Şimdi Ara

★SONY XPERIA™ Z5 COMPACT KULÜBÜ | [N-7.1]TR★ (93. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.162
Cevap
63
Favori
255.987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    geliştirici menüsünde ki oem kilidini açma etkin ne işe yarıyor? yoksa bu kadar kolay mı @t.ayan

flashtool daha z5 serisini desteklemiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dj_peace -- 22 Şubat 2016; 12:47:36 >
  • ÇöÇan kullanıcısına yanıt
    Bu durumda geriye otomatik parlaklık kalıyor arkadaşın dediği gibi,o açıkmı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Ayarlarda uyarlanan parlık kısmını kapatırsanız kafasına göre ekran ışığı yükselip alçalmaz.

• Sudafed kullanıcısına yanıt
    Arkadaş ekran açıldığında aşırı bi parlaklık oluyor ondan bahsediyor. Sanırım oda yazılımsal bir sıkıntı. Parlaklık ayarını elle yapmak en iyisi.

• t.ayan T kullanıcısına yanıt
    Uyarlanan parlaklık açıkkken bende ekran açılınca parlak oluyor bu ayarı kapatınca sabit duruyor.Sağ üstteki sensörü elinizle kapatın ekran ışığının azaldığını görüceksniz.Sorun bumu değil mi artık arkadaş kontrol ederek bulacak.

• dj_peace D kullanıcısına yanıt
    Zor değil ama o farklı bir şey bildiğim kadarıyla. Bl yani bootloader kilidi için sony size bir anahtar gibi bir şey veriyor onla açıyorsunuz. Şöyle anlatayım htc de htcdev diye bir siteden işlem adımlarını uyguladığınızda bl açılıyordu. Tabi bunun için htc size bir anahtar gönderiyor. Sony için denemedim ama benzer sistemle çalışıyor sanırım.

http://developer.sonymobile.com/unlockbootloader/unlock-yourboot-loader/

Bunu bi incele mesela. Ama ben tavsiye etmem. Sony uygulamaları (be, x-reality vb) yani Sony e özel uygulamalar kayboluyor. Ayrıca drm key ile ilgili sıkıntı oluyordu, onun yedeği alınması lazım vs. Ürünün garanti durumu var birde. Sony haberdar oluyor bu durumdan direk çünkü anahtarı o veriyor. Kısaca bu işi ya bilmek yada çok iyi araştırıp yapmak lazım. Zor değil ama bilinçsizce yapılırsa sıkıntı çıkartır. Bu arada bu drm key konusu önceden sıkıntıydı şimdi değiştimi bilmiyorum, ama değiştiğini sanmam. Çözümü vardı onuda belirteyim, ama çok uğraşırsın. En temizi bl açmadan root yönetmi kullanmak. Yok ben özel room yüklerim telefona dersen onu bilemem.

• t.ayan T kullanıcısına yanıt
    Benim derdim rom değil sadece sisteme müdahele edebilmek bl siz robot şu an mümkün müdür? @t.ayan

• 10 gün önce kingroot ve bir tane daha program vardı root için, ikisiylede denedim olmadı. Xda da kernel açılğıyla root hakkında da bir şey bulamadım. Z kullanırken mesela bu açık sayesinde sıkınyısız root yapılıyordu bl açmadan.

Yani şuanda öyle bir şansımız yok bildiğim kadarıyla. İngilizceniz iyi ise xda formunu takip edin, bizim telefonla ilgili bölüm var. Orda yoksa muhtemelen başka bir yerde de yoktur. Benim ingilizce yok o yüzden kısıtlı olarak bakabiliyorum.

• Arkadaşlar Sony Xperia X Performance'ı tanıttı. Metal tasarıma adım atmışlar. Ben begendim snapdragon 820'li yeni bir amiral gemisi. Bakalım Türkiye'de fiyat ne olacak. Z3 compact'ı satıp Z5 Compact alacaktım ama sanırım x serisini bekliycem..

• ComingWind kullanıcısına yanıt
    O satışa sunulana kadar x2 çıkar. Sony bu konuda gıcık malesef. Aslında z serisinin kasaları bence çok daha güzel metalden, ama metalde iyidir. 820 dışında çok bi espirisi yok gibi geldi. İncelemeler bir yayınlansın artık tam belli olur ne olduğu.

• Bazen ekran gereksiz yere aşırı parlak oluyor, hatta karanlık ortamda bile oluyor bu olay

Z3 compackta böyle bir sorun yoktu.

Otomatik parlaklığı kapatınca iş düzeliyor ama bu seferde gün ışığında ekranı pek canlı göremiyosunuz sürekli elle ayarlamak gerekiyor

Büyük ihtimalle yazılımda sorun var yada z3c ve bu telin sistemi farklı belkide bana öyle geliyor

• Z6 yı merak ediyorum ben.

Ekranı açınca oluyor dediğin gibi. Hatta hemen menüye geçin siyah bir ikona bakın daha çok belli oluyor. 3 5 saniye sonra düzeliyor değil mi?

Lux auto brightness diye bir uygulama var önceden kullanıyordum, onu kullanıyorum yine gayet güzel çalışıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: t.ayan

Ekranı açınca oluyor dediğin gibi. Hatta hemen menüye geçin siyah bir ikona bakın daha çok belli oluyor. 3 5 saniye sonra düzeliyor değil mi?

Lux auto brightness diye bir uygulama var önceden kullanıyordum, onu kullanıyorum yine gayet güzel çalışıyor.

Evet o oluyor ama benin dediğim sürekli parlak

Ayrıca diyelimki gün ışığındasınız.. tamam hava aydınlık ekran ışığının yükselmesi lazım ama bu çok aşırı fazla yükseliyor yani ekran ışıktan bembeyaz oluyor o derece yani keşke tarif edebilsem

Gerçi sıkıntı yok ama bazen dikkat çekiyor

Telefon 10 numara yani sıkıntı yok

Tarife gerek yok usta aynısı oluyor bende kısa sürüyor yazılımsal sıkıntı gibi. Dediğim uygulamayı denemenizi tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Altin_Vurus

1- Her iki model arasında çok fazla bir fiyat farkı kalmadı.
    2- Sorunsuz Telefon yoktur. Diğer Telefon Forumlarını okursanız pek çok kişi benzer/farklı sorunları tartışıyor.
    3- Z3C sadece pil konusunda üstün. Pil süresi bariz şekilde Z5C den çok daha iyi.
    4- Kamera Z3C dekinden çok daha üstün (Hem özellikler korunmuş, hem geliştirilmiş, hemde hızlandırılmış.)
    5- Görsel olarak en büyük farkı ise su ve toz geçirmeyen kapak sayısı Z3C de 2 tane, Z5C de 1 tane ve daha korunaklı.
    6- Z5C de daha hızlı yeni nesil işlemci ve 8 çekirdekli, Z3C de 4 çekirdek var.
    7- Z5C 64 bit, Z3C 32 bit.
    8- Z5C 32 GB dahili hafıza, Z3C 16 GB dahili hafıza.
    Aklıma gelenler bunlar, değip değmeyeceğine siz karar verin. (Bana göre 2 cihaz arasında seçim yapılacaksa f/p dahil kesinlikle Z5C)@leidenfrost

Hocam siz baya baya detaylı bir şekilde z5c'nin 3c'den fiyat farkını hakeden üstünlüklerini yazmışsınız. İnanın ben bu kadar olduğunu bilmiyordum. Aradaki fiyat farkına değer gibi duruyor söylediklerinizle. Teşekkür ederim.

• Lan x serisi tanıtıldı efsane olmuş ya. Z5C'yi yeni aldık adamı pişman ettirdiler. Yenş odaklama teknolojisi çok güzel bi gelişme olmuş. Tabi tasarım da öyle.

• Zenfone 2 almıştım telefonda arıza çıktı para iadesi çıktı. Bu telefon alınır mı ? Ya da bu fiyat civarında tavsiye ettiğiniz var model var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Altin_Vurus

1- Her iki model arasında çok fazla bir fiyat farkı kalmadı.
    2- Sorunsuz Telefon yoktur. Diğer Telefon Forumlarını okursanız pek çok kişi benzer/farklı sorunları tartışıyor.
    3- Z3C sadece pil konusunda üstün. Pil süresi bariz şekilde Z5C den çok daha iyi.
    4- Kamera Z3C dekinden çok daha üstün (Hem özellikler korunmuş, hem geliştirilmiş, hemde hızlandırılmış.)
    5- Görsel olarak en büyük farkı ise su ve toz geçirmeyen kapak sayısı Z3C de 2 tane, Z5C de 1 tane ve daha korunaklı.
    6- Z5C de daha hızlı yeni nesil işlemci ve 8 çekirdekli, Z3C de 4 çekirdek var.
    7- Z5C 64 bit, Z3C 32 bit.
    8- Z5C 32 GB dahili hafıza, Z3C 16 GB dahili hafıza.
    Aklıma gelenler bunlar, değip değmeyeceğine siz karar verin. (Bana göre 2 cihaz arasında seçim yapılacaksa f/p dahil kesinlikle Z5C)@leidenfrost

Z3c mükemmel bir telefondu Z5c z3c den bence dahada iyi

Bu arada z3c deki androidle z5c deki android çok farklı gibi gördüm.z5c çok daha kullanışlı geldi bana, bazı ince detaylar var
    Sürümle alakalımı telefona has bi durummu bakamadım

• quote:

Orijinalden alıntı: t.ayan

Tarife gerek yok usta aynısı oluyor bende kısa sürüyor yazılımsal sıkıntı gibi. Dediğim uygulamayı denemenizi tavsiye ederim.

O uygulamanın paralısıda var ücretsiz olanda ne kısıtlama var acaba

• 
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.