Şimdi Ara

Sony XZ2 ile kamera yazılımında başarı yakalamış bence...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
388
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Gece fotoğraf kalitesi ben de takıntı olmuşken, GSMARENA'DA XZ2 nin fotoğraf karşılaştırmasına baktım ve çok hoşuma gitti.
    Bildiğim kadarıyla XZ1 ve XZ2 aynı sensörü kullanıyor, mercek farklı olabilir.

28 lüks ışık altında, yapılan testte İphone X gibi iyi fotoğraf kalitesine sahip telefondan daha net çekmiş.

Buradan Diyorum ki,
    "hadi Sony, Xperia XZ3 Compact yap,
    I -) XZ1 C ve XZ2 C arasında boyutlara sahip olsun,
    II -) en güçlü sensörünü koy,
    III-) Optik sabitleyici + Dijital sabitleyici olsun
    IV -) S9 gibi değişken Diyafram açıklığı olsun
    V -) İnceliği normal olsun (12 mm nedir arkadaş XZ2 deki?)
    VI -) Gerek yok 16 MP üstüne
    VII-) Compact modelin yine 100+ üstü GSMARENA pil testi rakamına ulaşsın.
    VIII) 3,5 mm kulaklık girişini iptal etme
    IX -) IP68 - IP69X arasında bir su geçirmezlikle yap

ÇOK felaket satış yapar. Fiyatını da S8 - S9 gibi fiyatlandır. şöyle 3 sene kullanılacak bir telefon alalım

Söz konusu telefon fotoğraf kalitesi için:

HTC 11
    LG V30
    Iphone X
    S8
    S9
    Note 8
    XZ1
    S7

..... gibi modellerle karşılaştırdım, bence 2.0 diyaframa rağmen çok başarılı

Not: işin sadece yazılım ile ilgili olduğunu düşünüyorum, XZ1 ve XZ2 arasında mercek farkı var mı bilmiyorum.

Not2: Siteye bir türlü ekran görüntüsü yükleyemedim.
    https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone1=8523&idPhone2=8858&idPhone3=9082Sony XZ2 ile kamera yazılımında başarı yakalamış bence...Sony XZ2 ile kamera yazılımında başarı yakalamış bence...Sony XZ2 ile kamera yazılımında başarı yakalamış bence...Sony XZ2 ile kamera yazılımında başarı yakalamış bence...Sony XZ2 ile kamera yazılımında başarı yakalamış bence...Sony XZ2 ile kamera yazılımında başarı yakalamış bence...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ironblood19 -- 27 Mart 2018; 13:5:29 >

• Allah ım inşallah en kısa zamanda xz1 e portlarlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sony artik duzeltsin su kamera isini.baska firmalara sensor vs satiyor onlarin kameralar daha iyi.hoperlor sesi de dusuk bazi tellerinde.sony diyince kamera ve muzik akla gelir en basta.yillardir zayif bu konularda..umarim xz2 ile duzeltmislerdir.

• Sonunda olmuş kamera. Xz2 compact çekimleri de çok başarılı. Keşke compact da gelse en biraz daha uygun olur xz2ye göre.

• technoB T kullanıcısına yanıt
    Kulaklık sesi hep çok kaliteliydi zaten son modellerde ama xz2 de dahil hoparlörler tatmin etmiyor. S9 ve iphone xle kıyaslamalar var bakabilirsiniz xz2de de eski sony modellerinde olduğu gibi basstan hiçbir eser yok. Bass veremiyor hoparlörler tok değiller.

• quote:

Orijinalden alıntı: slord236

Kulaklık sesi hep çok kaliteliydi zaten son modellerde ama xz2 de dahil hoparlörler tatmin etmiyor. S9 ve iphone xle kıyaslamalar var bakabilirsiniz xz2de de eski sony modellerinde olduğu gibi basstan hiçbir eser yok. Bass veremiyor hoparlörler tok değiller.

kaliteli denilmesi tartışılır....

Kötü değil ama en iyisi de değil...

Fark ettiyseniz pil ömrünün iyi olması için adamlar her şeyden kısıyorlar
  • Diyafram değeri neden halen 2.0 diğer markalar 1.5-1.7 ye düşürdü bunlar 2.0 da takılı kaldı yeni amiral gemisinde 1.7 olcağı söyleniyor umarım ön ve arka kamera diyaframları düşer bide kamera arayüzüne geliştirme lazım geçen S9+ la Mate 10 Proyu inceledim biraz ulen adamlar 50 tane mod özellik ayrıntı yapmışlar Sony de adam akıllı özellik yok bomboş kamera arayüzü hayır Kamera ve Ses uzmansın koy kralını konuşamasın diğer markalar.

• quote:

Orijinalden alıntı: CR7_35

Diyafram değeri neden halen 2.0 diğer markalar 1.5-1.7 ye düşürdü bunlar 2.0 da takılı kaldı yeni amiral gemisinde 1.7 olcağı söyleniyor umarım ön ve arka kamera diyaframları düşer bide kamera arayüzüne geliştirme lazım geçen S9+ la Mate 10 Proyu inceledim biraz ulen adamlar 50 tane mod özellik ayrıntı yapmışlar Sony de adam akıllı özellik yok bomboş kamera arayüzü hayır Kamera ve Ses uzmansın koy kralını konuşamasın diğer markalar.

hadi diyafram değerini küçültmüyorsun pikseller büyüsün.... 12 mp her türlü yeter.... aynı sensör boyutuna

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.