Şimdi Ara

soruşturma kapsamında ifade vermek üzere savcılığa çağrıldım

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
39
Cevap
0
Favori
13.868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ömerayhan soruşturma kapsamında ifadeniz alınmak üzere kısa sürede Anadolu cumhuriyet başsavcılığı Basın suçları bürosuna geliniz .
    şimdi ben şüpheli/sanık olarak mı çağrıldım yoksa başka birinin suçundan dolayı açılan soruşturma hakkında ifade mi vereceğim?
    Aklıma şu geliyor buradan birkaç ay önce birilerini BİMER'e şikayet ettim bununla alakalı olabilir.
    Hat ufaktan beri babamın üzerine faturası da hala ona gidiyor ben uygulamadan ödüyorum faturayı. benim işlediğim iddia edilen bir basın suçu olsa üzerime numara olmadığı için mesaj babamın adına giderdi herhalde.
    Ama BİMER şikayetime ismimi ve numaramı yazmıştım.
    Sizce nedir bu benim yaptığım iddia edilen bir şeyden dolayı mıdır yoksa benim dediğim gibi olma ihtimali var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ömerayhan -- 17 Aralık 2017; 11:15:7 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bu konuda söyleyecek bir şeyi olan ya da akıl yürütecek biri var mı

• Yeni yasa gereği internet ortamında işlenen suçlar artık TCK’da basın ve İnternet suçları kapsamına giriyor

İftira: Bir kimseyi işlemediği bir suçtan dolayı, delil de uydurarak suçlamak 1-4 yıl arası hapis cezasını gerektirmektedir.

Hakaret: Bir kimseye onurunu ve şerefini rencide edecek şekilde hakaret edenlere üç aydan 2 yıla kadar hapis cezası veriliyorken, suçun İnternet ortamında işlenmesi halinde ceza 1/3 oranında artırılmaktadır.
  • Gidip öğrenin. Muhtemelen sizin müşteki olduğunuz bir dosyadır

• quote:

Orijinalden alıntı: Adolf Mogolo

Yeni yasa gereği internet ortamında işlenen suçlar artık TCK’da basın ve İnternet suçları kapsamına giriyor

İftira: Bir kimseyi işlemediği bir suçtan dolayı, delil de uydurarak suçlamak 1-4 yıl arası hapis cezasını gerektirmektedir.

Hakaret: Bir kimseye onurunu ve şerefini rencide edecek şekilde hakaret edenlere üç aydan 2 yıla kadar hapis cezası veriliyorken, suçun İnternet ortamında işlenmesi halinde ceza 1/3 oranında artırılmaktadır.

Hocam bunlardan haberim var da bir halt yediğimi düşünmüyorum açıkçası neden korkutur gibi tck yı yapıştırıyorsunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: sertosman

Gidip öğrenin. Muhtemelen sizin müşteki olduğunuz bir dosyadır

Bana da öyle geliyor internette araştırdım da başka insanlara mesaj şu şekilde gelmiş mesela: "Soruşturma kapsamında şüpheli olarak ifade vermek üzere..."

Şükür bende böyle bir durum yok.

Şehir dışındayım İstanbul'a gitmem 15 güne kadar sürebilir kısa süreden kasıtları nedir acaba bilgisi olan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ömerayhan

quote:

Yeni yasa gereği internet ortamında işlenen suçlar artık TCK’da basın ve İnternet suçları kapsamına giriyor

Hocam bunlardan haberim var da bir halt yediğimi düşünmüyorum açıkçası neden korkutur gibi tck yı yapıştırıyorsunuz

genel bilgi olarak yazdım sadece müşteki durumunda olabilirsiniz geçmiş olsun
  • Şüpheli olsanız yazarlardı. Siz gidebildiginiz en kısa sürede gidin

• quote:

Orijinalden alıntı: sertosman

Şüpheli olsanız yazarlardı. Siz gidebildiginiz en kısa sürede gidin

eyvallah hocam çalışacağım. sizin meslek nedir haşr neşr misiniz bunlarla

• quote:

quote:

quote:

genel bilgi olarak yazdım sadece müşteki durumunda olabilirsiniz geçmiş olsun

Avukata sorduk şikayetle ilgili çağırmazlar genelde diyor başka bir şey mi var anlamadım ki haftaiçi avukat ne hakkında olduğunu öğrenirse söyler ama böyle demesi üzdü o şikayetimle alakalıdır diye düşünüyordum. Çünkü zamanlaması da uyuyordu ekim ortası şikayet ettim kasım ortası başsavcılık deri gönüş yaptı bimerden, sonra soruşturma açıldı aralık ortasında da ifadeye çağırıyorlar. mantıklı gelmişti. inş avukatın bahsettiği genelin dışındayımdır. yıllardır internette yazarız sağda solda hatırlamıyorum elbette tek tek kime ne dedim ama sorun teşkil edecek bir şey yaptığımı düşünmüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ömerayhan -- 16 Aralık 2017; 16:59:43 >
  • up

• akşam up ı

• Ne olduğunu haftaiçi öğreneceğim bakalım merak içerisindeyim.

Mesajda çok endişelendirici bir üslup yok ama bu işlerle alakası olmayan insanları huzursuz edecek cinsten olduğu kesin.

• quote:

Ne olduğunu haftaiçi öğreneceğim bakalım merak içerisindeyim.

Mesajda çok endişelendirici bir üslup yok ama bu işlerle alakası olmayan insanları huzursuz edecek cinsten olduğu kesin.

Dostum bu kadar strese girmene gerek yok keyfine bak ilk kez mi ifade vermeye cagriliyorsun . Sanki adam öldürmüş gibi strese giriyorsun basit bir davadır fade vereceksin releax

• İlk kez hocam :( Siz de her gün ifade veriyor gibi konuşmuşsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ömerayhan -- 17 Aralık 2017; 11:38:2 >
  • güncel

• Müşteki sıfatıyla ifade vereceksindir yüksek ihtimal.

Genel olarak Savcılar bu işleri katibe bırakır katipler iletişim sağlar dolayısıyla ters bir durum olma ihtimali de olabilir siz gevşek davranmayın derim.
    4290 dahili.
    0216 303 33 33 telefon numarası.
    Ararsan Bilgi verirler stres yapma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakim bey -- 18 Aralık 2017; 0:19:20 >
  • hakim bey kullanıcısına yanıt
    hocam şehir dışında olmasam çoktan gitmiştim de işte. bi de final haftası ocağa kadar gitme ihtimalim hiç yok. avukat öğrenmeye çalışacak neymiş ne değilmiş. bulunduğum şehirde ifade alma durumu olsa da versem gidip.

bana gelen mesaj diğer insanlarınkine bakınca daha yumuşakmış karşılaştırınca farkettim.

milletinkinde 3 gün içinde gelmezseniz zorla getirilme vs yazıyor ben de kısa sürede geliniz demiş.

• Ömerayhan kullanıcısına yanıt
    Önceki mesajımı güncelleyin. O numarayı ara dahiliyi gir dosyam hakkında bilgi istiyorum de Yardımcı olurlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: hakim bey

Önceki mesajımı güncelleyin. O numarayı ara dahiliyi gir dosyam hakkında bilgi istiyorum de Yardımcı olurlar.

Aradım bunu mesajın telaşıyla ama haftasonu olduğundan muhtemelen, açmadılar. Yarın iş günü arayacağım tekrar dahiliyi girip dicem böyle bi mesaj geldi nedir ne değildir ne sıfatla çağrılıyorum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.