Şimdi Ara

Sooter / Maxi scooter öneri lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
2.909
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar, yaklaşan yaz dönemi sebebi ve işe gelip gitmek için günlük git gel 20 km falan, bir motor düşünüyorum. Değer denilirse 10000 tl ye kadar çıkarım. Aradığım belli nitelikler;

1- Bakım aralığı uzun olmalı
    2- Parça fiyatları ve servis kalitesi uygun olmalı
    3- Genelde şehir içi kullanılacak, uzun yol yapılmayacak ( Yapılsa bile maximum git gel 120 km km olur , o da yılda 2-3 defayı geçmez)
    4- Bayır bizim burası düz değil genelde, çekişi iyi olmalı
    5- Artçılı taşıma olacak, ben 90 kiloyum 1.82 boy , babam da maşallah 110 kilo falan (her zaman değil tabi, genelde tek giderim, ama böyle binilince de sorun çıkartmamalı)
    6- 2. el önceliğim ( 2017 de örnek 6500 tl olan motor 1 yılda 9000 küsür olmuş ) Uygun sıfır zor gibi.
    7- 125cc olmaz sanırım , 150-250 cc arası maximum olur.
    8- Hızla işim yok, yolun gerektiği kadar ( maximum 90-100)
    9- Scooter var şuan bende, kullanıyorum (Çin işi) dağıldı iyice ÇİN olmasın mümkünse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vollkan59 -- 11 Mart 2018; 20:37:2 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Daelim S3 advance 2. ellerine bir bakın aradığınız özelliklerde diye düşünüyorum. Bir de Piaggio Xevo 250 kendi motorum tavsiye ederim. Bakım aralıkları 6000km de bir.
    Her ikisini de 9-10bin TL aralığında bulabilirsin.

• Teşekkür ederim bakacağım. Peki parça fiyatları nasıl pahalı mı nisbeten. Servis kalitesi iyimidir?

Biraz baktım hemen herkes xmax öneriyor, doğtudur ama bence fazla şişiriliyor. Paggio listemde üstlerde ama iyi ve temizini denk getirmek lazım. 125 cc olmaz mı acaba? Şuan kullandığım Çin malı 125 cc, dağ bayır demedi artçılı hemen hemen bazen 200kg , 3-4 sene :)) tabi kesinlikle çın istemiyorum hiç güvenli değil ve tamirci ile akraba oldum.

150 200 cc önceliğim olacak sanırım , şuan fiyatlar çok şişik.

Daha örnek gecen yıl 8500 olan motor şuan 10200 tl, çok sinir oldum bu duruma ve kendimi açıkçası enayi gibi hissederim. Aynı motor çünkü ve bunun dolar\ euro ile açıklamak mümkün değil.

Ek: birde ben aldımı uzun süre kullanırım, gittiği yere kadar, bu konuda karaım net.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vollkan59 -- 12 Mart 2018; 0:33:19 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şurda bak bir tane buldum, ama ta Antalya da :((( pazarlıkla daha uygun olurdu.temiz gibi.

Kymco Xciting 250i Yıl 2012
    Km 13.750
    fiyat 8500

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kymco-sakin-bakmadan-gecme-536678159/detay

• Parça fiyatı uygun olsun diyosan hondadan baska model bakma pcx 150 a geç ilerde butcen artar forza 300e gecersin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • simerazzı kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam listemde o da , 2018 de artık pcx 150 gelmeyecekmiş, fuarda öyle demiş yetkili, sadece 125 gelecek diyor, Euro 4 kurallarına göre biliyorsunuz, 125 cc üzeri Abs şart.

Motoru kesinlikle yükseltmeyeceğim, en fazla 250 cc. Yeterli ve kararlı.

• vollkan59 kullanıcısına yanıt
    Piyasada gereğinden fazla temiz ikinci el pcx var sıfır almak alıl işi değil kontağı açtığın an değeri %30-40 düşüyor zaten

Yok hocam, yukarıda da yazdım sıfır almam mümkün değil, ikinci el temiz bakıyorum.. Teşekkür ederim.
  • Pcx iyidir.

Sıfırı 14200 olan motora 15900 isteyen var hocam tövbeler olsun!

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.