SOUNDBAR [ANA KONU]
    SOUNDBAR [ANA KONU]
    SOUNDBAR [ANA KONU]
    SOUNDBAR [ANA KONU]

• srknzr S kullanıcısına yanıt
    Kardeş öyle olmaz bildirim göndermiyor denmez ona hdr oynatamıyor denir senin alet tırt çıktı

hem netflix hem Amazonda tvde hdr görmeli ve sn11r'de de atmos görmelisin

öte yandan hddten oynattığın remuxlarda da tvde hdr barda atmos yazmalı

yoksa bu cihazı önermeyelim kimseye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 26 Eylül 2020; 0:36:28 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sonunda DOLBY ATMOS keyfini çıkartabiliyorum :)) anlatılmaz yaşanır.

SOUNDBAR [ANA KONU]

• sportway S kullanıcısına yanıt
    Selam

TV'yi yeni aldım xf9005. Şimdi soundbar alsam mı diye bakıyorum.
    Bu TV, "Dolby Atmos" desteklemiyor bildiğim kadarıyla.
    TV PC'me HDMI ile ( standart HDMI 1,4 ile bağlı, ekran kartı gtx1070)
    Bu durumda ben eğer ATMOS bir soundbar alırsam;
    1-TV'den de harici ses aygıtı olarak alacağım ATMOS soundbarı seçersem, ATMOS ses alabiliyor muyum ?
    2- eğer 1. seçenek olmuyor ise, PC'yi hdmi ile soundbara, soundbar'dan HDMI ARC ile TV'ye mi bağlantı kurmalıyım?

kusura bakmayın cahilce bir soru olduysa. Bu konulara çok uzak kaldım.
    teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: musuz

Selam

1-TV'den de harici ses aygıtı olarak alacağım ATMOS soundbarı seçersem, ATMOS ses alabiliyor muyum ?
    2- eğer 1. seçenek olmuyor ise, PC'yi hdmi ile soundbara, soundbar'dan HDMI ARC ile TV'ye mi bağlantı kurmalıyım?

teşekkür ederim.
    Hdmi 2.0a-b kablosu ile 2. Seçenek ile atmos özelliğini aktif şekilde kullanabilirsiniz.

Pc Hdmi çıkışı ——>> soundbar hdmi girişi

Soundbar hdmi çıkışı ——>>> tv hdmi girişi

Bu şekilde bağlantı yapacaksınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: musuz

Selam

teşekkür ederim.
    1- eğer amacınız sadece netflix atmosu ise alırsınız atmos ses ama hdd bağlayıp tvye alamazsınız atmos

2- eğer sadece kablonuz hdmi 1.4 ise hdmi 2.0 kablo ile pcyi soundbara sonra soundbarı arc ile tvye yine hdmi 2.0 kablo ile bağlayıp 4k hdr görüntü ve atmos ses alabilirsiniz benim bildiğim ve nvidia da aynısını söylüyor gtx 1070lerin hdmi çıkışı 2.0b

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 26 Eylül 2020; 1:39:45 >

• öncelikle bende 3 tane box var biri mibox s4k biri tivo strem 4 k diğeride hk1 8k lisanssız
    şimdi sizde biliyorsunuzdur netflix ekipmanın desteklediği türü yazıyor pc de yada 1080p tvide açınca hd , 4k tvde açınca 4k hd yada vision yazıyor. Mİ BOX s 4k yı philips 4k tv taktıp netflixi açtığımda veya tvnin kendi netflix uygulamasında filmi seçtiğimde yanında hd 4k yada vision yazıyor ve filmi açtığımda tvde sağ alt köşede sadece vision için bildirim çıkıyor hdr yad 4k hd falan yazmıyor. ve soundbar film atmos ise gösteriyor

mi boxda prime ı denemedim. çocukların odasına takmıştım indirim gelmeden önce orda kaldı

philips tvde prime resimdeki gibi çıkıyor hdr yi gösteriyor filmi açınca sağ alt köşede bildirim çıkmıyor ve bar atmos yazmıyor

SOUNDBAR [ANA KONU]

tivoda ise alet açılırken ana menüye girerken tv nin sağ alt köşede vision yazıyor (ne alaka ben anlamadım sadece alet ilk açılırken yazıyor) NETFLİX açtığımda filmi seçtiğimde yanında hd 4k yada vision yazıyor ve filmi açtığımda tvde sağ alt köşede vision falan bildirim çıkmıyor ( tivo barın hdmi 1 girişine bağlı bundan olabilir yarın direk tvye takıp denerim dediğiniz gibi tavsiye etceksek sağlıklı bilgi verelim) barda atmos cıkıyor. tivoya hdd taktığımda coreelecden üzerinden atmos aldım(çünkü tivo kendi media oynatıcısı yok mxplayer a codec yüklesekde kodi den açsakda atmos vermiyor d audio yada dts audio veriyor) ama hdr ye dikkatetmedim (yine dediğim gibi barın hdmi 1 girişinde bağlı olarak coreelecden denemiştim amacım atmos almak olduğu için )
    tivo prime videoda ise hdr için yine tvden açtığım gibi resmin aynısını gösteriyor filmi açtığımda tvnin alt köşesinde hiç bildirim çıkmıyor. barda atmos cıkıyor
    tivo için netflixdeki 4k hd filmler için bi yorum yapama ben genelde dolby visionı daha çok beğeniyorum o içerikleri açıyorum ve hatta atmos ses için arada fark varmı diye defalarca aynı filmin aynı sahnesini hem tvdeki netflixden hem tivodaki netflixden seyrettim görüntüde dvision dı hiç fark yokdu görüntü kalitsinde onu için desteklemiyor değilde bildirim çıkmıyor yazdım
    ürünün linki . zaten yazıyor HDR, Dolby Vision, HDR10, HLG
    https://www.tivo.com/products/stream-4k
    umarım karışıklığı gider bilmişimdir. şu an ses ve görüntüden memnunum son 10 gündür sevdiğim dolby ses üstüne ve az bilgili olduğum atmos (ekipmanları pahalı olduğu için ileriye ertelemiştim ve çok fazla arştırıp bilgi edinmemiştim zaten ben alana kadar teknolojide çok şey değişir diyerek) okadar çok şey okudum ki bide bunlara hiç bakmadığım box lar ile zar zor ve hatta evkurun önünden neredeyse hiç ayrılmadan aldığım soundbarda eklenince görüntüsü sesi derken ortalık biraz karıştı tivoyu tv tak yok olmadı miboxı bara tak onlarda oyun olmaz çocuklara android box alayım derken pert oldum sizinde başınızı agrıttıysam kusura bakmayın artık. sonuçda bilgi paylaşımıda oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: sadays

1- eğer amacınız sadece netflix atmosu ise alırsınız atmos ses ama hdd bağlayıp tvye alamazsınız atmos

2- eğer sadece kablonuz hdmi 1.4 ise hdmi 2.0 kablo ile pcyi soundbara sonra soundbarı arc ile tvye yine hdmi 2.0 kablo ile bağlayıp 4k hdr görüntü ve atmos ses alabilirsiniz benim bildiğim ve nvidia da aynısını söylüyor gtx 1070lerin hdmi çıkışı 2.0b

Alıntıları Göster
    Televizyonunda eARC özelliği yoksa NETFLİX'ten nasıl Doly ATMOS alacak hocam ? alamaz. Sadece 2. seçenekte PC yardımı ile harici flim dosyaları ile 4K görüntü ve Dolby Atmos sesini alabilir. Oda hdmi 1.4 kablo ilede alamaz. 2.0 olacak.

• sardemir kullanıcısına yanıt
    selam tvdeki arc özelliği netflix ve prime videoda atmos almak için yeterli. benim tv philips 50pus7304 earc yok bar lg sn11r netflixde ve prime videoda atmos alabiliyorum ve hdd den tivo stream 4k box (HDMI 2.0a) coreelec üzerinden atmos ses alabiliyorum tivo barın hdmi girişine bağlı barın earc hdmi çıkışıda tv nin tvnin hdmi arc sine bağlı
    SOUNDBAR [ANA KONU]
    SOUNDBAR [ANA KONU]i
    SOUNDBAR [ANA KONU]l
    SOUNDBAR [ANA KONU]e
    SOUNDBAR [ANA KONU]d
    SOUNDBAR [ANA KONU]e
    SOUNDBAR [ANA KONU]
    SOUNDBAR [ANA KONU]

• 
Sayfa: önceki 601602603604605
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.