Şimdi Ara

★ SONY XPERIA Z3 Compact ANA KONU ve KULLANICILAR KULÜBÜ ★ (1206. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24.934
Cevap
151
Favori
812.694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12041205120612071208
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Gelmeyecek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mmeehhmet kullanıcısına yanıt
    Slim 3.8 kullanıyorum marshmallow.291 üzerine kurulu.

• hocam memnun musunuz? nasıl olsa güncelleme gelmeyecek farklı romlar denemeyi düşünüyorum
  • mmeehhmet kullanıcısına yanıt
    Kardeşim memnunum ama memnun olmak için bayağı uğraştım çok özelleştirme yaptım diyim. Yüklediğin haliyle normal marshmallow gibi şarj falan az gidiyor. Birde arada twitter durdu hatası veriyor neden bilmiyorum. En iyisi stock lolipop galiba bu telefonun.264 sürümü olan en iyi şarj süresini onda alıyordum stabildi. Kitkat çok eski kalıyor artık uygulamalar falan eski sürüm oluyor twitter facebook vs.

Xda da iki üç tane rom var sanırım iş gören. Slim 3.8 marshmallow, slim 5.0 lolipop, aoxp 1.5.7 marshmallow falan var iyi olanlar sanırım. Stock ile aynılar aşağı yukarı bazı özelleştirmeler yapmışlar kendileri.

Ekimden beri bu romu kullanıyorum arada bi twitter durduruldu hatası veriyor başka bi sorun yok pek. Kamera ve ses için modüler yüklü daha iyi şuan stocka göre. Şarj 5 saat üstü alıyorum.

Google play batarya içme sorunu bir tek disable service isimli uygulama ile google location services devre dışı bıraktığında çözülüyor tabi gps kullanamıyorsun böyle olunca. Kullanmak için yeniden aktif etmek gerekiyor.

• hocam bende dock var gayet hızlı şarj ediyor. aliexpress'ten almıştım. normal şarj aletiyle aynı süre diyebilirim. dosya paylaşım sorununa çare olmaz ama, idare edebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sushi. -- 30 Mart 2017; 23:47:55 >
  • Arkadaşlar kulaklık girişim bozuldu sanırım durduk yere. Son günlerde temassızlık yapıyordu ama şimdi tamamen gitti. İçini kürdanla mı temizleyebilirim toz dolmuş olabilir mi?

• lazerboy L kullanıcısına yanıt
    denemekte fayda var ama dikkat edin hocam genelde ufak parçalar hassas olur. Temizleyim derken oradaki pinlere zarar vermeyin.
  • ouzqan kullanıcısına yanıt
    Kürdanla temizledim ve içinden toplar halinde toz çıktı meğerse dipteki bağlantı kısmı tamamen kapanmış. Şimdi gayet güzel çalışıyor :)
  • lazerboy L kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun hocam belliydi zaten. Arada telefonları temizlemek lazım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu google play servisleri kadar baş belası birşey yok. Konum servisleri devre dışı olduğu halde bu ara sapıtmaya başladı. İnternette yazılan herşeyi yaptım yok. Telefonun durduğu yerde şarjı azalmasına sinir olurum ayrıca kullanırken de hızlı düşüyor bu uygulama sapıtınca. Devamlı ne yapıyor anlamıyorum verileri senkronize et bırak sabah akşam çalışmanın sebebi ne. Bildiğin telefon eskitme uygulaması. Google eski telefonlara bilerek yapıyor diye düşünüyorum.

Uygulama düzgün olduğu zaman 5.30 6 saat ekran veriyor sapıtınca 4 saate düşüyor.

• 6.0 daki en büyük sorun servisler zaten hocam. Cihaz onarımı veya internette ki yöntemleri denemenizi tavsiye ederim. Greenift denilen uygulama ile arka planda çalışan uygulamaları kontrol edebiliyorsanız.
    Var kardeşim greenify donation xposed

Diğer uygulamalarda sıkıntı yok ama bu play servisleri iflah olmuyor. Denemediğim yol kalmadı. Bazen sıkıntı olmuyor bazen sağlam sapıtıyor.

Bu google play servisleri olmasa telefon 8 saat ekran süresi verir heralde :-D

Gece boşta bırakınca %15 falan gitmesi çok fazla.

Gün içinde zaten bi çok uygulama unutulmuş durumda bildirim vermesini istediğim uygulamalar açık anca WhatsApp vs.

Lenovo p2 falan geçeyim bari 5000mah batarya içsin içtiği kadar :-D

• Xposed falan yüklüyse root atmışsındır hocam garanti de kalmadıysa aç bootloaderı daha güncel bir sürüm yükle ence yok mu alengirli bir 7.0 rom kuruver gitsin. 8 saat olmasa da 7 saati görür bence de.

Sony de şöyle bataryalı bir telefon yapmadı bi birde en büyük pil üreticilerinden biri olmasına rağmen . Play servisleri için birde veri kısıtlaması koymayı dene belki onun faydası olur.
    Slim 3.8 var şuan marshmallow tabanlı. Bootloader açmadım ya bu sony den pek anlamıyorum root atıp bunu kurana kadar bayağı uğraşmıştım. Kitkat 77li sürüme dönüp root recovery atıp öyle yapmıştım bide bootloader uğraşmadım. Birde 7.0 Romlar stock android ve sorunlu şuan. Zaten stock sevmiyorum birde sorun olursa hiç çekilmez. Lolipop 264 sürüme dönsem nasıl olur. En iyi süreleri o zaman alıyordum tabi bataryada biraz zayıf o zamana göre. Bi marshmallowa güncelledim telefonu baktım şarj sorunlu kitkata döndüm kullandım bi süre ama hantalligi sıkıcı geldi ve uygulamalar hep eski sürüm oluyor. Buna geçtim güzel fena değil pek hata yok ama google play hasta ediyor. Sabah çıkarıp gece takarım normalde 5 6 saat ekran süresi ile ama google yüzünden bazen yarı yolda bırakıyor hele ki konum kullanmam gerektiği yoğun günlerde akşama şarja takmam gerekiyor. Bana akşamda lazım telefon geceye götürmeli eskisi gibi :-D

5 saatin alına düşmese yetecek ama canavar gibi pil içiyor bu uygulama.

Uygulamaların tamamına yakını uyutulmus halde. İlla telefonun interneti kapatıp 3310 gibi mi kullanalım yani şarj dayansın diye :-D

• Merhaba arkadaşlar z3 compactla 1.5 seneyi tamamladim.

Hiçbir sikinti yok telefonda ama göz aşinaliği skldigimi hissediyorum sanki.Büyük ekran bir telefon denemek istiyorum.

Ekran kalkmasi,ekran sararmasi vs kronik skntilarin hicbirisi yok taş gibi cihaz.Sadece arka camda kılcal çatlak var.Onuda yaptirmaya gerek duymadan kullaniyorum.

2.el fiyati belirlememe yardimci olur musunuz.Kafamda 750 TL gibi bi rakam var , sizce düşük mü yoksa pahali mi?

Tşk

• yusuf.capraz Y kullanıcısına yanıt
    Ben tertemiz olanı 550ye aldım. 5. Z3 compactı kullanmaya başladım

• quote:

Orijinalden alıntı: zanaks

Ben tertemiz olanı 550ye aldım. 5. Z3 compactı kullanmaya başladım

Hangi renk?

• sonyz10c S kullanıcısına yanıt
    Ne farkeder siyah

• quote:

Orijinalden alıntı: ouzqan

Xposed falan yüklüyse root atmışsındır hocam garanti de kalmadıysa aç bootloaderı daha güncel bir sürüm yükle ence yok mu alengirli bir 7.0 rom kuruver gitsin. 8 saat olmasa da 7 saati görür bence de.

Sony de şöyle bataryalı bir telefon yapmadı bi birde en büyük pil üreticilerinden biri olmasına rağmen . Play servisleri için birde veri kısıtlaması koymayı dene belki onun faydası olur.

7.0 resmi olarak gelmeyecek sanırım. 7.0 versiyona kendimiz nasıl geçebilir ayrıca geçersek sd kartı ana bellek olarak görebilir mi?
  • Z3 compact için Sony desteği kesti hocam. Bundan sonra sadece uygulama güncellemeleri gelir. Kendiniz XDA da bulunan custom romlar ile yükleyebilirsiniz. SD kart olayı romun özelliğine bağlı destekleyen bir ROM kurarsanız ana bellek olarak kullanabilirsiniz. Ama M4 Aqua gibi cihazlarda SD kartı ana depolama olarak seçebiliyordunuz belki aynı yöntem Z3 içinde geçerli olabilir.
  • 
Sayfa: önceki 12041205120612071208
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.