Şimdi Ara

★ SONY XPERIA™ Z5 PREMIUM KULÜBÜ ★ (286. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
6.107
Cevap
71
Favori
229.251
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 284285286287288
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler buradaki sistem geçerli midir, pek güncel gelmedi de bana

http://akillitelefon.com/2017/10/20/sony-xperia-z5-premium-root-atma/

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • O sistem hiç geçerli olmadiki dostum adamlar ezbere konu açmış. Ne kingoroot ne de framroot işe yaramaz çünkü bootloader kilidi açılmadan root yapmak imkansız

• quote:

Orijinalden alıntı: tolgakayatk

O sistem hiç geçerli olmadiki dostum adamlar ezbere konu açmış. Ne kingoroot ne de framroot işe yaramaz çünkü bootloader kilidi açılmadan root yapmak imkansız

Bi vakit bulup da bakamadım ki şuna. Önceden ne güzeldi bunu yükleyip yapıyorduk mis gibi

Hocam cevaplarken beni de etiketleyin kaçırıyorum yoksa mesajı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Joe.Joe kullanıcısına yanıt
    Root için en baba istemci superuser dir Kingoroot kendi istemcisini kullanıllyor iğrenç birşey uğraştırıcı ama en garanti yöntem loader açarak superuser yüklemek

• quote:

Root için en baba istemci superuser dir Kingoroot kendi istemcisini kullanıllyor iğrenç birşey uğraştırıcı ama en garanti yöntem loader açarak superuser yüklemek

Hem nasıl yapacağımı bilmiyorum hem de vakit ayıramıyorum hocam öyle olunca 1,5 senedir rootsuz kullanıyorum sıkıldım artık

• Joe.Joe kullanıcısına yanıt
    Dostum defalarca kere bu forumda haykırdım root normalde isteğe bağlıdır ama z5 kullanıyorsan olmazsa olmaz mecbur olduğun birşey haline geliyor. Kamera performansı, flaş ışığının gücü sterio hoparlör gücü ekran ışığı kısması işlemci gücü bunların hepsini iki katı arttırmak mümkün abartmıyorum root şart dostum. Vakit ayır gece uykusuz kal ne bilim yemek yeme su içme ama o root işini yap. Ben zaten kendi sistem yedeğimi paylaşmayı düşünüyorum datalarımı silip ama uğraşmaya eriniyorum yoksa ne sevaba girerim varya

• quote:

Dostum defalarca kere bu forumda haykırdım root normalde isteğe bağlıdır ama z5 kullanıyorsan olmazsa olmaz mecbur olduğun birşey haline geliyor. Kamera performansı, flaş ışığının gücü sterio hoparlör gücü ekran ışığı kısması işlemci gücü bunların hepsini iki katı arttırmak mümkün abartmıyorum root şart dostum. Vakit ayır gece uykusuz kal ne bilim yemek yeme su içme ama o root işini yap. Ben zaten kendi sistem yedeğimi paylaşmayı düşünüyorum datalarımı silip ama uğraşmaya eriniyorum yoksa ne sevaba girerim varya

Hocam cesaret de edemiyorum elimde kalacak diye Önceki gibi kolay olsa şimdiye kadar kaç kere yapmıştım

• Kalmaz merak etme dostun Samsung lg gibi efs yani imei bilgilerini vs silme riskinde yok sony de gönül rahatlığıyla çökert flashtool ile yeniden yüklerin yazılımı olur biter her halükarda aleti fabrika çıkışı yapabilirsin

• quote:

Kalmaz merak etme dostun Samsung lg gibi efs yani imei bilgilerini vs silme riskinde yok sony de gönül rahatlığıyla çökert flashtool ile yeniden yüklerin yazılımı olur biter her halükarda aleti fabrika çıkışı yapabilirsin

Yine kaçırmışım mesajı

Şöyle 2-3 saat bi vakit bulabilsem yedekler girişirim çok da güzel olur

• Arkadaşlar, bizim bu telefonda parmak izi kilit açma olayını aktif ettiğimizde, telefonu uyandırma işlemi neden iki aşamalı oluyor?

Kimi telefonlarda, telefonun ekranı kapalıyken, tek dokunuş ile açılıyor, oysaki bizde yada benim telefonda önce tuşa dokunmak sonra da pin vs girmek gerekiyor.

Herkeste böyle dimi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: artakalan

Arkadaşlar, bizim bu telefonda parmak izi kilit açma olayını aktif ettiğimizde, telefonu uyandırma işlemi neden iki aşamalı oluyor?

Kimi telefonlarda, telefonun ekranı kapalıyken, tek dokunuş ile açılıyor, oysaki bizde yada benim telefonda önce tuşa dokunmak sonra da pin vs girmek gerekiyor.

Herkeste böyle dimi?

Sony cihazların hepsinde böyle. Zamanında DH ' ın editörlerinden Erdi Özüağ sormuştu. Eğer direk açılacak şekilde yaparsak şarj süresini olumsuz etkiliyor denilmişti. Bence de mantıklı. Şimdi tek aşama olsa cihaz sürekli sensöre elektrik yollayacak bu da bataryayı olumsuz etkileyebilir. Ama 2 aşamalı olunca sen bastıktan sonra aktif oluyor ve sen basana kadar şarj yememiş oluyor. Zaten şarj konusunda biraz narin bir telefon iken 2 aşamalı olması daha iyi.

• Arkadaşlar bazen 4.5gnin çok kötü çektiği ve doğru düzgün internete girilemediği ama 3gnin iyi olduğu zamanlar oluyor, bu zamanlarda otomatik olarak 3gye geçmesini sağlama şansımız var mıdır

• GranTurismo kullanıcısına yanıt
    Hocam o sorunu bende yaşıyorum ama maalesef tam yapacak birşey yok. En dipte de olsa en ufak 4.5g sinyali aldığı için 4.5 g kalıyor ama zulüm çektiriyor. Bu telefondan kaynaklı mı diye düşündüm ama evde bulunan İphone 8, 5s, 6, SP de de durum bu maalesef.

En temizi widget indirip onun üstünden değiştirmek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ouzqan

Hocam o sorunu bende yaşıyorum ama maalesef tam yapacak birşey yok. En dipte de olsa en ufak 4.5g sinyali aldığı için 4.5 g kalıyor ama zulüm çektiriyor. Bu telefondan kaynaklı mı diye düşündüm ama evde bulunan İphone 8, 5s, 6, SP de de durum bu maalesef.

En temizi widget indirip onun üstünden değiştirmek.

Aynen hocam iphoneda da durum aynıymış en dipte bile olsa 4.5g bağlanıyor ancak hiçbir şey yapılmıyor. Elle değiştireceğiz artık. Herhalde adamlar 4.5g'nin var olup da bu kadar kötü çekmesi durumuna ihtimal vermemişler

Yani belki root ile eşik değeri gibi birşey ayarlanır belki ama bununla uğraşacak adam lazım. Adamlara gelirsek tabi düşünmez hocam çoğu sıkı denetim de üstelik Konya kadar ülke çoğu bizim gibi değiller maalesef

*#*#4636#*#* tuş kombinasyonunu girerek telefon bilgilerine dokunun, buradan istediğiniz sürümde internet kullanabilirsiniz wdcma bizim bildiğimiz 3g, gerisine bakın. Ben telefonda lte kullanmıyorum hep 3g kullanıyorum lte nin pille arası hiç iyi değil çok zalım şekilde sömürüyor pili

• Hocam mesela 4.5g çekmediğinde telefon 3g ye geçiyor. Bunun için bir eşik değeri ayarlayıp 4.5g nin tek diş veya sadece adının geçtiği yerde 3g yi çalıştırma gibi birşey yapılabilir mi?
  • ouzqan kullanıcısına yanıt
    Olabilir lte sinyalini rsrp değerini değişmek gerekiyor root ile sinyal bilgilerinin tutulduğu dosyada düzenleme yapmak gerekir uğraşmak lazım CellSignalStrengthLte dosyası varmı sistem içerisinde bulmak lazım vs vs müsait olduğumda sistemi incelerim

• deliboo kullanıcısına yanıt
    Sonuç ne oldu hocam

• Arkadaşlar 2 yıllık Z5 Premium maceramı dün itibariyle noktaladım. Cihazı değiştirme sebebim, 15 gün sonra garantisinin bitecek olması ve daha büyük ekranlı bir modele yönelmem. Şanslıyım ki kullandığım süre boyunca kronik sıkıntıların hiçbirini yaşamadım, performans olarak da hiç üzmedi. Son derece memnun kaldığım bir kullanım deneyimi oldu. Kullanmaya devam edenlere sıkıntısız,sorunsuz zamanlar diliyorum :)
  • 
Sayfa: önceki 284285286287288
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.