Şimdi Ara

★ SONY XPERIA™ Z5 PREMIUM KULÜBÜ ★ (284. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.108
Cevap
71
Favori
229.239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 282283284285286
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sony Z5 premium cihazım daha önce 3 kere garantiye gitti (bu yazdan beri) ve anakartıda değişti. Yine aynı sorunlar başladı ve bu sefer 4. Gidişi olacak. Cihazımın ücretini talep etme hakkım var mı? Varsa prosedürü nedir? Şimdi direkt olarak tüketici hakem heyetine başvurabilir miyim?

Cihazı yerel bir bayiden almıştım. Aldığım yere gitmem mümkün değil. Son garantiye gittiğinin teknik servis formu var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kulaklık sorununu program ile çözmeye çalıştım.Bu seferde dışarı ses vermiyor.Tam nasıl kullanılır bu program?

• arkadaşlar bende xperia z5 var. telefonu değiştirmeyi düşünüyorum bugünde xperia xz pro diye bi sızıntı oldu yeni çıkacak sony telefonlarında.

Size sormak istediğim sızıntıdaki telefon ekranı 4k. Aşağıdaki linkte yazdığı gibi 4k özellği herzaman aktif değil diyor z5p için. Bu konu hakkında bilgisi olan varmı? 4k özelliğinin pile olumsuz etkisi var telefon içinde full hd yeterli benim için yani 4k olmaması daha iyi :) şarj olarak etkisi felan varmı yada 4k özelliği kapama gibi birşey(root ile yapılan bi işlemde olur rootsuz kullanmıyorum zaten) şimdiden teşekkürler

https://shiftdelete.net/sony-xperia-z5-premium-inceleme-67283

• osmancan71 kullanıcısına yanıt
    sistem genelinde zaten 1080p z5p aslında her yerde 1080p kamerayı açıp 4k çekim yaparsan ekran 4k çalışıyor sonra albüme girip baktığında vs hep 1080p. rootla terminalden wm size komutuyla ekran çözünürlüğünü ayarlayabilirsin, build prob ve bir kac etc dosyasında da değişiklik yapmalısın. Ben ekranı sürekli 4k kullananlardanım. pil tüketimi fark ediyor ama emin ol facebook uygulaması bile ekranın yarattığı farktan çok pil kaybına sebep oluyor. greenify powernap telefona can katıyor kesinlikle kullan
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgakayatk

sistem genelinde zaten 1080p z5p aslında her yerde 1080p kamerayı açıp 4k çekim yaparsan ekran 4k çalışıyor sonra albüme girip baktığında vs hep 1080p. rootla terminalden wm size komutuyla ekran çözünürlüğünü ayarlayabilirsin, build prob ve bir kac etc dosyasında da değişiklik yapmalısın. Ben ekranı sürekli 4k kullananlardanım. pil tüketimi fark ediyor ama emin ol facebook uygulaması bile ekranın yarattığı farktan çok pil kaybına sebep oluyor. greenify powernap telefona can katıyor kesinlikle kullan

Grenıfy var. Greenify de shallow hibernation var onun olayı nedır. Bırde Greenify ayarlarınızı ss atma ımkanınız varmı.

Facebook uygulamasını siliyorum ben tarayıcıdan girmek yetıyor mesajlar ıcınde messenger var. Root ile 4 k kapanıyorsa güzel. cwm den zıp ıle hazırlayan oluyormu xda da?

Dün gece xz premium vıdeosu ızledım 3 aylık uzun kullanım testini. Bataryası güzel gidiyormuş. 4 k sandığım kadar sıkıntı değilmiş yanı anladıgım kadarıyla :) bırde şuan almayı düşündüğüm cıkacak olan telefon oled ekran oda bıraz daha tasarruflu denıyor. Fıyatı guzel olursa inş. Bilgi için teşekkürler

• Hafif uyku özelliği o. Xposed varsa derin uyku ayarla uyandırma takipçisini çalıştır birde güvenlik ayarlarından otomatik uyutucuyu yetkilendir yeterli. Sony ilk modeli almadan önce bekle derim kullanıcı yorumları önemli sony çok mimli bu konuda

• quote:

Hafif uyku özelliği o. Xposed varsa derin uyku ayarla uyandırma takipçisini çalıştır birde güvenlik ayarlarından otomatik uyutucuyu yetkilendir yeterli. Sony ilk modeli almadan önce bekle derim kullanıcı yorumları önemli sony çok mimli bu konuda

aynen öyle yapacağım hem fiyatıda o arada. derin uyku hangisi oluyo xposed var . birde bazı özellikler birbiri ile çelişiyor gibi o yüzden karar veremedim. mesela uyanma zamanlayıcı birleştiricisi ile shallow hibernation.ikiside açık olursa hangisi işlevsel olacak.

edit:
    az önce baktım xz pro ya telefn boyutlarıda çok güzel. z5 ile aynı sayılır. öyle ise çok iyi olur.

bu arada dostum grenify ile ilgili vaktin olursa detaylı bilgi verebilir misin :)sonuç olarak ingilizcemiz kötü olunca özellikleri deneyerek keşfetmek malesef günleri alabiliyor.. sonuçlarını görmek analiz etmek epey zor . power nap ne işe yarıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmancan71 -- 17 Ocak 2018; 20:38:44 >

• Hocam root konusundaki linkleri güncelleyecek misiniz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • S.a. Z5 premiun kullanıyorum. Telefonu kullanırken facebook instagram vs gezinirken telefon bir anda donuyor kırmızı ışık yanıyor ve kapanıp açılıyor. Bi kaç defa başıma geldi. Sebebi nedir bilen çözen varmı?

• Joe.Joe kullanıcısına yanıt
    Linkler kırılmışmı ? istediğin nedir
  • quote:

Linkler kırılmışmı ? istediğin nedir

Evet

"Root yapmak için öncelikle linklerini verdiğim dosyaları indirin." dediğin bölümdeki 3 linkten sadece 2. link çalışıyor. Alttakilere de bakmadım öyle olunca.
  • Kulaklık sıkıntısı için servise gönderenler tekrar aynı sorunu yaşadınız mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Linkleri direk xda konularından alıp koymuştum adamlar linki silmişse bilemem,. Root konusunu açalı epey uzun zaman oldu güncelliğini de Yitirdi zaten, haliyle kontrol etmiyorum. Müsait olduğum zaman sizin için tekrar kontrol ederim.

• kskaya K kullanıcısına yanıt
    aynı sorun bendede var ekran yavaşça kapanıp telefon yeniden başlıyor siz ne yaptınız bunu için
    ve oreo 8 yükleyen varmı custom rom dan ?
  • İyi geceler değerli arkadaşlar. 15 aydır severek kullandığım z5'imde 5-6 ay önce farkettiğim bulutlanma/ışık sızması denilen olay var. 2 fotoğraf çekip ekledim.
    Fotoğrafın birisinde ★ SONY XPERIA™ Z5 PREMIUM KULÜBÜ ★ yuvarlak içerisine alıp sızmaların olduğu yerleri işaretledim.
    2 yıl dolup garantisi bitmeden yakın zamanda sony türkiye garantisi olan z5'imi garantiye yollayacağım yakın zamanda. Daha önce bu şekilde sorunla karşılaşan ve çözüm arayıp sonuçlandıran oldu mu bilmek isterim. Garanti kapsamında ekranın değişmesini talep edeceğim servisten.
    Önerileriniz ve deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.
    Şimdiden teşekkür eder iyi geceler dilerim.

★ SONY XPERIA™ Z5 PREMIUM KULÜBÜ ★

• quote:

Orijinalden alıntı: deliboo

İyi geceler değerli arkadaşlar. 15 aydır severek kullandığım z5'imde 5-6 ay önce farkettiğim bulutlanma/ışık sızması denilen olay var. 2 fotoğraf çekip ekledim.
    Fotoğrafın birisinde ★ SONY XPERIA™ Z5 PREMIUM KULÜBÜ ★ yuvarlak içerisine alıp sızmaların olduğu yerleri işaretledim.
    2 yıl dolup garantisi bitmeden yakın zamanda sony türkiye garantisi olan z5'imi garantiye yollayacağım yakın zamanda. Daha önce bu şekilde sorunla karşılaşan ve çözüm arayıp sonuçlandıran oldu mu bilmek isterim. Garanti kapsamında ekranın değişmesini talep edeceğim servisten.
    Önerileriniz ve deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.
    Şimdiden teşekkür eder iyi geceler dilerim.

★ SONY XPERIA™ Z5 PREMIUM KULÜBÜ ★

Bende de aynı sorun vardı hocam. Garantiye göndermiştim ekranı değiştirip geri gönderdiler ama bu seferde ekranın bazı yerleri sönük bazı yerleri çok parlaktı. Tekrar gönderdim bu sefer yapıp geri gönderdiler.

• Arkadaşlar arabada telefonu usb ile şarja takınca hemen 1 saniye sonra temassızlık yapar gibi sürekli şarz olup olmama durumuna geçiyor.

Araba passat.iphonelerde olmuyo yine sonynin yazılım eksikliğinden kaynaklanıyor bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ScbuLive94 -- 28 Ocak 2018; 16:54:55 >
  • baska bir sarj kablosu ile sarj etmeyi denediniz mi? Eğer çare olmazsa, pc üzerinden yazılım onarmayi da denemelisin hocam..

• King Of Birds kullanıcısına yanıt
    Anlaşılan, bu telefonda kronik sorun bitmeyecek. Kulaklık soket sorunundan sonrada ekranda gölgelenmeler baş göstermeye başladı..

Bende de ekranin sag yan köşede var, garanti bitimine yakin yollamayı düşünüyorum servise

• artakalan kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle hocam, kronik sorunlu bu telefon. Bir daha bulaşmayı düşünmüyorum Sony ye

• 
Sayfa: önceki 282283284285286
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.