Şimdi Ara

★SONY XPERIA™ Z5 COMPACT KULÜBÜ | [N-7.1]TR★ (91. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.163
Cevap
63
Favori
255.941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Z5p veya z5 kullanıpta memnun olanlar da birşeyler yazsın arkadaşlar lütfen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar hepinize merhabalar.
    Z5compact kullananlar arasına bende katıldım.Bi kaç saat oldu telefonu alalı uzun zamandır eski bir telefon kullanıyordum,bu telefonda göze çarpan bi sorun yok gibi nelere dikkat etmeliyim yardımcı olurmusunuz..
    Bir de vıdeo çekerken bazen ilk kameraya girdiğinde bi ışık süzülmesi oluyor dalgalanma gibi sizde de var mı böyle birşey ?
    Kafama takılan diğer bi hususda ekranı kapattığımız zaman ekranda ince çizgiler farkettim yakından bakınca bu her telefonda vardır gibi geldi ama yinede sizlere danışmak istedim şimdiden cevaplayack arkadaşlara teşekkürler..
  • Manuel 23p
    Bu mesaja eklenen görseller:

★SONY XPERIA™ Z5  COMPACT KULÜBÜ | [N-7.1]TR★

• Bu telefonun suya ve toza karşı koruması yokk muydu?
    Bugün yakınlık sensörünün tam ortasına toz kaçmış çok rahatsız oldum. Belki o kadar büyütülecek bir şey değil ama bi kere böyle olduysa daha da kaçar yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nike Tyson

Merhaba arkadaslar ben lg g4 kullanicisiyim artik telefonumum sarj olayi ve buyuklugu beni sinir etmeye basladi zaten sd 808 ile 2k ekranin oyun performansi hak gwtire .Bi telefonu almayi dusunuyorum acaba kamera konusunda lg g4'u aratirmi birde isinma sorunu nasildir acaba

eşime iki hafta önce z5c aldık kardeşimin g4'üyle bire bir karşılaştırma fırsatı buldum..

Arti yönleri..

* Dinamik aralık (aydınlık ve karanlık alanlardaki detay farkı) z5c da çok çok daha iyi.. g4 açık diyaframin etkisiyle aydınlık alanlarda patlıyor z5c in pozlamasi daha dengeli ve detayli

* Renkler z5c da daha doğal ve gerçeğe yakın.. g4 de daha sıcak ve abrtili.. bazı resimler de vivid tonların etkisiyle g4 göze daha hoş gözüküyor. sanki kendiliğinden filtre uygulanmış gibi ama fotoğrafçı adamın istediği birşey değildir bu :)

*Düşük ışık performansı ilginç bir biçimde z5c da daha iyi.. Normalde bunu f1.8 diyaframli g4 den beklersin ama bariz bir biçimde z5c daha iyi.. imx 300 sensorun ve g serisi lensin asıl farkı burada belli oluyor sensor daha iyi ışık topluyor ve lensin ışık gecirgenligi daha fazla.. bunun başka bir açıklaması yok :)

* steadyshot optik görüntü sabitlemeden çok daha iyi özellikle videolarda.. resmen prof bir ekipman kullaniyormussun gibi hareketler çok yumuşak..

Eksi yönleri

* Video çekerken g4 daha iyi ses kaydı alıyor.. Z5c çevresel sesleri de kaydedip konunun sesinin ansilmaz hale getiriyor..

* Steadyshot karanlık ortamlarda sapitiyor (video da).. sony, sensor kaydirmayla birlikte yazılım kullanarak stabilizasyon sağlıyordu sanırsam.. yazılım düşük ışıkta elinde az veri oldugundan bazen nesneleri hareketle birlikte oynatıyor

* g4 de zoom yapildiginda detaylar daha belirgin. Z5c da kamera yaziliminda sıkıntı var gibi

* z5c fotoğraf/video çektikten sonra kaydetmesi uzun sürüyor.. galeri yazilimida pek iyi değil orda da bekletiyor.. g4 bu konuda kusursuz

* g4 de ois fotoğraf da ise yarıyor pozlamasi süresi ve iso da esneklik sagliyor..

* z5c Kağıt üzerinde 23 mp ama is detaya gelince 23 mp in hakkını vermiyor.. 8mp de noise ve detay daha iyi gibi..

Sonuç olarak benim görüşüm z5c kamera da daha iyi.. artı yönleri daha ağır basiyor bir sorun yasamazsin.. ayrıca eksi olan yönlerinin hepsi kamera yazilimiyla alakalı gelecek bir guncellemeyle duzeltilebilir.

• Arkadaşlar peki z3c ile z5c arasındaki fiyat farkına değer mi?

Z3c'de pembeleşme ve ekran kalkması sorunları vardı. Gerçi bu da foruma sadece sorun olduğunda çözüm için girenlerin yoğunluğuyla alakalı nadir görülen bir problem olabilir. Bilemeyeceğim ama hala burjuva gibi hissetmemek için ıphone'a geçmemekte diretiyorum.

Ayrıca kamera çekim özellikleri korundu mu? Yani performansı z3c ile aynı mı veya ondan daha iyi mi?

Sony'nin en beğendiğim özelliği kamera performansı.

Bilgilendiren olursa sevinirim.
  • Merhabalar arkadaşlar.Ben 15gün önce aldım z5c yi.Dün en son sürüme yükselttim teli.Dün akşamdan beri 15 20 dk da bir telefon kendi kendine yeniden başlıyor..Elimde bile değil telefon sürekli yeniden başlatıyor pin kodu giriyorum. Böyle bir sorun başına gelen var mı? Çok canım sıkıldı gerçekten..

• jayjay5557 J kullanıcısına yanıt
    En temizi cihazı sıfırlamak

• quote:

Orijinalden alıntı: mrkaraburc

Bu telefonun suya ve toza karşı koruması yokk muydu?
    Bugün yakınlık sensörünün tam ortasına toz kaçmış çok rahatsız oldum. Belki o kadar büyütülecek bir şey değil ama bi kere böyle olduysa daha da kaçar yani.

Gördüğün toz değil, o bölge içerisinde ayrı bir katman var parlıyor sadece

• leidenfrost L kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle Z5 Compact.

Z3C ekran kalkması sorunu forumda çok sözedilen nadir bir sorun değildi. Tekno mağazada görev yapan Sony çalışanı tarafından da kabul edilmiş bir yaygın sorundu. Sorduğumda Z3C kasa ayrılmasının yaygın bir sorun olduğunu teyit etmişti.

Bu arada Sony PP10 resmi de aklımı karıştırıyor (evleaks tarafında twitter'da paylaşıldı, yarın lansmanı yapılabir), her ne kadar spekleri belirli olmasa da. SD820 nedeniyle Z6'nın lansman olarak öne çekilebileceği söylentiler dolşamıştı internette.

https://twitter.com/evleaks/status/701198491335467008/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkan0075 -- 21 Şubat 2016; 11:46:55 >
  • merhaba arkadaşlar geçen hafta telefonu ekran sararmasından dolayı servise yolladım cihaz takipten baktığımda "DOA kapsamında değişim isteniyor " yazıyor sizce sonuç ne olur ne yapmam gerekli
  • t.ayan T kullanıcısına yanıt
    Yani fabrika ayarlarına geri mi döneyim?

• A7x-deathbat kullanıcısına yanıt
    sana sıfır telefon verecekler

• leidenfrost L kullanıcısına yanıt
    1- Her iki model arasında çok fazla bir fiyat farkı kalmadı.
    2- Sorunsuz Telefon yoktur. Diğer Telefon Forumlarını okursanız pek çok kişi benzer/farklı sorunları tartışıyor.
    3- Z3C sadece pil konusunda üstün. Pil süresi bariz şekilde Z5C den çok daha iyi.
    4- Kamera Z3C dekinden çok daha üstün (Hem özellikler korunmuş, hem geliştirilmiş, hemde hızlandırılmış.)
    5- Görsel olarak en büyük farkı ise su ve toz geçirmeyen kapak sayısı Z3C de 2 tane, Z5C de 1 tane ve daha korunaklı.
    6- Z5C de daha hızlı yeni nesil işlemci ve 8 çekirdekli, Z3C de 4 çekirdek var.
    7- Z5C 64 bit, Z3C 32 bit.
    8- Z5C 32 GB dahili hafıza, Z3C 16 GB dahili hafıza.
    Aklıma gelenler bunlar, değip değmeyeceğine siz karar verin. (Bana göre 2 cihaz arasında seçim yapılacaksa f/p dahil kesinlikle Z5C)@leidenfrost

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Altin_Vurus -- 21 Şubat 2016; 12:21:34 >
  • Arkadaşlar Ağrı da memurum.iphone 5s im var çok temiz z5 premium oluşta takas etmek isteyen olursa PM atsın

• jayjay5557 J kullanıcısına yanıt
    Evet.

Şimdi denedim ekranı yana döndüren oyun oynadım,çıktım oyundan 2-3 uygulama denedim ekran yana dönüyor sıkıntı yoktu.
  • Bu modeli Lenovo vibe p1 Bataryası ve stabilitesi olarak nasıl kıyaslarız.
    TT175 modeli var bide 3000 mAh. sahip acaba aralarında nasıl bir batarya performas farkı olur???
  • Sudafed kullanıcısına yanıt
    Eyvallah teşekkür ederim. Nfs most wanted da 1 2 kere oynayıp çıktıktan sonra çalışmayı durduruyor öylece. Oyundandır dedim ama geçen gün age of civilizations oynayayım dedim ayarlardan yan ekran olarak ayarlayınca yine takıldı öyle. Yeniden başlatınca düzeliyor ve normal kullanımda sıkıntı yok. Neyse az daha deneyeyim hiç servise veresim yok cihazı.

Teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.