Şimdi Ara

SORU : MS WORD'de belgelerin içindeki resimleri dosya adını vererek almak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • MS WORD - import edilmiş resimleri dosya ismi ile extract edecek bir program varmıdır ?

kısaca;
    1.doc, 2.doc, 3.doc dosyarları var ve içlerinde birer resim gömülmüş durumda bunlardaki resimleri alıp atıyorum resim1 yerine 1.jpg vs şeklinde isimlendirecek bir program bilen varmıdır ?

(1000lerce doc var onun için de hepsini web page olarak save edip sonra isimlendirmek çok zor)

• Gören bilen kimse yok mu ?
  • Kardeş word dosyasını farklı kaydet ile web sayfası olarak kaydedersen dosyadaki esim 1_dosyalar/image001.jpg adı ile kaydedilecektir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: gargoyle
    (1000lerce doc var onun için de hepsini web page olarak save edip sonra isimlendirmek çok zor)

10000 resmiz tekrar isimlendirilmesi çok zor ve çok zaman alıyor. Bunun için .net'te bir ole varmış. Arkadaş ona bakıyor şimdi.
  • quote:

Afedersin bee görmemişim.

Ram'in ne kadar kapasitede bilemiyorum ama eğer wordde aşağıdaki gibi bi makro yazarsan dosyaları 10'ar 20'şer açıp (ram'in ne kadarına yeterse sonra bi tuşla işi halledersin.

Sub Makro1()
    ChangeFileOpenDirectory "C:\Documents and Settings\metin\Desktop\"
    ActiveDocument.SaveAs FileName:="1.htm", FileFormat:=wdFormatHTML, _
    LockComments:=False, Password:="", AddToRecentFiles:=True, WritePassword _
    :="", ReadOnlyRecommended:=False, EmbedTrueTypeFonts:=False, _
    SaveNativePictureFormat:=False, SaveFormsData:=False, SaveAsAOCELetter:= _
    False
    ActiveWindow.View.Type = wdWebView
    ActiveWindow.Close
    End Sub

Dilersen ufak bir for-next döngüsü ile tüm dosyalarını bir tuşla web sayfası olarak kaydedebilirsin. (VBA bilgine bağlı.

• cevabınız için teşekkür ederim, bir arkadaşa .net'le bir tool yazdırıyorum. Sanırım işimi görecek bir şey çıkartacak
  • bilgim yok maalesef
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.