Şimdi Ara

Sorun ne sizce ? delireceğim.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, bayağıdır bu sorun var neden kaynaklı bulamıyorum, internetten araştırdım birçok kişide görünen bir problem ama net bir açıklaması kesinlikle yok. şundan olabilir ve bundan olabilirin ötesine gitmemiş, inanın o olabilecek şeylerin hepsine baktım ama yok, bilgisayarı resetlemekten parmağım şişti.

sorun şu ki, genel itibarıyla oyun sırasında donuyor, tiz bir ses geliyor hoparlörden ve öylece kalıyor, resetlemeden hiçbir şekilde kendine gelmiyor pc. ısı sorunu yok, daha dün iyice temizledim, ses kartından olabilir diyorlardı devre dışı bırakıp girdim oyuna yine dondu, wifi adaptörü vardı o çakışıyordur belki diye onu bile çıkardım yine donuyor yine donuyor. neden olabilir cidden çözemedim. harddisk'i teste soktum sorun yok, ssd'de de yok.

örnek video:https://www.youtube.com/watch?v=sPoPR2JYM3w

olay aynısı ama benim ki masaüstü pc.

• Merhaba.

Bilgisayarınızın donanım özelliklerini yazarsanız yardımcı olmaya çalışayım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ramlerinizde sorun var büyük ihtimal

• ekran kartı nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: elweda

ekran kartı nedir ?

r9 280x

son olarak her şeyi söktüm termal macun falan yeniledim yine aynı yine aynı.
  • Boşta ve oyun oynarken oluşan ısı değerlerini kontrol ettin mi. Normal mi. Fanlar sorunsuz çalışıyor mu ?
    İşletim sistemini değiştirmeyi denedin ?
    Virüs taramasından geçirdin mi ?
  • Şu videodaki
    şu programla ekran kartı sürücüsünü silip tekrar yükleyerek çözmüş. belki sende de işe yarar.
    Not: program sadece sürücüyü silmektedir.

Video rehber istersen:

• elweda kullanıcısına yanıt
    virüs yok hocam.
    işletim sistemi windows 10. buna yeni geçtim ama ben bilgisayarda 1 yılı geçkin süredir oyun oynamıyordum haliyle problemi yeni keşfettim. windows 8 olduğu dönemler oyun oynarken herhangi bir sorunum yoktu.
    ısılar da normal. cpu yükte en fazla 65. gpu 70.
  • WaxKitten kullanıcısına yanıt
    bunu da denerim hocam sağ ol.
  • win8 e dönüp tekrar dene bence . bazen işletim sisteminden de kaynaklı olabiliyor.
  • elweda kullanıcısına yanıt
    denemediğim şey kalmadı bunun dışında zaten. ama bence psu'dan kaynaklı gibi. farklı bir psu ile de deneyeyim son çare o olacak. :/

zaten bu sorunun birçok nedeni varmış, kiminde ram, kiminde ekran kartı, kiminde anakart,
    kiminde psu, kimi dediğiniz gibi işletim sistemi, kimi bios'un eski olmasından dolayı. yani net bir şey yok. yabancı forumlarda ram'i 800 mhz yapın düzeliyor demişler onu bile denedim içimden ne alaka diye ama yine olmadı. tek bakmadığım psu.
  • 4-5 yıl önce falan eski bilgisayarda da bu sorun oluyodu ama nasıl çözdüm hatırlamıyorum. hiçbi donanım değişikliği yapmamıştım. lazım olduğunda hala açıp kullanıyorum eski pcyi. yani bence donanımsal değil
  • osmanturan kullanıcısına yanıt
    yok hocam çözemedim de bana da donanımsal gibi gelmiyor, pc 3 gün açık kalsa herhangi bir sorunu yok, sadece oyunda yapması garip.
  • Ekran kartı arızası. Hatta video koyayım
    https://youtu.be/ZBa1H5h4Q8k

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • benim sorun ramlerin birinden. sesli donma oluyorsa yüksek ihtimal ramden kaynaklı. rastgele buldum sorunu.
  • Bu windows veya ekran kartı gubcellemesinyuzunden oluyor. Windows 10la birlikte suyu çıktı bu işin. Bir ara bende de oluyordu ama 2 aydan beri hiç olmadi. Sorun windows guncellenesi kaynaklı diye düşünüyorum

• Eğer donanımda sıkıntı yoksa önce bir güvenli modda açıp dene bakalım bir sorun olacak mı eğer yoksa ekran kartı driverlarından birinde sorunda olabilir. Sırayla dene bakalım hangisi açıkken sorun olacak eğer olmazsa ramlarden birinde arıza olabilir o da değilse entegrelerden birisinde kısa devre olabilir ama zor bir ihtimal. Sen iyice araştır bakalım nedir ne değildir. Laptopların yüzde sekseninde yazılımdan kaynaklı bu tarz can sıkıcı sorunlar oluşabiliyor hatta doğru yazılımı yüklesende kurulum sırasında önce hangisini yüklediğin hangi siteden yüklediğin bile fark edebiliyor tavsiyem ekran kartı sürücülerini sil laptopun kendi sitesinde uygun sürücüleri yükle kullandığın Windows sürümüyle uygun bir driver yoksa uygun işletim sistemini yüklemeyi dene muhtemelen düzelecektir.
  • Bios güncellemesi ve anakart yazılımı güncellemesi sorunu çözebilir. Başıma masaüstü bilgisayarda gelmişti. Servis ekran kartından şüphe etmiş ve 4 hafta pc serviste kalmış en sonunda sorun giderildi demişler ve geri almıştım. Sorun neymiş diye sormayı unutmuştum ama bilgisayarı açınca haddisk de normalde olmayan bir klasör gördüm ve baktığım zaman içerisinde Bios ve anakart yazılımlarıyla alakalı dosyalar vardı. Oradan anlamıştım o ikisinin güncellendiğini.

Ekran kartı da aynı soruna sebep olabilir lakin onda farklı olaylarda oluyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.