Şimdi Ara

Sorun İşlemcide mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Uzun bir süre sonra oyun dünyasına bf4 ile dönüş yapmak istiyodum fakat torrentden indirip single ı oynayınca şok oldum. Neredeyse 15 fps'nin üzerine bile çıkamıyordum. Bf4 Online oynayamayacağım için hevesimi alsın diye bf3 aldım yükledim bugün oynadım biraz fakat durum orada da pek iç açıcı değil. Bayadır uzak olduğum için pc de eski haliyle. Özellikler şöyle

GIGABYTE P43-ES3G

C2D e7500 @2.93 GHz

RADEON HD5770

4 GB RAM

Açıkçası bf3 te orta karar grafiklerle yüksek fps alabileceğimi umuyodum fakat avcumu yaladım :). Sorum ise, eğer işlemciyi değiştirir isem (aklımda AMD fx 8320 var) fps sorunum ortadan kalkar mı? Yani bu sistemin eksiği işlemci mi? teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: scalentorn

Merhabalar arkadaşlar.

Uzun bir süre sonra oyun dünyasına bf4 ile dönüş yapmak istiyodum fakat torrentden indirip single ı oynayınca şok oldum. Neredeyse 15 fps'nin üzerine bile çıkamıyordum. Bf4 Online oynayamayacağım için hevesimi alsın diye bf3 aldım yükledim bugün oynadım biraz fakat durum orada da pek iç açıcı değil. Bayadır uzak olduğum için pc de eski haliyle. Özellikler şöyle

GIGABYTE P43-ES3G

C2D e7500 @2.93 GHz

RADEON HD5770

4 GB RAM

Açıkçası bf3 te orta karar grafiklerle yüksek fps alabileceğimi umuyodum fakat avcumu yaladım :). Sorum ise, eğer işlemciyi değiştirir isem (aklımda AMD fx 8320 var) fps sorunum ortadan kalkar mı? Yani bu sistemin eksiği işlemci mi? teşekkürler

5770 kurtarmaz low da oynarsın

• quote:

Merhabalar arkadaşlar.

GIGABYTE P43-ES3G

C2D e7500 @2.93 GHz

RADEON HD5770

4 GB RAM

evet işlemci .

işlemci değişince anakart değişecek ve ramde değişecek farkındasın umarım ? ramlerin ddr2 dir büyük ihtimal ?

• quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

quote:

Merhabalar arkadaşlar.

GIGABYTE P43-ES3G

C2D e7500 @2.93 GHz

RADEON HD5770

4 GB RAM

evet işlemci .

işlemci değişince anakart değişecek ve ramde değişecek farkındasın umarım ? ramlerin ddr2 dir büyük ihtimal ?

Doğrudur. Şu an ona bakıyodum bende DDR2 Ramler. Sanırım sadece işlemciyi değiştirme şansımız yok gibi?

• hocam sistemin biraz geri kalmış en azından o dediğin oyunlar için eğer elinde belli bi para varsa bişeyler yapabiliriz forumun 2. el bölümündede gayet temiz ürünler mevcut
  • quote:

Doğrudur. Şu an ona bakıyodum bende DDR2 Ramler. Sanırım sadece işlemciyi değiştirme şansımız yok gibi?

yani bunlar değişime değmeyecek hareketler maalesef pc nizin zamanı üzerinden çok geçmiş artık yeni parçalara geçme zamanı.
  • Sadece ekran kartı ya da sadece işlemci ile hallolacak gibi değil. Sistem yenilemek gerekli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: magi34

hocam sistemin biraz geri kalmış en azından o dediğin oyunlar için eğer elinde belli bi para varsa bişeyler yapabiliriz forumun 2. el bölümündede gayet temiz ürünler mevcut

Çok teşekkürler. Aslında elimde 800-900 liralık bi bütçe var 8320 yi gözüm kestiriyor fakat bunun yanına 150 lirayı geçmeyecek hangi anakartı önerirsiniz?

birde son soru olarak yeni anakartta 8320 ile hd5770 darboğaz sorunu yaratırmı?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: magi34

hocam sistemin biraz geri kalmış en azından o dediğin oyunlar için eğer elinde belli bi para varsa bişeyler yapabiliriz forumun 2. el bölümündede gayet temiz ürünler mevcut

Çok teşekkürler. Aslında elimde 800-900 liralık bi bütçe var 8320 yi gözüm kestiriyor fakat bunun yanına 150 lirayı geçmeyecek hangi anakartı önerirsiniz?

birde son soru olarak yeni anakartta 8320 ile hd5770 darboğaz sorunu yaratırmı?

6300 + msi 970 g46+ kalan paraya ram ekran karti falan lazim buyuk butce lazim
    O islemciyle 5770 kullanilmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim tavsiyem fx6300 + uygun bi anakart + hd 7770 gayet işini görecektir eğer kararın kesinse net bi fiyat söyle bizde sana çıkartalım bişeyler
  • Bende Dualcore E6600 ve hd 5570 ile BF3 oynamaya çalışıyorum 1 saat önce kurdum , oyun gerçekten sürünüyor sistemde adeta acı çekiyor ayarları LOW'a aldım,1366x768 de 28-35 fps arası geziniyor , BF4 ve cod ghosts yalan oldu bu sistemle...
  • scalentorn S kullanıcısına yanıt
    Dostum tek islemciyle is bitseydi simdiye herkes dunyanin en iyi islemcisini alirdi ama malesefki ekran karti islemcinin onune geciyor ekran karti nekadar iyi okadar fsb artisi yasarsin

sana soyle bir sistem onersem 50 fsb yi cok rahat bisekilde alirsin

amd fx 8320
    Asus ma97 2.0 anakart
    corsair 2x4 8 gb dual kit ram
    asus gtx 660 ti ekran karti
    zalman z11 kasa
    700 yada 750 wat 80plus psu
    Aoc 24 yada 27 inclik 5 sn lik ekran
    boyle bir sistemde 65 fsb rahatlikla alirsin ve kasma sorunu ortadan kalkar

• quote:

Orijinalden alıntı: AMD HASTASI 044

Dostum tek islemciyle is bitseydi simdiye herkes dunyanin en iyi islemcisini alirdi ama malesefki ekran karti islemcinin onune geciyor ekran karti nekadar iyi okadar fsb artisi yasarsin

sana soyle bir sistem onersem 50 fsb yi cok rahat bisekilde alirsin

amd fx 8320
    Asus ma97 2.0 anakart
    corsair 2x4 8 gb dual kit ram
    asus gtx 660 ti ekran karti
    zalman z11 kasa
    700 yada 750 wat 80plus psu
    Aoc 24 yada 27 inclik 5 sn lik ekran
    boyle bir sistemde 65 fsb rahatlikla alirsin ve kasma sorunu ortadan kalkar

yazarken ne kadar tatlı oluyor :D dimi bide alınabilse keşke
  • magi34 kullanıcısına yanıt
    Evet ya cok iyi oluyor insan duygulaniyor gelecek hata ben
    ma97 2.0 anakarti ve fx 6300 alacam

• quote:

Orijinalden alıntı: AMD HASTASI 044

Evet ya cok iyi oluyor insan duygulaniyor gelecek hata ben
    ma97 2.0 anakarti ve fx 6300 alacam

şimdiden hayırlı olsun
  • magi34 kullanıcısına yanıt
    Sagol dostum darisi senin

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.