Şimdi Ara

★SONY XPERIA™ Z2 KULÜBÜ | FACEBOOK | ROOT | TR ROM FTF ★ (1887. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
38.625
Cevap
210
Favori
1.234.780
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18851886188718881889
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • .data gibi nokta ile başlayan 1-2 dosya sildim içinde çok küçük şeyler vardı.bunu yaptıktan sonra telefondaki her şey gitti.resim müzik dosyalar vs. hepsi gitti.oyunlar duruyor mesajlar vs.neden olmuş olabilir ve nasıl geri getirebilirim.
  • Bizim telefonlar yavaş yavaş ölüyor mu acaba, güncellemeler zaten verilmiyor, üstüne geliştiriciler de artık umursamıyor gibi, xda da durgun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tb_fb T kullanıcısına yanıt
    Buraya kadar iyi bile dayandı bence hocam, 3,5 senelik bir maceradan söz ediyoruz, ki telefonlar halan takılmadan taş gibi sağlam şekilde işlevlerini sürdürüyor. Geçen arkadaşımın G3'üyle yan yana denk geldik ve bana söylediği cümle ''Kanka senin telefon halan canavar gibi maşallah, senin uygulamalar arasında geçiş yaptığın sürede benim telde internet sayfası anca yükleniyor, ayriyetten kasmaya başladı artık...'' oldu.

Uzun lafın kısası her telefon yavaş yavaş ölecek, çünkü donanıma verilen desteklerin son noktasındayız, ben bu cihaza root ile OREO kurulabileceğini düşünmüyorum, kurulsa bile çok düz olur ve stabil çalışmaz.
  • BRC_KHAN kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam katılıyorum sana, 2.5 yıldır canavar gibi kullanıyorum bana mısın demiyor, herhalde 1 yıl daha kullanabilirim sonrasında yegenlerden birine hediye ederim diye düşünüyorum, sony 'e çok alıştım ama çıkardığı yeni telefonlar da pek tatmin edici değil, bakalım artık ileride ne yapacaz.

• Telefonu fabrika ayarlarına geri döndürdüm. Sd kartı biçimlendirdim. Bu işlem sonrasında uygulamaları sd karta taşımaya calıstıgımda ''Yeterli depolama alanı yok'' hatası alıyorum. Dahili hafızanın yarısından çoğu da boş.sd kart boş. Ne yapmam gerekiyor ?
  • Bu ekran sararmasının benden kaynaklanmadığını nasıl kanıtlayabilirim.

★SONY XPERIA™ Z2  KULÜBÜ | FACEBOOK | ROOT  | TR ROM FTF ★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zubusam -- 15 Eylül 2017; 15:46:57 >
  • Arkadaşlar galiba bataryam ölüyor. Biraz önce şarja takmıştım %4 - %3 arası değişip duruyordu şarj olurken. Daha sonra %2 - %1 arası değişmeye başladı.

Şarj olmuyor galiba. Arka camda feci yanıyor. Telefonu kapattım şimdi öyle şarj ediyorum. Çankırı'da nasıl servis bulup yaptırıcam bilmiyorum. Garantide bitti, neredeyse 3 yıl olacak telefonu alalı.

edit: şu an kapalı şekilde şarj oluyor %36 oldu hızlı bi şekilde inşallah düzelir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0MG90 -- 19 Eylül 2017; 15:49:29 >
  • 0MG90 kullanıcısına yanıt
    Hızlı bir şekilde olduysa pilin ömrü bitmiş demektir hocam, servis ile ilgili tek önerim kargolsyıp Ankara Teleservice'e yollamanız, fakat yollamadan önce telefon hakkında kapsamlı belgeleme yapmanızı öneririm sonrasında kargodan kaynaklı mağduriyet yaşamamanız için.

• Selam millet, Z2 ile 3 senemi geçirdim fakat telefonun yaz sıcağı gördüğünde aleve bağlamasından artık bunalmış vaziyetteyim. Akşam vakti ya da klimalı ortamlarda hiçbir sıkıntım yok fakat telefon az biraz güneş ışığı görmeye dursun hemen tutuşuyor gazyağı gibi. Öyle ki dışarıda telefon konuşması yapmaktan sıkıldım, ekranın sol üst köşesinde sim girişine doğru yarım daire şeklinde sararma mevcut.

Önümüzdeki kışı atlatırsam büyük ihtimalle XZ1'e geçerim gibi fakat bilemiyorum. Tek bildiğim ne Samsung, ne LG, ne de İphone almak istediğim. Önerilerinize şimdiden açığım, sağlıcakla kalın...

• quote:

Orijinalden alıntı: BRC_KHAN

Hızlı bir şekilde olduysa pilin ömrü bitmiş demektir hocam, servis ile ilgili tek önerim kargolsyıp Ankara Teleservice'e yollamanız, fakat yollamadan önce telefon hakkında kapsamlı belgeleme yapmanızı öneririm sonrasında kargodan kaynaklı mağduriyet yaşamamanız için.

Hocam telefonu kapalı bir şekilde şarj ettim şu an iyi gibi. Stamina modda kullanıyorum sürekli eğer normal kullanırsam arka cam çok feci ısınıyor şarj hızlı bitiyor. Şu an kullanmaya devam edeceğim boş vaktim olunca yollarım artık servise. Garantisi bitti acaba ne kadar isterler? Gittigidiyor'da falan satılıyor batarya hocam Z2 için ama onlar orjinal midir bilemem. 30 lira falan.

Yeni bir telefona geçecekseniz de bence 2018'de tanıtılacak Xperia modellerini bekleyin. Çerçevesiz telefon çıkaracak deniliyor. Bir sonraki Premium cihaz çerçevesiz olursa bende onu alacağım. Z2 benim için efsane telefon ama artık götürmüyor beni.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0MG90 -- 21 Eylül 2017; 12:59:39 >

• 0MG90 kullanıcısına yanıt
    Hocam çerçevesinden yana bi şikayetim yok, çerçevesiz yapsa olacak fiyat 4,5k. Z2 çoğu konuda beni götürüyor fakat şu ısınma probleminden bıktım, yaz sıcağında değil 4k, full hd 30 fps çekim yapmak illet oluyor benim için, gezdiğim yerleri kayda almayı seviyorum, ilerisi için de içerik üretme planlarım var hocam. Ayriyetten Sony telefonlarındaki video stabilizasyonlarına acayip hastayım, adamlar yapmış, ne samsung ne de İphone tatmin eder o konuda:)

Bataryayı elle değiştirmeye niyetli iseniz Deji bataryaları öneririm, fakat servise yollayacağım, orjinal olsun diyorsanız 80-90 tl arası değişiyor onarım ücreti.

• quote:

Hocam çerçevesinden yana bi şikayetim yok, çerçevesiz yapsa olacak fiyat 4,5k. Z2 çoğu konuda beni götürüyor fakat şu ısınma probleminden bıktım, yaz sıcağında değil 4k, full hd 30 fps çekim yapmak illet oluyor benim için, gezdiğim yerleri kayda almayı seviyorum, ilerisi için de içerik üretme planlarım var hocam. Ayriyetten Sony telefonlarındaki video stabilizasyonlarına acayip hastayım, adamlar yapmış, ne samsung ne de İphone tatmin eder o konuda:)

Bataryayı elle değiştirmeye niyetli iseniz Deji bataryaları öneririm, fakat servise yollayacağım, orjinal olsun diyorsanız 80-90 tl arası değişiyor onarım ücreti.

Sony çerçevesiz telefon yaparsa efsanesini yapar bence Ben o yüzden bekleyeceğim ama dediğiniz gibi fiyatı yüksek olacak. Çıktıktan sonra 3-4 ay daha sabrederseniz rahat 500-600 lira düşer. XZ Premium'da da aynısı oldu.

• Telefonun zil sesi müziği kendi kendine çalmaya başlıyor. Arayan yok. Kapatılmıyor da. Titreşime alıyorum. Bu sorunla karşılaşan var mı daha önce?

• Z2 Yan kapak nereden bulabilirim ( Su geçirmeyen )
  • Ryo41 kullanıcısına yanıt
    Hocam Sitelerdeki %100 orjinal yazılı kapak ilanlarına güvenmeyin, kauçuk tamponları olmayan, bağlantı noktası da bayağı ince adi udi kapaklar çoğu, servisteki fiyatı da 30-35 tl arası değişiyor...

• quote:

Hocam Sitelerdeki %100 orjinal yazılı kapak ilanlarına güvenmeyin, kauçuk tamponları olmayan, bağlantı noktası da bayağı ince adi udi kapaklar çoğu, servisteki fiyatı da 30-35 tl arası değişiyor...

Teşekkürler hocam Z2 imi seviyorum. Benim garanti bitmişti ama delta yı ararım gün içinde :).
  • quote:

benim telefonun yan kapağının plastik contası çıktı onu nasıl yaparım veya yaptırırım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bradenburg B kullanıcısına yanıt
    Hocam o conta 2 ay önce benim telefonumda da attı, ben de hali hazırda abimin telefonunu (abim de Z2 kullanıcısı) servise götürdüğüm için onunkini söküp servisten yeni kapak istettim fakat 35 lira civarı bir geri dönüşü oldu. Su geçirmezliğini fazla dert etmiyor, şarjınızı da dock üzerinden gerçekleştiriyorsanız piyasadan alacağınız yan sanayi 20-25 tl arası değişen fiyatlardaki kapakçıklar da işinizi görecektir.
  • quote:

Hocam o conta 2 ay önce benim telefonumda da attı, ben de hali hazırda abimin telefonunu (abim de Z2 kullanıcısı) servise götürdüğüm için onunkini söküp servisten yeni kapak istettim fakat 35 lira civarı bir geri dönüşü oldu. Su geçirmezliğini fazla dert etmiyor, şarjınızı da dock üzerinden gerçekleştiriyorsanız piyasadan alacağınız yan sanayi 20-25 tl arası değişen fiyatlardaki kapakçıklar da işinizi görecektir.

servis garantisi devam ediyorsa ücretsiz değiştirmiyormu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bradenburg B kullanıcısına yanıt
    Değiştirmesi lazım normalde fakat burası Türkiye dostum, pek fazla garantiye güvenme bence :))
  • 
Sayfa: önceki 18851886188718881889
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.