Şimdi Ara

PnkBstrA.exe ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
5.556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • PnkBstrA.exe ve PnkBstrb.exe bu dosyaları sildiğim halde sistemde hala çalışıyor, ne işe yarar bu dosyalar?

• Bunlar başlangıça çalışması gereken dosyalardan değil.. Tabi eğer yüklediğin yazılımlardan birine aitse o başka... Ama isimlerinden trojan gibi geldi bana. Başlat -> Çalıştır -> msconfig yazarak bu exe'lerin başlangıça çalıştırılmalarını engelleyebilirsin.
  • Xfire adında bi program kullanıyorum onun dosyaları olabilir,başlangıç ayarları normal adı geçmiyor bu dosyaların,biraz araştırdım türkçe kaynakta bulamadım
  • PunkBuster

Quake IV gibi bazı oyunlarla birlikte gelen bir reklam yazılım. Oyun hilelerini önlemek için miydi neydi, o amaçla çalışır.
  • Selâm,
    Bende de varlar, msconfig'de görünmüyor registery'de Even Balance anahtar adıyla eklenmiş bazı değerler tutuluyor.

Registery'deki diğer anahtar adresleri;
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Enum\Root\LEGACY_PNKBSTRA
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\PnkBstrA
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet003\Enum\Root\LEGACY_PNKBSTRA
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet003\Services\PnkBstrA
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\Root\LEGACY_PNKBSTRA
    Birkaç tane daha var, eklemiş kendini sağa sola.

Dün system32 folder'ında duran 2 dosyayı da sildim, bugün geldim makine açılışta windows logosunda şu soldan sağa kayan çubuk ekranında takıldı kaldı, çubuk hareket ediyor ama klavye cevap vermiyordu. Güvenli kipten sistem geri yükleme ile düzeldi. Neyse, nedir bu illet dosyalar sormadan habersiz kendini eklemiş, silince sistem bozuluyor. Bu şekilde davranan uygulamalardan nefret ederim. Bf2142 demo yüklü makinede, onun halt yemesi sanırım.

İşin kötü tarafı ortalama 3-4 kb ile sürekli dosya upload ediyor biryerlere, netmonitör nereye uL ettiğini gösteremiyor. Önceden yoktu son birkaç gün önce farkettim bu dosyaları.

• Başlat - Çalıştır'dan services.msc yaz ve servisleri çalıştır.
    Bu iki dosya servis olarak çalışıyor olacaktır. Onların üstüne sağ tuş ile tıkla ve Özelliklerden başlangıç sekmesinde Devre Dışı hale getir. Ardından alttaki Durdur seçeneğine tıkla.

Şimdi Windows altında System32 klasörüne gir ve bu dosyaları sil.
    Ayrıca bu dosyalar başka bir yerde varsa oradan da sil.

Büyük ihtimalle sorununu çözecektir. Windowsda takılma yapmasının sebebi bu servislerin kapatılmadan dosyaların silinmesi olabilir.
  • Selâm,
    Teşekkür ederim, evet anahtarlardaki değerleri biraz inceleyince kendini servis gibi tanıttıgını anladım ama bf2142 oynamaya devam ettiğim için devre dışı bıraksam da kendini tekrar ekleyecektir sanırım.
  • [04.07.2020 17:48:21] PnkBstrA v1032 Service Started Successfully. This service is a component of the PunkBuster Anti-Cheat system. Visithttp://www.evenbalance.com for more information.
    Anti Cheatmiş
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.