Şimdi Ara

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Personeliyim, Soruları Alayım (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
414
Cevap
5
Favori
17.468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Merhaba. Ben de bir soru sormak istiyorum.Konu hala aktifse tabi. Annem 2003 bağkur ve 2009 SSK girişli. 1960 doğumlu. SGK emeklilik tablosundan tam hesaplayamadım. Bilen varsa cevaplayabilir mi ? Ne zaman emekli olabilir. 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miranx -- 20 Haziran 2022; 11:35:7 >
  • Merhabalar babam 1993 yılında vefat etti. Annem babamdan dolayı sgk dan dul maaşı almaktadır. Dedem de 1984 yılında vefat etti sgk emeklisi. Sorum annem hem babasından yetim aylığı, hem de kocasından dul aylığı alabilir mi. İki kurumda aynı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @maliyeci18 Hocam Merhaba emeklilik işlemleri hakkında soru sormak istiyorum.

Babamın kronik böbrek yetmeliği var şu anda engelli aylığı almakta sgk dökümünde yaşlılık aylığı olarak geçiyor.

%64 engelli raporu var. sigorta prim gününün dolması için askerlik borçlanması yaptırdı.Toplam gün sayısı 3783 gün olarak gözüküyor. İşe giriş tarihi askerlik borçlanması yaptığı tarih baz alınırsa 15.04.1991 olarak gözüküyor.

Bu bilgiler ışığında araştırma yaptığımda engelli olması hasabiyle 52 yaş 3600 gün ile çalışma yılına bakılmaksızın emekli olabileceğini gördüm. Görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Comandante -- 12 Kasım 2022; 13:3:33 >
  • merhaba.

benim merak ettiğim konu; Askerlik borçlanması ile sigorta başlangıç tarihini geri çekme konusu.

1996 Ağustos ayında askere gittim, 1998 Şubat ayında terhis oldum.

1998 Haziran da SGK girişim oldu.

Sigorta başlangıcını 6 ay yada 1 yıl geriye götürmek için askerlik borçlanmasını da 6 ay yada 1 yıl yapmam mı gerekir?

geçen yıl SGK bilgi hattını aradığımda sadece 1996 Ağustos ayına 30 günlük askeri borçlanma ödemem yeterli demişlerdi. bazı arkadaşlar hayır öyle olmaz diyorlar.

• selam,e devletten sgk primlerine bakınca halen ekim ayı yansımamış görünüyor, sizlerde de durum aynı mı? hep bir sonraki ayın 10 15 i gibi yansırdı tam eyt öncesi aksama mı var acaba.

• Sorular askıda kalmış

SGK durumu anlayıp uyarı mı verdi acaba konu sahibine..

• bu tür konularda adam gibi bir muhatap yok. sözde 170 bilgi hattı var. onlarında hepsi farklı bilgi veriyor. işin ehli ve bilgi sahibi olanlarda ücretli danışmanlık hizmeti veriyor.

• hltbkkl H kullanıcısına yanıt

İki kurum aynı olduğu için alamaz. Kurumların farklı olması lazım.

• İşinden kovulan birisi hem işsizlik maaşı alıp hem de aynı zamanda emekli olup emekli maaşı alabilir mi?

• merhaba 4A İşe Giriş Çıkış Bildirgesinde öğrenim durumum lise ve dengi o. olarak yazılmış ama üniversite mezunuyum.bu önemli bir detay mı. ilerde hak kaybı veya sıkıntı olur mu acaba?

• xentios kullanıcısına yanıt

emekli olduğunuz an itibariyle işsizlik ödeneğiniz kesilir.

İşsizlik ödeneğinin kesilme hallerinden biri de emeklilik güvencesine sahip olmaktadır.

• maskoff M kullanıcısına yanıt

öğrenim durumunuz için en son dikkate alınacak belge işe giriş bildirgesidir.

• XaQue X kullanıcısına yanıt

raporu veren ilk doktor kontrol şartı koymadığı için bu raporlar ayrı ayrı gözükür,

bu konunun çözümü yok ne yazık ki

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.