Şimdi Ara

''Fullprogramlarindir'' sitesi güvenilir midir?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
2
Favori
8.242
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Buradan sadece ses kartımı indiriyorum 15 günde 1 güncelleme geliyor. Realtek'in kendi sitesinden daha güncel. Diğer programlarda aynı şekilde ama dediğim gibi tek ses kartını indiriyorum.

• Merhaba,

Bahsi geçen site ne kadar ücretli yazılım varsa bir şekilde yasadışı yollarla insanları kullanmaya özendiren bir site. Ülkemizde zaten lisanslı yazılım kullanma kültür oluşmamış. Bu gibi siteler bunun asıl sebebidir. Yazılımın geliştiricisi bu yolla geçimini sağlıyorsa elbette para talep edecektir. Yazılım geliştirmek kolay değil, büyük emek ve zaman istiyor. İnsanlar bir yazılımı denedikten sonra beğenediyse ve bu yazılım ücretliyse parasını ödeyerek lisans alması gerekir.
    Maalesef ülkemizde "crack var mı, warez, fullindir" gibi kavramlar almış başını gidiyor. Bilinçsiz iken herkes bir şekilde bu tarz programlar kullanmıştır.
    Kul hakkına bile giriyor bu crack warez gibi işlemler!

Siz sadece sürücünüzü indiriyorsanız sorun görmüyorum ama bu siteden indirdiğiniz hiçbir dosya ve yazılıma asla güvenmeyin. Tüm internet kullanıcılarına tavsiyem bu tarz sitelerden ve yasadışı yollarla program kullanmaktan uzak durun!

Teşekkürtler,
  • Merhaba,

Bahsi geçen site ne kadar ücretli yazılım varsa bir şekilde yasadışı yollarla insanları kullanmaya özendiren bir site. Ülkemizde zaten lisanslı yazılım kullanma kültür oluşmamış. Bu gibi siteler bunun asıl sebebidir. Yazılımın geliştiricisi bu yolla geçimini sağlıyorsa elbette para talep edecektir. Yazılım geliştirmek kolay değil, büyük emek ve zaman istiyor. İnsanlar bir yazılımı denedikten sonra beğenediyse ve bu yazılım ücretliyse parasını ödeyerek lisans alması gerekir.
    Maalesef ülkemizde "crack var mı, warez, fullindir" gibi kavramlar almış başını gidiyor. Bilinçsiz iken herkes bir şekilde bu tarz programlar kullanmıştır.
    Kul hakkına bile giriyor bu crack warez gibi işlemler!

Siz sadece sürücünüzü indiriyorsanız sorun görmüyorum ama bu siteden indirdiğiniz hiçbir dosya ve yazılıma asla güvenmeyin. Tüm internet kullanıcılarına tavsiyem bu tarz sitelerden ve yasadışı yollarla program kullanmaktan uzak durun!

Teşekkürtler,
  • lugo_cloud kullanıcısına yanıt
    Sağ olun. Artık Realtek'in sitesinden indireceğim.
  • evet sorunlu biraz
  • Ne yaptığınızı bilmiyorsanız o siteyi kullanmayın.
  • Siteyi çok uzun süredir kullanıyorum ne zaman ücretli bir programa ihtiyaç duysam hep bu sitede aldım soluğu çok kaliteli virüs programları kullanırken de bu siteden program indiriyordum(virüs programları orijinaldi) herhangi bir virüs daha denk geldiğimi hatırlamıyorum çok ilginç bir site kim neden yönetiyor bilmeyi çok isterdim bir kârı yok sitede yanılmıyorsam reklam da yok **** o sitede sıfır reklam gösteriyor mesela şuanda bu yazıyı yazarkenki sayfada 20 reklam engellenmiş gözüküyor. Bunun dışında genelde bu tarz siteler yandex, drive gibi sitelere dosyaları atmazken bu site bunu da yapıyor çoğu dosya yandex'te mail.ru da google drive da gerçekten şaşırmamak elde değil. Burada yazanlar da bir kanıtla sorunlu yazmamışlar tahminleri o yönde sadece bilgisayarla ilgilenen çoğu arkadaşım da biliyor bu siteyi ve arada sırada onlarla da bunun sohbetini etmişizdir. Şuanda hatırlayamadığım bir atasözü aslında kimsenin karşılık beklemeden ve çıkarı olmadan bir başka kişiye ücretsiz bir şey vermeyeceğini söylese de bu siteyi kullanıyorum. Bir sorunla karşılaşmadığım sürece kullanmaya da devam edeceğim gibi. Daha önce de yazdığım gibi sitenin sahibi buradaysa ve okuyorsa kendisini çok merak ediyorum neden yapıyor bunu :)

Edit: Bunun dışında ücretli bir programı bu yollarla kullanmanın etik olmadığını söylemek isterim. Dinen de sakıncalı bir durum. Çok sık kullandığım programlara para verebiliyorum sadece ne yazık ki bazı programlar sadece dolar ile satış yaptığı için çok tuzlu olabiliyor. Kesinlikle meşrulaştırmak için söylemiyorum fakat ülkede satın alma gücü çok yüksek olsa inanın kimse warez program vs. kullanmaz aynı şekilde bizim ufaklıklar(13-14)yaş tamamen korsan oyun oynuyorken steamde oyuna takım arkadaşı olarak denk gelen 13-14 yaşındaki çocukların steam hesaplarında binlerce liralık oyun görünce de bunu gayet anlayabiliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umutcantr -- 10 Aralık 2017; 23:58:26 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.