Şimdi Ara

soruşturma kapsamında ifade vermek üzere savcılığa çağrıldım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
38
Cevap
0
Favori
13.913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: hakim bey

Önceki mesajımı güncelleyin. O numarayı ara dahiliyi gir dosyam hakkında bilgi istiyorum de Yardımcı olurlar.

neden müştekisindir muhtemelen dediniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ömerayhan kullanıcısına yanıt
    Dostum sakin ol. Hafta sonu olmasa bile bu saatte adliye mi aranır? Hemen ara diye numarayı vermedim, yarın mesai saatinde ara.

Genelde şüphelilere böyle mesaj yollanmaz o yüzden dedim ama bu şekilde belli olmaz sen ara.

• quote:

Dostum sakin ol. Hafta sonu olmasa bile bu saatte adliye mi aranır? Hemen ara diye numarayı vermedim, yarın mesai saatinde ara.

Genelde şüphelilere böyle mesaj yollanmaz o yüzden dedim ama bu şekilde belli olmaz sen ara.

hocam yarın aricam dedim ya siz de beni Mr. Telaş yapmayın

Telaşlıyım biraz evet ama bu saatte aramam

Cumartesi aramıştım ben onu dedim açmadılae diye.

• quote:

Aradım ama açmadılar hocam. Hayırlısı artık avukatın öğrenmesini bekleyeceğim.

• 1- Adliyeye git. Savcılık kısmından tc kimlik numaranı ver. Dosyaların ortaya çıkar ne olduğunu anlarsın.

2- Hangi adliye ise telefonunu ara. Savcılık ön büroya bağlar mısınız de. Sonrasında ikna edebilirsen bilgi alırsın. Telefonuma mesaj geldi vesaire yardımcı olabilir misiniz öğrenciyim ne yapmam lazım falan filan

• E-devlet UYAP üzerinden görülmesi lazim

• quote:

Orijinalden alıntı: Adolf Mogolo

E-devlet UYAP üzerinden görülmesi lazim

Beyler hepinize teşekkür ederim haklıymışsınız müşteki sıfatla ifade verecekmişim yaptığım şikayetlerim hakkında. Boşuna evham yaptım yani sizin de dediğiniz gibi

• Sakin ol demiştik

Bana da öyle geliyor internette araştırdım da başka insanlara mesaj şu şekilde gelmiş mesela: "Soruşturma kapsamında şüpheli olarak ifade vermek üzere..."

Geçen gün bana basın suçları soruşturma bürosundan yukarıdaki şekilde tebligat geldi ve ne olduğuna dair en ufak bir fikrim yok.

Başından böyle bir hadise geçen ve yardımcı olabilecek biri var mı acaba ?
  • sertosman S kullanıcısına yanıt
    Bi sorum olacak ya beni yaklaşık bir hafta once karakoldan aradılar ifade vermen gerekiyor memleketten isiniz dendi bende hayır şehir dışındayım dedim onlar da geldiğin de bizi arayın gelip ifade verin dediler de sonradan öğrendim ki hakkımda aranma çıkarılmış bunun sebebi nedir acaba. İfade için çağrılan insan için yıkalama emri çıkarılır mı

• Psalih432 P kullanıcısına yanıt
    aynı dosya için mi?
    Sözümün Ailesiyle girdiğim bir tartışma sonucu sözümden uzaklaştırma aldım. Hatta uzaklaştırmaya uymadığım gösterilerek 8 gün zorunlu hapis cezası geldi cezaevine girdim 1 gün kaldım tahliye ettiler. Şimdi tekrar aradılar ifade vermen gerekiyor dediler ben memlekete dönüp ifade vermek istedim de dönemezsiniz yakalama emri çıkarılmış dediler. Yani şimdi ifadeye çağrıldım diye aranmam oluşturulmuş olması normal mi sizce. Bilgilendirirseniz sevinirim.

ifadeye gitmemekten dolayı yakalama çıkarılabilir de sizin olayın altından başka bir şey çıkabilir
    Ben onlara şehir dışında olduğumu söyledim bu tarihte gelecem dedim onlarda İlkin tamam geldiğinde bizi ararsın gelip ifade verirsin dediler. Hatta amcam orada gidip sormuş demişler önemli birşey değil acelesi yok gibi birşey demişlerde Dün yine arayıp sorduk işte bu defa da dediler yakalama emri çıkarılmış orada bir karakola git ifade ver diye çok çelişiyor söyledikleri.

Ne gibi birşey çıkabilir ki acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: Psalih432

Ne gibi birşey çıkabilir ki acaba
    Hocam kanunlar kadınları ve kadın tarafını sonsuz şekilde koruyor hatta tabiri caizse kayırıyor. Sizin hakkınızda ne söylediklerini vs bilemezsiniz. Bence yakalama kararı ifadeye gitmemektendir. Her ne kadar onlar acil değil dese de orada bir denilen bir denileni tutmuyor bazen birimler birbirlerinden habersiz oluyor. Ben gelemeyeceğim zaman yazılı bir dilekçe ilettim ancak öyle sorun çıkmadı. Yoksa gitmesem yakalama kararı çıkarılacağına dair bana da bi uyarı gelmişti smste.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ömerayhan -- 22 Ocak 2019; 1:10:16 >
    İfadeye gidersem yakalama kararı üzerimden kalkar mı yani sadece bu işin aslı ifade vermekse ifadeden sonra üzerimdeki aranma kalkar mı memlekete dönebilirmiyim

Olabilir. Bilemeyiz biz oturduğumuz yerden tecrübelerimize dayanarak tahmin yapıyoruz. Söyledikleri şeyi yapmaya çalış ne olacağınuçı görelim.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.