Şimdi Ara

★SONY XPERIA™ Z2 KULÜBÜ | FACEBOOK | ROOT | TR ROM FTF ★ (535. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
38.625
Cevap
210
Favori
1.234.783
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 533534535536537
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: xeanfrolds

Evet teleservis daha önce de söylediğim gibi.

Paralel ithalatın teknik servisleri ciddi bir sorum olusmasi halinde yeni ürün gonderebiliyorlar mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • akke4323 kullanıcısına yanıt
    Onu bilmiyorum yorum yapamam,daha önce paralel ithalat cihazı almadım çünkü.
  • quote:

Onu bilmiyorum yorum yapamam,daha önce paralel ithalat cihazı almadım çünkü.

Cepkask test etme şansınız oldu mu?

• quote:

Evet teleservis daha önce de söylediğim gibi.

Sonynin distribütör garantili ürünleri Sony Eurasia A.Ş tarafindan garanti kapsamında olduguhu gordum.Teleservis paralel ithalat olan ürünlerin servisini sağlıyor olmasin?

• GoldPunch kullanıcısına yanıt
    adam gibi kesilmiş hocam yuvarlak şekilde.. bunun gibi değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: akke4323

quote:

Orijinalden alıntı: ufukupcu

quote:

Orijinalden alıntı: akke4323

quote:

Bendede çoğu zaman ısınıp kapanıyor o yüzden banada sıcaklığını gösterecek program lazım bu fotoğrafta kullandığın program nedir acaba öğrenebilir miyim?
    bi kaç sayfa önceden görüp yazdım paylaştıysanız kusuru bakmayın daha okumadığım sayfalar var.

Hocam bende bir hafta içinde telefon alacağım suan bana en yakın olan telefon sarj süresi ve dayanıklılık olarak z2.Aklima takılan tek bir konu var bu ürün interneti 3g üzerinden kullanırken ve aktif olarak tarayıcı kullandığımız da rahatsız edecek şekilde mi ısınıyor? Yüksek grafik istemeyen ve yine 3g üzerinden oynanan oyunlarda ısınma durumu nasıl? Bu iki sorumu cevaplarsaniz memnun olurum.

Oyun oynarken ve kamera kullanırken ısınıyor.
    Oyun oynarken ısınması rahatsız etmiyor
    kamerada daha çok ısınıyor o yüzden uygulamayı durduruyor
    uyarı gibi birşey çok ısındı tehlike gibisine uyarır gibi kapatıyor ama tekrar açınca programı açılıyor kullanamazsın gibi bi şeyle karşılaşmıyorsun.
    Su geçirmez olduğu için bence normal ısınması tamamen kapalı telefon hava almıyor resmen.
    alınmaz mı alınır bence kesinlikle alınır süper telefon çünkü herşey tabiki dört dörtlük olamaz ama bence piyasadaki en iyi telefon.

Kamerada otomatik motta fotoğraf çekimi yaparken bir süre sonra ısınma uyarısı veriyor mu yoksa sadece 4k video çekiminde mi sorun mevcut?

Ben toplam 10 dakika normal video ve bir kaç tane fotoğraf çektim hiç ısınma problemi yaşamadım.

• Mustaka89 kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler bu iyi oldu.

• GoldPunch kullanıcısına yanıt
    aynı üründen aldım. hiç tavsiye etmem. lensin etrafı aynı resimdeki gibi, yuvarlak değil.
    yapıştırdığımın 2. günü ön filmi çıkarıp attım. parmağını çok rahatsız ediyor, parmak kaymıyor. görüntüyü bozuyor. ama arka tarafta sorun yok. onu ellemedim, duruyor. yani diyeceğim o ki o paraya tavsiye etmem.

düzeltme: pardon hocam ben IPG sandım. dafoniyi bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Qonrul -- 31 Temmuz 2014; 18:39:15 >
    Tavsiye etmiyorum, hiç memnun kalmadım

• quote:

Orijinalden alıntı: 44 plaka

Tavsiye etmiyorum, hiç memnun kalmadım

Memnuniyetsizliginizin sebebini nedir?

Siz hiç hizmet şartlarını okudunuzmu,öyle komikki.bizim hanımın xperia p si vardı suya düştü,biz sebebiyet verdiğimiz için kasko hizmeti dışında,oysa sıvı teması sonucu oluşan korozyon hasarları hizmet kapsamında yazıyor hizmet şartlarında...é nasıl sıvı teması olacakki başka bunu dile getiremiyorlae

• quote:

Bendede çoğu zaman ısınıp kapanıyor o yüzden banada sıcaklığını gösterecek program lazım bu fotoğrafta kullandığın program nedir acaba öğrenebilir miyim?
    bi kaç sayfa önceden görüp yazdım paylaştıysanız kusuru bakmayın daha okumadığım sayfalar var.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hansip87.smallapp.sysmonitor&hl=tr
  • quote:

Orijinalden alıntı: 44 plaka

Siz hiç hizmet şartlarını okudunuzmu,öyle komikki.bizim hanımın xperia p si vardı suya düştü,biz sebebiyet verdiğimiz için kasko hizmeti dışında,oysa sıvı teması sonucu oluşan korozyon hasarları hizmet kapsamında yazıyor hizmet şartlarında...é nasıl sıvı teması olacakki başka bunu dile getiremiyorlae

Teşekkürler güzel bir örnek oldu geçmiş olsun.

Önemli değil,reklamlarında yansıttıkları gibi değil verdikleri hizmet,içeriğini bilmek lazım çoğunlukla suçlu çıkartıyorlar

• Isınma Sorunu ile İlgili ( Okuyup Cevap Verir Misiniz Sizlerde de Böyle Mi )
    Sony centerda çalıştım bir yıl kadar martta ayrıldım ama hala daha gider gelirim ve satış yapmaya devam ederim dışarıdan.
    Neyse daha önceki telefonum Z 'di ve ısınmadan ya da esnemeden dolayı arka kapağın kalktığını bildiğim için çok dikkatli kullandım ve sattığımda kız gibiydi (:
    Neyse patronla aramdaki ikili ilişkilerden çok farklı rakama Z2 aldım fakat şu an hata mı yaptım diyorum koyu bir sony ci olarak :(
    Hız konusunda , kamera konusunda , batarya konusunda ,tasarım ve sağlamlık konusunda ne bileyim her konuda resmen kral telefon o konuda çok severek aldım yani.
    Ama 4K teknolojisini ilk çıktığından beri sony de çalıştığım için yakından takip ettim eğitimlere gittim falan ve bana göre şu an 4K gereksiz.Adam gibi full hd bitrate oranı yüksek fps değeri yüksek video kraldır.
    Neyse ben telefonla hayatta 4K çekmem ama geçen gün iftar sonrası akşam serinliği ve açık alanda özel bir gün için resim çektim ama sonunda video çekmek istedim sonuç hüsran.
    3:44 dk video ve sonrasında 65 derece işlemci sıcaklığı tabi sonrasında hata verip kapanma... O an hata yaptım galiba dediğim an oldu :(
    Telefon 14W20 üretimi ve bu ısınma işi canımı sıkıyor.Yani full hd video bile çekemeyeceksem ne yapacağım bu telefonu ben? Daha önceki Xperia z telefonum yeminle biraz yavaş biraz daha az şarjı gidiyor olsada kraldı kral!..
    AR efektleri ya da slow motion video çekerken cihazın yoğun işleme yaptığı için ısındığını normal karşılayabilirim kapanmasına göz yumabilirim.Ama ben full hd video çekerken bile kapanacaksa kimse kusura bakmasın ama verdiğim paraya verdiğimiz paraya yazık.
    Bu kadar yazdım ama belki benim cihaz sorunlu.Normalde olan ısınmaları biliyorum zaman zaman çok ısınsada normal karşılayabilirim.
    Bu şekilde full hd videoda sorun yaşayan var mı?
    Bu arada bu sorunlar 402 sürümündeydi.
    Aşağıdaki resimler son 314 güncellemesini yaptıktan sonra. Isınma resimde görüldüğü gibi ve full hd çekimde. Bu kez kapanma uyarısı vermedi ve maksimum 69 dereceyi gördüm artık cihaza acıyıp devam etmedim...
     ★SONY XPERIA™ Z2  KULÜBÜ | FACEBOOK | ROOT  | TR ROM FTF ★  ★SONY XPERIA™ Z2  KULÜBÜ | FACEBOOK | ROOT  | TR ROM FTF ★
    Bunun gibi sorun yaşayan var mı?

5-6 sayfa önce paylaşmıştım ama cevap veren olmadı. Bu konuda deneme yapabilecek ya da başına böyle bir şey gelmiş arkadaşlar var mı?
    Sıcaklığı bu uygulama ile bakabilirsiniz.
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hansip87.smallapp.sysmonitor&hl=tr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ghostefe -- 31 Temmuz 2014; 19:40:28 >

Sony eurasia dediğin şey zaten sony yani.Avrupa telefon dağıtımını yapan birim.Benim cihazımın da kutusunda sony eurasia etiketi ve içinden sony eurasia ya ait garanti belgesi çıktı.Ancak defalarca söylediğim gibi sony'nin Türkiyedeki yetkili servisi teleservis.Sony'ye ait bir teknik servis yok,o hizmeti resmi olarak teleservis ile saglıyorlar.Aynı soruyu 5 kere falan sormanız çok garip bunu anlamak bu kadar zor olmasa gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafam33

quote:

Orijinalden alıntı: Mad_Wolf

quote:

Orijinalden alıntı: Mad_Wolf

arkadasim paraya sıkıstıgından
    1650 tl ye z2 sini satmaktadir
    http://forum.donanimhaber.com/m_94030318/f_//tm.htm#94030318

Günceldir

kızma ama:) yenisi neredeyse o fiyatlara geldi, elden vs.. kimse okadar vermez çünki kartlarla satın aldıktan sonra banka hemen 20-30 karşılığı taksit yapıyor çok sıkışıksa fiaytı düşürmeli bence

Ustad sony turkiye resmi distributor garantili zaten 1650 tl ye 0 alabiliyorsa millet enayi 2100 tl falan veriyor

• Önerdiğiniz profesyonel kamera uygulaması var mı manuel modda HDR filan açılmıyor çünkü. HDR , ISO ayarı , Pozlama vs. olan uygulama arıyorum. (Örnek HTC One M8'in kamera uygulaması gibi)
  • Herkese merhaba,
    Muhtemelen yarın yeni bir telefon alacağım. Şu anda galaxy w kullanıyorum, öldü artık telefon.

Başta kasa açıklığı ve lens kayması mevzusu beni z2den soğuttu ancak en beğenilen yorumları okuduğumda hak verdim.O yüzden z2 almayı planlıyorum.
    Kullandığım netbook da çok yavaş olduğundan forumdaki diğer sayfaları okumak çok zorlaşıyor. Son sayfaları okudum ancak aradığımı bulamadım.

Cihazı alırken kasa açıklığını ve lens kaymasını, ölü piksel vb testleri yapabilmem için neresine bakmam gerekiyor, hangi kodu çalıştırmam gerekiyor açıklayabilir misiniz?

Vakit ayırıp cevap yazacaklara teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Relampa

Herkese merhaba,
    Muhtemelen yarın yeni bir telefon alacağım. Şu anda galaxy w kullanıyorum, öldü artık telefon.

Başta kasa açıklığı ve lens kayması mevzusu beni z2den soğuttu ancak en beğenilen yorumları okuduğumda hak verdim.O yüzden z2 almayı planlıyorum.
    Kullandığım netbook da çok yavaş olduğundan forumdaki diğer sayfaları okumak çok zorlaşıyor. Son sayfaları okudum ancak aradığımı bulamadım.

Cihazı alırken kasa açıklığını ve lens kaymasını, ölü piksel vb testleri yapabilmem için neresine bakmam gerekiyor, hangi kodu çalıştırmam gerekiyor açıklayabilir misiniz?

Vakit ayırıp cevap yazacaklara teşekkürler.

*#*#7378423#*#* kodu ile tüm testleri yaparsın ahize, kamera, hoparlör, ölü piksel vs. diğerlerini artık kendin bulman gerekecek lens kayması sadece göz zevkini bozar yani cihaza hiç bir eksisi yok bende hem kasa açıklığı hemde lens kayık çıktı fakat hiç bir sorun yok ama daha suya sokamadım. Lens kayması sorun olmamalı bence sizin içinde kasa açıklığı da öyle bazı test yapan arkadaşlar var kasa açıklığı ile suya sokuyorlar fakat hiç bir şey olmuyor ama almışken sorunsuzu alabiliyorsan yine daha iyi olacaktır tabii.

Kodu telefon açtığında numara tuşlama kısmına yazacaksın sonrada service test seçeceksin.

• 
Sayfa: önceki 533534535536537
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.