Şimdi Ara

Sounbar aldım, monitöre bağlayamıyorum - SONY HT-X8500

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
260
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Dün Son-HT-X8500 Soundbar aldım. Elimde LG 27GN880 monitör ve Asus ROG Z170 VIII Gene anakart var.

Öncelikle anakart'ın dijital çıkışına optik kabloyu taktım. Resim 1

Ardından diğer ucunu da soundbar'ın dijital çıkışına taktım. Resim 2

Sonra gidip ses aygıtlarından dijital olanı geçiyorum. Soundbar'ı da TV kısmını seçiyorum. Fakat bir türlü ses gelmiyor, aleti ses çıkışı olarak görmüyor bilgisayar. Anakart'tan açmam gereken bir ayar mı var acaba? Ya da driver vs mi yüklemem gerekiyor, kafayı yedim artık. Win 10 kullanıyorum bu arada.

Gerekirse uzaktan müdahale edip yapabilecek arkadaşı da görürüm :)

Teşekkürler.

• Selam.Optik kabloyu tv in optik girişine takmanız gerekiyor.

Yada hdmi kablo ile giriş çıkış yapabilirsiniz.

• woineer W kullanıcısına yanıt
    Anakarttan soundbara optik ile bağlantı yapıyorsanız, soundbardan optik girişi seçmeniz gerekiyor.
    Bu arada ekran kartını da doğrudan monitöre bağlamalısınız.

Ya da 2.opsiyon olarak ekran kartının hdmi çıkışından soundbarın hdmi girişine bağlantı yapıp, soundbardan da monitöre görüntü aktarabilirsiniz.
    Ama 2.opsiyonda soundbar 4K 120 hz destekli değilse monitörden max 4K 60 hz görüntü alabilirsiniz. Eğer 144hz vs gibi kullanmak istiyorsanız soundbarın özelliklerinden bu çözünürlük ve hz desteği var mı bir bakmalısınız.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • iboarmutlu İ kullanıcısına yanıt
    Benim monitörümde optik çıkış mevcut değil kaddettiğiniz buysa. Dönüştürücü işe yarar mı acaba?

• turuncu55 kullanıcısına yanıt
    İlk seçeneği uyguluyorum aslında hocam. Kullanım kılavuzunda eğer optik çıkışdan ses alacaksanız tv modunu seçin diyor. Seçiyorum fakat ne tıkırtı var ne sıkırtı :)

2.seçenek için soundbar'a bakayım kaç hz destekliyor. Teşekkürler

Optik bağlantıda seçmenize rağmen ses gelmiyorsa, o zaman PC üzerinde yaptığınız ayarlarda bir eksiklik olabilir.

Denetim masasında ses aygıtları kısmının ekran görüntüsünü atarsanız ayarlar düzgün mü bakabiliriz.

• Merhaba tekrardan, ekran kartının hdmı çıkışından soundbar'a bağlantı yaptım. Bu sefer de soundBar'ı ekran gibi görmeye başladı. Oysaki laptop'a taktığımda otomatik olarak ses sistemi olarak görüp çalıştırabiliyor.

Hdmi ile bağladığınızda ekran olarak görmesi normal.
    Siz ekran görüntüsü paylaştığınız kısımda sadece 1 nolu LG monitöre görüntü ver diye ayar yapmalısınız.

Ayarlar kısmında ses bölümünde ise varsayılan ses aygıtı olarak Sony Soundbar’ı seçmelisiniz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.