Şimdi Ara

Sony Xperia Z3 alacağım yardım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
843
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese iyi akşamlar beyler. 1-2 gün içerisinde Sony Xperia Z3 almayı planlıyorum. Daha önceden kullandığım telefonlarda ekranlarında yaşadığım çizik ve kırılma sıkıntılarından ötürü telefonu alır almaz ekranına koruyucu film taktırmak istiyorum. İşte bu konu hakkında kullanan ve bilgi sahibi arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

Şimdi telefon için satılan ''Tempered Glass'' ekran koruyucular var. Bu baya dayanıklı duyduğuma göre ve jelatin değilde cammış sanırım. Yalnız bu ekran koruyucusunda zamanla çizilme, kırılma, eskime gibi durumlar yaşandığında değiştirileceği zaman ekrandaki SONY yazısı da film ile birlikte çıkıyormus diye duydum. Böyle bir sorun var mı yaşayan oldu mu acaba ?

Telefonu kılıflar ile birlikte açıkçası kullanmak istemiyorum arka tarafta cam olduğundan ön-arka iki tarafına da ekran koruyucu ile kaplatmayı düşünüyorum. Bu konuda bana hangi ürünü veya nasıl bir yöntem izlememi önerirsiniz. ? Tekno marketlerde vs bulamazsam telefona uyumlu ekran koruyucu, AVM'lerde telefon aksesuarları satan yerlerden temin etmemin herhangi bir sıkıntısı olur mu acaba ? Sattıkları ürünün kalitesi vs açısından soruyorum.

Bu konuda yazılan mesajlara biraz geç ve yeteri kadar yardım amaçlı mesaj gelmiyor sanırım kısa bir süredr inceliyorum konuyu. Umarım sorularıma yardımcı olabilecek arkadaşlar vardır. Cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar şimdiden teşekkürler :)

• İphone 5s kullanıyordum takas yoluyla telefonu degiştirdim aldıgımda arkasında ve ön camında film vardı çok parmak izi yaptıgı için 0.2 mm kılıf aldım kullanım olarak rahat.
  • UfukVural kullanıcısına yanıt
    Merhaba öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Telefonunuza aldığınız ekran koruyucu benim bahsettiğim Tempered Glass mıydı ? Bir de bu jelatin değilde çok ince birkaç işlemden geçmiş bir cam ekran koruyucusuymuş adından da anlaşılacağı üzere. Dokunmatikte herhangi bir hissiyat açısından sıkıntı yaşadınız mı acaba? Son olarak ekranın kenarlarından bu ekran koruyucuyu kullanıyorsanız eğer gözle görünür bir yükseklik gözüküyor mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xEthjeh -- 2 Şubat 2015; 23:45:11 >
  • Bende ki ince bir film ben şahsen taktırmadım çok düzgün ve 1 tane igne ucu kadarda hava boşlugu olmadıgı için çıkartmadım fakat çok parmak izi tutuyor. Kalın olan filmlerde ekran kalitesini düşürüyor. cam diyorlar ama sonuçta flaxy 40-60 tl arasında fiyatları değişiyor.

Ben taktırmayı düşünmüyorum ekranın üzerinde ki film veya cam ne kadar kalın olursa ekran kalitesi de okadar düştüğü fikrindeyim.

Sony yazısı da ekranın altında olduğu için bir zararı olacağını düşünmüyorum sonuçta bir yapışkan ile yapıştırmıyorlar.

Arka yüze ve ön yüze ince bir filim + 0.2 mm şeffaf bir kılıf alırsanız rahat rahat kullanırsınız. Kılıf alırken tuş kilidini zorlayan kılıflardan almamanızı öneririm ben şayet kılıfı alırken en az 5-6 telefoncu gezdim hepsi aynı gibi gözüksede tuş kilidine basarken zorlanıyor.

Birde manyetik şarj kablosu almanızı tavsiye ederim devamlı şarj kapağını çıkartıp takmaktansa manyetik şarjla daha kolay şarj edersiniz. Eğer durumunuz yetiyorsa dockda faydası var ben dock kullanıyorum

• Arkalı önlü olarak önce normal ekran koruyucu taktır onun üzerine cam dediğin olayı yap o zaman sony yazısının bulunduğu jelatini de korumuş olursun.
  • Aynen telefonla birlikte dock almayı düşünüyorum aslında. @UfukVural

Cevap için teşekkürler, dediğiniz yöntem mantıklı aslında ama bu seferde özellikle ekran çok kalınlaşmayacak mı ? Ekstra ekran koruyucu+ cam şeklinde kullanımda dokunmatikte ve renklerde çok fazla kalite kaybına uğrar mıyım acaba ? Bir de ekran koruyucu ve cam için önerebileceğiniz bir marka-model var mıdır acaba alırken dikkat etmem gereken herhangi bir unsur vs? Arka arkaya biraz fazla soru oldu kusura bakmayın 1-2 gün içerisinde telefonu alacağım ve aldığım gibi de bu ekran koruyucu olayını çözmek istiyorum bu yüzden olabildiğince çabuk ve doğru bilgiye ulaşmaya ihtiyacım var açıkçası :) @Teknode
  • İki tane üst üste ekran koruyucus almayın tabiki (:

ilk önce dediğim gibi yapın 0.2 mm şeffaf kılıflardan alın ekranada ince filmlerden taktırın ikisi 15 tl fln tutar diğer türlü 40-60 tl vereceksiniz bir süre sonra beğenmezseniz söküp atacaksınız.

Tabiki sizin tercihiniz. Ekran koruyucusunuda siz takmamanızı öneririm sonuçta ya hava kalıyor yada toz kaçıyor (:
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teknode

Arkalı önlü olarak önce normal ekran koruyucu taktır onun üzerine cam dediğin olayı yap o zaman sony yazısının bulunduğu jelatini de korumuş olursun.

+1

Bencede

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • UfukVural kullanıcısına yanıt
    Açıkçası bu telefonla kılıf kullanmak istemiyorum. Telefonun görünüşü sade ve şık, kılıf her ne kadar şeffaf ve ince de olsa biraz da bu tip şeylere takık biri olduğum için çok gözüme batıyor :) Koruma açısından haklısınız ama işte... :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheBlackMamba_

Aynen telefonla birlikte dock almayı düşünüyorum aslında. @UfukVural

Cevap için teşekkürler, dediğiniz yöntem mantıklı aslında ama bu seferde özellikle ekran çok kalınlaşmayacak mı ? Ekstra ekran koruyucu+ cam şeklinde kullanımda dokunmatikte ve renklerde çok fazla kalite kaybına uğrar mıyım acaba ? Bir de ekran koruyucu ve cam için önerebileceğiniz bir marka-model var mıdır acaba alırken dikkat etmem gereken herhangi bir unsur vs? Arka arkaya biraz fazla soru oldu kusura bakmayın 1-2 gün içerisinde telefonu alacağım ve aldığım gibi de bu ekran koruyucu olayını çözmek istiyorum bu yüzden olabildiğince çabuk ve doğru bilgiye ulaşmaya ihtiyacım var açıkçası :) @Teknode

Bak eger alacagin cam koruma ön ve arka kapagi tamamen cevreliyorsa ekstra koruyucu yapmana gerek yok. Ama bugun note 4 uzerinde gordum tamamen kaplamamis ekranini o zaman ona kesinlikle yapilmali tabi. Sen alirken sor tamamini kapliyorsa hem on hem arkayi yani, o zaman gerek kalmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheBlackMamba_

Açıkçası bu telefonla kılıf kullanmak istemiyorum. Telefonun görünüşü sade ve şık, kılıf her ne kadar şeffaf ve ince de olsa biraz da bu tip şeylere takık biri olduğum için çok gözüme batıyor :) Koruma açısından haklısınız ama işte... :)

Kılıfsız tlf elden çok kayıyor bende sevmiyorum ama kırılmasından iyidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UfukVural -- 6 Şubat 2015; 19:10:41 >
  • Z3 ün orjinal kılıfı var pencereli nfc li SCR24 diye geçiyor modeli ondan almanı tavsiye ederim oldukça ince bir kılıf cihazı kalınlaştırmıyor.
  • Hocam ne alacaksanız aliexpress den alın çok hesaplı ve bedava kargo

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.