Şimdi Ara

Soru: Banka Hesabında Kalan Kuruşları Yok Etmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15
Cevap
0
Favori
3.544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, banka hesaplarımızda 0,5 kuruş, 2 lira 3 lira gibi rakamlar var, bunları müsait olamadığımdan gidip bankadan alamıyorum, EFT çıkaramıyorum miktarları düşük olduğu için (EFT ücretsiz olsa dahi)... bağış yapabileceğim sitelerde genelde 5 TL den başlıyor. bu kuruşlu hesaplardaki parayı nasıl kullanabilirim, bi hesapta 0.58 kuruş var, banka hesabını kapatacağım ama kapatamıyorum, Play store'da en ucuz ürün 0,59 kuruş.. küfür gibi.. diğer hesaptada 2-3 lira var, ona da bir şeyler alsak app olarak yine küsürat kalacak..
    nasıl değerlendirilebilir?

• yollayın bana ?
  • la 50 kuruş bırak kalsın nolcak
  • quote:

Orijinalden alıntı: MF 400K

yollayın bana ?
  • markette kartla harca
  • çekiliş yap
  • bağış yapıyorsun. löseve kuruşuna kadar bağış yapabilirsin. iş bankasında bağış yap seçeneği vardı.sende bir kurcala vardır mutlaka.
  • Hesaptaki parayı 10 veya 20 liraya tamamlayacak şekilde para gönder başka bir yerden. Sonra tamamını çek.

Örneğin hesapta 45 kuruş varsa hesaba 9,55 lira gönder. Sonra ATM'den 10 lira olarak çek.
  • Lösevi denedim, 3D secure hatası veriyor, sanırım miktardan dolayı çünkü hatayı bekletmeden anında veriyor,

Şu an dışarı çıkamıyorum müsait olsam bankaya da gideceğim ama işte :D imkanlarım sınırlı,

EFT yapamıyorum yoksa gönderirdim :P

Olay şu, maaşımda haciz var halihazırda, 4 senedir çekiliyor, dün avukat tutmuş dilekçe vermiş dosyaya, tüm hesaplarına, ptt hesabına, pos hesabına, kiralık kasalara, alıtn hesabına v.b. tüm hesaplara haciz konulsun talebinde bulunmuş, icra dairesindeki arkadaş koyulur haciz dedi, avukatı aradım neden yapıyorsunuz diye zaten maaşımdan kesiliyor diye, o da bu engel değil dedi...

Hesaplarımda zaten bu ay itibari ile sadece kuruşlar kalmıştı, biraz inada bindi iş, icra bankalara yazdığında, bankamızda hesabı yoktur ya da kapatılmıştır yazısı gitsin istiyorum avukata, zaten sömürdü banka neyim varsa, kuruş bile bırakmak istemiyorum. bir şekilde düzene giriyorum sonra o düzeni bir günde bozuyorlar.

Dilekçelerini şans eseri gördüm, görmesem, maaşımdan kalan tutarı diğer banka hesabına aktararak işlemlerimi yapıyorum normalde, yine aynı düzende yapacaktım ve tüm kalan maaşımı kullanamayacaktım, ödemelerimi, aileme bakımımı bu ay yapamayacaktım ve zaten stressli olan hayatımız 1 günde zehir olacaktı. bunu farkettim ki iyiki...

Birde bunu farkedemeyen bankazedeler var... Allah yardımcımız olsun..
    Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar, kartları görünür yerlerden kaldırıp bu hesapları kullanmayacağım icra dosyası kapanana kadar, şu an için bir şey yapamadım, bulamadım da çözüm, çok önemli değil... Teşekkürler.

• allah başka dert vermesin kardeş.
  • egokart tarzı kartlara internetten küsürlü atılıyor sanırım, ankarakarda ben küsürlü atabiliyorum, varsa kart dene
  • Çözümü söyliyeyim kardeşim ayni şeyi bende yaşıyordum Akbank’ta çok küçük bi miktar para vardı hesapta hiçbir bağış kuruluşu kabul etmiyor o kadar küçük bi meblağı bende diğer kurum ödemeleri kısmından bi şirkete musteri bilgisini sallayarak ödeme yapmıştım sonrada hesabı kapattım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vladicius -- 10 Eylül 2019; 17:20:15 >
  • Vladicius kullanıcısına yanıt
    Onu ben yapamamıştım, TC ya da bir seylerin numarasını istiyor, verince de borç yoktur diyor, ödemelerde hangi sayfaya girsen aynı mesaj... Şans oyunları da 1 lira komisyon alıyor, arkadaşın işine yaramaz
  • Uzerini tamamla cek
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.