Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (1705. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
36.357
Cevap
515
Favori
1.762.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
60 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
70. Sırada  bugün en iyi #13
Sayfa: önceki 17031704170517061707
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Buna uymaz fazla modifiye gerekir. Sonorous SP-200 tavsiye ederim hem siyah hem beyaz renkte var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatih_h -- 23 Mayıs 2024; 14:57:27 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• fatih_h kullanıcısına yanıt
    Onu biliyorum bu nasildir peki?

Link sacma sapan kopyaladi. Trendyolda ultimate camli ayarlanabilir ayak diye geciyor ve daha uygun fiyatli.

https://p8zh.adj.st/mk12x3o_m4o2h83?adjust_t=mk12x3o_m4o2h83&Page=Product&CampaignId=61&BoutiqueId=61&ContentId=107154225&MerchantId=106202&PdpSource=seller_store&FilterOverPriceListings=false&adjust_campaign=product_free&utm_source=share&utm_medium=product_free&link_userID=21640992&utm_term=21640992&link_contentid=107154225&utm_campaign=107154225&adjust_deeplink=ty%3A%2F%2F%3FPage%3DProduct%26CampaignId%3D61%26BoutiqueId%3D61%26ContentId%3D107154225%26MerchantId%3D106202%26PdpSource%3Dseller_store%26FilterOverPriceListings%3Dfalse%26adjust_t%3Dmk12x3o_m4o2h83%26adjust_tracker_limit%3D999999999%26utm_source%3Dshare%26utm_medium%3Dproduct_free%26link_userID%3D21640992%26utm_term%3D21640992%26link_contentid%3D107154225%26utm_campaign%3D107154225%26adjust_campaign%3Dproduct_free&adjust_redirect=https%3A%2F%2Fwww.trendyol.com%2FULTIMATE%2FCamli-Ayarlanabilir-Hoparlor-Ayagi-Surround-Standi-Spg-100-b-005-p-107154225%3FboutiqueId%3D61%26merchantId%3D106202%26adjust_t%3Dmk12x3o_m4o2h83%26adjust_tracker_limit%3D999999999%26utm_campaign%3D107154225%26adjust_campaign%3Dproduct_free%26utm_source%3Dshare%26utm_medium%3Dproduct_free%26link_userID%3D21640992%26utm_term%3D21640992%26link_contentid%3D107154225

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brifing -- 23 Mayıs 2024; 14:59:9 >

• brifing B kullanıcısına yanıt
    Bu arada vida sorunu sonoroustada vardı ben hoparlörü alıp bauhouse a gidip uygun vide almıştım.

SOUNDBAR [ANA KONU]

• inova16 İ kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de çok fark etti. Ses sistemi q990d, tv’im ise 55q80b. Hatta lg g4 almayı düşünüyordum. Şimdilik vaz geçtim.

• fatih_h kullanıcısına yanıt
    Evde kediniz varsa Sp200 standı almanızı önermem.ben aldım ve iade ettim bir kaç ay önce .
    stand borusu alt tabana sabitlenmemiş .boru;
    SOUNDBAR [ANA KONU]
    alttabana bir vida ile sabitlenmiş uzun çubuk yayın üstüne geçirilmiş durumda.yani yayı gizliyor sadece.eh hoparlörü monte ettiğiniz parça yay olunca oda sürekli sallanıyor,eğiliyor.kimse ellemeyecek , dokunmacaksa alınır ancak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cce -- 23 Mayıs 2024; 15:58:1 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• LG soundbar arka hoparlorleri hem tipi bi değişik hem de alttan vidalı. Uygun stand hoparlör ayağı cidden bulamıyorum . Sonorous’lar filan hiç uygun değil bir de biraz kaliteli de bir şey olsun istiyorum. Yurt dışında bir kaç uygun stand var ama (Vogel’s, kanto vb markalar) hem kargosu hem gümrüğü ayrı dert. En son 2 zigon sehpa alıp üstüne koyacağın valla.

• Kendimce bir şeyler yazmıştım ancak DH sağolsun hepsi silindi SOUNDBAR [ANA KONU]  Yapacağınız işi seveyim. Artık olduğu kadar yazıyorum, sonra kullandıkça tecrübelere göre bu mesajı güncellerim.

Önceden LG S95QR vardı, şimdilik onu bilgisayar odama kurdum, 990D’yi onun yerine salona kurdum direk karşılaştırma olsun diye. Muhtemelen bir süre sonra yerlerini değiştiririm. Karşılaştırma gibi bir şeyler yazacağım ama LG’nin son modeli değil, ne kadar adaletli olur orasına kendiniz karar verin.

Her şeyden önce mevcut fiyatlandırmayla LG çok avantajlı. Hele Paracard kampanyası bitiminde Samsung indirime gitmezse neredeyse 10 bin lira fark oluyor, ciddi para.

Bulunabilirlik açısından aralarında fark yok. LG’yi Teknosa’dan almıştım, Samsung’u resmi online mağazadan.

Servis konusunda LG çok daha mantıklı iş yapıyor. Samsung’un kurulumu servise yaptırma dayatması aklıma üniversite yıllarındaki bir muhabbeti getiriyor SOUNDBAR [ANA KONU]  Arkadaşlarımdan biri bilgisayarına hoparlör alıyor. Eve teknolojiden anlayan arkadaşı çağırıyor yardım etsin diye. Arkadaş gidince sadece 3,5 mm jack olduğunu görüyor, bilgisayarın hoparlör girişine takıyor ve işlem tamam SOUNDBAR [ANA KONU] 

Şimdi bunu yazınca sanki sadece görüntüye göre değerlendirmişim gibi atlayanlar çıkacak ama ana kriter olmasa da diğer konuları da yazmak lazım. Görüntü konusu göreceli ancak göz var nizam var. LG çok daha güzel bir görüntüye sahip. Samsung sanki sanayiye gidip “usta bizim şu sisteme bir kabin yapsana” demiş gibi görüntüsü.

Malzeme kalitesi açısından Samsung’un hissiyatı daha kaliteli. LG’de tül kısımlar sanki yanlış bir hareket yapsam elimde kalacak gibi. Yine plastik kalitesinde de Samsung üstün.

LG’yi ilk aldığımda üzerindeki dokunmatik tuşlar hoş olsa da LED ekran basit gelmişti ancak Samsung’u görüp kullanmam gerekiyormuş kıymetini anlamak için. Gerçekten çok daha elit. 990D o olmasa da olur LED ekran, üzerindeki dandik tuşlarla sanki Çinli bir üretici Sumsang diye çakma bir ürün yapmış da pazardan almışım gibi. Mikrofonu kapatınca insanın gözüne giren kırmızı ışık falan belki paranoyaklar için faydalı oluyordur ancak beni rahatsız etti. Yazılımla benim o ışığı mikrofon kapalı olsa da iptal edebilmem gerekirdi.

Samsung’da arka uydular daha küçük. O kadarcık boyut faktörü fark yaratır mı bilmiyorum ama belki yeri çok kısıtlı olan varsa bir avantaj olabilir.

LG’de 2 sene boyunca arka hoparlörlerle bağlantı sorunu olmadı. Burada Samsung’la ilgili şikayetleri okuyunca çekinmiştim ama kısa süreli deneyimimde kopma olmadı.

Yazılım olarak LG bir tık önde olsa da ikisi de iğrenç. 2 sene önce müzik, film, oyun vs. preset’ler oluşturup kaydetme olmayınca herhalde böyle basit bir özellik zamanla güncellemeyle gelir diye umut etmiştim ancak ne LG getirdi, ne Samsung yazılımında var.

Uyumluluk konusunda tedirginlik vardı ama TV kumandasıyla hem LG’de hem Samsung’da ses açma kapama sorunsuz. Detaylı ayar için uygulamayı kullanmak gerekiyor zaten.

Ses olarak kutudan çıkan halleriyle Samsung’un sesleri biraz daha doygun gibi ancak LG’yi 2 sene önce aldığımda ekolayzır ayarlarını yapmıştım, o şekilde kullandık. İkisinin de ekolayzır ayarlarını yapınca arada çok ufak tefek farklar var. Benim hatun konservatuar mezunu, keman çalıyor, bir şarkıyı dinlerken notalarını dinleyerek çıkarır çalar, yani kulakları iyidir. O’na sordum, O da pek bir fark hissetmedi gibi. Bir süre daha kullanıp hangisini salonda kullanacağımıza karar verelim dedi.

Surround konusunda ikisi de çok başarılı. Destekleyen içeriklerde de sesi çok iyi dağıtıyorlar. Samsung 1 tık önde.

Müzik konusunda LG daha keyifli.

Kişisel standartlar ve beklentiler de önemli. Mesela ben Furiosa’yı izlemek için başka şehirden İstanbul’a gideceğim. Çünkü bana göre gerçek keyif IMAX’tir. Benim kullanım daha çok salonda film izleyip oyun oynamak, bilgisayar odasında da TV’nin 3D özelliği var, bence boşa yok ettiler, orada film izleyip yine arada VR ile oyun oynarken kulaklık yerine ses sistemini kullanma şeklinde olacak. Ancak soundbar arayışındaysanız ve bu sayfaları okuyorsanız şöyle hissedeceksiniz SOUNDBAR [ANA KONU] 

SOUNDBAR [ANA KONU]

Özetle hangisini tercih etseniz kolay kolay üzmez SOUNDBAR [ANA KONU] 

Edit: Sonuç olarak hatun ver LG'mi, al Samsung'unu dedi SOUNDBAR [ANA KONU] Belki de henüz Samsung tam performanslı çalışmadığı için çok sevemedi SOUNDBAR [ANA KONU]  LG salona geri döndü, Samsung bilgisayar odasında, mutlu mesut geçinip gidiyoruz. PC odası daha küçük, sanki bu aletlerin tam performansını hissetmek için böyle odalar daha uygun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson Crusoe -- 20 Temmuz 2024; 15:39:53 >

• Robinson Crusoe kullanıcısına yanıt

güzel inceleme olmuş elinize sağlık ancak lg'nin bahsettiğiniz modeli 9.1 kanallı olarak görünüyor ancak samsung 11.1.4 olarak pazarlanıyor. bu rakamlar tamamen pazarlama politikaları mıdır yoksa pek bir mantığı bulunmuyor sanki?

Eyvallah hocam güzel yazı olmuş.

O zaman 2024 te LG inşallah Samsung tamamen geçer isteğim bu yönde, kızışma iyidir :)

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • @brifing bence hayatının merkezine 30-40 bin liralık bir Soundbar'ı koymuş kişiler hariç farkı anlayan olmaz. Vardır belki bir fark, çok uzun süre denemedim ama olumlu ya da olumsuz bir fark yok bence. Benim derdim daha çok yeni bir Soundbar alacak olup bu sayfalara gelecek arkadaşlara fikir vermek. Mesela soran olsa direk arka hoparlorleri olan bir model tercih edin derim. Çünkü benim gözümde ses sistemini bir ileri aşamaya taşıyan en önemli fark o.

@ridvan1903 ben koca yazıyı zaten Samsung'un en son modeliyle LG'nin 2 sene önce çıkmış modeli arasında bile kayda değer fark yok demek için yazdım. Yani ortada geçecek, kızışacak bir durum yok SOUNDBAR [ANA KONU]  Ancak şunu fark ettim. Harman Kardon kaça gitti bilmiyorum ama Samsung bayağı sağlam bir hamle yapmış orada. Araba markasından, telefondan, bilimum gereksiz alet edevattan sonra bildiğin Soundbar'ın fanboyluğu başlamış. Bence kafasında Samsung'u en tepeye koymuş kişiler ömür boyu başka marka tercih etmezler, zaten yukarıda yazdığım gibi bu incelemenin hedef kitlesi onlar değil SOUNDBAR [ANA KONU] 

Bence insan her markayı kullanmalı , her markanın çok iyi modelleri varken çok kötü ürünleri de var tek bir markaya sabit kalmak farklı markaların çıkartacağı daha iyi ürünleri kaçırmak bence , benim evde Tv Lg Soundbar Samsung laptop Huawei telefonda iphone Samsung Huawei suan tekrar İphone kullanıyorum , Teknolojiyi aradaki farkları ve farklara göre fiyat farkı değer mi bunu bilmek için her markayı kullanmak lazım hayatı kolaylaştıran ve hobi olarak kullandığımız şeylerde bence fanboyluk olmaz hangisi iyi hangisi makul bakmak lazım

• BsalihBjk B kullanıcısına yanıt

Katılıyorum. Ancak şu konuyu okuyan biri sadece bir markanın bir modeli alınır, gerisi SQNY, Sunny falan ayarında ürünler zanneder. Hani en cesaretli olan B’den D’ye geçilir mi onu falan soruyor SOUNDBAR [ANA KONU] 

Diğer markaları direk kullanmadan ahkam kesmek doğru olmaz. Serdar Ortaç gibi 7 tane nota var kaç farklı şarkı yazılabilir ki demiyorum ama bence şu anda belli bir fiyatın üzerinde bilinen markaların hiç biri kolay kolay üzmez. Türkiye piyasası için 1000 dolar gibi seviyelere çıkınca ortalama kullanıcıların tamamına yakını tatmin olur diye düşünüyorum.

Sadece arka hoparlörü olan bir sistem tercih etmek önemli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson Crusoe -- 23 Mayıs 2024; 19:24:1 >
  • Hiç üstüme alınmadım benim samsungla ilişkim tamamen duygusal outlet alıyorum yarı fiyata yani isterse s95qt ağzını burnunu kırsın q990dnin benim soundbar belli😂

• sadays S kullanıcısına yanıt

@sadays yazacaktım unutmuşum SOUNDBAR [ANA KONU] 

Kimsenin üzerine alınmasına gerek yok, 1700 küsür sayfa konu olmuş, ben belki 1000 sayfadır Samsung geldi, Samsung gitti harici bir şeyler yazıldığını hatırlamıyorum SOUNDBAR [ANA KONU]  Adam 8000 liram var diyor, 8000 liralık Samsung öneriliyor, 15 binim var diyor 15 binlik Samsung öneriliyor, 100 binim var diyene de herhalde 3 tane 990D al denilecek SOUNDBAR [ANA KONU] 

• brifing B kullanıcısına yanıt

vatan hatalı yazmış LG S95TR 9.1.5 doğrusu.

en sondaki 5:

Arka hoparlörlerde 1'er tane, soundbar üzerinde de 3 adet yukarı ateşlemeli sürücü var.

Soundbardaki ortadaki yukarı ateşleme sürücü diyalogları yukarı gönderiyor. böylece 360 derece çevresel sese dialogları da dahil etmeyi amaçlıyor. Diğer soundbarlardan en büyük farkı bu ve LG bunu ön planda tutuyor

benim asıl merak ettiğim, bu modelde dahil edilen pasif radyatör, düşük baslarda subwooferın yükünü alacağı ve daha zengin bas üreteceği yazıldı.

maalesef detaylı inceleme hemen hemen yok, RTings laboratuvara aldı, 2-3 haftaya hazır olur inceleme.

990d sipariş verdim ama inşallah S95tr o ayarda bir cihaz olur çünkü Samsung biraz yalnız kaldı.

• Yalnız Vatan'ın sayfasından bir baktım, özellikleri yanlış anlamadıysam LG çok iyi güncellemelerle geliyor.

TV üzerinde uygulama ile telefona bağımlılıktan kurtarmış.

Yukarıda karşılaştırma yaparken bahsettiğim preset/profil oluşturma gelmiş gibi. Her senaryo için farklı setup lazım, olması gerekeni yapmışlar yani.

Kablosuz kayıpsız bağlantı diyor, biraz şüpheyle yaklaşsam da kablo kalabalığını yok etme adına Bluetooth yerine stabil bir çözüm getirdilerse o da olumlu.

Eğer ses dağıtımı konusunda da Samsung'la benzer bir yaklaşımla kararı kullanıcıya bıraktılarsa neredeyse tüm eksikleri tamamlamışlar demektir.

Kağıt üzerinde olumlu görünüyor ancak pratikte ne kadar efektif İncelemeri bir takip etmek lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson Crusoe -- 23 Mayıs 2024; 23:1:47 >
  • LG'nin soundbar konusunda Samsung'u yakalaması çok zor anca getir götürünü yapar yani...

Simdi ben cevap verince uzerime alinmis gibi olacagim ama ben bu sayfanin artik anonim hale gelmesi nedeni ile bir paydaş olarak kendimce dogru bulmadigim elestirilere yanit vereyim

Son soyleyecegimi basta soyleyeyim.

Konunun icerigine haksizlik ediyorsunuz. Tecrubeleri, fanatiklikle eslestiriyorsunuz. Konunun son 1000 sayfasinda Samsung övülüyor diyorsaniz bu konuyu kimse okumasin, kimse de bugunden sonra bir sey yazmasin. Gercekte boyle bir durum olsa; bu konu donanim haberin en hareketli konusu olabilir mi? İnsanlar gercekten sorularina tek duzeyde yanit alsalar ozel mesaj kutulari dahil surekli mesajlar artar mi? Aslinda bu sekilde yazilarin etkisi ile daha cok kullanici deneyimi bekledigimiz konuda, Samsung ile ilgili yorum yapacaklar daha cok baski altina alinmis oluyor.

Son 1000 sayfa icerisinde TLC alanlar oldu. Tlc cok iyi bir markaydi ama Samsung fanatikleri mi TLC’yi elestirdi? Hayir bizzat TLC kullananlar memnun kalmadi. Ya da cok memnuniyet verici yazmadiklari icin satin alma asamasinda olanlar vazgecti. Demek ki sadece arkada surroundlar olmasi yeterli olamayabiliyor.

Son 1000 sayfa icerisinde LG’nin s95qr ile ilgili bir elestiri var mi mesela? Alacak olana ne gerek var Lg’ye Samsung al diyen?

Hakslisiniz iki marka kullanip ahkam kesmemek lazim. Ben sizlerden cok daha once soundbarlari alip kullandigim hatta bu konuda avr’cilerin amansiz elestirilerine kullanici dostlugundan, fiyat performansina kadar direk kullanici deneyimlerimi aktararak cevap verirken baktim ki 15 farkli soundbar kullanmisim.

Samsung’un son yillarin en basarili markasi olmasinin yanisira ozel fiyat politikasi zaten piyasada rakipsiz kiliyor.

Cebinde daha yuksek meblag olan Jbl alir, Bose alir, polk alir, yamaha alir ama Turkiye’de bu cihazlari istanbul disinda kim alacak? Antalya’da ben samsung lg haric model bulamiyorum. Marka cesitliligi yoksa, ariza icin servisi de yok demektir.

Samsung ile en yakin rakibi arasinda fiyat mukayesesi yaptiginizda daha ucuz satiliyorsa, yerli-yabanci kullanicilar eger genel bir begeni belirtiyorsa, ariza istatistigi dusuk ve uzun omurluyse, kore pazarlama stratejisinde ust modelin ozelligi al modellere dogru kaydigi icin ; gelecek 10 sene icerisinde alt modeller de q serisinin en begenilen ozelligi olan berrak(billur-kristal) ses ozelliginden nasibini almaya baslamis ve almaya devam edecekse; Samsung onermeyeyim de baska marka onereyim demek icin kotu niyetli olmak lazim. Ki bu sayfada once deneyin sonra alin cumlesi her zaman ilk basta geldi. Ancak Lg haric diger markalarin ulke genelinde yaygin olmadigi iicin canli test edilememesinin suclusu biz degil, markalarin kendisidir.

Eger burada lg’nin yeni seri modellerini alanlar begenilerini belirtirlerse kimse sen bu isi bilmiyorsun Samsung daha iyi demez. Takip ettigim sure boyunca deneyim sahibi kullanicilar bu sayfalarda gercek kulaniciyi elestirmedi bile ama gercek kullanici olmayanlar deneyimli olanlari fanatiklikle hatta daha ileri giderek Samsung ya da baska marka icin calsimak ile sucladi. Kimse kusura bakmasin ben kendi kararimla parasini vererek aldigim bir marka guzelse oneririm, degilse kimseyi yonlendirmem. Su donem icin ibre Samsung’tan yana ama bir donem Lg icin de uzun deneyimler ve yorumlar yapmistik. Gecmis sayfalarda hs, sk, sl, sn serileri icin simdi samsung icin oldugu gibi lg’nin onerildigi bircok yorum gorebilirsiniz.

Saygilarimla

• Lg sahibi olupta , samsungun aynı segmenteki rakip cihazlarının kendilerinkinden daha iyi olduğu burada söylendiğinde üzülüyor alınıyorlarsa, Lg satıcılarıda buradaki yorumları satışlarına engel ,müşteri kaybı olarak görüyorlarsa , bir zahmet burayı bıraksınlar fünyada duum nasıl bir araştırsınlar.yurtfışındaki kullanıların yorumlarını okusunlar, saygın inceleme sitelerine kendileri i haklı göstermek için onlar reklam parası alıyor gibi ucuz yafta yapıştırmadan oralardaki geğerlendirmeleride okusunlar , ondan sonra sahip oldukları cihazların veya satın almak istedikleri cihazların ne konumda olduğunu durumunu öğrensinler.her marka için model için yapılması gereken bu.fanatikliğe gerek yok.ingilizce bilmeyede gerek yok.google sayfaları çeviriyor.

Acı sma gerçek son 3,4 yılda aynı segmentte samsung ürü lerinin tamamı rakipleri sony, lg ,jbl den daha başarılı.bunu kabullenmek ve burada duymak bazı cihaz sahiplerine zor geliyor olabilir.keşke satın slmadan önce araştırsalardı da şimdi üzülmeselerdi.meyva veren ağacı taşlamayı bırak7n, lc ye baskı yapın

• eiskent E kullanıcısına yanıt

Samsung son yıllarda lokalizasyon ile, fiyat performans olarak rakiplerine göre daha fazla özellik sunuyor, bunun dışında her şey lafügüzaf. Geçen sene, sunduğu özellikler ve fiyatının uygunluğu nedeniyle 25 Bin TL'ye 990C almıştım, bu sene alacak olsam yine aynı durum geçerli görünüyor, 990D alırım. 50 bin TL bandında gelir diyordum adamlar hemen hemen geçen senenin fiyatıyla satıyorlar, daha ne olsun yahu.

Geçen sene LG TV ve soundbarlar, muadili Samsung ve Philips gibi markalara göre daha pahalıydılar.

İnsanlar neden daha fazla para versinler? Pahalı veya özellik olarak düşük seviyede olan ürün neden önerilsin ki? Dediklerim ulaşılabilecek üst segment cihazlar için geçerli. Gönül isterdi ki bu işin asıl uzmanı olan markalar ülkemizde

daha etkin olsalar da sadece Korelilere mecbur kalmasak. :)

• 
Sayfa: önceki 17031704170517061707
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.