Şimdi Ara

SOSYAL FOBİ - İLAÇ TAVSİYESİ (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: baypessimist
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 2 Misafir - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
37
Cevap
4
Favori
70.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

İnternet üzerinden ilaç tavsiyesi mi olur?

Böyle bir sorunun olduğunu düşünüyorsan ve bunun hastalık boyutunda olduğunu düşünüyorsan bir doktora görün ki ilaç yazabilmesi için ileri derece bir bozukluğun olması gerekir.

Biraz çabayla çözebileceğin bir sorun için kestirme yollar arayıp kendine zarar verme. Bazı şeylere emek vermek gerekir.
  • Şu uyuştutucuları pazarlayıp insanları morona çevirmek için ne de güzel sözde hastalıklar icat ediyorlar...

Bunlar ilaç değil, bildiğin uyuşturucudur. Sabahtan akşama kadar uyuyan, deli gibi iştahla durmadan yemek yiyen, düşünmekten aciz bırakılan insanlar(!) meydana getiriyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Roland Deschain

Şu uyuştutucuları pazarlayıp insanları morona çevirmek için ne de güzel sözde hastalıklar icat ediyorlar...

Bunlar ilaç değil, bildiğin uyuşturucudur. Sabahtan akşama kadar uyuyan, deli gibi iştahla durmadan yemek yiyen, düşünmekten aciz bırakılan insanlar(!) meydana getiriyorlar.

Yok böyle bir olay.
  • güncelleme, yarın yazarım mesajımı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnotherPlanet

Arkadaşlar ilaçsız geçmiyor mu bu lanet? Yaşım 19 oldu çok yol katettim ama hala birisi beni eleştirince kızarıyorum ve çok suskunum.Daha hiç kız arkadaşım olmadı,bir kızla çıksam onun sorumluluğuydu şuydu buydu hesap kitap yapıyorum ve kızlardan uzak duruyorum.Hala başka bir ortama girince herkes bana bakıyormuş gibi hissediyorum kızlarla konusurken ister istemez çok kasılıyorum.En kötüsü kızarma meselesi, bir mülakatta kulaklarım alev almıştı çıktım dışarı herkes kulakların kıpkırmızı olmuş demişti,ancak en iyi notu ben almıştım.Yani kendime çok güvendiğim şeylerde bile güvenemiyorum(anladınız siz) yada kızlar özel bir konu konusurken acayip kızarırım bu nedenle kızları da kaybediyorum tabi ve biri bana ters bir şey söyleyince de kızarırım ama cevabını veririm.Aslında uzun süredir kendimi böyle kabullenmiştim ve mutluydum,ancak son günlerde özellikle üniversite herkes rahat rahat dolasırken ben mal gibi hissedince ister istemez üzüldüm.Özetin özeti: ilaç meselesine ne dersiniz.Hiç ilaç kullanmadım.

ilaç verir ise doktor çevreninde buna duyarlı davranması gerekli.yoksda bi halt olmuyor.ben ilaç kullanırken kafa ne güzeldi.içimdeki kötülük yok olmuştu.kız bile kesmişitm işyeirnde.ama noldu geldi birisi laf çaktı sebepsiz yere daha da toparlayamadım.ilacı bırakmam da zor oldu.keza ameliyuat için yaptıkları lokal anestezi bile bende çok büyük olayular yaptı.kafayı kaldıramadım hiç 3 gün boyunca.yemek yiyemedim.ardından 2 serum yeyince şöyle bi gözüm açıldı.ilaçda da bu tür şeyler oldu.vajinasına korum dedim ilacı kesitm kendimi akstım ve etkisi tamamen geçti.ama zaman zaman bacakalrımın bağı kesiliyordu,istemsiz haliyle ve savunmasız kalıyorsun.mazallah yolda iekn olursa arabadna kaçamayabilirsin yada dünya neden alt üst oldud ersin anlamzsın.bu kızarma hikayesi bende de vardı.orta okul da bunu yendim.düşünerek kendimi muhasebe ederek yendim.ama böyle toplum çinde aha bu denince normal olarka kzıarıyorum.bu normal.sorun her defasında kızarmak.bneimde kız arkadaşım olmadı olmaycak da gibi.aslında bi parça tezek kadar yararalrı yok ama kafamda nasıl kurdu isem,büyük ihtimal annem yüüznden ilk gördüğüm karşı cins o ama yanlış anlamayın,kadınalrı ağır başlı serseri olmayan şeyler zannediyordum.ancak değiller.tanrı gibi değiller.kendilerini çok kasmaları kadınım ben çekilim asabımı bozmayın gibi bi halt zannetmeleri haliyle körükledi beni.bide kendine güven meselesi var.şimdi arkdaş olursun edersin kız abini görür mesela düşünürsün lan abimi bana tercih eder mi yada fiziği düzügn birisini görür lan derisn buna dibi düşer mi.bu fikirler çoğalır.öyle olmasa bile öyle imiş sanarsın.bi ara kız mız oalyını bırakmış.yani kız gelse al senin dese bana ne diyecek kıvamda idim.sorna bu düşüncemi unuttum ama değişen bişey olmadı.veren eden yok yine sorunda yok.

bir kötü yanda aşırı dürüstlüktür.daima dürüst olmak malesef günümüz "modern" yaşamında gereksiz.ama üsütne bi prodüksyon oalrak alırsan süper.sendne iyisi yok.sorunda bu değilmi var ya bi laf eşşeği boyadım sattım babama,arkadaş tezek akdar değer olmayan herifler yok şöyle severim ben böyle düşünürüm ederim.lan nere düşünüyon 2 dakka sonra birbirnizi bıçaklayacaksınız senin sidik benim sidikden öteye sıçradı diye.kişissel gelişim kitapları vb bunalrı öenrebilirm.söylemek kolaydır ama bi dünya görüşünü kitaplardan alamzsın.orda adam sana herşey normal der.bak mesela bi yabancı dizide adamkın üzüntüsü karısı ile evlendiği için karısının başkalrı ile tanışıp yeni aşkın tadını alamayacak olması.tmama eşini düşünüyorsunda bu akdar da genişlik olmazki.bu mesela o didziye göre normal bir davranış.bir diğer programa görede erkek ile kadın arasına balon koyup gitgel yapmak normal.lisdne çık üniye git.ilk sene olmasada ikinci sene ergenlik tadından çımış kişilerle tanışırsın.ama kafanda komplo teorileri kurmaya devam edersen benim gibi malesef bi taş boyu yol alamzsın

• quote:

Orijinalden alıntı: NuTeRX

quote:

Orijinalden alıntı: Roland Deschain

Şu uyuştutucuları pazarlayıp insanları morona çevirmek için ne de güzel sözde hastalıklar icat ediyorlar...

Yok böyle bir olay.

Belli oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: montevo

quote:

Arkadaşlar ilaçsız geçmiyor mu bu lanet? Yaşım 19 oldu çok yol katettim ama hala birisi beni eleştirince kızarıyorum ve çok suskunum.Daha hiç kız arkadaşım olmadı,bir kızla çıksam onun sorumluluğuydu şuydu buydu hesap kitap yapıyorum ve kızlardan uzak duruyorum.Hala başka bir ortama girince herkes bana bakıyormuş gibi hissediyorum kızlarla konusurken ister istemez çok kasılıyorum.En kötüsü kızarma meselesi, bir mülakatta kulaklarım alev almıştı çıktım dışarı herkes kulakların kıpkırmızı olmuş demişti,ancak en iyi notu ben almıştım.Yani kendime çok güvendiğim şeylerde bile güvenemiyorum(anladınız siz) yada kızlar özel bir konu konusurken acayip kızarırım bu nedenle kızları da kaybediyorum tabi ve biri bana ters bir şey söyleyince de kızarırım ama cevabını veririm.Aslında uzun süredir kendimi böyle kabullenmiştim ve mutluydum,ancak son günlerde özellikle üniversite herkes rahat rahat dolasırken ben mal gibi hissedince ister istemez üzüldüm.Özetin özeti: ilaç meselesine ne dersiniz.Hiç ilaç kullanmadım.

ilaç verir ise doktor çevreninde buna duyarlı davranması gerekli.yoksda bi halt olmuyor.ben ilaç kullanırken kafa ne güzeldi.içimdeki kötülük yok olmuştu.kız bile kesmişitm işyeirnde.ama noldu geldi birisi laf çaktı sebepsiz yere daha da toparlayamadım.ilacı bırakmam da zor oldu.keza ameliyuat için yaptıkları lokal anestezi bile bende çok büyük olayular yaptı.kafayı kaldıramadım hiç 3 gün boyunca.yemek yiyemedim.ardından 2 serum yeyince şöyle bi gözüm açıldı.ilaçda da bu tür şeyler oldu.vajinasına korum dedim ilacı kesitm kendimi akstım ve etkisi tamamen geçti.ama zaman zaman bacakalrımın bağı kesiliyordu,istemsiz haliyle ve savunmasız kalıyorsun.mazallah yolda iekn olursa arabadna kaçamayabilirsin yada dünya neden alt üst oldud ersin anlamzsın.bu kızarma hikayesi bende de vardı.orta okul da bunu yendim.düşünerek kendimi muhasebe ederek yendim.ama böyle toplum çinde aha bu denince normal olarka kzıarıyorum.bu normal.sorun her defasında kızarmak.bneimde kız arkadaşım olmadı olmaycak da gibi.aslında bi parça tezek kadar yararalrı yok ama kafamda nasıl kurdu isem,büyük ihtimal annem yüüznden ilk gördüğüm karşı cins o ama yanlış anlamayın,kadınalrı ağır başlı serseri olmayan şeyler zannediyordum.ancak değiller.tanrı gibi değiller.kendilerini çok kasmaları kadınım ben çekilim asabımı bozmayın gibi bi halt zannetmeleri haliyle körükledi beni.bide kendine güven meselesi var.şimdi arkdaş olursun edersin kız abini görür mesela düşünürsün lan abimi bana tercih eder mi yada fiziği düzügn birisini görür lan derisn buna dibi düşer mi.bu fikirler çoğalır.öyle olmasa bile öyle imiş sanarsın.bi ara kız mız oalyını bırakmış.yani kız gelse al senin dese bana ne diyecek kıvamda idim.sorna bu düşüncemi unuttum ama değişen bişey olmadı.veren eden yok yine sorunda yok.

bir kötü yanda aşırı dürüstlüktür.daima dürüst olmak malesef günümüz "modern" yaşamında gereksiz.ama üsütne bi prodüksyon oalrak alırsan süper.sendne iyisi yok.sorunda bu değilmi var ya bi laf eşşeği boyadım sattım babama,arkadaş tezek akdar değer olmayan herifler yok şöyle severim ben böyle düşünürüm ederim.lan nere düşünüyon 2 dakka sonra birbirnizi bıçaklayacaksınız senin sidik benim sidikden öteye sıçradı diye.kişissel gelişim kitapları vb bunalrı öenrebilirm.söylemek kolaydır ama bi dünya görüşünü kitaplardan alamzsın.orda adam sana herşey normal der.bak mesela bi yabancı dizide adamkın üzüntüsü karısı ile evlendiği için karısının başkalrı ile tanışıp yeni aşkın tadını alamayacak olması.tmama eşini düşünüyorsunda bu akdar da genişlik olmazki.bu mesela o didziye göre normal bir davranış.bir diğer programa görede erkek ile kadın arasına balon koyup gitgel yapmak normal.lisdne çık üniye git.ilk sene olmasada ikinci sene ergenlik tadından çımış kişilerle tanışırsın.ama kafanda komplo teorileri kurmaya devam edersen benim gibi malesef bi taş boyu yol alamzsın

hocam haklı.

iş beyinde bitiyor fakat beynimizde bitiyremiyoruz sıkıntı bu. üstüne gitmeliyiz daha fazla bu problemin.

• psikiyatrik ilaç içmeyin hayattan koparsanız çünkü herşeyinizi mahvederek insanca yaşamanızı engeller.daha önce yazdığım mesaj.

kardeş bu hastalık bende de var.kesinlikle ilaç içme ilaç daha kötü yapıyor.psikiyatri kapitalizmin sahte bilimidir.

psikiyatrik ilaç içme çok zararlıdır.ben kullandım çok pişman oldum.vücut olarak gelişmeni engeller.uyuşturucu gibi etki eder.

daha önce yazdığım mesaj.

kötü bir durum asosyallik kardeş düzeltmelisin.ama burda psikoloğa git diyorlar.her zamanki mesajımı yazayım bir kişi daha psikiyatriden ve ilaçlarından dert çekmesin.pskiyatrik abd tarafından kurulmuş hastaları kontrol altına almak ve hasta insanların geçtiği kötü durumları görüp başka insanları o hale sokmayıp kendine işgücü yaratmak için vb kurulmuş sahte bir bilimdir.ilaçları hastalığı daha kötü yapar,sıkıntı yapar,katillik ve intihar yapar kanser yapar vb hatta bir yerde gördüm yılansı hareket yapar yazıyordu belki eşcinsellik bile yapar.o yüzden psikiyatriste görünme psikolog neysede.ilk başta kitap film izle oyun oyna ders çalış bunları yoketmeye çalış sonrada insan içine çık.linklere bak ve yazıyı oku.

http://bianet.org/biamag/saglik/120630-psikiyatra-gidip-ilac-alan-bu-kitabi-okusun

http://ekonomi.milliyet.com.tr/psikiyatrinin-uydurma-hastaliklari/ekonomi/ekonomiyazardetay/14.09.2011/1438254/default.htm

radikalde konuyla ilgili çıkan bir habere göre ilaçlar hakkında dönen şöyle spekülasyonlar mevcuttur:

1- depresyonların tedavisinde kullanılan ilaçlardan özellikle seçici serotonin geri alım engelleyicisi (ssri) grubundan ilaçların özellikle birkaçı, homisid (başkasını öldürme), suisid (kendini öldürme) hatta her iki davranışa birden yol açabilir.
    2- psikiyatrik ilaçlar, beyinde kalıcı hasara, kansere neden oluyor.
    3- psikiyatrik ilaçlar, beyin biyokimyasını etkileyerek, daha doğrudan deyişle değiştirerek psikiyatrik bozuklukları tedavi ediyor. mesela yukarıda anılan ssri ilaçlar, beyindeki serotonin adlı biyoamin'in akışını hızlandırıcı etkiye sahiptir. başka ilaçlar da dikkate alınırsa, psikiyatrik ilaçlar, dopamin, noradrenalin üzerinden beyinde biyokimyasal değişmelere yol açarak sonuca ulaşıyor. halbuki söz konusu ruhsal bozuklukların, beyindeki biyokimyasal değişmeler sonucu ortaya çıktığı konusunda kesin kanıt yok.
    4- psikiyatrik ilaçlar, alışkanlık yapan ve tabii uyuşturucu olan alkol, hatta esrar gibi etki ediyor. psikiyatrik yakınmaları olan kişiler, bugünün legal ilaçlarını kullandıklarında iyileşme belirtileri gösterseler bile, ilacı bıraktıklarında, belirtiler geri geliyor. başka ifadeyle, bu ilaçların etkisi geçici, sadece kullanıldığı sürede ve anılan uyuşturuculardan çok farklı değil.

ayrıca bu linkteki yazıyı incelemeni tavisye ederim.ilaç kullananların daha geç iyileştiğini yazıyor.

http://www.tavsiyeediyorum.com/makale_2403.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alican78 -- 8 Ekim 2012; 7:22:30 >

• up
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratkayalı

Arkadaşlar öncelikle herkese iyi pazarlar. Benim derdim baslıktada belirttigim gibi sosyal fobi için ilaç onerebilir misiniz ?(sadece reçeteyle alınan ilaçtan bahsetmiyorum). Arkadas ortamlarına rahat giremiyorum hep bir tedirginlik bi pısırıklık var ve bu heyecan okul hayatımıda etkilicek gibi labaratuvarda deney yaptırtıyorlardı ben yapıyordum elim titriyorudu. Birde şunu demek isterim ama biraz içki aldım mı hafif kafa oldugumda on numara adam olurum hiç çekinmem, herkesle muhabbet acarım, bir deli cesareti gelir iste beni hep o kafada tutabilecek bir ilac istiyorum

Ne oldu durumun
  • quote:

Orijinalden alıntı: ben hakimim masum bey

quote:

Orijinalden alıntı: muratkayalı

Arkadaşlar öncelikle herkese iyi pazarlar. Benim derdim baslıktada belirttigim gibi sosyal fobi için ilaç onerebilir misiniz ?(sadece reçeteyle alınan ilaçtan bahsetmiyorum). Arkadas ortamlarına rahat giremiyorum hep bir tedirginlik bi pısırıklık var ve bu heyecan okul hayatımıda etkilicek gibi labaratuvarda deney yaptırtıyorlardı ben yapıyordum elim titriyorudu. Birde şunu demek isterim ama biraz içki aldım mı hafif kafa oldugumda on numara adam olurum hiç çekinmem, herkesle muhabbet acarım, bir deli cesareti gelir iste beni hep o kafada tutabilecek bir ilac istiyorum

Ne oldu durumun

Evet noldu gerçekten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Durumun nasıl hocam

• Requizm kullanıcısına yanıt
    şuan gayet iyiiym.evlendim üstelik.görücü usulü oldu.birazda mantık kattım.ama şuan bakıyorum resmen birbirimiz için yaratılmışız.1,5 sene kadardır paxera 10-20-30-20-10-5 şeklinde kullanıyordum.2 gün önce son hapımı içtim ve tamamen ilaç oalyı bitti.ilacın etkisi biraz vücut yapısına bağlı.millietn leyla olduğu ilaçta ben esniyordum sadece.zaten seni değiştirecek ilaç aldığından anda değiştiriyor.bunun yaında kafa olarkada biraz gelişmen gerekli.gerek yaş alarak gerek okuyarak.hayatımda hişç kavga etmedim adam akıllı.çocukluluğu saymazsak hiç yok.aslında olsun daistemiyorum.ya bana ya karşıdakine zarar gelirse sıkıntı.en son düğün videosu çeken adama dalacaktım.zor tuttum kendimi.adam amatör bile değil.bildiğin fırıncı adam kalkmış fotoğrafçı olmulş.öyle uzak adam olaya.ilaç ile tedaviye ortalama 1 sene vermelisin.

bu süre zarfında beni neredeyse beyin kanaması geçirtecek bi olay yaşadım.artık bildiğin içimden canavar çıktı.adam öldürecek raddeye geldim.demir sopa alıp bana eşşek şakası yapan "arkadaşımı" ölümüne dövecektim.iş günü sabaha karşı resmen başım patladı.o an lan ben bunu müdürler eşikayet edeyim eesini görsün dedidm.döne döne müdürü araken şef gördü.durumu anlattım.çocuğu çok sert bi şekilde uyardılar.uzun zamandır konuşmuyorum.bide demez mi kendisi böyle istiyo diye.

kafan rahatladığında bi çok şeyi otomatikman geçiyorsun.bana dağcılık yapma isteği geldi bi anda.bi kaç gezi yapcaktım tek başıma.o sıra nişanım oldu.dağ işi kaldı ama gezmece işi devam.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: baris_55

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: baris_55

quote:

Orijinalden alıntı: tniaskrad

İnsan saglıgı psikolojisi bu kadar basit değil buraya konu açtığınıza göre bir sıkıntınız var burdan verilen ilaç tavsiyelerine itibar etmeyin ve gidip bir uzmandan destek alın..

Hocam o ilaçları zaten kırmızı reçete ile verdiklerinden uzmana görünmeden alamaz hiç bir şekilde.

Ben ilaçlara da karşıyım aslında. Beyni uyuşturuyorlar.

beynid euyuştuuyor aletide uyuşturuyor.gerçi sosyal fobik adamın alete pek ihityacı olmuyor duurm gereği ama olsun.

Hocam sorunu kafamızda bir bitirebilsek.

Dershane başladı samimi olamıyorum kimseyle. Öküz oldum çıktım iyice.

Asosyalliğin dibine vurdum yıllar boyunca.

barış send aha gençsin.bak ben 26 yaşındayım.sersefilim.biarzd abende tahammülsüzlük var.arkadaş her ekz bi tip olma yolunda.tvden görüdkleir her zıkkımı olmanın peşindeler.zıkkım derken duygu ve düşünceler buna dahil.böyle düşünmelisin severken böyle sevmelisin.kızarken böyle kızmalsıın.bide herkese kardeşim deme olayı var.onad asinir oluyorum.kelimenin içi iyice boşaltıldı.

Hocam naptınız şuan

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Walter Bishop

Bende çok çekinirdim, utanırdım, kızarırdım toplum içindeyken hele sınıftayken parmak bile kaldıramazdım konuyu bildiğim halde. SF heryerde yakalamıştı beni adeta kuşatmıştı. otobuse binerken bile herkesin bana baktığını hissederdim. bazen aşağılık kompleksi vururdu. tanımadığım insanlar hakkında sürekli kurardım kafamda olaylar zinciri oluştururdum. bazen nefes alıp vermem değişirdi. Çenem kasılırdı, dudaklarım da öyle. sanki yüzdeki tüm kaslarım gerilirdi. dikkat eksikliğine de yol açıyor bu SF. Bir anda birçok şey düşünebiliyordum. Bilirmisiniz bunların insana ne kadar acı verdiğini ancak yaşamayan nasıl bilecek. Bir yere gidicem hemen bir kaygı endişe korku belirirdi. BU stresin vermiş olduğu dertle parmaklarımı bile yiyordum. ama biu hastalık acı üzüntü stres verdiğinden dolayı insanı olgunlaştırıyor fakat insanalrın seni kullanmasına bile yol açabilir. Ancak ilaç 3 ay kadar kullandım faydasını görmüştüm. aradan 5 yıl geçti ilerleme kaydettim. ancak tam bir iyilşme söz konusu değil o yüzden tekrar doktora gidip ilaç kullanmayı deniycem (reçeteyle)

Ne yaptınız

• Seni rahatsız eden sosyal fobi hastalığından kurtulmak için uzun bir süre çabaladın. Ve çabalamaya da devam ediyorsun. Peki geldiğin nokta neresi?
    Bu problemden kurtulup özgüvenli biri olmayı başarabildin mi?
    Hiç sanmıyorum.
    Eğer başarılı olmuş olsaydın burada olmazdın. Bunun için asla kendini suçlamamalısın. Şu ana kadar sosyal fobiye çözüm bulamamış olmanın nedeni seninle alakalı değil. Sadece şimdiye kadar doğru tedavi yöntemiyle karşılaşmadın.
    Yani karşılaşmamıştın. Ama artık doğru yerde, doğru tedavi yöntemlerini öğrenmek üzeresin.
    Şimdi soruyorum sana:
    Sosyal fobinin en etkili çözümlerini, bu problemi geçmişinde bizzat yaşamış ve yıllarca verdiği mücadeleler sonucunda bundan kurtulmuş birinin kaleminden öğrenmeye HAZIR MISIN?
    Şu anda tüm dikkatini bu yazıyı okumaya vermeni istiyorum. Çünkü burada sosyal fobinin nasıl tedavi edileceğini öğreneceksin.
    Eğer sosyal fobiden sonsuza dek kurtulmak istiyorsan, içinde bir yerlerde saklanan özgüven duygusunu keşfederek onu en yakın dostun yapmalısın.
    Yoksa içinde özgüven duygusunun var olduğuna inanmadın mı?
    Bu konuda sana %100 garanti veriyorum. İçinde korkuların, mutsuzluğun, panik duygusunun arkasında gizlenmiş, keşfedilmeyi bekleyen bir özgüven kaynağı var.
    Senin üstüne düşen tek görev ise o kaynağı keşfetmek. İşte bunu yapmanın en etkili yolu özgüvenli bir şekilde gerçekleştirdiğin davranışları ve tecrübeleri aylarca hatta yıllarca biriktirerek özgüvenli bir insan olduğuna zihnini inandırmak.sosyal fobi tedavisi
    Şu anda seni rahatsız eden, korkutan ve mutsuz bir hayata saplanıp kalmana neden olan tek şey zihninde dolaşan negatif düşünceler. Onlar sürekli konuşur. Sürekli senin ne kadar değersiz biri olduğunu ya da ne kadar başarısız ve korkak biri olduğunu söyler.
    Eğer zihninin içinden gelen, negatif düşünceler üreterek moralini bozan bu sese kulak verirsen içinde bulunan o özgüven kaynağını asla keşfedemezsin.
    İnan bana onu keşfetmek o kadar zor değil. Yanında sana doğru çözüm yöntemlerini gösterecek birisi varken bu çok çok daha kolay.detaylı bilgi için

SOSYAL FOBİ - İLAÇ TAVSİYESİ
    @

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fobia1 -- 10 Temmuz 2017; 12:51:14 >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.